Počet přístupů:
On-line:
www.weblight.cz

SK
BENEŠOV

4:2
(2:1)
FK VIKTORIA
ŽIŽKOV

BENEŠOV / UMT, 2. 3. 2014 - 10.00 hod. (11°C)
NETOLICKÉMU SE VRACÍ STŘELECKÁ FORMA (KONEČNĚ!!!)
V posledním přípravném zápase zalilo naši hrací plochu sluníčko a při přijemných 11°C se
odehrál velmý pěkný zápas, kdy můžeme pochválit obě mužstva za předvedenou hru. která měla pro nás šťastné vyústění.
V úvodu zápasu jsme měli navrch a z toho pramenila i naše první velká šance, když v 11. minutě prudkou přihrávku od S. Netolického poslal L. Balata ve skluzu jen těsně nad branku hostí. Jenže o 7. minut později se hosté probili po pravé straně před naši branku a útočník Žižkova nedal vyběhnuvšímu brankáři J. Kondelíkovi žádnou šanci vyniknout - prohráváme 0:1.
Hned po rozehrávce si výborně naběhl do šance M. Rezek, ale při zakončení zbrkle mířil přímo do brankáře hostí. Ve 20. minutě se vyplatilo S. Netolickému atakování golmana, který v nastálém tlaku vyrobil hrubku, Standa si vybojovaný míč narazil s L. Balatou a nekompromisně, ač "levák", pravou nohou srovnal stav na 1:1.
Přestože v následující dvacetiminutovce přišel trochu herní útlum z naší strany a hosté nás začali přehrávat, byl to ve 42. minutě znovu Standa Netolický, který po získaném odraženém míči opět pálil pravou nohou a opět úspěšně - 2:1. Že by se mu "střelecký dynamit" přesunul i do pravé nohy - to by bylo jenom dobře!
Po přestávce se v 56. minutě po sólu dostal do obrovské šance žižkovský T. Madej, bez problémů obešel našeho golmana a v okamžiku, kdy na něj "zívala" prázdná branka, tak neomylně zamířil, na štěstí pro nás, do levé tyče. My jsme hned vzápětí odpověděli krásnou akcí z levé strany po ose Balata - Přitasil - Vlasák, ale posledně jmenovaný, dnešní oslavenec, mířil z malého vápna jen Pánubohu do oken...
Přišla 62. minuta a s ní i nádherná střela snad z 25 metrů od žižkovského obránce, který vymetl pavučinku v levém horním rohu naši branky. Taková střela se podaří zřejmě jen jednou za život - 2:2.
Po rozehrání se dostal do velké šance S. Netolický, ale jeho finální střela rozvlnila jenom boční síť. Paradoxně, kdy opět Viktorka začala mít více ze hry, v 82. minutě po zmatcích před brankou hostí přiklepl P. Breburda míč Ondřeji Cettlovi a ten bombou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:2.
Hosté se po tomto gólu ještě více snažili alespoň o vyrovnání a trochu zapomínali na obranu. To se jim nevyplatilo v 89. minutě, kdy pronikajícího L. Balatu zastavili horko-těžko jen za cenu faulu v pokutovém území a nařízenou penaltu po "Panenkovsky" (jak mi slíbil před zápasem) proměnil kapitán Karel Vacek, To byla úplná tečka, protože ihned po rozehrání hostů ukončil rozhodčí tento zajímavý a dramatický zápas.

SESTAVA:
Kondelík - Hašek (46. Přitasil), Vyhlídal, Vacek ©, Vosáhlo - Cettl, Vlasák (77. Rezek), Balata - Přitasil (46. Korynta), Rezek (46. Netolický) - Netolický (46. Breburda)
Branky:
18. ŽIŽ - 0:1; 20. Netolický (Balata) - 1:1; 42. Netolický - 2:1; 62. ŽIŽ - 2:2; 82. Cettl (Breburda) - 3:2; 90. Vacek (Balata) - 4:2 (P)
Conny

