Počet přístupů:
On-line:
www.weblight.cz

16. kolo - závěrečné

FK
VARNSDORF

0:2
(0:2)

SK
BENEŠOV
BRANKOVÉ HODY SE NEKONALY

23/11/2015
NÁŠ "BRANKOSTROJ" ZAMRZL DEFINITIVNĚ UŽ V 25. MINUTĚ
Na zasněžené varnsdorfské umělé ploše náš plánovaný "brankostroj" nastínil naše budoucí problémy se skórováním a zaskřípal již po úvodní čtvrhodince zápasu, kdy byl sražen v pokutovém území pronikající V. Přitasil a velmi dobře pískající rozhodčí Hanousek ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu.
O tom, kdo "pětku" provede si "střihli" přímo na ploše (!!!) dva naši nejlepší střelci K. Kulhavý a M. Klauz. Druhý z nich stříhání vyhrál, ale bylo to Pyrrhovo vítězství, protože penaltu neproměnil....Dále už komentátor zápasu pan Miloslav Klauz st.:
Hřiště ve Varnsdorfu bylo přikryté lehkou vrstvou sněhu a pár skalních fanoušků, kteří se vydali povzbudit naše hráče podupávalo kolem hřiště v pěkné zimě.
Hned od úvodního hvizdu rozhodčího bylo vidět, že se sešla k utkání dvě mužstva z opačných konců tabulky. Naši hráči hned od úvodu režírovali hru a začali obléhávat branku domácích. Bohužel se nám celé utkání nedařila finální přihrávka a tak vážnějších šancí moc nebylo. Teprve v 15. minutě se ke střele z dálky dostal David Pešta, brankář domácích míč jen vyrazil před sebe a dorážku Davida Filipa ještě stihl zlikvidovat. V 17. minutě při souboji ve vápně domácí obránce srazil k zemi Vojtu Přitasila a rozhodčí nekompromisně ukázal na penaltu. Míč si postavil druhý nejlepší střelec našeho teamu Míla Klauz, ale jeho prudká střela se otřela o tyč, bohužel ze špatné strany a další branka z toho pro Mílu ani mužstvo nebyla.
To ve 20. minutě pro změnu náš nejlepší střelec Kamil Kulhavý prošel přes obranu soupeře a střelou k tyči nás poslal do vedení. O chvilku později Jakub Melichar zatáhl míč po pravé straně až skoro k brankové čáře a poslal pěknou přihrávku na hranici velkého vápna. Zde byl připravený Míla Klauz, který pohotově vystřelil, ale dnes mu nebylo přáno a rána se od tyčky odrazila do hřiště.
Plně jsme kontrolovali hru a rodily se i pěkné akce. Ve 25. minutě jednu z nich začal Míla Klauz, obešel protihráče a krásným centrem na pravou stranu našel úplně volného Davida Peštu, ten si zpracoval balón, vrátil jej hned před branku a Vojta Přitasil zakončil – 2:0. Další a další útoky se valily na branku soupeře. Za zmínku stojí přesný centr Davida Pešty před branku, ale hlavou zakončující Vojta tentokrát Balata trefuje brankáře. Na konci poločasu ještě důrazný Lukáš Rozsypal prošel mezi obranou, ale na jeho centr Vojta Balata nedosáhl.
Druhý poločas probíhal úplně stejně jako první. Naši hráči kombinovali ve středu hřiště, ale finální přihrávky se nedařily a tak většina akcí končila před hranicí velkého vápna domácí branky. Za zmínku stojí ještě nastřelené břevno Vojtou Přitasilem střelou přes hlavu a v 87. minutě centr Kamila Kulhavého na Mílu Klauze, ale jeho střela letěla nad branku soupeře. Nutno říci, že Varnsdorf i přesto, že byl pod neustálým tlakem, měl snahu hrát fotbal a nebránil zoufale svoji branku jako minulý týden hráči z Kolína.  A i proto se bylo na co dívat.
Co říci na závěr podzimní části soutěže? Pánové, často jste nás diváky potěšili pěknou hrou a i počet nastřílených branek není úplně malý, ale určitě všichni cítíte, že rezervy jsou. Gratulujeme vám k domácí neporazitelnosti a pokud ji na jaře udržíte a přidáte nějaké body ze hřišť soupeřů, rozhodně můžete být na konci jarní části ještě na lepším místě, než je velice slušné současné 5 místo.
Užijte si krátký odpočinek před zahájením zimní přípravy a na jaře, jak praví náš slogan: „Bojujte ze všech sil a hurá na ně!“.
Miloslav Klauz st. & Conny
STŘELCI po podzimní sezóně:
1.Tlapák (Chrudim) - 20; 2.Stibora (Meteor) - 17; 3. Šahini (Dukla) - 16; 4.-5. Kulhavý
a Lattisch (Sokolov) - 13; 6.-7. Klauz - a Koubek (Sokolov) - 11

SESTAVA


BRANKY:
20. Kulhavý - 0:1; 24. Přitasil (Klauz, Pešta) - 0:2

Kapitán Zdeněk Hašek
"kontroluje" domácího Mičicu
Lukáše Rozsypal a David Filip
odebírají míči P. Knitlovi (2)
Jeden z mnoha našich závarů
před brankou domácích
Nacvičený signál při rozehrávce rohu
mezi L. Rozsypalem a K. Kulhavým
Mirek Obdržal
je "přísný muž"
V poslední dvacetiminutovce
nastoupil i Vojta Vavrek
KONEČNÁ TABULKA - PODZIM 2015
KONEČNÉ POŘADÍ - PODZIM 2015
ODEHRÁNO
STŘELCI
ASISTENCE

15. kolo
SK
BENEŠOV
2:1
(2:0)

FK KOLÍN
POVINNOST SPLNĚNA

15/11/2015
V POSLEDNÍM DOMÍCÍM ZÁPASE JSME SE MOC NEVYTÁHLI
Dnes jsme na našem hřišti přivítali soupeře z Kolína. Vzhledem k postavení v tabulce bylo naše mužstvo jednoznačným favoritem, ale tuto roli bylo nutné potvrdit ještě na hřišti, a přestože naše bilance s Kolínem je aktivní, nikdy se nám proti Kolínu a jejich „betonu“ nehrálo dobře a dnešní zápas bohužel nebyl výjimkou.
Byl to překvapivě Kolín, kdo měl první šanci v zápase hned ve 2. minutě. Brankář Pavel Šimáček vše vyřešil důrazným odkopem. Sice již v další minutě jsme zahrozili také my, ale ani naše střela vážněji branku soupeře neohrozila. Naše převaha v poli byla zřejmá, ale bez vážnějšího zakončení a zvláště finální přihrávka se nedařila. V 10. minutě se dostal do úniku Míla Klauz, ale zakončit nedokázal. Za chvilku opět Míla vyslal pěknou uličkou do šance Vojtu Přitasila, ale jeho slabá rána problém hostujícímu brankáři neudělala. Teprve ve 23. minutě Kamil Kulhavý šikovnou přihrávkou za obranu vyslal rychlíka Mílu Klauze do šance a náš druhý nejlepší střelec s přehledem podél brankáře otevřel účet zápasu.
Hned po rozehrání se Klauz dostal opět do šance po přihrávce Vojty Balaty, ale jeho střela z hranice velkého vápna skončila v náruči brankáře hostů. Další slibnou pozici pro Vojtu Přitasila  připravil David Filip, ale Vojtova střela šla nad.
Obraz hry se v té době příliš neměnil. Naši hráči kombinovali a snažili se najít recept na dobytí branky soupeře, ale nepřesnostmi často ztráceli zbytečně míč. Ve 33. minutě se naštěstí po závaru před brankou chladnokrevně trefil kapitán našeho mužstva Zdeněk Hašek a zvýšil na 2:0. Do konce poločasu se ještě vyznamenal náš brankář Pavel Šimáček, který zlikvidoval ojedinělý únik soupeře.  Konec poločasu poznamenalo nešťastné zranění naší opory zadních řad Kuby Melichara, který už do druhé části utkání nezasáhl a byl střídán Tomášem Říhou.
Úvod 2. poločasu patřil Kolínu, ale Pavel Šimáček byl opět na svém místě. V 8. minutě napřáhl Kamil Kulhavý, ale jeho střela šla bohužel mimo. V 59. minutě střídá Lukáše Rozsypala Štěpán Korecký který se posunul  na hrot našeho útoku. Bohužel tentokrát jeho příchod na hřiště další branku neznamenal.
Hra se již téměř výhradně odehrávala na polovině soupeře, ale bez gólového efektu. V 63. minutě zkusil střelu z dálky Vojta Přitasil a brankář soupeře ji s velkou námahou vytlačil nad břevno. Pak si spolu několikrát vyměnili míč Mirek Obdržal a s Vojtou Přitasilem, ale Mirek pěknou šanci zakončil střelou vedle.  
Ale ani soupeř se ještě nevzdával. Po chybě Pavla Šimáčka vznikla před naší brankou nebezpečná situace, kterou nakonec obrana vyřešila důrazným odkopem. Následně je střídán Vojta Balata Petrem Pohorským.
Při našem soustavném útočení bohužel zapomínali naši hráči jistit obranu. Za vysunutého Davida Peštu se nikdo nevrátil a únik po křídle a následný centr před branku proměnil kolínský Matěj Novák v branku a snížil na 2:1.
Nicméně taktickým výkonem před koncem zápasu již žádné drama naši hráči nepřipustili. V 87. minutě ještě Vojtu Přitasila vystřídal Vladimír Pešta a naši hráči si v klidu pohlídali další vítězství na domácím hřišti.
Výkon to sice nebyl nejlepší, ale proti 10 obráncům se hraje dost špatně. Tak kluci hlavu vzhůru a příští týden potvrdíme naše místo v tabulce.     
Miloslav Klauz st. & Conny
STŘELCI:
1. Tlapák (Chrudim) - 20; 2.-3. Šahíni (Dukla) a Stibora (Meteor) - 16; 4. Kulhavý
- 12; 5.- 7. Lattisch, Koubek (oba Sokolov), Klauz - 11

