SK
BENEŠOV

Havlíčkův Brod , 2. 8. 2015, 11.00 hod.; 22 °C, oblačno
NA ZÁVĚR PŘÍPRAVY SI VEZEME Z BRODU VÍTĚZSTVÍ
Již ve 3. minutě prošel přes obranu domácích Kamil Kulhavý a ač byl sám před brankářem a mohl skórovat, našel vedle sebe Ondřeje Nováka, který proměnil do prázdné branky. V 6. minutě zahrozili domácí z rychlého protiútoku, ale střela šla vedle.
Měli jsme více ze hry a častěji míč na kopačkách, ale zbytečnými nepřesnostmi jsme ztráceli a soupeř hrozil z rychlých protiútoků. V 16. minutě rozehrával trestný kop téměř z půlky Kamil Kulhavý a dlouhý centr do vápna nakonec skončil na břevně branky domácích. Poločas  nakonec skončil 0:1.
Do druhé půle jsme šli v pozměněné sestavě, ale na hře to nebylo moc znát. Stále jsme měli územní převahu a víc míč v držení, ale nepřesnosti dále přetrvávaly. V 55. minutě se dostal do úniku po pravé straně Ondřej Novák, našel přihrávkou Vladimíra Peštu, (mladšího bratra Davida) který zvyšoval na 0:2. V 60. minutě však přišla chyba v naší obraně a domácí útočník ji potrestal v samostatném úniku brankou.
Do další naší velké šance se dostal v 78. minutě Zdenda Hašek, ale jeho samostatný průnik zlikvidoval brankář domácích. Naopak v 84. minutě se ocitl ve velmi slibné domácí útočník, ale váhal se střelou tak dlouho, až mu obětavě se vracející Hašek míč ukopl.
Do konce zápasu se již nic důležitého neodehrálo a tak si konečně v přípravě vezeme hubené vítězství 1:2.

Bylo by "dost dobrý" napsat podobný referát za týden po prvním mistráku v Písku - Uvidíme!

SESTAVA:
1. POLOČAS:
Šimáček – Říha, Obdržal, Hašek, Linhart – Balata, Filip – Vavrek, Kulhavý, Přitasil – Novák
2. POLOČAS:
Dvořák – Obdržal, Konopiský, Petrášek, Linhart (70. Kulhavý) – Balata (70. Hašek), Filip – V. Pešta, Maršoun, Zamrzla – Novák (59. Přitasil)

PORÁŽKA PŘIŠLA 12 MINUT PŘED KONCEM
Hned od úvodních minut zápasu bylo jasné, že dnešní partie bude zcela vyrovnaná. V první pětiminutovce jsme dokonce byli častěji před brankou hostí než náš soupeř, i když naše kombinace silně vázla (slušně řečeno). První branku však již v 9. minutě minutě obdrželo naše mužstvo, když stoper Šimon Petrášek nedůrazně odhlavičkoval, míč se dostal k útočníkovi Dukly, který nezaváhal.
Akce se dalších 15 minut dál přelévaly ze strany na stranu až přišla 25. minuta a s ní naše silná "dvouminutovka". Nejprve se skvěle vydal na branku hostí Kamil Kulhavý, který lehce přešel přes 2 "Dukláky" a vyslal kolmicí do šance Ondru Nováka, který ač tísněn dvěma zadáky hostí s přehledem zavěsil a srovnal tak stav zápasu na 1:1.
Za dvě minuty se opět měnil stav utkání: Zdeněk Hašek dlouhým odkopem našel Vojtu Přitasila, který v těžké pozici dokázal otočit stav na 2:1 v náš prospěch.
Jenže za 3 minuty už bylo opět srovnáno. Denis Dvořák dobře vyrazil nepříjemnou střelu nalevo od své branky, kde ale Vojta Vavrek nedokázal uhlídat hostujícího útočníka, který poměrně z velkého úhlu dokázal obhodit našeho golmana a srovnat stav na 2:2.
Ve druhé půli to bylo opět naše mužstvo, které se v 69. a 73. minutě dostalo do slibných šancí, ale ani Štěpán Korecký, či Petr Pohorský nedokázali pražského golmana přelstít.
A tak přišla 78. minuta, kdy se k míči dostal hostující útočník a z hranice šestnáctky bombou nedal P. Šimáčkovi šanci. Vzápětí, v 79. minutě, po vyšachování naší obrány se 3 (!!!) hráči Dukly hnali osamoceni na našeho golmana - naštěstí pro nás do zívající prázdné branky se nedokázali ze 3 metrů trefit! My jsme mohli hned v téže minutě vyrovnat, ale Š. Korecký s obrovskou šancí naložil mizerně a pálil pouze do brankáře.
Takže ani ve čtvrtém přípravném utkání jsme nedokázali zvítězit - ale nevadí, liga začíná až za 14 dní a čas na zlepšení tady ještě stále je!.

