FK VIKTORIA
ŽIŽKOV

BENEŠOV / UMT, 2. 3. 2014 - 10.00 hod. (11°C)
NETOLICKÉMU SE VRACÍ STŘELECKÁ FORMA (KONEČNĚ!!!)
V posledním přípravném zápase zalilo naši hrací plochu sluníčko a při přijemných 11°C se
odehrál velmý pěkný zápas, kdy můžeme pochválit obě mužstva za předvedenou hru. která měla pro nás šťastné vyústění.
V úvodu zápasu jsme měli navrch a z toho pramenila i naše první velká šance, když v 11. minutě prudkou přihrávku od S. Netolického poslal L. Balata ve skluzu jen těsně nad branku hostí. Jenže o 7. minut později se hosté probili po pravé straně před naši branku a útočník Žižkova nedal vyběhnuvšímu brankáři J. Kondelíkovi žádnou šanci vyniknout - prohráváme 0:1.
Hned po rozehrávce si výborně naběhl do šance M. Rezek, ale při zakončení zbrkle mířil přímo do brankáře hostí. Ve 20. minutě se vyplatilo S. Netolickému atakování golmana, který v nastálém tlaku vyrobil hrubku, Standa si vybojovaný míč narazil s L. Balatou a nekompromisně, ač "levák", pravou nohou srovnal stav na 1:1.
Přestože v následující dvacetiminutovce přišel trochu herní útlum z naší strany a hosté nás začali přehrávat, byl to ve 42. minutě znovu Standa Netolický, který po získaném odraženém míči opět pálil pravou nohou a opět úspěšně - 2:1. Že by se mu "střelecký dynamit" přesunul i do pravé nohy - to by bylo jenom dobře!
Po přestávce se v 56. minutě po sólu dostal do obrovské šance žižkovský T. Madej, bez problémů obešel našeho golmana a v okamžiku, kdy na něj "zívala" prázdná branka, tak neomylně zamířil, na štěstí pro nás, do levé tyče. My jsme hned vzápětí odpověděli krásnou akcí z levé strany po ose Balata - Přitasil - Vlasák, ale posledně jmenovaný, dnešní oslavenec, mířil z malého vápna jen Pánubohu do oken...
Přišla 62. minuta a s ní i nádherná střela snad z 25 metrů od žižkovského obránce, který vymetl pavučinku v levém horním rohu naši branky. Taková střela se podaří zřejmě jen jednou za život - 2:2.
Po rozehrání se dostal do velké šance S. Netolický, ale jeho finální střela rozvlnila jenom boční síť. Paradoxně, kdy opět Viktorka začala mít více ze hry, v 82. minutě po zmatcích před brankou hostí přiklepl P. Breburda míč Ondřeji Cettlovi a ten bombou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:2.
Hosté se po tomto gólu ještě více snažili alespoň o vyrovnání a trochu zapomínali na obranu. To se jim nevyplatilo v 89. minutě, kdy pronikajícího L. Balatu zastavili horko-těžko jen za cenu faulu v pokutovém území a nařízenou penaltu po "Panenkovsky" (jak mi slíbil před zápasem) proměnil kapitán Karel Vacek, To byla úplná tečka, protože ihned po rozehrání hostů ukončil rozhodčí tento zajímavý a dramatický zápas.

SESTAVA:
Kondelík - Hašek (46. Přitasil), Vyhlídal, Vacek ©, Vosáhlo - Cettl, Vlasák (77. Rezek), Balata - Přitasil (46. Korynta), Rezek (46. Netolický) - Netolický (46. Breburda)
Branky:
18. ŽIŽ - 0:1; 20. Netolický (Balata) - 1:1; 42. Netolický - 2:1; 62. ŽIŽ - 2:2; 82. Cettl (Breburda) - 3:2; 90. Vacek (Balata) - 4:2 (P)