Kapitán Karel Vacek je naší
jistotou na pozici stopera
Ondra Cettl dnes vsítil
veledůležitý třetí gól
Patrik Vyhlídal dnes nahradil nemocného D. Vernera a byl skvělý
Luboš Balata dřel jako kůň a výsledkem byly dvě asistence
Jistý zákrok Jakuba Kondelíka
po rohovém kopu hostí
Pavel Breburda asistoval
při našem třetím gólu

FC SLOVAN
HAVLÍČKŮV BROD

1:0
(1:0)
SK
BENEŠOV

HAVLÍČKŮV BROD / UMT, 22. 2. 2014 - 12.00 hod. - 6°C
NEJTĚSNĚJŠÍ MOŽNÁ PORÁŽKA
Po
úvodním hvizdu rozhodčího bylo hned jasné, že dnes se setkávají dvě výkonostně velmi podobná mužstva. Na hřišti bylo živo a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou, přičemž naše mužstvo mělo o trochu navrch. Některé zákroky byly oboustraně ostré jak břitva a trenéři museli své hráče trochu "krotit". Výsledkem byla ve 20. minutě žlutá karta pro našeho Netolického (zakopnutí míče) a 2 žluté karty pro mužstvo domácích za hrubé zákroky zezadu.
Naše největší šance vznikla na pravé straně po ose Přitasil - Vyhlídal, kdy posledně jmenovaný předložil gólovou nahrávku S. Netolickému, který ji ovšem nezužitkoval a branku z malého vápna přestřelil.
Stokrát omílané "nedáš-dostaneš" opět přišlo na pořad hned v následujícím útoku domácích, kdy se naše příliš vysunutá obrana nestačila vrátit a pro našeho soupeře nebylo problémem překonat našeho golmana, který i když si na tečovanou střelu stačil sáhnout, gólu zabránit nedokázal. Tato branka do šatny ze 41. minuty znamenala, že jsme poločas prohráli 0:1.
V 2. poločase poslal trenér na hřiště hned všechny 4 náhradníky a musíme si přiznat, že to bylo značné oslabení mužstva. Domácí nás začali přehrávat a rázem byli lepším týmem. Zvláště na naší pravé straně to dost "hořelo" a jak J. Jírů tak i O. Zach dnes příliš nestíhali. Dvě velké šance Havlíčkova Brodu zlikvidoval velmi dobrými zákroky náš brankář J. Kondelík a v úplném závěru mu pomohlo i nastřelené břevno po rohu v 79. minutě.
O 2 minuty později mu ještě hodně děkoval J. Horký, který kousek před velkým vápnem lajdácky přišel o míč, ovšem havlíčkobrodský útočník ženoucí se úplně sám na Kubu tuto šanci nezužitkoval, resp. mu náš golman zmenšil střelecký úhel a tím pádem šla střela, naštěstí pro nás, mimo bránu.
To byl asi poslední důležitý moment v zápase, ve kterém jsme nedokázali vsítit branku a i proto prohráli tím nejtěsnějším rozdílem.

SESTAVA:
Kondelík - Přitasil (46. Zach), Verner (61. Vyhlídal), Vacek, Vosáhlo - Cettl (46. Hašek), Balata (76. Horký), Vlasák (65. Přitasil) - Vyhlídal (46. Jírů), Netolický (46. Rezek) - Horký (46. Netolický)
ŽK: 20. Netolický
Branka:
41. HAVL-BROD - 1:0
Conny
Luboš Balata zatím stále hledá
svoji loňskou formu
Patrik Vyhlídal zahrál
slušný zápas
Ryšavý útočník domácích" v kleštích"
Vojty Přitasila a Ondřeje Cettla
Vyhraný hlavičkový souboj
Standy Netolického
Karel Vacek střídal skvělé
chvilky se slabšími
Tato hlavička Davida Vernera
málem přinesla vyrovnání

