Počet přístupů:
On-line:
www.weblight.cz

FC SLOVAN
HAVLÍČKŮV BROD

2:9
(0:6)
SK
BENEŠOV

Havlíčkův Brod , Na Losích / UMT, 28. 2. 2015, 10.00 hod.; 2 °C, zataženo
GENERÁLKA NA LIGU VYŠLA NA 100%
Včera jsem si v Havlbrodě připadal jako za dob největší slávy našeho mužstva, kdy jsme v úvodní části soutěže "válcovali" jednoho soupeře za druhým.
I začátek utkání se podobal obvyklým průběhům našich ligových zápasů: Drtivý vstup do duelu, po kterém následovalo vstřelení gólů. Ve 20. minutě jsme vedli 3:0 a bylo po zápase!
Co ale bylo nejdůležitější byl způsob a nasazení, jaký dnes náš tým předváděl. Jedna akce krásnější než druhá následovaly prakticky nepřetržitě po celý první poločas a zmatený soupeř nevěděl kam dřív skočit.
Jak jsem po zápase s Pardubicemi hráče "sepsul", dnes nemohu ani jednomu hráči cokoliv vytknout (a jsem tomu velice rád), protože všichni předváděli opravdu fantastický výkon. A to nám ještě chyběli Míla Klauz s Pájou Breburdou! Jestli něco podobného kluci předvedou i v mistráku na Kladně, tak budou mít domácí velkou smůlu.

Hned v úvodních vteřinách po rozehrávce opravdu fantasticky hrající David Pešta připravil stoprocentní šanci Martinovi Svobodovi, který sice přihrávku minul, ale jeho chvíle měly teprve přijít. První přišla hned ve 3. minutě, kdy se z voleje opřel do centru od Dominika Vlasáka a nedal golmanovi domácích šanci - 1:0. V 6. minutě se ocitl po brejku sám před brankářem Ondra Cettl, ale jeho střela směřovala pouze do brankáře. Běžela 11. minuta, Zdeněk Hašek vybojoval na naší polovině míč, prodloužil na Vojtu Přitasila a ten už se nemýlil - 2:0.
V 18. minutě vyslal svůj projektil z trestného kopu Jakub Vosáhlo, brankář Brodu střelu s námahou vyrazil přímo pod nohy našeho kapitána Karla Vacka, který se ale příležitosti asi zalekl a neskóroval. O dvě minuty už ale zase bylo veselo, když výborný Zdeněk Hašek (hrající dnes na postu defenzivního záložníka - což mu velice sedí) vyslal do úniku Dominika Vlasáka, který po sprintu "lehkým lobíkem" překonal domácího brankáře potřetí.
Ve 27. minutě předvedl opět svůj fotbalový um David Pešta, když po dlouhém sólu přes polovinu hřiště našel Martina Svobodu a rázem to bylo 4:0. Ale i domácí, při ojedinělém výletu na naší polovinu zahrozili, když zahrávali rohový kop a z hranice šestnáctky překrásně vystřelil z voleje útočník s číslem "17". Jeho nechytatelná bomba naštěstí jen rozezněla břevno naší branky.
Odpovědí byla naše nádherná akce, prakticky na jeden dotyk, po ose Přitasil - Svoboda - Vlasák, kdy poslední z nich rozvlnil síť domácích popáté. A to ještě pořád nebylo všechno! Hned v následující minutě pronikl po křídle nezničitelný David Pešta, jeho střela se chystala těsně minout pravou tyč, ale skluzem ji dostihl dlouhonohý Martin Straka, který tak završil svůj hattrick a stanovil konečný stav poločasu na 6:0.
Do druhého poločasu poslal trenér Matoušek na hřiště čtyři hráče z lavičky Dvořáka, Petráška, Janků a Maršouna. Ani ti se na hřišti neztratili a pokračovali v ofenzivě z 1. poločasu. V 56. minutě jsme sice dostali gól (zřejmě z ofsajdu), ale už v 68. minutě skóroval zkušeně jak starý mazák premiérově Lukáš Maršoun, když lobem přelstil vyběhnuvšího brodského golmana. O pět minut později zahrával rohový kop David Pešta, přesně našel Dominika Vlasáka, který si tak mohl zkompletovat stejně jako M. Svoboda svůj hattrick. Nebylo to ale jeho poslední slovo, protože v 82. minutě unikli v brejku ve dvojici právě se Svobodou a Martin, ač mohl sám bezpečně skórovat, nezištně ještě přihrál Dominikovi k jeho čtvrtému gólu - 9:1. Hezké gesto!
V rozmezí 70. - 80. minuty musíme ještě zaznamenat naše čtyři obrovské šance (2x Janků, 1x Jírů a Hašek) které jsme neproměnili a zvláště šance Zděnka Haška, kdy běžel zcela osamocen na domácího brankáře, volala po gólu.
Do konečného hvizdu rozhodčího jsme se tedy už žádné branky nedočkali, zato soupeř v 86. minutě po rohu hlavou stanovil konečný stav utkání na 2:9.