A jak to viděl soupeř?
...připravuje se....


SESTAVA


BRANKY:
23. Klauz (Kulhavý) - 1:0; 31. Hašek (Balata) - 2:0; 85. Novák (KOL) - 2:1

David Pešta osobně stráží
hostujícího Aleše Jehličku
Razantní odkop
Lukáše Rozsypala
V těsném sevření Kamila Kulhavého
se ocitl kolínský hráč Kopáček
Typický zásah velmi
pracovitého Davida Filipa
Mirek Obdržal s Davidem Peštou
zodpovídají za obdrženou branku
Štěpán Korecký v tvrdém souboji
před kolínskou brankou

14. kolo

MFK
CHRUDIM

2:4
(2:2)

SK
BENEŠOV
ZŘEJMĚ NEJLEPŠÍ VÝKON V SEZÓNĚ

08/11/2015
VÝSLEDEK PEČETIL V 90. MINUTĚ NÁHRADNÍK ŠTĚPÁN KORECKÝ PO 30-TI SEKUNDÁCH POBYTU NA HŘIŠTI
Naše mužstvo dnes zavítalo na hřiště aktuálně 2. mužstva tabulky České ligy dorostu, které bylo v čele s nejlepším střelcem Patrikem Tlapákem mírným favoritem utkání, ale jak už to bývá, ne vždy se favorit se svou rolí dokáže vyrovnat.
Chrudim byla lepším mužstvem jen asi tak 20 minut prvního poločasu, ale postupně naši hráči převzali otěže zápasu do svých rukou a především svou bojovností, důrazem a v závěru i taktikou svého soupeře přehráli a zaslouženě si odváží 3 body.
Byla to Chrudim, kdo v úvodu utkání diktoval tempo. Hráči AFK plni sebevědomí vyhrávali osobní souboje a dlouhými nákopy na své dvě „věže“ v útoku dostávali naše mužstvo pod tlak. V 15. minutě po rychlém vysunutí nejlepšího střelce soutěže Tlapáka, který se svou rychlostí prosadil proti naší obraně, se dostalo MFK do vedení 1:0. Ale obdržená branka nás nijak nezaskočila a naopak se naši hráči začali více svým důrazem dostávat do hry. Dle pokynů z lavičky začali těsněji bránit útočníky soupeře a postupně se i více prosazovat.
Ve 21. minutě hezkou přihrávkou za obranu uvolnil Kamil Kulhavý Vojtu Přitasila, ale domácí brankář byl u míče dřív a odkopem naši šanci zmařil. Hra v té chvíli vypadala tak, že se domácí snažili prosadit dlouhými nákopy na útočníky a naši se hráči se naopak snažili prosadit kombinační hrou. Ale ani jedno mužstvo si gólové šance nevytvářelo.
Ve 36. minutě se do rychlého úniku vydal Míla Klauz, ale jeho centr před branku vytěsnila obrana MFK na roh. K jeho rozehrání se postavil David Pešta a centrovaný balón na roh malého vápna svým důrazem bojovník Vojta Přitasil  poslal hlavou přes brankáře Zimy do sítě - srovnáno 1:1.  
Naši hráči začali stále více ovládat hru. K pěknému výkonu se po ne úplně vydařeném začátku rozehrál Lukáš Rozsypal. Nejprve ve 38. minutě svou střelou jen těsně minul soupeřovu branku, ale již o minutu později krásně zatáhl míč po pravé straně, poslal střílený centr před branku, který Vojta Balata lehce tečoval a Míla Klauz prudkou střelou do „šibenice“ poslal naše mužstvo do zaslouženého vedení 2:1.
Ve 41. minutě se do „svého“ úniku dostal i David Pešta, obešel protihráče, ale v rozhodujícím okamžiku mu na výborně připraveném trávníku (Sokolove Sokolove, i v dešti tráva !!!!), podklouzla noha a tak se z rodící se šance nic nepodařilo.
Ale ani domácí se nevzdávali a rychlými protiútoky stále zaměstnávali naší obranu v čele s kapitánem Zdendou Haškem a druhým stoperem Kubou Melicharem. Když už to vypadlo, že do poločasu uhájíme výsledek 1:2, uvolnil se ve středu hřiště po standartní situaci domácí Tlapák, zacentroval před branku a naše obrana v očekávání hvizdu rozhodčího za domnělý ofside nechala v klidu hráče soupeře Tomáše Kopeckého zakončit. Denis Dvořák „i přes veškerou snahu neměl šanci“ a tak bylo vyrovnáno 2:2.
V prvním poločase se hrál hezký fotbal, plný rychlých akcí, důrazných soubojů, které velice citlivě posuzoval po celý zápas výborně „pískající“ rozhodčí Fojtík.
Hned úvod druhého poločasu patřil našim barvám. Nejprve se svou technikou dostal ve 47. minutě k centru Mirek Obdržal, ale bohužel výborně hrající Kamil Kulhavý na jeho centr hlavou nedosáhl. V 53. minutě si to ale Mirek celé vynahradil. Po pěkné přihrávce od Davida Filipa prošel celou obranou soupeře a prudkou střelou na bližší tyč poslal naše mužstvo opět do jednobrankvého vedení.
K další nepříjemné střele se dostal po přihrávce Mirka Obdržala v 59. minutě Vojta Balata, který toho dnes na hřišti odběhal snad na dva zápasy. Trenér Chrudimi se pokusil zvrátit výsledek dvěma střídáními a hrou na tři útočníky. Ale naše obrana již byla plně koncentrována a celkem bezpečně řešila snahy soupeře o změnu skóre. V 64. minutě po standartní situaci se MFK pokusilo zakončit, ale střela šla těsně vedle.
Bojovný soupeř se dál nevzdával a Zdenda Hašek tak musel úspěšně v 68. minutě hasit další „požár“ před naší brankou. Následně poslal „po lajně“ Mílu Klauze, ale jeho centr před branku tečovala obrana na roh.
V těchto okamžicích již naše mužstvo mělo převahu. Svou kombinací jsme soupeře přehrávali a jeho protiútoky naše obrana stíhala odvracet. V 76. minutě se svou rychlostí opět prosadil Míla Klauz, ale jeho střelu vyrazil domácí brankář na roh.
V 85. minutě přišla další krásná akce, kdy do vápna poslal balón "bojovník bojovníků" David Filip na neúnavného Vojtu Balatu a ten v akrobatické „rybičce“ poslal balón těsně vedle branky. (Škoda, být to gól, tak to byla nejkrásnější akce zápasu).
Blížil se konec utkání a taktika začala být důležitá. V 87. minutě střídá Vojtu Přitasila, který si své odbojoval své Filip Linhart.
Přichází 90. minuta a všichni diváci z Benešova si přejí konec zápasu. Hlavní rozhodčí je však zatím proti. Trenér Luděk Matoušek přistupuje k dalšímu střídání v našich barvách a unaveného Lukáše Rozsypala střídá Štěpán Korecký.
A pak už to šlo hrozně rychle. Rozehrávka na Mílu Klauze, ten utekl všem, a když byl před brankářem tak jenom posunul míč na Štěpána, který po 30 (!!!!!)  vteřinách pobytu na hřišti definitivně pečetil na konečných 4:2 v náš prospěch. Byl to jeho první a jediný dotek s míčem.