SK
BENEŠOV

11:0
(5:0)
SK
HORNÍ MĚCHOLUPY

BENEŠOV / UMT, 16. 2. 2014 - 10.00 hod. (6°C)
"CELTIC" SK BENEŠOV EXCELOVAL
V netypických dresech à-la CELTIC GLASGOW (ale modro-bílých) nastoupili dnes naši hráči proti účastníkovi
Pražského přeboru. Nutno předznamenat, že hosté přijeli bez svých zraněných brankářů a v brance tak musel nastoupit jeden z krajních obránců. Tento handicap byl hodně znát a i když bychom stejně vysoko vyhráli, gólový výsledek by zřejmě nebyl dvouciferný jako dnes.
Samotné utkání pak bylo jednoznačnou záležitostí, kdy naši hráči splnili jednoznačně trenérovo doporučení individuální přípravy a týdenní absence tréninků na nich nebyla vůbec znát. Šlo o souboj dvou výkonostně značně rozdílných mužstev a naši hráči svým soupeřům nedarovali ale vůbec nic. V první polovině zápasu hosty nepustili dál než před naše pokutové území a sázeli jim jeden gól za druhým. A to ještě Kuba Horký spálil minimálně 3 stoprocentní tutovky!
V úvodu 2. poločasu sice naši hráči po promíchání sestavy trochu ubrali a výsledkem bylo to, že náš golman Jakub Kondelík musel při své asi jediné akci vytasit skvělý zákrok, když vyrazil prudkou střelu z malého vápna a uchoval si tak čisté konto.
Po dalších 15-ti minutách naši opět "zatáhli" a během následujících minut až dokonce zápasu pokračovalo "vraždění neviňátek" spojené s neúprosným "brankostrojem", kdy skórovali prakticky všichni hráči, kteří se ocitli na hřišti. Počítadlo se zastavilo těsně před tuctem vstřelených gólů... Znamenalo to, že se dnes jednalo o naše nejvyšší vítězství v přípravě vůbec.

SESTAVA:
Kondelík - Korynta (46. Přitasil), Hašek (46. Zach), Vacek ©, Vosáhlo - Cettl (46. Vyhlídal), Vlasák (46. Balata), Balata (46. Horký, 57. Hašek) - Vycpálek, Jírů (46. Netolický) - Horký (46. Breburda)
Branky:
6.Cettl (Horký) - 1:0; 22. Balata (Korynta) - 2:0; 25. Vycpálek (Vlasák) - 3:0; 27. Vlasák - 4:0; 38. Cettl (Vlasák) - 5:0; 56. Horký - 6:0; 60. Vycpálek (Breburda) - 7:0; 74. Vosáhlo (Balata) - 8:0; 82. Hašek (Přitasil - 9:0; 87. Breburda (Vycpálek) - 10:0; Netolický (Balata) - 11:0
Conny

Vítězný hlavičkový souboj našeho
kapitána Karla Vacka
Ondra Cettl jako vždy
neúprosně bojoval
Dominik Vlasák jednou skóroval
a dvakrát na gól přihrál