SESTAVA:
Kondelík (46. Dvořák) - Pešta (46. Petrášek), Jírů , Vacek, Vosáhlo (68. Pešta) - Cettl (68. Balata), Balata (46. Maršoun), Hašek (76. Vosáhlo) - Přitasil (68. Svoboda), Vlasák - Svoboda (46. Janků)
Branky:
3. Svoboda (Vlasák) - 0:1; 11. Přitasil (Hašek) - 0:2; 20. Vlasák (Hašek) - 0:3; 27. Svoboda (Pešta) - 0:4; 32. Vlasák (Přitasil, Svoboda) - 0:5; 33. Svoboda (Pešta) - 0:6; 56. HB - 1:6; 68. Maršoun - 1:7; 73. Vlasák (Pešta) - 1:8; 82. Vlasák (Straka) - 1:9; 86. HB - 2:9
Conny

Vojta Přitasil se připravuje
na nějakou tu svoji "fintičku"
Ve tváři Vojty Balaty je vidět
s jakým nasazením bojoval
Famózní David Pešta právě připravuje
domácího útočníka o míč
Skvělý exekutor standardních
situací - Jakub Vosáhlo
Premiérově se zapsal do listiny
střelců i Lukáš Maršoun
Spokojení "rowdies" zřejmě odcházejí
po zápase slavit do místní hospody

FK DUKLA
PRAHA

2:1
(0:0)
SK
BENEŠOV

Praha-Chodov, Mikulova / UMT, 22. 2. 2015, 11.00 hod.; 2 °C, zataženo, občasný déšť
TRENÉR BYL I PŘES PORÁŽKU S VÝKONEM SPOKOJEN
Přestože jsme ani v sedmém přípravném utkání nedosáhli na vítězství, trenér Luděk Matoušek byl vcelku s výkonem svého mužstva spokojen. To zvláště v 1. poločasu předvádělo velmi slušný výkon a mělo i jasně navrch. O tom svědčily i čtyři velmi slušné šance (Přítasil - 12. min.; Klauz - 25. min. Svoboda - 28. min. a Jírů - 29. min.), které však bohužel skončily nevyužity. Zvláště střela Míly Klauze byla velmi povedená a domácí brankář ji jen s velkou námahou vyškrábnul na rohový kop.
Nutno ovšem podotknout, že i Dukla si dokázala vytvořit dvě šance: Tu první, zcela osamocený útočník domácích, poslal Pánubohu do oken a druhou zlikvidoval skvělým zákrokem náš golman Denis Dvořák.
Ve 2. půli ale nastoupila Dukla "jak vyměněná" a hned od úvodu nás zle zatlačila do defenzivy. To se jí vyplatilo už v 54. minutě, kdy se nevýrazný Ondra Cettl nechal lehce připravit o míč a pro pražského útočníka nebylo vůbec žádným problémem poslat míč podél vyběhnuvšího D. Dvořáka do naší sítě. V 60. minutě mohl po našem rohu srovnat stav Zdeněk Hašek, který si skvěle naskočil a jeho tvrdá hlavička minula snad jen o milimetry svůj cíl.
O 5 minut později uděřili domácí podruhé: Jejich rychlý brejk se jim podařilo bez problémů proměnit a tím pádem jsme prohrávali již 0:2. Pět minut před koncem připravil Vojta Přitasil lahůdkovou možnost ke skórování Martinovi Svobodovi, který se ale do branky opět netrefil. Tak snad mu to vyjde v mistrácích.
Co se nepovedlo M. Svobodovi, to se povedlo o 2 minuty později druhému našemu dlouhánovi: Jaroslav Janků skvěle zužitkoval kolmou přihrávku od Z. Haška a vstřelil alespoň náš čestný gól. Zbývající 3 minuty už ale byly velmi krátké a i když jsme měli v těch chvílích iniciativu na svých kopačkách, srovnat stav se už nepodařilo...