Pánové … klobouk dolů. Krásný zápas odbojovaný a naprosto zasloužené vítězství.          
PŘI PŘEDPOKLADU ZISKU 6-TI BODŮ V POSLEDNÍCH DVOU ZÁPASECH MÁME PŘI PŘÍZNIVÉ KONSTALACI DOSÁHNOUT NA 4. MÍSTO V TABULCE!
Miloslav Klauz st. & Conny
STŘELCI:
1. Tlapák (Chrudim) - 18; 2.-3. Šahíni (Dukla) a Stibora (Meteor) - 16; 4. Kulhavý
- 12; 5.-6. Lattisch a Koubek (oba Sokolov)- 11; 7.- 10. Klauz - 10; Vlček (Dukla) a Kroutil (Kladno)

A jak to viděl soupeř?
...připravuje se....


SESTAVA


BRANKY:
16. Tlapák (CHR) - 1:0; 37. Přitasil (Pešta) - 1:1; 39. Klauz (Rozsypal, Balata) - 1:2; 41. Kopecký (CHR) - 2:2; 53. Obdržal (Filip) - 2:3;, 90. Korecký (Klauz) - 2:4
ŽK:
55. Tlapák (CHR) - 54. Kulhavý (BEN)

FOTO: Miloslav Klauz st.

13. kolo
SK
BENEŠOV
2:1
(1:0)

FK BANÍK
SOKOLOV
NA VÍTĚZSTVÍ NÁM STAČILO HRÁT JEDEN POLOČAS (BOHUŽEL)

01/11/2015
SOKOLOV V DRUHÉ PŮLI SAHAL NA BOD
V krásném prosluněném dopoledni čekala v sobotu na obě mužstva perfektně připravená TRAVNATÁ PLOCHA na našem stadionu, žel bohu, zbytečně. Sokolovský trenér trval na tom, že se utkání bude hrát dle rozpisu na naší, již nepříliš novotou zářící, "umělé
trávě". Na můj dotaz, proč nechce hrát na normální trávě mně sdělil, " že celý týden trénují na umělce a navíc, že sebou ani nemají kopačky na trávu" (!!!!).
Pak mi to došlo - nadcházející duel o 7. místo v tabulce byl pro něj důležitostí zřejmě na úrovni finále Champions League a proto nemohl riskovat!
Ale k zápasu. V celém 1. poločase na hřišti jednoznačně kralovalo naše mužstvo. Sokolov byl naprosto neškodný a jejich jedinou šanci ve 23. minutě, když při odkopu promáchnul Filip Linhart a k míči se následně dostal sokolovský útočník, hravě zlikvidoval náš golman Pavel Šimáček chytající dnes v ohromné pohodě.
My jsme předtím zahrozili již ve 12. minutě, kdy si úžasným způsobem zpracoval centr do běhu od Míly Klauze Vojta Přitasil, žel jeho střela mířila tak 20 cm nad břevno branky hostů. Tentýž hráč se v 19. minutě znovu ocitl ve velké šanci, ale tváří v tvář hostujícímu brankáři Štruncovi selhal a gól z toho zatím nebyl.
Ve 22. minutě to byl pro změnu Míla Klauz, který se dostal do brejku, ale vybíhavšího sokolovského brankáře lobem přelstít rovněž nedokázal.
A tak přišla 28. minuta a k ráně napřáhl z poměrně velké vzdálenosti po přiťuknutí Davida Pešty Vojta Přitasil. Tato tvrdá střela už konečně znamenala náš první gólový zápis. V té době jsme dál vyvíjeli obrovský tlak, ale ke vstřelení dalších branek to až do konce poločasu již nevedlo.
Úvodní desetiminutovka ve 2. půli ještě byla pokračováním naší dobré hry, která vyvrcholila v 56. minutě sražením dnes velmi agilního V. Přitasila v pokutovém území. Nařízenou penaltu bez jajkýchkoli problémů zužitkoval Kamil Kulhavý a navýšil tak naše vedení.
Jenže pak se stalo něco zcela nepochopitelného - naši hráči se snad uspokojili z dvoubrankového vedení a přestali hrát! To zcela jasně soupeř vycítil a začal podnikat velmi nebezpečné výpady směrem na naši branku. A v 65. minutě svou snahu zúročil gólem Kaliny, čímž se dostal znovu na dostřel. My jsme pak sice ještě jednu velkou šanci měli, když skvěl hrající David Pešta vybojoval srdnatě míč v rohu hřiště a předložil ho do gólovky Vojtovi Balatovi. Toho můžeme pochválit za to, že použil levou nohu, ale razantnost jeho střely by asi neohrozila ani brankáře mladší přípravky.
Teď tedy tlačil Sokolov a výsledkem byla v 69. minutě branka v naší síti, kterou naštěstí rozhodčí Dujsík neuznal (útočný faul nebo ofsajd - nevím ???). V 75. minutě jsme mohli znovu inkasovat, ale Pavel Šimáček skvělým zákrokem tvrdou bombu excelentního střelce Lattische (11 branek - 6. místo tabulky střelců) za svá záda nepropustil a mužstvo tak velice podržel.
Definitivně mohl potvrdit naše vítězství v 77. minutě Vojtěch Balata, který si výtečně vybojoval ve středu hřiště míč a uháněl s ním k brance hostů. Pokus o hokejový "blafák" na Štrunce se mu ale příliš nepovedl a tudíž se stav neměnil.
Zbývající desetiminutovka byla pak velmi rozháraná, hosté se snažili srovnat stav, ale už to bylo jakési bezzubé a my jsme zase zdržovali, abychom svoje vítězství uhájili, což se nakonec povedlo.
Nicméně - "NEDOBYTNÁ TVRZ" opět odolala a doufám že nepadne ani za čtrnáct dní proti poslednímu Kolínu!
Conny
STŘELCI:
1. Tlapák (Chrudim) - 17; 2. Šahíni (Dukla) - 16; 3. Stibora (Meteor) - 13; 4. Kulhavý
- 12; 5. Lattisch (Sokolov) - 11; 6. Vlček (Dukla) - 10; 7. Klauz - 9

A jak to viděl soupeř?
Vyrovnat jsme už nedokázali
Trenér Tomáš Hájek:
"V prvním poločase jsme byli horším týmem, nedokázali jsme se vyrovnat s agresivitou a nasazením domácích, kteří se do vedení dostali šťastnou trefou ze třiceti metrů, my jsme v závěru naopak neproměnili obrovskou šanci z pěti metrů.
Ve druhém poločase už jsme byli daleko lepší v napadání a rychlejší v přechodové fázi, ovšem opět nás přibrzdila hloupá penalta, po které šel soupeř do dvoubrankového vedení. Nám se ještě podařilo snížit v 66. minutě a poté jsme si vynutili mírný tlak, ovšem domácí už si vítězství pohlídali."