Třeba se to v Havlíčkově Brodě už podaří!

SESTAVA:
Dvořák (46. Šimáček) - D. Pešta, Petrášek, Hašek, Vavrek (46. Linhart) - Filip (46. V. Pešta), Kulhavý (66. Pohorský), Balata - Přitasil (66. Říha), Klauz - Novák (60. Korecký)
Branky:
9. DUK - 0:1; 25. Novák (Kulhavý) - 1:1; 27. Přitasil (Hašek) - 2:1; 30. DUK - 2:2; 78. DUK - 2:3

JAKO NEBE A DUDY
Přesně tak vypadá srovnání dnešního zápasu se včerejším! Včerejší hrůza byla zapomenuta a najednou šlo kombinovat, předvádět hezké akce, srovnat dvoubrankové manko a to dokonce (NEUVĚŘITELNÉ) ve 2. poločase!
Od začátku zápasu bylo naprosto zřejmé, že dnes nebudeme v roli "obětních beránků" (jako tomu bylo v předchozích dvou zápasech) ani náhodou. Nebojácně jsme podstupovali osobní souboje (někdy až zbytečně ostře - viď Štěpáne K.), předváděli na začátek přípravy už docela slušnou kombinaci a i když se mi zdálo, že Žižkovští maji "o chlup" navrch, statečně jsme odolávali.
Ve 29. minutě nás ještě zachránil od obdržení branky skvělý reflexivní zákrok nohou Denise Dvořáka, ale branku jsme bohužel přece jenom dostali, tzv. "do šatny", ve 40. minutě po vyšachování naší obrany.
Druhý poločas začal v obdobném stylu jako poločas první, útoky se střídaly na obou stranách, ale další branku jsme opět dostali my, a to sice v 54. minutě, když Pavel Šimáček (vystřídal Denise) nedosáhnul na bombu žižkovského hráče z hranice šestnáctky - 0:2.
Ale již o 2 minuty později jsme se mohli poprvé radovat i my, když po pěkné akci Vojta Balata vysunul rychlíka Mílu Klauze, který střelou k tyči překonal žižkovského golmana a snížil tak na 1:2.
V 64. minutě pak odpískal rozhodčí faul na hranici velkého čtverce hostí. Vojta Balata ale velmi rychle na místo střely přihrál M. Klauzovi, který z brankové čáry přesně nacentroval před branku, kde Kamil Kulhavý (obdobně jako D. Kolář den předtím v utkání Superpoháru Plzeň - Liberec) hlavou nedal žižkovskémui golmanovi sebemenší šanci a srovnal na konečných 2:2.

DĚKUJEME - BYLO TO DOCELA DOBRÝ - CHLAPCI!

SESTAVA:
Dvořák (46. Šimáček) - Kopecký (46. Říha), Petrášek, Hašek (64. Kopecký), Vavrek (64. Zamrzla) - Filip, Kulhavý, Balata - Zamrzla (46. Novák), Klauz - Korecký
Branky:
40. ŽIŽ - 0:1; 54. ŽIŽ - 0:2; 56. Klauz (Balata) - 1:2; 64. Kulhavý (Balata, Klauz) - 2:2