SESTAVA:
Dvořák - Pešta (46. Petrášek), Hašek, Vacek, Vosáhlo - Jírů (40. Breburda, 46. Jírů), Balata, Cettl (66. Balata) - Přitasil (46. Breburda), Klauz (61. Přitasil) - Svoboda (46. Janků) - NG: Kondelík (nenastoupil)
Branky:
54. DUKLA - 1:0; 71. DUKLA - 2:0; 87. Janků (Hašek) - 2:1
Conny


FK
PARDUBICE

7:0
(3:0)
SK
BENEŠOV

Pardubice, 7. 2. 2015, 14.00 hod.; -2 °C, jasno
NEJVYŠŠÍ PORÁŽKA V PŘÍPRAVĚ - "7 KULÍ JAKO V SARAJEVU!"
Už se ani nechci k průběhu zápasu vracet, proto heslovitě:
- 32. min.: Domácí nám dávají první gól, i když z jasného, dokonce dvojitého, ofsajdu. Akci předcházelo selhání J. Vosáhla na levé straně obrany
- 43. min.: Zpětná přihrávka D. Vlasáka našla přesně volného útočníka Pardubic, který neměl problémy se zakončením - 2:0
- 44. min.: Neskutečná "hrubka" Z. Haška, který tak dlouho váhal se zpracováním míče, až mu ho uzmul útočník domácích, který byl zastaven teprve faulem golmana J. Kondelíka v pokutovém území. Následnou penaltu domácí s přehledem proměnili.
Poločas - 3:0.
- 49. min.: Obrovská chyba obránce Š. Petráška znamenala už 4. gól v naší síti
- 57. min.: Znovu velká chyba Petráška, když míč vyražený naším golmanem zcela přenechal domácímu hráči, aby s ním naložil podle svého. Ten tak učinil a bylo to 5:0
- 61. min.: KURIOZITA - ojedinělý průnik V. Přitasila skončil jeho sražením v pokutovém území. Hlavní rozhodčí, který byl od zákroku max. 3 metry, nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Pomezní rozhodčí (mimochodem, velmi nepřesný) zběsile mával jakýsi svůj domnělý a nesmyslný ofsajd. Hlavní se s ním tedy šel poradit a dal za pravdu svému kolegovi, který byl od incidentu vzdálen asi 25 m a penaltu odvolal. Takže naše jediná šance ke vstřelení čestného gólu byla zmařena
- 72. min.: Z. Hašek naprosto přesně "nabil" pardubickému útočníkovi, jehož bomba z hranice šestnáctky byla opravdu nechytatelná - 6:0
- 85. min.: Z. Hašek v souboji jeden proti jednomu nedokázal útočícímu hráči zabránit v dalším průniku a po obdržení "houslí" se jen zezadu díval, jak dostáváme závěrečný, sedmý gól

SESTAVA:
Kondelík - Petrášek, Jírů, Hašek, Vosáhlo - Balata (46: Maršoun), Vlasák, Cettl (66. Balata) - Pešta (66.Janků), Janků (46. Breburda), Přitasil
Branky:
pouze PARDUBICE: 32. - 1:0; 43. - 2:0; 44. - 3:0; 49. - 4:0; 57. - 5:0; 72. - 6:0; 85. - 7:0
Conny

Jakub Vosáhlo zapadl do šedého
podprůměru a má svůj díl na 1. gólu
Ondřej Cettl byl dnes
absolutně bez "šťávy"
Šimon Petrášek trenéra opět nepřesvědčil (2 hrubé chyby)
Pavel Breburda tentokrát svým
příchodem hru neoživil
Pouze Domink Vlasák byl ve 2. půli
hráčem, který se snažil něco předvést
Trojice našich hráčů Vlasák, Balata a Hašek v souboji s hráčem domácích