SESTAVA


BRANKY:
28. Přitasil (Pešta) - 1:0; 56. Kulhavý (Přitasil) P - 2:0; 65. Kalina (SOK) - 2:1

Míla Klauz se na místě "podhroťáka"
necítil zrovna moc dobře
Pavel Šimáček dnes
zachytal velice spolehlivě
Výkon Davida Pešty je v současnosti
v každém zápase vynikající
David Filip zahrál o 100%
lépe než proti Motorletu
Vojta Přitasil v nemilosrdném
sevření třech sokolovských hráčů
Lukáš Rozsypal nastoupil
až na posledních pět minut

12. kolo

FK DUKLA
PRAHA

3:2
(3:0)

SK
BENEŠOV
NA CIZÍCH HŘIŠTÍCH STÁLE BEZ VÍTĚZSTVÍ

24/10/2015
PORÁŽKA ZNAMENÁ SESTUP NA 7. MÍSTO V TABULCE
Na velice nekvalitním terénu v Košířích pro nás utkání nezačalo vůbec dobře. Rozhodčí Dobrý posoudil už v 11. minutě nevinný kontakt našeho Davida Pešty na hranici šestnáctky za nedovolený a exekutor Edis Šahíni (mimochodem 2. nejlepší střelec ligy, kterého jsme nedokázali uhlídat, za což se nám "odměnil" 2 vstřelenými brankami), bez jakýchkoli potíží poslal svůj tým do vedení.

Naše mužstvo působilo značně zakřiknutě, nedařilo se prakticky nic a domácí měli jasně navrch. Potvrdila to krásná akce ve 25. minutě po pravé straně, kdy se náš Miroslav Obdržal nechal lehce přelstít domácím Kozlem, který svou přihrávku posadil přesně na hlavu nabíhajícího Burgeta a bylo vymalováno - 2:0!
Běžela 31. minuta a náš golman Denis Dvořák byl potřetí překonán - tentokrát po bombě Hájka, ale naštěstí mu pomohlo břevno, takže se stav prozatím neměnil.
My jsme zahrozili, vlastně poprvé, o minutu později, kdy výborný David Pešta založil svým typickým způsobem akci po křídle, vyslal do gólové šance Mílu Klauze, který ale tváří v tvář domácímu golmanovi Czechowskymu zcela propadl a pouze ho dokázal, poměrně přesně, nastřelit.
Podobnou akci jsme předvedli v 34. minutě po ose Klauz - Balata - Rozsypal, jenže střelu posledně jmenovaného pražský golman vytěsnil na rohový kop.
Naši zkázu v prvním poločase završil svou obrovskou "minelou" v 39. minutě brankář Denis Dvořák, když propustil mimořádně slaboučkou střelu Šahíniho mezi nohama do vlastní sítě. Možná byl na vině i opravdu příšerně nerovný terén, nicméně Denis dnes zcela jistě neměl svůj den a výkon, který předvedl, byl asi tak třetinový proti jeho výkonu na Meteoru...
O přestávce se zřejmě naší kabinou "přehnala velká bouře" a po nástupu do 2. poločasu se tak na hřišti objevilo zcela jiné mužstvo. Na hráčích bylo najednou vidět, jak moc se chtějí porvat o výsledek a následkem toho Dukla značně znervózněla. Začala pouze odkopávat, hráči byli často napomínáni za zdržování (v jednom případě dokonce rozhodčí odpískal za zdržování brankáře nepřímý volný kop v pokutovém území - bohužel nic z toho) a my najednou začínali mít převahu.
Již v 51. minutě vznikla krásná akce mezi V. Balatou, K. Kulhavým a nabíhajícím Mílou Klauzem, který elegantně pravou "šajtlí" zleva překonal Czechowského a vykřesal tak jiskřičku naděje na zvrácení nepříznivého stavu.
V rozmezí 61. až 63. minuty při nás ale stálo velké štěstí. Náš golman D. Dvořák se zcela nesmyslně rozhodl dvakrát vydat na "výlet" k postranní čáře svého pokutového území vstříc pronikajícímu domácímu útočníkovi. Poprvé pohromu odvrátil z brankové čáry odkopem kapitán Zdeněk Hašek, podruhé zachránil hlavou Kuba Melichar.
V 78. minutě, za našeho stálého tlaku, byl těsně před pokutovým území sražen pronikající Vojta Balata a následující trestný kop zužitkoval tak, jak to umí jen on, Kamil Kulhavý. Za nádherně zatočenou střelou se domácí golman jenom podíval. Snižujeme na 3:2.
Ve zbývajích 12-ti minutách náš tlak ještě vzrostl, ale alespoň remizovat se nám již nepodařilo. Znamená to, že po prohře klesáme v tabulce na 7. místo a zároveň pokračuje, pro nás určitě nepříznivá TRADICE, že prostě 3 body od soupeřů nedokážeme přivést! To nám dost přesvědčivě dokázala série osmi zápasů na půdě soupeře!
Do konce podzimní části soupeře zbývají ještě 4 zápasy a podle mě bychom měli získat minimálně 9 bodů. Utkání s Chrudimí si netroufám tipovat, ale další 3 zápasy sehrajeme prakticky (kromě příští týden se Sokolovem) s nejslabšími mužstvy ligy. Doma tedy Sokolov a Kolín a závěrečný zápas venku s posledním Varnsdorfem.
Kde jinde už bychom naši nepříznivou tradici měli zlomit, než právě na severu Čech, ne?
Conny
STŘELCI:
1. Tlapák (Chrudim) - 17; 2. Šahíni (Dukla) - 14..........5.-6. Kulhavý
a Vlček (Dukla) - 11......7. Klauz - 9

A jak to viděl soupeř?
V prvním poločase se kvalita projevila jednoznačně na straně Dukly, druhý poločas soupeř zjednodušil hru a celé utkání zdramatizoval dvěma brankami
Jaroslav Hynek: „V prvním poločase jsme se parádně srovnali s terénem, který byl opravdu špatný, a v jednoduchosti a přesnosti skvěle rozehráli utkání. Soupeř nám pomohl tím, že chtěl na špatném terénu také kombinovat. Ve druhé půli soupeř s třígólovým mankem jednoznačně zjednodušil hru na dlouhé nakopávané míče s cílem vynutit si tlak, rychle dát kontaktní branku a utkání zdramatizovat. To se mu podařilo. Dokázali jsme se tomu i efektivně bránit, ale pod jeho zesíleným tlakem jsme ve snaze neudělat chybu, nedokázali zklidnit hru držením míče a často nám šly jen defenzivní odkopy na náhodu. Přes to, když jsme dokázali být v některých pasážích přesnější, jsme si vytvořili další tři příležitosti k pojištění výsledku, ale nevyřešili dvakrát situaci tři na dva. Jednoduše řečeno v první půl v převaze s krásnými brankami a šancemi, a ve druhé půli na „ukopané“ srdcem.“


SESTAVA


BRANKY:
11. Šahíni (DUK) - P - 1:0; 39. Burget (DUK) - 2:0; 25. Šahíni (DUK) - 3:0; 52. Klauz (Balata, Kulhavý) - 3:1; 76. Kulhavý (Balata) - 3:2

Denis Dvořák byl proti výkonu
s Meteorem sotva poloviční
Vojta Balata bojuje s domácím
Luongem Nguyenem Bao
Kapitán Zdeněk Hašek v souboji
s Šahínim, který nám dal 2 góly
David Filip podal velice matný výkon a byl po poločase střídán D. Linhartem
Kuba Melichar v souboji s druhým
nejlepším střelcem ligy Šahínim
Vojta Přitasil s Kamilem Kulhavým
obcházejí domácího Tkachenka

11. kolo
SK
BENEŠOV
5:2
(3:0)