Patrik Vyhlídal by jedním z mála
hráčů, kteří dnes neskórovali

Vojta Přitasil dnes hrál, pro něj na nezvyklém, místě pravého obránce

Rychlík Pavel Breburda dnes také jedenkrát skóroval


SK
BENEŠOV

4:0
(2:0)
FK
NERATOVICE -
- BYŠKOVICE

BENEŠOV / UMT, 2. 2. 2014 - 10.00 hod. (0°C)
JEDNOSTRANNÁ ZÁLEŽITOST
Hned od začátku zápasu se začalo ukazovat, kdo dnes bude žákem a kdo bude vyučovat.
Mužstvo hostí bylo zatlačeno do hluboké defenzivy a jen velice sporadickými akcemi se dostávali alespoň zhloubi svého pokutového území přes půlící čáru. Před našim pokutovým území ale jejich snahy končily, protože zde suveréně vládli naši obránci, dirigovaní dnešním jubilantem a kapitánem, skvělým Karlem Vackem.
Již v 6. minutě se trefil dnešní "hlavní střelec" Patrik Vyhlídal, když zužitkoval přesnou přihrávku od Vojty Přitasila (mimochodem dnes hrajícího ve velkém "laufu"), který sprintem z místa levého obránce tuto akci vytvořil - 1:0. O 3 minuty později se velmi zlobil trenér L. Matoušek na Luboše Balatu, který v naprosto vyložené šanci, místo toho aby skóroval (- a on by to určitě dokázal!), sice nesobecky, ale naprosto nesmyslně přihrával někomu dozadu.
Radovali jsme se znovu až za 5 minut, kdy znovu skóroval Patrik Vyhlídal, tentokrát po přihrávce Honzy Kubálka - 2:0. V další čtvrthodinovce měli tři obrovské šance Hašek, Přitasil a Balata. Všechny ale skončily bez gólového efektu.
O přestávce dostali hráči od trenéra svůj díl za to, že podle něj hráli "na půl plynu". Kluci si to vzali k srdci a hned v prvním útoku po dělovce Dominika Vlasáka, kterou stačil brankář hostí jen s námahou vyrazit před zcela volného Jardu Jírů, který velice pohodlně zasunul do zcela odkryté branky - 3:0. Jarda dnes odehrál velmi dobře celý (kupodivu) zápas, i když v závěru bylo vidět, jak mu docházejí síly.
Síly neodcházely jen jemu, ale hlavně mužstvu z Neratovic. Naši hráči je naprosto přibili na jejich vlastní polovinu, začal jakýsi "hokejový zámek" a zároveň festival promarněných příležitostí. Někdy to bylo až komické, co všechno jsme dokázali zahodit a neproměnit. Tím pádem jsme na další a zároveň poslední gól museli čekat až do 85. minuty, kdy se po centru Vojty Přitasila trefil hlavou Standa Netolický, který tak uzavřel skóre na konečných 4:0. O dvě minuty později jsme sice přidali ještě jeden, podle mě regulérní, gól D. Vlasákem, který však nebyl uznán pro domnělý ofsajd.
SLOVO NA ZÁVĚR:
Pánové POZOR:
Taková produktivita v (NE)-proměňování gólových šancí by se nám vůbec nemusela v mistrovských zápasech vyplatit!


SESTAVA:
Kondelík - Kubálek, Zach (46. Verner), Vacek, Přitasil (46. Zach, 67. Vosáhlo) - Hašek (67. Vyhlídal), Jírů (46. Cettl), Balata (46. Vlasák) - Vyhlídal (46. Jírů), Vosáhlo (46. Přitasil) - Netolický
Branky:
6. Vyhlídal (Přitasil) - 1:0; 14. Vyhlídal (Kubálek) - 2:0; 46. Jírů (Vlasák) - 3:0; 85. Netolický (Přitasil) - 4:0
Conny

Vojta Přitasil v neobvyklé pozici
dnes 2x nahrával na gól
Jeden z ojedinělých momentů, kdy se hosté dostali do blízkosti naší branky
Ondra Zach si vede na postu
obránce (stopera) vcelku dobře
David Verner a Karel Vlasák - to jsou zřejmě dvě jistoty na místě stoperů
pro nastávající jarní mistrovskou sezónu
Na tomto obrázku se jakoby
nikomu nechce příliš jít za míčem