FC SLOVAN
LIBEREC

5:1
(1:0)
SK
BENEŠOV

Liberec, 31. 1. 2015, 12.30 hod.; 1 °C, zataženo, sněžení
TAKOVOU "DARDU" JSME SI SNAD ANI NEZASLOUŽILI
I když byl dnešní výsledek prakticky identický s ostudným debaklem, který jsme obdrželi před 14 dny v Příbrami, tak se tentokrát za svou hru nemusíme vůbec stydět. Extraligový Liberec sice byl po celý zápas lepším mužstvem, ale celý první poločas jsme s ním drželi krok a úvodní patnáctiminutovka 2. půle dokonce vyzněla v náš prospěch. Proto nás tato vysoká prohra ani nemusí tak moc mrzet.
Už v 11. minutě musel náš golman Jakub Kondelík předvést jeden ze svých výborných zákroků a i když nadvakrát, tak dokázal eliminovat velmi nebezpečnou a skákavou střelu libereckého Barace. My jsme odpověděli v 18. minutě V. Balatou, jenž však svoji střelu nasměroval přímo do náruče libereckého brankáře. O 4 minuty později se do velmi dobré šance dostal J. Janků, který ale vzniklou situaci vyhodnotil obzvlášť špatně a místo toho, aby po zemi snadno překonal domácího golmana, mířil Pánubohu do oken.
Ve 28. minutě zahrávali domácí rohový kop, k odraženému míči se dostal zcela osamocený liberecký hráč, který přesnou přízemní střelou k pravé tyči nedal Kubovi šanci - prohráváme 0:1. Běžela 40. minuta a s ní přišla i velká šance Martina Straky, jehož střela jen o vlas minula libereckou branku. Tři minuty před koncem poločase se znovu blýsknul svým zákrokem náš golman, když přesná střela domácích k tyči skončila na jeho rukavicích.
Do druhého poločasu nastoupil do branky Denis Dvořák a Vlasáka se Strakou nahradili Vosáhlo s Breburdou. Tento zásah do sestavy se zpočátku jevil jako velice pozitivní, neboť na 15 minut jsme převzali taktovku hry a dost jsme v té chvíli Liberci zatápěli. Ve 49. minutě vyslal svůj projektil z trestného kopu V. Přitasil, brankář domácích stačil pouze vyrazit a následná bomba z "voleje" od Zdenka Haška jen těsně minula svůj cíl. V rozmezí dvou minut (54.-55.) se sice dvakrát v obrovských šancích ocitli domácí, ale to jenom zahřmělo, protože obě šance trestuhodně spálili.
V 57. minutě po rohovém kopu domácích si náš golman vybral první slabší chvíli, zůstal "stát přibitý" na čáře a pro Liberecké nebylo problémem navýšit stav na 2:0. O tři minuty později ale tuto chybu napravil a 2x skvěle zasáhnul při stoprocentních šancích domácích.
V 70. minutě předvedli domácí ukázkovou akci na jeden dotyk a naše obránce poslali do role statistů - 0:3. V 72. minutě po brejku mohl měnit skóre náš "rychlík" Pavel Breburda, který ale zakončoval, jak jsme u něj většinou zvyklí - zbrkle střelou do golmana. V zápětí opět následovala krásná akce Liberce v 73. minutě a totální vyšachování naší obrany znamenalo další gól v naší síti - 0:4!
To jsme už byli zralí "na ručník" ale rychlá akce Dominika Vlasáka po levém křídle s následnou přesnou přihrávkou na Pavla Breburdu znamenala, že jsme dosáhli alespoň na čestný gól - 1:4.
Domácí však stále neměli dost a tak po centrovaném trestném kopu v 87. minutě, kdy náš golman opět zůstal "přimrzlý" na brankové čáře, vsítili našim hráčům závěrečný, pátý gól a stanovili tak konečný stav utkání - 1:5.
No a co? Tak jsme dostali "BŮRA" - příště ho třeba dáme my! (I když - Liberci asi těžko...)

Jak to viděl soupeř:
"Soupeř s námi držel krok jen v 1.poločase. Ve 2.poločase už se projevila větší kvalita na naší straně, kterou jsme
vyjádřili i střelecky. Ale i přesto jsme si neodpustili zaváhání v defenzivě a nechali jsme si dát gól po pěkné akci soupeře. Přičítám to k podcenění, navíc jsme lajdácky naložili s našimi vyloženými šancemi. To je špatně, musíme si vážit každé šance proti každému soupeři a nekompromisně je proměňovat.