FK ADMIRA
PRAHA
PĚTIGÓLOVÁ NORMA SPLNĚNA

18/10/2015
STOPER KUBA MELICHAR SE TREFIL DVAKRÁT!
V dosavadních vzájemných mistrovských zápasech s Admirou jsme dokázali vždy bezproblémově vysokým rozdílem zvítězit, navíc jsme tomuto mužstvu rovněž dokázali uštědřit nepopulárního "bůra". Nejinak tomu bylo i v posledním včerejším zápase, i když ve 2. poločase jsme se museli obávat o výsledek...
Ale od začátku: Již v 8. minutě jsme se díky důraznému atakování golmana Dvořáka Vojtou Přitasilem ujali vedení. Hostující brankář tak dlouho otálel s odkopem, až ve zmatku trefil právě Vojtu, pro kterého nebylo vůbec žádným problém zasunout odražený míč do sítě - 1:0.
O 10 minut později (tedy v 18. minutě) předložil Kamil Kulhavý nádhernou kolmici Miloslavu Klauzovi, který efektně přesným lobem přehodil vybíhajícího brankáře hostí a zvyšoval na 2:0.
V 25. minutě docílili také hosté branky agilním Pavlatou, ale gól nebyl uznán pro ofsajd. Přišla 31. minuta a s ní náš další gól, kdy si aktéři našeho předchozího úspěchu prohodili funkce - Míla Klauz centroval a Kamil Kulhavý hlavou rozvlnil síť soupeře potřetí.
Vše se vyvíjelo jednoznačně v náš prospěch a tak jsme se těšili na 2. poločas ve víře na narůstající skóre. Hned v úvodu se individuální akcí dostal do jasné gólové pozice Filip Linhart, ale stejně jako před tím v Mostě, místo střely volil poněkud zbaběle přihrávku naslepo "nikomu" a čtvrtou branku, která by jednoznačně celé utkání "ukončila", tedy nedal.
Filipe, prosím tě, příště se s tím vůbec nepárej, vem to na sebe a prostě "to tam naper!" Všichni víme, že to umíš (viz tvoje branka s
Viktorií Žižkov)
A v 54. minutě logicky přišel trest - náš brankář Pavel Šimáček (mimochodem - zápas se mu vůbec nepovedl) napodobil přesně svého kolegu v brance Admiry a tak dlouho se rozmýšlel, jak nejlépe odkopnout "malou domů", až si vybral nákop do hostujícího Pavelky, od kterého se míč odrazil do naší sítě.
My jsme si poté v rozmezí 71. - 72. minutě vytvořily 2 šance, které hodně zaváněly gólem, leč nestalo se tak. Nejprve hostující brankář Dvořák s velkým vypětím vyrazil centr Lukáše Rozsypala na břevno a o minutu později velká šance Vojty Balaty skončila na sítí, ale z vnější strany.
Stále agresivnější soupeř v těchto chvílích vycítil svoji možnost a v 73. minutě udeřil - vystřídavší Tomáš Říha na polovině hřiště ztratil lehkovážně míč, Filip Linhart absolutně nekomunikoval se svým golmanem (prakticky se srazili) a míč se po doteku Gajdasze pomalu dokutálel za naši brankovou čáru - 3:2.
To nám teda pěkně zatrnulo, zvláště pak, když se v 76. minutě přehnal přes nedůrazného F. Linharta rychlonohý útočník Pavlata, který vzápětí tvrdou střelou z úhlu rozvlnil naši síť. Naštěstí jen boční a ještě k tomu zvenku.
A tak nakonec musely o výsledku rozhodnout 2 standardní situace, kde hlavními aktéry se stali rohy kopající Kamil Kulhavý a hlavně přesně zakončující Jakub Melichar. Rohový kop zahrávaný Kamilem v 78. minutě skončil u Vojty Přitasila, který ještě prodloužil na Kubu Melichara, a ten vysokým výskokem a tvrdou hlavičkou překonal Dvořáka a zajistil nám znovu dvoubrankový náskok.
V 84. minutě se situace opakovala s tím rozdílem, že Kuba, rovnou po rohu, prakticky "z voleje" zaručil tvrdou střelou naši definitivu. I potřetí v řadě tak "ničíme" Admiru 5:2.

Conny

A jak to viděl soupeř?
V silnějším složení to mohl být vyrovnaný zápas
Oslabený tým v Benešově výrazně prohrál. V silnějším složení mohl být výkon i výsledek příznivější. Středočeši o svém úspěchu rozhodli už v první půli, kterou vyhráli 3:0. Naše góly dali Pavlata a Gajdasz.


SESTAVA


BRANKY:
8. Přitasil - 1:0; 18. Klauz (Kulhavý) - 2:0; 31. Kulhavý (Klauz) - 3:0; 54. Pavlata (ADM) - 3:1; 73. Gajdasz (ADM) - 3:2; 78. Melichar (Kulhavý, Přitasil) - 4:2; 84. Melichar (Kulhavý) - 5:2

Razantní odkop
Lukáše Rozsypala
Suverénní odhlavičkování
Mírou Obdržalem
Vojta Balata se probíjí
přes tři hostující hráče
Tomáš Říha dnes poprvé
sehrál celý 2. poločas
Filipu Linhartovi (vlevo) ani Pavlovi Šimáčkovi (vpravo)
se tento zápas příliš nevyvedl

10. kolo

FK METEOR
PRAHA VIII

3:2
(2:1)

SK
BENEŠOV
NADĚJE TRVALA AŽ DO 82. MINUTY...

11/10/2015
DLOUHÉ MINUTY NÁS "DRŽEL" NÁŠ BRANKÁŘ DENIS DVOŘÁK
Z důvodu nemoci 2 klíčových hráčů musel trenér L. Matoušek značně promíchat sestavu a od úvodu zápasu se hned ukazovalo, jak nám absentující hráči Jakub Melichar a Miroslav Obdržal schází.
Vojta Přitasil na postu levého obránce působil značně nejistě a velká nervozita byla vidět i na výkonu Vladimíra Pešty, který dnes poprvé nastoupil v uákladní sestavě.
Již ve 4. minutě se domácí ujali vedení po akci Křtěna s Janíčkem, kdy první přihrával a druhý skóroval. My jsme odpověděli ve 12. minutě hezkou akcí, kdy si Zdeněk Hašek narazil s Lukášem Rozsypalem, ale finální střelu Zdeněk nezvládnul a poslal ji brankáři domácích Brožkovi přímo do náruče.
V 16. minutě rozezvučel parádní střelou břevno domácí branky Míla Klauz, jehož dělovka proletěla golmanovi mezi rukama, nicméně gól to nebyl.
A tak ve 35. minutě znovu přišli ke slovu domácí, když zahrávali rohový kop. Náš golman možná udělal jedinou chybičku v zápase, když nedosáhl na centr a pro nikým nehlídaného Stiboru nebyl vůbec žádný problém umístit hlavou míč podruhé do naší sítě.
Velkým příslibem pro zvrácení výsledku byl gól ve 40. minutě, který vsítil Lukáš Rozsypal, když se k němu dostala odražená střela, kterou předtím vyslal na branku V. Přitasil a Lukáš poté skóroval bombou naprosto nekompromisně. Tato branka do šatny tak oživila naši naději na uhrání dobrého výsledku.
Hned v úvodu 2. poločasu nesklapla dobře naše ofsajdová past a domácí Bednařík se nikým neohrožován hnal na naši branku. V těchto minutách začal "čarovat" Denis Dvořák a nejen tuto obrovskou šanci, ale i minimálně pět dalších, které během 2. půle následovaly, dokázal bravurně zlikvidovat.
Naše mužstvo si v dalším průběhu zápasu začalo vytvářet tlak, kterému již dost "utavení" domácí čelili s velkými obtížemi, až přišla 61. minuta a s ní premiérový gól Vojty Přitasila, který znamenal srovnání stavu. Akce vznikla ve středu hřiště, kdy dnes velice agilní a aktivitou hýřící Lukáš Rozsypal vyslal kupředu po levé straně nabíhajícího Vojtu, který přízemní střelou z úhlu překonal Brožka.
Od této doby jsme všechny síly vrhli do útoku, začali hrát na 3 obránce a ve snaze zcela zvrátit, pro nás od začátku nepříznivý stav, zapomínali tak trochu na zadní vrátka a nechávali vyniknout našeho gólmana - a ON opravdu vynikal!
V době, kdy už běžela 82. minuta utkání a trenér Matoušek začal přemýšlet koho, že to pošle na penaltový rozstřel, vrtkavá Štěstěna přesedla na domácí hráče a nám se naopak na kopačky nalepila smůla.
Domácí zahrávali rohový kop, míč se po zmatcích dostal k nejlepšímu hráči Meteoru Holečkovi, který vypálil na naši branku - žel jeho střela se odrazila od našeho L. Rozsypala a změnila směr, takže Denis, který by jinak zcela jistě i tuto střelu zlikvidoval, byl zcela bez šance.
Do konce zápasu, kdy zbývalo pouhých 8 minut jsme už nic světoborného nedokázali předvést, a proto i tentokrát zůstáváme na hřištích soupeře bez tříbodového vítězství...
I PŘES OBDRŽENOU PORÁŽKU SI HRÁČI ZASLOUŽÍ POCHVALU ZA NASAZENÍ - PROSTĚ JSME DNES MĚLI TROCHU VÍC SMŮLY!
Conny