SK
BENEŠOV

4:1
(0:1)
AC SPARTA
PRAHA - U17

BENEŠOV / UMT, 26. 1. 2014 - 13.00 hod. (-6°C)
DRTIVÁ GÓLOVÁ DESETIMINUTOVKA ROZHODLA O DEBAKLU SPARTY
Sportovně musíme uznat, že tento výsledek neodpovídá tak úplně dění na hřišti. Utkání totiž bylo hodně vyrovnané a v závěru se Sparta moc a moc snažila alespoň zkorigovat výsledek, což se jí ale nepodařilo a výsledkem byla pouze nastřelená tyč naší branky.
Po úvodním hvizdu rozhodčího velice sebevědomí hosté začali předvádět svůj "profesorský fotbal" založený na kombinaci krátkých přihrávek, ale naštěstí pro nás pouze na svojí polovině. Zřejmě v tomto způsobu hry našli sebeuspokojení, že na nějaký Benešov to stačí a góly přijdou tak nějak samy.
V tom se ale hodně mýlili a každá jejich ztráta míče pro ně znamenala velké nebezpečí z naší strany.
Přesto se jim v 19. minutě, po velice nenápadné akci a dnes ojedinělé chybě naší obrany, podařilo vsítit vedoucí gól v zápase, což určitě ještě víc zvedlo jejich sebevědomí. Naštěstí to ale bylo prakticky vše, co dnes dokázali předvést. Naše hráče tato branka však nikterak nerozhodila, dál podnikali nebezpečné výpady na sparťanskou svatyni, kterou těsně před koncem 1. poločasu rozezvučel svoji hlavičkou po přesném centru Dominika Vlasáka Jakub Horký, když trefil v obrovské šanci pouze břevno.
Po velkých změnách v naší sestavě ve 2. poločase dál pokračoval vyrovnaný boj až do 71. minuty, kdy přišly velké chvíle doposud nepříliš výrazného Kuby Vosáhla. Běhěm čtvrthodinky dokázal přivravit 3 stoprocentní šance pro své spoluhráče, kteří tentokrát nezaváhali. Nejprve vyslal "jedovku" z trestného kopu, kterou sparťanský brankář s velkými obtížemi stačil vytěsnit pouze do břevna a proti následné dorážce Davida Vernera hlavou byl bez šance - 1:1.
Vyrovnání nalilo čerstvou krev do našich žil a hned o dvě minuty se krásně prokličkoval obranou hosti Luboš Balata, dnes konečně hrající ve své obvyklé formě a jen těsně minul branku. Co se mu nepodařilo teď, podařilo se o další dvě minuty. Vše začala prudká střela (oblíbeným bodlem) Dominika Vlasáka, kterou golman Sparty horko-těžko vyrazil na roh, který prováděl znovu Jakub Vosáhlo a jeho umístěný centr skončil na milimetr přesně na hlavě Luboše Balaty, pro kterého nebylo vůbec žádným problémem skórovat - 2:1.
Sparťané na náš vedoucí gól reagovali zvýšenou aktivitou v našem pokutovém území, z čehož vytěžili pouze onu již zmiňovanou nastřelenou tyč a následnou dorážku zlikvidoval vyražením nohou náš golman Kuba Kondelík. Skóre se ale naštěstí pro nás neměnilo.
Za 2 minuty už ale bylo všechno jinak - Dominik Vlasák se jako tank řítil po levém křídle a jeho přesně načasovaná přihrávka našla Standu Netolického, který se tak po dlouhé době opět zapsal do listiny střelců - 3:1. A to nebylo všechno! Poslední hřebíček do rakve Sparty zatloukl v 87. minutě dnes již podruhé skórující Luboš Balata po přesné přihrávce (koho asi?) Kuby Vosáhla - 4:1.
Slovo na závěr:
Výhra se Spartou potěší vždycky. Nic na tom nemění, že se jednalo o mužstvo o kategorii mladší. Výkon byl dnes velice dobrý a co mě hlavně potěšilo bylo proměňování šancí ve zmiňované desetiminutovce ve 2. půli. S takovým přístupem a odhodláním jako dnes se nemusíte v mistrovské soutěži bát vůbec nikoho!
Ale POZOR - Hlavně nezpychnout a nic nepodcenit !

JAK TO VIDĚL SOUPEŘ:

Sparťanská mládež pokračuje v zimní přípravě přátelskými duely. Sedmnáctka se střetla s výběrem Benešova do 19 let, a přestože podlehla, získala z konfrontace s o dva roky staršími soupeři cenné zkušenosti.

(dosti lakonické)

SESTAVA:
Kondelík - Kubálek (46. Zach), Verner, Vacek (46. Hašek), Přitasil (46. Rezek) - Cettl (46.Vlasák), Hašek (46. Vacek), Vlasák (46. Balata) - Vyhlídal (46.Korynta), Netolický (46. Vosáhlo) - Horký (46. Netolický)
Branky:
19. SPA - 0:1; 71. Verner (Vosáhlo) - 1:1; 75. Balata (Vlasák, Vosáhlo) - 2:1; 83. Netolický (Vlasák) - 3:1; 87. Balata (Vosáhlo) - 4:1
Conny

Dominik Vlasák obchází
hned 3 Sparťany
Zdeněk Hašek se snaží
uvolnit cestu S. Netolickému (4)
Proti čtveřici našich hráčů se
"Hašan" neprosadil
Luboš Balata dnes dokázal
skórovat dokonce dvakrát
Dvě gólové nahrávky
zdobí Dominika Vlasáka
Ve vzduchu kralují
Luboš Balata a David Verner