Trenér Holeňák

SESTAVA:
Kondelík (46. Dvořák) - Pešta (65. Vlasák), Hašek, Vacek, Přitasil (46. Vosáhlo) - Balata, Vlasák (46. Přitasil), Cettl - Janků (65. Straka), Straka (46. Breburda), Klauz (83. Janků)
Branky:
28. LIB - 1:0; 57. LIB - 2:0; 70. LIB - 3:0; 73. LIB - 4:0; 81. Breburda (Vlasák) - 4:1; 87. LIB - 5:1
Conny

Skvělý zákrok Kuby Kondelíka
v závěru 1. poločasu
Vojta Balata se snaží připravit
o míč domácího hráče
Liberecký Barac v sevření našich
hráčů D. Vlasáka a J. Janků
Vojtěch Balata zakládá za hustého
sněžení další akci našeho týmu
Míla Klauz při zpracování
těžké přihrávky
Dárek k narozeninám K. Vacka
od Liberce příliš "ořechový" nebyl

SK
BENEŠOV

3:0
(2:0)
FK SLAVOJ
VYŠEHRAD

Benešov / UMT, 25. 1. 2015, 10.00 hod.; 1 °C, zataženo
SOUPEŘ BYL DOST BEZRADNÝ
Jestliže je Slavoj Vyšehrad mistrem Pražského přeboru, jaká asi musí být úroveň této soutěže? Na to je jednoduchá odpověď - NEVALNÁ.
Za celý zápas "Oranje" nepředvedli nic, co by ohrozilo našeho golmana P. Šimáčka a dokonce si myslím, že na jeho branku nevyslali jedinou střelu. Co víc k tomu říct!
Naši hráči toto utkání zcela ovládli a ve 2. půli soupeři téměř nedovolili překročit půlící čáru. Střelcem utkání byl Martin Straka, který udeřil 2x - hned v úvodu ve 2. minutě a pak na konci 1. poločasu ve 37. minutě, když zřejmě nechtěně, jeho vysoký centr skončil za zády vyšehradského golmana. Mohl dokonce došáhnout na hattrick, ale jeho pokusy v 19. a 58. minutě jen o vlas minuly svatyni hostí.
V 50. minutě se po hezké akci, která vznikla po ose D. Pešta - V. Přitasil - M. Klauz, posledně jmenovaný zakončoval o pár centimentrů vedle. Titulem "Spalovač šancí" se dnes může "chlubit" jednoznačně Jarda Janků (79. + 85. minuta) jehož neproměnění dvou supervyložených šancí je do nebe volající.
A tak musel gólovou tečku udělat Jaroslav Jírů po akci J. Janků a finální přihrávce od V. Balaty. O dvě minuty později ukončil rozhodčí utkání.
Dnes to bylo naše první vítězné utkání v přípravě. Nemůžeme ho v žádném případě nějak přeceňovat, protože soupeř byl zcela jiné kategorie, než před týdnem Příbram a snad i proto na něj zcela stačilo mužstvo postavené napůl z hráčů širšího kádru. Jejich projev byl určitě mnohem lepší než minulou neděli, ale znáte to - můžete hrát to, co vám dovolí soupeř. A ten, z bájného Vyšehradu, nám dnes dovolil úplně všechno..

SESTAVA:
Šimáček - Pešta (69. Balata), Hašek, Jírů, Přitasil - Balata (59. Maršoun), Klauz, Petrášek - Janků (45. Kopecký), Straka (66. Janků), Maršoun (45. Hýbek)
Branky:
2. Straka - 1:0; 37. Straka - 2:0; 88. Jírů (as. Janků, Balata) - 3:0
Conny

Lukáš Maršoun dnes předvedl mnohem lepší výkon než před týdnem
David Pešta uniká
po pravém křídle
Míla Klauz měl dnes na kopačkách jistý gól - ale mířil těsně vedle
Naše trojice Klauz - Přitasil - Hýbek
proti dvojici soupeřů
Jaroslav Jírů dnes vsítil
náš poslední gól
Radek Hýbek střídal lepší
okamžiky s horšími