A jak to viděl soupeř?
Vítězství  po dobrém výkonu nad Benešovem 3:2 ( 2:1)
Našim hráčům se podařil velmi dobrý vstup do utkání, když již ve 4. minutě jsme šli do vedení 1:0 brankou Janíčka, po přesném přenesení hry z pravé strany (Křtěn). Naše aktivní hra pokračovala a do výborné šance se dostal přes dva obránce soupeře Stibora, který však ve velmi dobré brankové situaci volil střelu levou nohou, bohužel nad. Do té doby však náš útočník kazil,co se dalo i přes stupňující se jeho snahu. Další brankové situace se rodili po aktivní hře na krajích hřiště, kde se prosadil v 35. minutě svou bojovností Janíček a přesným lobem našel na brankové čáře Stiboru, který zvýšil na 2:0. Škoda,že jsme nevyužili některé další příležitosti po standardních situacích, kde chybělo více důrazu při zakončení.
Stále aktivní a kvalitní soupeř využil našich oken v obraně a ve 40.minutě snížil z nevinné akce na 1 : 2.  Byl to gól do šatny, což se nesmí stávat. Po změně stran jsme začali velkým náporem a brankové příležitosti přicházeli jedna za druhou.  Jednu za druhou jsme ale také trestuhodně a lehkomyslně zahazovali. Tyto vyložené šance, ať už po průniku nebo přihrávkách před branku, postupně nedali – Křtěn, Bednařík, Stibora, Holeček, Adenubi, až přišel zákonitý trest a soupeř po zbytečné naší ztrátě míče dokázal vyrovnat. Opět to zaskřípalo v obraně. Musím však ocenit naši vůli po vítězství a z výborně zahraného rohového kopu se prosadil  i za přispění obrany soupeře Holeček a upravil tak  v 81. minutě na konečných a zasloužených  3:2. Do další šance již naše bojovná obrana soupeře nepustila, především také díky velmi dobrému výkonu obou stoperů a na nezvyklém místě pro něj – Juraše.
Utkání se dá charakterizovat jako festival zahozených šancí  a výkon Janíčka, který se podílel na všech 3 našich vstřelených brankách. Celý tým je zároveň třeba pochválit za velkou bojovnost po celé utkání s malým výpadkem po vyrovnávací brance soupeře.

SESTAVA

BRANKY:
4. Janíček (MET) - 1:0; 35. Stibora (MET) - 2:0; 40. Rozsypal - 2:1; 61. Přitasil (Rozsypal) - 2:2; 82. Holeček (MET) - 3:2
ŽK:
11. Kulhavý, 88. Filip

Ani fantastický výkon Denise
Dvořáka porážce nezabránil
Za tento faul Leitnera na V. Přitasila klidně mohla být ČK - nebyla ani žlutá
Tvrdost domácího Hejdy právě na vlastním těle pociťuje David Filip
Míla Klauz mohl dnes opět skórovat - bohužel nastřelil pouze břevno
Vojta Balata podal
velmi dobrý výkon
Po dlouhé době se na hřišti objevil po zranění nakrátko i Tomáš Říha

9. kolo
SK
BENEŠOV
2:1
(1:1)

FK SLAVOJ
VYŠEHRAD
DRAMATICKOU BITVU S AGRESIVNÍM SOUPEŘEM JSME ZVLÁDLI

04/10/2015
VÍTĚZNÝ GÓL OPĚT VSÍTIL "SPASITEL" MÍLA KLAUZ
Utkání začalo pro nás výborně. Již v 6. minutě si naskočil na centrovaný trestný kop Zděnka Haška stoper Kuba Melichar, který svým premiérovým gólem poslal náš tým do vedení.
Vyšehradské "Šemíky" to ale nijak nerozhodilo a bojovali zarputile jako "pitbulové" i nadále. V 25. minutě vyslal Zdeněk Hašek do šance Vojtu Balatu, kterému ale dnes nebylo zřejmě přáno skórovat a mířil tudíž pouze do velmi dobrého golmana hostí Lehkého.
Ve 30. minutě zase zmařil v poslední chvíli šanci, velkou aktivitou hýřícímu, Zděnkovi Haškovi vyšehradský obránce Koubek.
Ani velice agresivní soupeř ale nebyl bez šancí - tu obrovskou v 36. minutě zlikvidoval skvělým zákrokem Denis Dvořák. Ve 43. minutě už ale kapituloval v situaci, kdy se na něj řítili osamoceni 2 hostující hráči Koubek s Janouškem, kdy první přihrával a druhý skóroval - 1:1.
Naše mužstvo ještě zahrozilo v poslední minutě 1. poločasu - trestný kop Zděnka Haška skončil na hlavě Vojty Přitasila a ten, ač otočen zády k brance, výborně hlavičkoval, bohužel jeho střelu vytáhnul skvělým zákrokem Lehký nad břevno svoji branky. Mimochodem - Vojta Přitasil po dlouhé době hrál opravdu výborně, gól sice zatím nedal, ale jeho výkon připomínal "Starého-dobrého Vojtu", jak ho známe z dřívějších dob - prostě paráda! Snad se forma konečně vrátila.
V úvodu 2. půle se samostatnou akcí dostal do šance právě Vojta Přitasil, ale jeho přízemní střela snad o milimetry minula pravou tyč Lehkého branky. V 60. minutě vznikla krásná akce po ose Přitasil - Balata - Klauz, ale posledně jmenovaný zatím pálil pouze do golmana. Míla Klauz si už ale vše vynahradil o minutu později, když ho do brejku vyslal David Filip. Teď už nezaváhal a i když nadvakrát, tak překonává vyšehradského golmana - 2:1.
V 80. minutě zase stálo štěstí pro změnu na naší straně. David Filip rychlostně propadl v souboji s hostujícím Šímou, který se tak hnal osamoceně na D. Dvořáka. Naštěstí si hodně předkopl balón a zakončit tím pádem už nedokázal.
V úplném závěru mohl naše vítězství potvrdit gólově Vojta Balata, ale jeho hlavička skončila na břevnu "Šemíků". Tato akce proběhla v 87. minutě a nic důležitého se již do konce zápasu, který pískal velmi dobrý rozhodčí Dan Vodrážka, nestalo, mohli jsme si v tomto "urputném" zápase připsat na konto další 3 body za vítězství.
JEN TAK DÁL!
Conny