Po
úvodním hvizdu rozhodčího bylo hned jasné, že dnes se setkávají dvě výkonostně velmi podobná mužstva. Na hřišti bylo živo a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou, přičemž naše mužstvo mělo o trochu navrch. Některé zákroky byly oboustraně ostré jak břitva a trenéři museli své hráče trochu "krotit". Výsledkem byla ve 20. minutě žlutá karta pro našeho Netolického (zakopnutí míče) a 2 žluté karty pro mužstvo domácích za hrubé zákroky zezadu.
Naše největší šance vznikla na pravé straně po ose Přitasil - Vyhlídal, kdy posledně jmenovaný předložil gólovou nahrávku S. Netolickému, který ji ovšem nezužitkoval a branku z malého vápna přestřelil.
Stokrát omílané "nedáš-dostaneš" opět přišlo na pořad hned v následujícím útoku domácích, kdy se naše příliš vysunutá obrana nestačila vrátit a pro našeho soupeře nebylo problémem překonat našeho golmana, který i když si na tečovanou střelu stačil sáhnout, gólu zabránit nedokázal. Tato branka do šatny ze 41. minuty znamenala, že jsme poločas prohráli 0:1.
V 2. poločase poslal trenér na hřiště hned všechny 4 náhradníky a musíme si přiznat, že to bylo značné oslabení mužstva. Domácí nás začali přehrávat a rázem byli lepším týmem. Zvláště na naší pravé straně to dost "hořelo" a jak J. Jírů tak i O. Zach dnes příliš nestíhali. Dvě velké šance Havlíčkova Brodu zlikvidoval velmi dobrými zákroky náš brankář J. Kondelík a v úplném závěru mu pomohlo i nastřelené břevno po rohu v 79. minutě.
O 2 minuty později mu ještě hodně děkoval J. Horký, který kousek před velkým vápnem lajdácky přišel o míč, ovšem havlíčkobrodský útočník ženoucí se úplně sám na Kubu tuto šanci nezužitkoval, resp. mu náš golman zmenšil střelecký úhel a tím pádem šla střela, naštěstí pro nás, mimo bránu.
To byl asi poslední důležitý moment v zápase, ve kterém jsme nedokázali vsítit branku a i proto prohráli tím nejtěsnějším rozdílem.

SESTAVA:
Kondelík - Přitasil (46. Zach), Verner (61. Vyhlídal), Vacek, Vosáhlo - Cettl (46. Hašek), Balata (76. Horký), Vlasák (65. Přitasil) - Vyhlídal (46. Jírů), Netolický (46. Rezek) - Horký (46. Netolický)

HORNÍ MĚCHOLUPY

BENEŠOV / UMT, 16. 2. 2014 - 10.00 hod. (6°C)
"CELTIC" SK BENEŠOV EXCELOVAL
V netypických dresech à-la CELTIC GLASGOW (ale modro-bílých) nastoupili dnes naši hráči proti účastníkovi
Pražského přeboru. Nutno předznamenat, že hosté přijeli bez svých zraněných brankářů a v brance tak musel nastoupit jeden z krajních obránců. Tento handicap byl hodně znát a i když bychom stejně vysoko vyhráli, gólový výsledek by zřejmě nebyl dvouciferný jako dnes.
Samotné utkání pak bylo jednoznačnou záležitostí, kdy naši hráči splnili jednoznačně trenérovo doporučení individuální přípravy a týdenní absence tréninků na nich nebyla vůbec znát. Šlo o souboj dvou výkonostně značně rozdílných mužstev a naši hráči svým soupeřům nedarovali ale vůbec nic. V první polovině zápasu hosty nepustili dál než před naše pokutové území a sázeli jim jeden gól za druhým. A to ještě Kuba Horký spálil minimálně 3 stoprocentní tutovky!
V úvodu 2. poločasu sice naši hráči po promíchání sestavy trochu ubrali a výsledkem bylo to, že náš golman Jakub Kondelík musel při své asi jediné akci vytasit skvělý zákrok, když vyrazil prudkou střelu z malého vápna a uchoval si tak čisté konto.
Po dalších 15-ti minutách naši opět "zatáhli" a během následujících minut až dokonce zápasu pokračovalo "vraždění neviňátek" spojené s neúprosným "brankostrojem", kdy skórovali prakticky všichni hráči, kteří se ocitli na hřišti. Počítadlo se zastavilo těsně před tuctem vstřelených gólů... Znamenalo to, že se dnes jednalo o naše nejvyšší vítězství v přípravě vůbec.