SK
BENEŠOV

4:0
(2:0)
FC MAS
TÁBORSKO

BENEŠOV / UMT, 19. 1. 2014 - 14.00 hod.
V ZÁVĚRU PŘIŠLA KE SLOVU EXHIBICE NAŠEHO MUŽSTVA
Po desetiminutové "oťukávačce" se brzy začalo ukazovat, kdo dnes bude" tahat za kratší konec". Rozhodně to ale nebylo naše mužstvo. Již v 17. minutě se výborně protáhnul po křídle Standa Netolický a Kubovi Vosáhlovi stačilo po jeho centru jen nastavit nohu - 1:0.

Ale i hosté občas zahrozili, jako například ve 22. minutě, ale Kuba Kondelík byl velice dobře postavený a prudkou střelu z voleje v pohodě zneškodnil. O dvě minuty později pěkně poslal do brejku Dominika Vlasáka Michal Rezek a prvně jmenovaný, ač tísněn obráncem, drze jakýmsi "backhendovým bodlem" prakticky z brankové čáry překonal táborského brankáře - 2:0. V 35. minutě se opět mohl měnit stav, ale překrásnou gólovou nabídku Patrika Vyhlídala tentokrát poslal Jakub Vosáhlo Pánubohu do oken.
V úvodu 2. půle nás hodně podržel náš golman, když nadvakrát, házenkářským způsobem, (míč vyrazil reflexivně nohou) zažehnal obrovskou šanci hostů. V 66. minutě prošel jak nůž máslem táborskou obranou Luboš Balata, ale jeho střela skončila bohužel jen zvenku na boční síti.
Se 78. minutou přišla asi naše nejhezčí akce utkání, kdy čtveřice našich hráčů ve složení Horký - Vlasák - Netolický a zakončovatel Patrik Vyhlídal si rychle a na jeden dotyk mezi sebou vyměnili míč a Patrik ho "Angličanem" nekompromisně umístil do sítě. Další obrovskou šanci v 80. minutě, ktrerou měl Jakub Horký, zlikvidoval úžasně táborský brankář.
To už na hřišti existovalo prakticky jediné mužstvo (BENEŠOV) a na tým hostí se valil jeden útok za druhým. V 84. minutě vyústilo toto naš snažení faulem na J. Horkého v pokutovém území, ale sám postižený tentokrát trefil z penalty pouze tyč a gólovou tečku tak musel udělat až v 88. minutě Dominik Vlasák po přihrávce od Patrika Vyhlídala. V úplném závěru se pak ještě prokličkoval znovu obranou hostí L. Balata, ale J. Horkému dnes nebylo přáno, aby ani tuto, snad 1000% šanci, proměnil a opět mířil mimo...
Malá úvaha na konec:
Není možné, aby takto dva výkonostně vyrovnané celky sehrály tak nevyrovnanou partii. Poslední dvacetiminutovka se jasně změnila v naší exhibici a to mně jen vede k tomu, abychom toto vítězství příliš nepřeceňovali a zůstali "na zemi". Z Táborska totiž stoprocentně nepřijelo to nejlepší, co mají a v mistráku přijede určitě úplně jiné mužstvo!

Nicméně - výhra těší!

SESTAVA:
Kondelík - Korynta (46. Kubálek), Hašek (46. Verner), Vacek (46. Zach), Přitasil (46. Korynta) - Cettl (46. Vyhlídal), Rezek (46. Vlasák), Vlasák (46. Balata) - Vyhlídal (46. Straka), Vosáhlo (46.Netolický) - Netolický (46. Horký)
Branky:
17. Vosáhlo (Netolický) - 1:0; 24. Vlasák (Rezek) - 2:0; 78. Vyhlídal (Horký, Vlasák, Netolický) - 3:0; 88. Vlasák (Vyhlídal) - 4:0
Conny