1. FK
PŘÍBRAM - U17

6:2
(3:1)
SK
BENEŠOV

Příbram, 18. 1. 2015, 11.00 hod.; 5 °C, oblačno
POTUPNÁ PORÁŽKA
V dnešním zápase snad ani nebudu popisovat průběh podle minut, protože karty byly rozdány hned po úvodním hvizdu rozhodčího. Na hřišti excelovalo totiž jenom jedno mužstvo, zatímco druhé (SK Benešov!!!) bylo odsouzeno do role statisty a působilo jako "ovce vedené na porážku"...
Je mi naprosto jasné, že trenér Matoušek chce vyzkoušet různé alternativní sestavy, protože všichni dobře víme, jak je kádr, který je schopen hrát 1. ČL, velice úzký a v podstatě se jedná o zázrak, že jsme podzimní část vyhráli. To, co ale dnes adepti o zařazení alespoň do širšího kádru předváděli, bylo doslova "z jiné planety".
Velkým paradoxem ovšem je, že hráči, kteří mají místo v základní sestavě prakticky jisté, byli jednoznačně nejlepší. Mám na mysli hlavně Vojtu Přitasila, který celý, velice nepřiznivě se vyvíjecí, zápas dřel "jako kůň" a dokonce dokázal vstřelit oba naše góly. V závěru už byl zcela "vyšťavený", ale nevzdal to. Druhým hráčem, který odvedl velice dobrou práci byl golman Jakub Kondelík, který svými zákroky v 1. poločase zabránil alespoň tomu, že naše "potupa" nebyla dvouciferná. Ve 2. půli pak už ale rezignoval - přesto ani za jediný ze šesti gólů nenese vinu.
Solidní výkon pak předvedli další 4 hráči obvyklé základní sestavy: Karel Vacek (i když nese vinu za hrubku, po které padl do naší sítě pátý gól a v závěru mu zcela došly síly), Zdeněk Hašek (drží si permanentně svůj poměrně vysoký standard), Ondřej Cettl (stále hledající svoji optimální formu) a Míla Klauz (ten se moc snažil se ve svém bývalém působišti předvést, žel jeho forma z loňska je tak maximálně na 50-ti %). David Pešta hrál pouze poločas a jeho výkon za výše jmenovanými silně pokulhával. Nese vinu na šestém gólu příbramských, kdy naprosto nestíhal v běžeckém souboji.
Mnohem horší to ale bylo s výkonem tzv. "adeptů". Dnes se zcela potvrdila moje slova z prvního utkání proti Viktorce, že zkoušení hráči na 1. ligu prostě nemají!
Patrik Kopecký zcela propadl na místě levého obránce a první dva góly v naší síti byly jeho "zásluhou", když přes něj procházel příbramský hráč jako "nůž máslem". Ve druhé půli ho nahradil Martin Kobler a to snad byla ještě větší tragedie. Ten pouze pobíhal lehkým klusem po hřišti sem-tam jak "zmatená včela" a to bylo vše, co předvedl.
Adam Konopiský, do kterého před sezónou vkládal velké naděje trenér Matoušek, tuto roli určitě nepotvrdil. Střídá lepší okamžiky s horšími a ty druhé rozhodně převládají. Na ligu rozhodně nemá! Šimon Petrášek působí "pobrkaným" dojmem. Sice toho hodně nalítá, ale většinou se ani nepotká s míčem a jeho zákroky jsou někdy až komické. Lukáš Maršoun nedá za celý zápas smysluplnou přihrávku a než dokáže zpracovat balón, tak "vyroste záhon kedluben" a o míč v 90% přijde. Jarda Janků se vcelku snažil, ale nevyhrál snad ani jediný hlavičkový souboj a nebezpečím pro příbramskou bránu nebyl ani náhodou. Na to, že byl na hřišti Radek Hýbek jsem přišel až když rozhodčí ukončil zápas a viděl jsem ho s ostatními hráči odcházet do šaten. Naprosto neviditelný, nevím, jestli se vůbec dotknul míče.

MOJE ÚVAHA NA ZÁVĚR:
S předchozím hodnocením můžete, ale nemusíte souhlasit. Jedná se čistě a pouze o můj osobní názor, který se může od vašeho i trenérova lišit. Já to ale vidím takhle, někomu se bude zdát, že je to moc tvrdé, ale já si za svými slovy stojím, protože už jsem něco v mládežnickém fotbale víděl a zažil.
Dále jsem se zamyslel o tom, jaký vlastně je záměr vedení klubu?
Myslím si, že jsou 2 varianty:
1) pokusit se o co nejlepší umístění. Znamenalo by to hrát v osvědčené sestavě (Kondelík/Dvořák - Pešta, Hašek, Vacek, Vosáhlo - Balata, Vlasák, Cettl - Přitasil, Straka, Klauz - nahr. Jírů, Breburda). Co se ale stane při větší marodce, či různé vynucené absenci (např. školní akce) je ve hvězdách...
Jak se ukázalo na podzim, mužstvo v tomto složení dokáže s každým účastníkem soutěže sehrát vyrovnanou partii. Šlo by vlastně o PRESTIŽ, že na to Benešov má!
2) pokusit se o zařazení mladých hráčů - to by bylo jistě v kontextu s dalším pokračováním mužstva chvályhodné, ale je zároveň navýsost jasné, že o nejvyšší příčky bychom pak nebojovali, ale i tak bychom si zřejmě, díky podzimu, ligovou příslušnost zachovali i pro příští rok. TAK BABO RAĎ!