SESTAVA:
Kondelík - Korynta (46. Přitasil), Hašek (46. Zach), Vacek ©, Vosáhlo - Cettl (46. Vyhlídal), Vlasák (46. Balata), Balata (46. Horký, 57. Hašek) - Vycpálek, Jírů (46. Netolický) - Horký (46. Breburda)
Branky:
6.Cettl (Horký) - 1:0; 22. Balata (Korynta) - 2:0; 25. Vycpálek (Vlasák) - 3:0; 27. Vlasák - 4:0; 38. Cettl (Vlasák) - 5:0; 56. Horký - 6:0; 60. Vycpálek (Breburda) - 7:0; 74. Vosáhlo (Balata) - 8:0; 82. Hašek (Přitasil - 9:0; 87. Breburda (Vycpálek) - 10:0; Netolický (Balata) - 11:0

- BYŠKOVICE

BENEŠOV / UMT, 2. 2. 2014 - 10.00 hod. (0°C)
JEDNOSTRANNÁ ZÁLEŽITOST
Hned od začátku zápasu se začalo ukazovat, kdo dnes bude žákem a kdo bude vyučovat.
Mužstvo hostí bylo zatlačeno do hluboké defenzivy a jen velice sporadickými akcemi se dostávali alespoň zhloubi svého pokutového území přes půlící čáru. Před našim pokutovým území ale jejich snahy končily, protože zde suveréně vládli naši obránci, dirigovaní dnešním jubilantem a kapitánem, skvělým Karlem Vackem.
Již v 6. minutě se trefil dnešní "hlavní střelec" Patrik Vyhlídal, když zužitkoval přesnou přihrávku od Vojty Přitasila (mimochodem dnes hrajícího ve velkém "laufu"), který sprintem z místa levého obránce tuto akci vytvořil - 1:0. O 3 minuty později se velmi zlobil trenér L. Matoušek na Luboše Balatu, který v naprosto vyložené šanci, místo toho aby skóroval (- a on by to určitě dokázal!), sice nesobecky, ale naprosto nesmyslně přihrával někomu dozadu.
Radovali jsme se znovu až za 5 minut, kdy znovu skóroval Patrik Vyhlídal, tentokrát po přihrávce Honzy Kubálka - 2:0. V další čtvrthodinovce měli tři obrovské šance Hašek, Přitasil a Balata. Všechny ale skončily bez gólového efektu.
O přestávce dostali hráči od trenéra svůj díl za to, že podle něj hráli "na půl plynu". Kluci si to vzali k srdci a hned v prvním útoku po dělovce Dominika Vlasáka, kterou stačil brankář hostí jen s námahou vyrazit před zcela volného Jardu Jírů, který velice pohodlně zasunul do zcela odkryté branky - 3:0. Jarda dnes odehrál velmi dobře celý (kupodivu) zápas, i když v závěru bylo vidět, jak mu docházejí síly.
Síly neodcházely jen jemu, ale hlavně mužstvu z Neratovic. Naši hráči je naprosto přibili na jejich vlastní polovinu, začal jakýsi "hokejový zámek" a zároveň festival promarněných příležitostí. Někdy to bylo až komické, co všechno jsme dokázali zahodit a neproměnit. Tím pádem jsme na další a zároveň poslední gól museli čekat až do 85. minuty, kdy se po centru Vojty Přitasila trefil hlavou Standa Netolický, který tak uzavřel skóre na konečných 4:0. O dvě minuty později jsme sice přidali ještě jeden, podle mě regulérní, gól D. Vlasákem, který však nebyl uznán pro domnělý ofsajd.
SLOVO NA ZÁVĚR:
Pánové POZOR:
Taková produktivita v (NE)-proměňování gólových šancí by se nám vůbec nemusela v mistrovských zápasech vyplatit!

SESTAVA:
Kondelík - Kubálek, Zach (46. Verner), Vacek, Přitasil (46. Zach, 67. Vosáhlo) - Hašek (67. Vyhlídal), Jírů (46. Cettl), Balata (46. Vlasák) - Vyhlídal (46. Jírů), Vosáhlo (46. Přitasil) - Netolický
Branky:
6. Vyhlídal (Přitasil) - 1:0; 14. Vyhlídal (Kubálek) - 2:0; 46. Jírů (Vlasák) - 3:0; 85. Netolický (Přitasil) - 4:0