A jak to viděl soupeř?
Navázat na předchozí dvě vítězství s Olympií Hradec Králové a Motorletem se naší U 19 v Benešově nepodařilo. Na stadionu, kde se před 21 lety hrála I. liga mužů, podlehla 1:2, a připsala si tak osmou porážku v podzimní části České ligy staršího dorostu. Jediný gól našeho týmu vstřelil Janoušek.
Sestava se musela obejít bez Junka, který byl tři dny předtím jedním ze strůjců výhry 5:1 v derby s Motorletem. Domácí byli aktivnější a už po pěti minutách hry šlo do vedení. Po trestném kopu Benešova a nevydařeném zásahu dvou hráčů Vyšehradu skončil míč u protihráče na zadní tyči. Melichar tak snadno zblízka otevřel skóre: 1:0. Dost možná byl přitom sice v ofsajdu, ale gól platil.
Benešov byl při chuti a brankář Lehký se měl co ohánět. Sedm minut před poločasem si Křemen narazil míč s Haškem, šanci však nezakončil gólem. Ve 43. min. ale Šindler zatáhl balon po pravé straně, posunul Haškovi, ten přihrál Mamedovovi, jenž naznačil střelu a ještě přihrál Janouškovi, který zakončil krásnou kombinaci: 1:1!
Rozhodnutí padlo po hodině hry. Klauz dost přihrávku do rozevřené obrany hostí, jeho první střelu sice Lehký vyrazil, ale dorážku už ne: 2:1.
Benešov měl řadu dalších šancí, většinu z nich zmařil Lehký a jednou ho zachránilo břevno. Deset minut před koncem po přihrávce od Rodiny se dostal do velmi zajímavé situace Šíma, nestihl ale ani vystřelit, míč si totiž sám nešťastně ukopnul do autu. Zápas tak po zásluze vyhrál domácí Benešov.
V sobotu 10. října hraje naše U 19 v Mostu a pokusí se přivézt konečně první body zvenku. O týden později přivítá na Vyšehradě v pražském derby celek Meteoru.
Vedoucí mužstva František Řezáč: „Domácí Benešov předvedl výborný kombinační fotbal, hrál chytřeji než my a častěji byl na míči. Přesto jsme mohli uhrát remízu, to bychom ale nesměli dostat dva hloupé góly.“


SESTAVA

BRANKY:
6. Melichar (Hašek) - 1:0; 43. Janoušek (VYŠ) - 1:1; 61. Klauz (Filip)
ŽK:
63. Melichar, 85. Filip

Kapitán Zdeněk Hašek
při hlavičkovém souboji
David Pešta se s tím
prostě "nepárá"
Mirek Obdržal opět působil
v obraně naprosto suveréně
Náš nejlepší střelec Kamil Kulhavý
vyšel dnes gólově naprázdno
Golman Denis Dvořák opět předvedl
jeden veledůležitý zákrok
Filip Linhart byl o poločase
střídán Lukášem Rozsypalem

19. kolo
SK
BENEŠOV
2:0
(1:0)

SK SENCO
DOUBRAVKA
VÝHRA MOHLA BÝT MNOHEM VYŠŠÍ

01/10/2015
NEŠKODNÝ A ODEVZDANÝ SOUPEŘ
V
posledním vloženém kole za námi přijel soupeř, který od začátku působil naprosto odevzdaným dojmem a jeho největším přáním zřejmě bylo nedostat příliš gólů. To se mu také, díky neschopnosti našich střelců, podařilo beze zbytku...
Celý 1. poločas snad vůbec nepřekročilo mužstvo Doubravky půlící čáru a náš golman Denis Dvořák tak byl absolutně bez jakékoliv práce. Hned ve 2. minutě sice Vojta Přitasil při autovém vhazování vtipně našel Davida Peštu, který uviděl zcela volného našeho nejlepšího střelce Kamila Kulhavého, pro kterého nebylo vůbec žádným problémem uklidit míč placírkou do branky hostů. Daly se tedy čekat gólové hody, ale opak byl pravdou.
Dlouhé minuty následoval vcelku nudný fotbal, kdy se hrálo na jednu branku a naše velké, obří, obrovské až neskutečné šance se rozplývaly jak jarní sníh na slunci..
Za zmínku stojí hlavně tyto:
18. minuta - Kulhavý - z malého vápna zcela osamocen pálí 2m nad branku
35. minuta - opět Kulhavý - zleva střílí vedle branky
40. minuta - Přitasil - zprava míří vedle
43. minuta - Balata - zcela osamocen před brankářem - nedokázal obhodit a střílí do něj (ta byla asi vůbec největší), odražený míč se dostal k Filipovi, který bombou pouze nastřelil doubravského obránce
45. minuta - Klauz - dobrá střela - brankář odvrací na rohový kop
Začal 2. poločas a všichni jsme si mysleli, že už to "tam musí padnout" Ale byl to omyl - hosté vycítili možnost uhrát slušný výsledek při naší střelecké impotenci a najednou jich bylo všude plno a dokázali se i dostat k naší brance. Naštěstí tato jejich aktivita vydržela pouhých 10 minut a pak vše upadlo do starých kolejí - obrovský tlak bez gólového efektu.
Nicméně v 53. minutě ještě pálil Vojta Balata z dobré šance znovu do brankáře, ale za dalších 8 minut to KONEČNĚ přišlo: Vojta Přitasil zahrál rychle autové vhazování, k míči se dostal David Pešta, který svým typickým únikem po křídle se dostal k centru a pro Mílu Klauze to už byla jenom lahůdka skórovat do zcela odkryté brány - 2:0
Hned o minutu později přihrával V. Balata Davidovi Filipovi, který vyslal velice pěknou střelu na branku Doubravky, ale golman hostí zasáhl na výbornou.
Mezi těmito okamžiky ale musíme vyzvednout skvělý reflexivní zákrok nohou našeho golmana Denise Dvořáka v 60. minutě, kdy mohl soupeř srovnat stav a to nevím, co by to udělalo s psychikou našich hráčů.
Trenér Matoušek pak poslal na hřiště prakticky celou lavičku, za zmínku ještě stojí zcela zbytečná ŽK, kterou si za nevhodné komentování vysloužil Míra Obdržal a šance Míly Klauze v 78. minutě, která ale skončila vysoko nad brankou hostí. To už byl závěr a pro mě to byl TAKOVÝ DIVNÝ ZÁPAS.....
Conny

SESTAVA

BRANKY:
2. Kulhavý (Pešta, Přitasil) - 1:0; 61. Klauz (Pešta, Přitasil) - 2:0
ŽK:
73. Obdržal

Obrovskou šanci měl na svých
kopačkách i Vojta Balata - NEDAL!
Až na Jardu Janků si zahrála
alespoň na chvilku celá lavička
David Pešta (16) asistoval
u obou našich vstřelených branek

8. kolo

FK BANÍK
MOST 1909

4:3
(2:2)