SESTAVA:
Kondelík - Petrášek, Hašek, Vacek (61. Cettl), Kopecký (41. Kobler) - Konopiský, Maršoun (41. Hýbek), Cettl (41. Pešta) - Přitasil, Janků, Klauz
Branky:
8. Přitasil - 0:1; 11. PRI - 1:1; 28. PRI - 2:1; 40. PRI (P) - 3:1; 51. PRI - 4:1; 55. PRI - 5:1; 75. PRI - 6:1; 80. Přitasil - 6:2
Conny

Dokonce i Karel Vacek vyrobil hrubku
ze které padnul 5.. gól do naší sítě
Ondra Cettl (vzadu) a Zdeněk Hašek
patřili mezi lepší hráče
Martin Kobler občas působil
jako mimozemšťan
Míla Klauz se dnes opravdu snažil, ale
jeho loňská forma je v nedohlednu
Šimon Petrášek sice toho naběhá dost, ale prakticky s nulovým efektem
Jeden ze zákroků našeho golmana,
kterým zabránil ještě vyšší porážce

SK
BENEŠOV

2:2
(1:2)
BOHEMIANS
PRAHA 1905

Benešov, 17. 1. 2015, 14.00 hod.; 2 °C, déšť
NAŠE VYROVNÁNÍ PŘIŠLO V POSLEDNÍ MINUTĚ
S jediným hráčem na lavičce (Petráškem) naše mužstvo dnes odpoledne hrdině nastoupilo proti extraligovému týmu od Botiče. A už ve 3. minutě jsme mohli poznat, co nás dnes čeká: bombu vršovického Dana Bláhy pod břevno efektně a bravurně vytěsnil náš golman Jakub Kondelík nad břevno svojí svatyně, takže stav utkání se v té chvíli ještě neměnil.
Přesto, že Bohemka měla od začátku navrch, ve 12. minutě jsme zahrozili i my, když po hezké akci Jírů - Vlasák - Klauz se posledně jmenovaný pokusil obstřelit Dařinu, ale jeho střela skončila bohužel několik centimetrů nad brankou hostí.
Přišla 17. minuta a s ní trestný kop Bohemians, míč proletěl změtí těl až před naši branku, brankář J. Kondelík, ačkoliv asi příliš neviděl, stačil reflexivně střelu vyrazit před sebe, bohužel tento vyražený míč naše obránce příliš nezaujal, takže pro Vojtu Braka bylo snadnou záležítostí zmocnit se ho doklepnout do naší sítě - 0:1.
Přišlo naše špatné rozehrání ve středovém kruhu, k míči se dostal Petr Malík a pro našeho Davida Peštu bylo hodně pracné a obtížné odvrátit tento útok alespoň na rohový kop.
Jenže - Dan Bláha rohy kopat umí náramně a při nepochopitelné absenci našich "beků" bylo skórování tvrdou a nechytatelnou hlavičkou Vojty Braka samozřejmostí - 0:2.
Další naše rozehrávka ve středu hřiště byla jak "přes kopírák": míče se zmocní tentokrát Kuba Grohmann a následuje úprk na naší branku. Náš golman ale opět skvěle zasáhnul a nedal mu šanci skórovat.
V tu chvíli jsem si (a možná jsem nebyl sám) myslel, že jsme zralí na "bůra". Kupodivu v následujících minutách náš tým povstal jak "bájný Fénix z popela" a začali jsme být nebezpeční i my. Šance Klauze, Janků a Vlasáka měly do skončení v brance opravdu blízko.
Ve 39. minutě se probíjel do vápna Jarda Jírů, kde byl nemilosrdně sražen hostujícím obráncem. Míč si na místo pokutového kopu postavil náš kapitán Karel Vacek, který se v těchto případech obvykle nemýlí a nemýlil se ani dnes - "Bogasovi" nedal nijakou šanci a zavěsil - 1:2. A to ještě ve 44. minutě "jedovka", kterou vyslal na bohemáckou branku Dominik Vlasák, jen o pár centimetrů minula svůj cíl.
Bohemians vstoupili i do druhé půle pěkně zhurta a v 53. minutě naštěstí Bláhovu střelu některý z našich obránců tečoval a vychýlil tak na tyč naší branky.
Tlak hostí ale pomalu ustával a hra se začala drobit, což přineslo vítr do plachet našim hráčům. V 70. minutě skvěle provedl trestný kop Vojta Přitasil, jeho bombu Dařina neudržel, bohužel Jardovi Jírů se nepodařilo dorážku dotlačit do sítě, protože radost mu zkazil vršovický obránce Kuba Káš, který ji vykopnul z brankové čáry.
V 76. minutě obdržel žlutou kartu za nešetrný zákrok na vršovického kapitána Adama Fotra Ondra Cettl. V samotném závěru utkání opět dvakrát exceloval náš golman, když jednu střelu útočníka hostů vyrazil na břevno a poté, když zlikvidoval samostatný průnik Filipa Blechy.
Když už jsme si všichni mysleli, že i druhé přípravné utkání prohrajeme, dostal se v 90. minutě k odraženému míči náš Jaroslav Janků, který svoji šanci s přehledem proměnil a stanovil tak konečný stav na 2:2. Vzápětí hlavní rozhodčí ukončil zápas.