Autové vhazování v podání O. Korynty
Není ten Táborita těhotný?
Luboš Balata a jeho ekvilibristika
Tvrdý souboj podstupuje J. Vosáhlo
Za míčem se žene Standa Netolický
Opět pozorný Kuba Vosáhlo

BOHEMIANS
1905

2:1
(2:1)
SK
BENEŠOV

ŠEBEROV / UMT, 15. 1. 2014 - 16.30 hod.
PROHRA VÍCE NEŽ DŮSTOJNÁ
Po úvodní pětiminutové "oťukávačce"
převzalo aktivitu na kopačky kupodivu naše mužstvo a prakticky až na vyjímky mělo i podle přihlížejících diváků, mírnou převahu po celý poločas.
Prvním varováním byla bomba Luboše Balaty ve 22. minutě, kterou brankář domácích Dařina s vypětím vytlačil na břevno a který se vzápětí blýsknul skvělým zákrokem při střele Michala Rezka.
Jenže: nedáš - dostaneš. Hned v příštím protiútoku Bohemky zatáhl po pravé straně míč Šetina, přesně nacentroval Kostkovi, který zblízka překonal našeho brankáře. Naše hráče to ale nijak psychicky nepoznamenalo a již o 3 minuty později Michal Rezek poslal do uličky Luboše Balatu, který střelou po zemi nedal Dařinovi šanci a srovnal na 1:1. Již o minutu později se ale znovu měnil stav, když Bohemku poslal do vedení svým krásným trestným kopem do šibenice znovu Kostka. V rozmezí 30. - 32. minuty předvedl dva skvělé zákroky náš golman Kuba Kondelík, i když možná byly trochu se štěstím.
To se nás drželo hned v úvodu 2. půle, kdy tyč nastřelená domácími znamenala, že jsme se stále drželi soupeři na dostřel. Bohemians taky byli mnohem víc nebezpečnější než v poločase prvním a převzali taktovku hry, i když gólově se prosadit nedokázali. Naši hráči bojovali až dokonce jak o život a soupeři toho vlastně moc nedovolili. Stínem utkání je silně nakopnutý kotník Davida Vernera, který utrpěl v závěru 1. poločasu - tak snad to nebude nic vážného.
Proti takovému výkonu, jako jsme dnes předvedli, by to měla všechna mužstva v naší prvoligové skupině proti nám dost těžký - tak vydržet!
KLUCI DÍK!

Jak to viděl soupeř:
Dvakrát se trefil Kostka.
První přípravný duel má za sebou nejstarší dorost Bohemians. Na Šeberov si Klokani pozvali prvoligový Benešov a utkání využili zejména jako zkoušku pro testované hráče a fotbalisty, kteří měli v mistrovských utkání menší herní vytížení. I přesto to byli hráči v zeleném, kteří určovali ráz utkání. Více drželi míč na svých kopačkách, přesto se dlouho nemohli dostat do střeleckých příležitostí. První dvě vážnější situace si vypracovali postupně Kostka s Krivosheevem, ale ani jeden z nich úspěšný nebyl. Poté se osmělili hosté, kteří nejprve orazítkovali břevno domácí branky a u následné dorážky se vyznamenal brankář Dařina. O chvíli později předvedl hezkou souhru na pravé straně hřiště Fotr se Šetinou a následný centr zužitkoval Kostka. O tři minuty později se Benešov dostal k vyrovnání, když využil krásnou individuální akci. Gólově bohatou pětiminutovku uzavřel nádhernou střelou z přímého kopu Kostka.
Jestliže v prvním poločase hrozil alespoň občasně i Benešov, druhé dějství se již odehrálo v jasné dominanci fotbalistů Bohemians a jen lehkovážnost v zakončení a "přehrávání" některých šancí v pokutovém území soupeře stálo za tím, že se Klokani již do konce utkání nedokázali prosadit, a to ani přes tři nastřelené tyče. Úvodní utkání nového roku tak mají hráči Bohemians za sebou a i když nehráli v úplně oslnivém tempu, tak potěšili svým fotbalovým projevem.