PRAHA - U17

BENEŠOV / UMT, 26. 1. 2014 - 13.00 hod. (-6°C)
DRTIVÁ GÓLOVÁ DESETIMINUTOVKA ROZHODLA O DEBAKLU SPARTY
Sportovně musíme uznat, že tento výsledek neodpovídá tak úplně dění na hřišti. Utkání totiž bylo hodně vyrovnané a v závěru se Sparta moc a moc snažila alespoň zkorigovat výsledek, což se jí ale nepodařilo a výsledkem byla pouze nastřelená tyč naší branky.
Po úvodním hvizdu rozhodčího velice sebevědomí hosté začali předvádět svůj "profesorský fotbal" založený na kombinaci krátkých přihrávek, ale naštěstí pro nás pouze na svojí polovině. Zřejmě v tomto způsobu hry našli sebeuspokojení, že na nějaký Benešov to stačí a góly přijdou tak nějak samy.
V tom se ale hodně mýlili a každá jejich ztráta míče pro ně znamenala velké nebezpečí z naší strany.
Přesto se jim v 19. minutě, po velice nenápadné akci a dnes ojedinělé chybě naší obrany, podařilo vsítit vedoucí gól v zápase, což určitě ještě víc zvedlo jejich sebevědomí. Naštěstí to ale bylo prakticky vše, co dnes dokázali předvést. Naše hráče tato branka však nikterak nerozhodila, dál podnikali nebezpečné výpady na sparťanskou svatyni, kterou těsně před koncem 1. poločasu rozezvučel svoji hlavičkou po přesném centru Dominika Vlasáka Jakub Horký, když trefil v obrovské šanci pouze břevno.
Po velkých změnách v naší sestavě ve 2. poločase dál pokračoval vyrovnaný boj až do 71. minuty, kdy přišly velké chvíle doposud nepříliš výrazného Kuby Vosáhla. Běhěm čtvrthodinky dokázal přivravit 3 stoprocentní šance pro své spoluhráče, kteří tentokrát nezaváhali. Nejprve vyslal "jedovku" z trestného kopu, kterou sparťanský brankář s velkými obtížemi stačil vytěsnit pouze do břevna a proti následné dorážce Davida Vernera hlavou byl bez šance - 1:1.
Vyrovnání nalilo čerstvou krev do našich žil a hned o dvě minuty se krásně prokličkoval obranou hosti Luboš Balata, dnes konečně hrající ve své obvyklé formě a jen těsně minul branku. Co se mu nepodařilo teď, podařilo se o další dvě minuty. Vše začala prudká střela (oblíbeným bodlem) Dominika Vlasáka, kterou golman Sparty horko-těžko vyrazil na roh, který prováděl znovu Jakub Vosáhlo a jeho umístěný centr skončil na milimetr přesně na hlavě Luboše Balaty, pro kterého nebylo vůbec žádným problémem skórovat - 2:1.
Sparťané na náš vedoucí gól reagovali zvýšenou aktivitou v našem pokutovém území, z čehož vytěžili pouze onu již zmiňovanou nastřelenou tyč a následnou dorážku zlikvidoval vyražením nohou náš golman Kuba Kondelík. Skóre se ale naštěstí pro nás neměnilo.
Za 2 minuty už ale bylo všechno jinak - Dominik Vlasák se jako tank řítil po levém křídle a jeho přesně načasovaná přihrávka našla Standu Netolického, který se tak po dlouhé době opět zapsal do listiny střelců - 3:1. A to nebylo všechno! Poslední hřebíček do rakve Sparty zatloukl v 87. minutě dnes již podruhé skórující Luboš Balata po přesné přihrávce (koho asi?) Kuby Vosáhla - 4:1.
Slovo na závěr:
Výhra se Spartou potěší vždycky. Nic na tom nemění, že se jednalo o mužstvo o kategorii mladší. Výkon byl dnes velice dobrý a co mě hlavně potěšilo bylo proměňování šancí ve zmiňované desetiminutovce ve 2. půli. S takovým přístupem a odhodláním jako dnes se nemusíte v mistrovské soutěži bát vůbec nikoho!
Ale POZOR - Hlavně nezpychnout a nic nepodcenit !

JAK TO VIDĚL SOUPEŘ:

Sparťanská mládež pokračuje v zimní přípravě přátelskými duely. Sedmnáctka se střetla s výběrem Benešova do 19 let, a přestože podlehla, získala z konfrontace s o dva roky staršími soupeři cenné zkušenosti.