SESTAVA:
Kondelík - Pešta, Hašek, Vacek, Přitasil - Jírů, Vlasák, Cettl - Maršoun, Janků, Klauz - Petrášek
Branky:
17. Brak (BOH) - 0:1; 19. Brak (BOH) - 0:2, 40. Vacek (P) - 1:2; 90. Janků - 2:2
ŽK: 78. Cettl
Conny

3x OSOBNÍ SOUBOJ:
L. Maršoun - D. Věchtík
D. Vlasák - V. Brak
V. Přitasil - J. Grohmann


SK
BENEŠOV

1:2
(0:1)
FK VIKTORIA
ŽIŽKOV

Benešov, 10. 1. 2015, 10.00 hod.; 9°C
BEZBŘEHÁ NUDA
V prvním zimním přípravném zápase toho náš tým moc nepředvedl. V podstatě ani nemohl, protože ani jedinou minutu nehrál ve své nejsilnější sestavě, což bylo způsobeno záměrem trenéra Luďka Matouška, který chce v jarní sezóně více zapojit do hry hráče, kteří zatím pouze zahřívají lavičku.
A rozhodně nebyl s jejich přístupem spokojen, což jim bez obalu sdělil o přestávce. Ukázalo se totiž, že ani jeden z adeptů by v současnosti nezvládnul tempo a nasazení v 1. lize. Samozřejmě - jedná se o vůbec první zápas po vánoční přestávce, ledacos se může změnit, ale způsob, jakým bojovali o místo v sestavě byl opravdu, řečeno mírně - velice laxní....
Samotný zápas byl pro mě (a asi nejen pro mě) velice nudnou záležitostí. Viktorka byla mnohem kompaktnější než naši hoši, a proto po zásluze vyhrála. (I když my jsme dali o jeden gól víc než oni - ten druhý ale zavěsil nekompromisně do vlastní sítě Kuba Vosáhlo). Na druhou stranu hosté 2x orazítkovali břevno naší branky, takže porážka mohla být klidně vyšší.
Rovněž se ukázalo, jak moc by nám chyběli Ondra Cettl s Dominikem Vlasákem, kteří byli pro dnešek nominováni k přípravnému zápasu za náš A-Tým.
Branky:
23. ŽIŽ - 0:1; 70. vlastní Vosáhlo - 0:2; 80. po centru M. Klauze se krásně trefil levou (!!) nohou David Pešta - 1:2

SESTAVA
Dvořák (45. Kondelík) - Pešta (30. Hýbek), Konopiský (30. Hašek), Vacek (60. Konopiský), Petrášek (60. Pešta) - Jírů (60. Balata), Balata (30. Vosáhlo), Maršoun (30. Kobler) - Vavrek (23. Přitasil), Straka (60. Kobler), Klauz (60. Přitasil)
Conny

Ve 23. minutě se zranil David Vavrek
a musel dokonce navštívit rentgen
Střelec našeho jediného
gólu David Pešta
Trenér Luděk Matoušek dal svým
svěřencům o přestávce "co proto"
Martin Kobler předvedl pouze
jedinou povedenou akci
Šimon Petrášek na postu levého
obránce příliš "nestíhal"
Autor "vlastence" Jakub Vosáhlo
v souboji se žižkovským Borkem

 

Neoficiální stránky SK Benešov - U19
admin: Ing. Jiří Kondelík
email: info@conny.cz
07/2013 ©