SESTAVA:
Kondelík - Kubálek (46. Přitasil, 73. Kubálek), Verner (46. Zach), Vacek (70 . Horký), Vosáhlo (46. Korynta) - Cettl, Balata, Rezek - Přitasil (46. Jírů), Vlasák (70. Vosáhlo) - Horký (46. Netolický)

Branky:
26. Kostka (Šetina), 1:0; 29. Balata (Rezek) - 1:1; 30. Kostka 2:1
Conny
Odvrací Karel Vacek (11)
Jan Kubálek
Boj o střed hřiště
Luboš Balata se žene do útoku
Ondřej Cettl
Závar před naší brankou

SK
BENEŠOV

1:3
(1:2)
SK SLAVIA
PRAHA "B" - U18

BENEŠOV / UMT, 12. 1. 2014 - 10.00 hod.
PORÁŽKA, KTERÁ SNAD ANI NEMRZÍ
Když v 7. minutě zápasu náš golman Jakub Kondelík vyndaval již podruhé míč ze své sítě, vypadalo to na pěkný debakl a ostudu.
Oba góly padly (jak jinak?) po našich hrubkách. První gól naservíroval Patrik Vyhlídal slávistickému útočníkovi naprosto zbytečnou ztrátou míče, po které stačilo soupeři lehce a hlavně přesně přelobovat našeho vyběhnuvšího brankáře. O tři minuty později dala naše stoperská dvojice David Verner - Ondřej Zach útočníkovi Slávie tolik času, že si po centru v naprostém klidu přehodil balon na svoji "lepší" nohu a z bezprostřední vzdálenosti překonal Kubu podruhé.
To ale bylo ze strany Slávie v 1. půli téměř vše. Naši hráči poznali, že hrají proti obyčejným smrtelníkům a ne nějakým polobohům a začali se stále více osmělovat a podnikat výpady na branku "sešívaných". Přestože Slavia měla stále víc ze hry (držení míče bych tipoval na 80 - 20%), mohli její hráči děkovat skvělému zákroku svého brankáře, že ve 38. minutě po ostrém stříleném centru Ondry Cettla a lehkém přizvednutí hlavou Davida Vernera neinkasovali.
Snížení stavu ale nakonec přece jen přišlo. Běžela poslední minuta prvního poločasu a v pokutovém území byl zezadu postrčen rukama jednoho slávistického beka pronikající Ondřej Cettl. K exekuci se postavil "novic" našeho týmu Jakub Horký, (nikomu jinému se totiž moc nechtělo) který nedal brankáři hostů šanci a s přehledem skóroval.
Ve druhé půli po vystřídání 4 hráčů se kupodivu naše hra ještě více zvedla a i když si Slávisté stále udržovali svoji převahu v držení míče, naše mužstvo bylo mnohem nebezpečnější než v poločase prvním. Přesto jsme ještě jednou, a sice v 71. minutě inkasovali, když útočné duo hostů rozebralo velice důsledně a úspěšně naši obranu a míč dovezli prakticky až do sítě.
Celkově si myslím, že naše premiérové vystoupení dopadlo nad míru dobře a teď je jen potřeba ve středu na Šeberově proti Bohemce dokázat, že to nebyla pouhá náhoda.

SESTAVA:
Kondelík - Kubálek (46. Zach, 75. Přitasil), Zach (46. Vacek), Verner, Rezek (46. Korynta) - Vyhlídal (77. Rezek), Balata (46. Vlasák), Cettl - Přitasil (46. Vycpálek), Vlasák (46. Vosáhlo) - Horký (77. Balata)

Branky:
4. SLA - 0:1; 7. SLA - 0:2; 44. Horký (z PK za faul na Cettla) - 1:2; 71. SLA - 1:3
Conny

Patrik Vyhlídal "asistoval" při
první brance Slávie

Dominik Vlasák dnes patřil
Hodně rozdá ale taky hodně
dostane naloženo! - Ondra Cettl
Olda Korynta nastoupil
i s bolestivým zraněním prstu
Náš "zlý muž" - Ondřej Cettl
(dnes asi nejlepší)
Po dlouhé nemoci nastoupil
do 2. půle Karel Vacek

 

Neoficiální stránky SK Benešov - U19
admin: Ing. Jiří Kondelík
email: info@conny.cz
07/2013 ©