(dost lakonické)

SESTAVA:
Kondelík - Kubálek (46. Zach), Verner, Vacek (46. Hašek), Přitasil (46. Rezek) - Cettl (46.Vlasák), Hašek (46. Vacek), Vlasák (46. Balata) - Vyhlídal (46.Korynta), Netolický (46. Vosáhlo) - Horký (46. Netolický)
Branky:
19. SPA - 0:1; 71. Verner (Vosáhlo) - 1:1; 75. Balata (Vlasák, Vosáhlo) - 2:1; 83. Netolický (Vlasák) - 3:1; 87. Balata (Vosáhlo) - 4:1

V ZÁVĚRU PŘIŠLA KE SLOVU EXHIBICE NAŠEHO MUŽSTVA
Po desetiminutové "oťukávačce" se brzy začalo ukazovat, kdo dnes bude" tahat za kratší konec". Rozhodně to ale nebylo naše mužstvo. Již v 17. minutě se výborně protáhnul po křídle Standa Netolický a Kubovi Vosáhlovi stačilo po jeho centru jen nastavit nohu - 1:0.

Ale i hosté občas zahrozili, jako například ve 22. minutě, ale Kuba Kondelík byl velice dobře postavený a prudkou střelu z voleje v pohodě zneškodnil. O dvě minuty později pěkně poslal do brejku Dominika Vlasáka Michal Rezek a prvně jmenovaný, ač tísněn obráncem, drze jakýmsi "backhendovým bodlem" prakticky z brankové čáry překonal táborského brankáře - 2:0. V 35. minutě se opět mohl měnit stav, ale překrásnou gólovou nabídku Patrika Vyhlídala tentokrát poslal Jakub Vosáhlo Pánubohu do oken.
V úvodu 2. půle nás hodně podržel náš golman, když nadvakrát, házenkářským způsobem, (míč vyrazil reflexivně nohou) zažehnal obrovskou šanci hostů. V 66. minutě prošel jak nůž máslem táborskou obranou Luboš Balata, ale jeho střela skončila bohužel jen zvenku na boční síti.
Se 78. minutou přišla asi naše nejhezčí akce utkání, kdy čtveřice našich hráčů ve složení Horký - Vlasák - Netolický a zakončovatel Patrik Vyhlídal si rychle a na jeden dotyk mezi sebou vyměnili míč a Patrik ho "Angličanem" nekompromisně umístil do sítě. Další obrovskou šanci v 80. minutě, ktrerou měl Jakub Horký, zlikvidoval úžasně táborský brankář.
To už na hřišti existovalo prakticky jediné mužstvo (BENEŠOV) a na tým hostí se valil jeden útok za druhým. V 84. minutě vyústilo toto naš snažení faulem na J. Horkého v pokutovém území, ale sám postižený tentokrát trefil z penalty pouze tyč a gólovou tečku tak musel udělat až v 88. minutě Dominik Vlasák po přihrávce od Patrika Vyhlídala. V úplném závěru se pak ještě prokličkoval znovu obranou hostí L. Balata, ale J. Horkému dnes nebylo přáno, aby ani tuto, snad 1000% šanci, proměnil a opět mířil mimo...
Malá úvaha na konec:
Není možné, aby takto dva výkonostně vyrovnané celky sehrály tak nevyrovnanou partii. Poslední dvacetiminutovka se jasně změnila v naší exhibici a to mně jen vede k tomu, abychom toto vítězství příliš nepřeceňovali a zůstali "na zemi". Z Táborska totiž stoprocentně nepřijelo to nejlepší, co mají a v mistráku přijede určitě úplně jiné mužstvo!
Nicméně - výhra těší!

SESTAVA:
Kondelík - Korynta (46. Kubálek), Hašek (46. Verner), Vacek (46. Zach), Přitasil (46. Korynta) - Cettl (46. Vyhlídal), Rezek (46. Vlasák), Vlasák (46. Balata) - Vyhlídal (46. Straka), Vosáhlo (46.Netolický) - Netolický (46. Horký)
Branky:
17. Vosáhlo (Netolický) - 1:0; 24. Vlasák (Rezek) - 2:0; 78. Vyhlídal (Horký, Vlasák, Netolický) - 3:0; 88. Vlasák (Vyhlídal) - 4:0