HLEDÁNÍ IDEÁLNÍ SESTAVY POKRAČUJE
V útoku bezzubí, v záloze neexistující a v obraně bezradní. To jsou tři zásadní problémy, které bude muset trenér Matoušek před zahájením mistrovských zápasů vyřešit. Naštěstí na vyladění zbývá ještě dost času, a další pravdou je, že jsme doposud nehráli v té nejoptimálnější sestavě. Hledání tedy pokračuje...
Od úvodního hvizdu dnešního utkání bylo nad slunce jasné, že "taktovku" budou držet v ruce hosté z Vyšehradu. Šance si vytvářeli jak na běžícím páse, docházelo k neustálému přetěžování naší obrany a pouze dva skvělé zákroky golmana Jana Bárty ve 20. a 27. minutě znamenaly, že jsme si stále drželi čisté konto.
Paradoxem pak bylo, že jsme se ve 30. minutě utkání ujali vedení. Lukáš Maršoun se probíjel směrem k vyšehradské brance, neměl komu nahrát a tak vystřelil. Brankář hostí střelu pouze vyrazil k nohám Ondřeje Nováka, který si obhodil obránce a tvrdou bombou zavěsil.
Tato branka však nijak hosty nerozhodila a dál pokračovali ve svých nájezdech na Bártlovu svatyni. V 34. minutě rozvlnili naši síť (naštěstí ještě pouze zvenku), ale o minutu později se po centru trefil z "voleje" už doopravdy vyšehradský Šíma a srovnal tak stav utkání. My jsme sice ve 37. minutě mohli znovu jít do vedení, ale O. Novák ve vyložené šanci, kdy běžel sám na brakáře, mířil pouze do tyče.
Ve druhé půli načal Ladislav Dvořák svoji smolnou dvacetiminutovkou. Po jeho třech fatálních ztrátách míče se vždy dostali hosté do gólových šancí, které pak bezpečně proměňovali. Nám se sice podařilo dosti náhodně snížit v mezidobě Lukášem Maršounem na 2:3 - ale to bylo všechno.
Ve zbytku zápasu pak už skórovali pouze hosté a zvláště poslední, šestý gól, byl ukázkový, když si záložník Vyšehradu všimnul příliš vysunutého našeho golmana Denise Dvořáka a z půlky ho přeloboval.

Jak to viděl soupeř:
U 19 – Vítězně vkročili do zápasové přípravy v letním období naši starší dorostenci. V sobotu 18. července se představili na hřišti v Bystřici u Benešova, kde porazili čtvrtý tým uplynulého ročníku České ligy U 19 přesvědčivě 6:2. Do benešovské sítě se dvakrát trefili Horváth s Charvátem a po jednom gólu přidali noví hráči Šíma s Haškem.
Domácí se přitom po půlhodině hry ujali vedení, sedm minut nato však po akci Rosman – Šlegl – Rosman vyrovnal Šíma na 1:1. V 56. min. Hašek pohotovou střelou z otočky poslal tým mladých šemíků do vedení a za dalších pět minut, po akci Šindlera, přidal třetí branku Horváth. Po rohu domácí snížili na 2:3, ale v 72. min. vrátil Charvát Vyšehradu dvoubrankové vedení. Trvalo jen tři minuty a podruhé skóroval Horváth. Šest minut před koncem nachytal na švestkách domácího gólmana Charvát, kdy jej přeloboval střelou z poloviny hřiště!
Vypadalo to, že si nás Benešov spíš testuje, nenastoupil totiž ve svém obvyklém složení. Využili jsme toho k přesvědčivému vítězství a hned napoprvé si někteří noví hráči řekli svým výkonem o místo v kádru pro podzimní část sezony,“ uvedl trenér František Mysliveček.

NIC SE ALE POŘÁD NEDĚJE - zítra jedeme dál!

SESTAVA:
Bártl (46. D. Dvořák) - Toupal (46. Hýbek), L. Dvořák, Hašek (70. Toupal), Čáp - Filip, Maršoun, Balata (46. Kulhavý) - Říha (72. Balata), Sirotek (46. Vavrek) - Novák
Branky:
30. Novák (Maršoun) - 1:0; 35. VYŠ - 1:1; 55. VYŠ - 1:2; 60. VYŠ - 1:3; 68. Maršoun (Vavrek) - 2:3; 72. VYŠ - 2:4; 79. VYŠ - - 2:5; 83. VYŠ - 2:6