SK
BENEŠOV
PO VELKÉM BOJI NAKONEC PORÁŽKA

27/09/2015
NEPROMĚNĚNÉ ŠANCE HODNĚ MRZÍ
Ve 36. vteřině (!) načal dnes Míla Klauz svůj vyloženě smolný zápas. Ihned po rozehrání obdržel krásný pas do běhu od Kamila Kulhavého ale tváří v tvář domácímu brankáři Stankovi propadl, protože jeho stoprocentní šance a následená střela, sice levou nohou,
skončila po zákroku golmana v zámezí.
Nicméně po následném rohovém kopu jsme se už mohli radovat, protože aktér předchozí nepovedené akce Klauz přesně posadil míč na hlavu našeho kapitána Zdeňka Haška, který nedal Stankovi šanci - vedli jsme 1:0 a stále ještě běžela úvodní minuta zápasu! Lepší úvod jsme si snad ani nemohli přát.
V 11. minutě to byl pro změnu Vojta Balata, který ideálně poslal M. Klauze do brejku. Míla se, nikým neobtežován, tak dlouho připravoval na střelu, až ji nakonec opět "umístil" do náručí golmana.
V další minutě, opět po rohovém kopu, naši hráči "bušili" do domácích jak u Verdunu - vše marné. Největší šanci měl možná Lukáš Rozsypal, ale i jeho dělovka se nakonec odrazila od bránících hráčů. Za minutu později se pokusil Vojta Přitasil vtipně přehodit dosti vysunutého mosteckého brankáře, ale jeho lob skončil o pár centimentrů nad jeho brankou.
Nedáš - dostaneš! Snad první akce domácích skončila brankou v naší stíti. Mirek Obdržal nepodařeně odkopnul míč, čímž vlastně perfektně "nabil" mosteckému Plosovi a ten bombou nedál P. Šimáčkovi pražádnou šanci - 1:1.
Ve 25. minutě ale nastala situace, dlouho nevídaná. Při rozehrávce ve středovém kruhu po našem obdrženém gólu si Kamil Kulhavý, stejně jako před pár minutami Vojta, všimnul hodně vysunutého golmana Stanka a jeho dlouhý a vysoký balón plachtil a plachtil až skončil v mostecké brance. PARÁDA - znovu jsme ve vedení 2:1.
Mosteckými hráči však ani tato kuriozní branka nijak neotřásla a ve druhé polovině 1. poločasu začínali mít trochu navrch. Zvláště nebezpečný byl střelec prvního gólu Lukáš Plos, který v 28. minutě nejprve orazítkoval břevno Šimáčkovy svatyně, ale již o minutu později, při nedůslednosti naší obrany, se trefil do černého podruhé a srovnal stav utkání na 2:2.
Hned po přestávce ve 48. minutě jsme po dvojitém faulu na Kulhavého a Filipa docílili dnešním smolařem M. Klauzem branky, která ale nebyla uznána pro ofsajd. Následný trestný kop, který prováděl David Pešta skončil mimo branku domácích.
V 51. minutě přišla ke slovu naše nejhezčí akce, která zvedla z lavičky i trenéra Matouška. K. Kulhavý přiťuknul Jakubovi Melicharovi, ten prodloužil na Zděnka Haška, který našel rozběhnutého Kamila Kulhavého pro kterého nebylo žádným problémem vsítit dnes svůj druhý gól a potřetí, bohužel i naposledy, nás poslat do vedení 3:2.
Běžela 57. minuta a Míla Klauz po přesném přízemním centru od dnes vynikajícího Filipa Linharta dokonal svůj NO-HATTRICK, když ani napotřetí nevyužil 100% šanci a míč ani netrefil.
Vzápětí podruhé zapracovalo známé "Nedáš dostaneš" a znovu, při nedůsledném bránění (D. Pešta?), mostecký Valta opět srovnává stav na 3:3.
V 69. minutě ještě při nás stálo štěstí, když po rohovém kopu domácích golman Pavel Šimáček ve výskoku minul míč, ale následnou střelu domácích stačil odhlavičkovat z brankové čáry Vojta Přitasil (viz foto).
V 70. minutě se do neuvěřitelné šance dostala dvojice Vojta Balata & Filip Linhart, která běžela sama na brankáře. Balata ale namísto snadného překonání golmana Stanka ještě nepochopitelně přihrával Linhartovi, na kterého zívala celá polovina opuštěné branky. Ani Filip ale nechtěl převzít zodpovědnost na sebe a znovu vracel zpět Vojtovi. Vzápětí jsme pochopitelně o míč přišli vracejícími se obránci. Myslím si, že tady se v těchto chvílích "lámal chléb" a mohlo být rozhodnuto ...
A tak přišel trest! V 80. minutě promáchnul při odkopu Mirek Obdržal, míče se zmocnil domácí Jakub Hruštinec, který prošel slalomem mezi našimi čtyřmi (!!!) obránci, ze kterých udělal nehrající statisty, "blafák" udělal i P. Šimáčkovi a poprvé tak poslal svůj tým do vedení - 4:3. Žel toto vedení už bylo definitivní....
I přes porážku je však nutné všem hráčům poděkovat za předvedenou a velice obětavou hru. Až ještě zlepšíme to PROMĚŇOVÁNÍ ŠANCÍ, tak všichni uvidí!
Conny

SESTAVA

BRANKY:
1. Hašek (Klauz) - 0:1; 24. Plos (MOST) - 1:1; 25. Kulhavý - 1:2; 29. Plos (MOST) - 2:2; 51. Kulhavý (Melichar, Hašek) - 2:3; 59. Valta (MOST) - 3:3; 80. Hrušinec (MOST) - 4:3

Vojta Balata měl v 70. minutě na svých
kopačkách rozhodující gól - nedal...
David Filip v souboji
s mosteckým hráčem
Jakub Melichar nastoupil
až v úvodu 2. poločasu
Promáchnutí golmana Pavla Šimáčka (vlevo) musel řešit
Vojta Přitasil odhlavičkováním z brankové čáry
Po dlouhé době se na hřišti
objevil i Jaroslav Janků

7. kolo

FC OLYMPIA
HRADEC KRÁLOVÉ

1:1
(0:0)
PEN.4:2

SK
BENEŠOV
BOD NESTAČIL - ZŮSTÁVÁME ŠESTÍ

20/09/2015
DAVID PEŠTA V ROLI SPASITELE ALESPOŇ ZACHRÁNIL REMÍZU
Podle trenéra Luďka Matouška jsme odehráli velice slušný zápas, hráči "makali" ale opět se projevila naše stará nemoc - neproměňování šancí a rovněž penaltová loterie pro nás skončila fiaskem. Pravdou ovšem je, že jsme nastřelili tyč a břevno a 2 góly nám nebyly uznány pro domnělý ofsajd....
Již ve 12.min. jsme zaznamenali průnik Klauze po kombinanční akci D. Pešta - Kulhavý - Rozsypal. Míla ovšem neměl tak dobře nastavenou mušku jako v posledním utkání a jeho střela brankáře domácích Krejčího vůbec nepřekvapila a v pohodě zasáhnul. Ve 22.min. Rozsypalova šance skončila na obránci domácích.
Hned o minutu později vysunul Rozsypal Balatu, který sice brankáře překonal, ale jeho slabou střelu na brankové čáře dostihl domácí obránce a zabránil tak jistému gólu.
Ve 43. min. únikl po levé straně Linhart, jeho přízemní centr ale D. Pešta správně netrefil a míč skončil mimo branku domácích.
V prvním poločase domácí hrozili především z rychlých protiútoků, dobře si pokrývali míč, (zvláště hráči Gkanavas a Pilný), avšak náš golman Šimáček nemusel nic složitého řešit. Při serii rohů zahrávaných domácími si naše obrana poradila s tlakem Olympie a poločas skončil bez branek.
Do druhého poločasu nastoupila mužstva beze změn. Domácí hru přitvrdili a v 50. min při rychlém protiútoku domácích se k míči dostal domácí hráč Ličman, který prostrčil okolo Šimáčka a tím pádem se Hradečtí dostali do jednobrankového vedení.
Po obdržené brance začalo naše mužstvo jasně přehrávat domácí, bohužel bez brankového efektu. Domácí obrana celkem v pohodě odvracela a šance hráčů našeho mužstva tak zůstaly nevyužity.
V 68. min.Filip trefil tyč po závaru před domácí brankou. O další čtyři minuty později po zahraném rohu dopravil míč do sítě patičkou Melichar, ale pomezní rozhodčí vystrčil praporek nad hlavu – ofsajd.... V 79. min. slibná kombinace Balaty a Klauze skončila bez zakončení. O minutu později hlavička Balaty těsně minula branku domácích a vzápětí po našem rohovém kopu skončila pro změnu Melicharova hlavička na břevně.
V 85. minutě vystřídavší Korecký po závaru před brankou domácích dopravil míč do sítě – ale pomezní rozhodčí znovu odmával ofsajd.
V úplném závěru utkání, kdy běžela už 87.min. napřáhl David Pešta a jeho nádherná dalekonosná střela z 25 metrů skončila v pravém horním rohu. Touto parádní ranou nám David zařídil zisk alespoň jednoho bodu.
Domácí se během druhé půle k ničemu nedostali, ale svojí agresivní a hrubou hrou se snažili zastrašit naše hráče (zákroky na Lukáše Rozsypala či Vojtu Balatu byly opravdu likvidační). Kluci bojovali až po posledního hvizdu rozhodčího Nováka, který utkání ukončil o 30 vteřin dříve, protože tlak našeho mužstva totiž vrcholil a bylo otázkou času, "kdy to tam spadne" – tak raději hrací čas ukončil.
V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí, kteří proměnili všechny PK, za Benešov nedali Přitasil a následně i D. Pešta. Tím pádem jsme rozstřel prohráli 2:4 a vezeme domů pouhý bod.
Karel Králíček & Conny

SESTAVA

BRANKY:
50. Ličman (HRA) - 1:0; 87. D. Pešta - 1:1
ŽK:
Konstatinos, Ličman, Vodička (HRA) - Obdržal, Rozsypal


6. kolo
SK
BENEŠOV
7:1
(3:1)

FK NÁCHOD
NAPROSTÁ DEVASTACE NÁCHODA - STŘELECKÁ FORMA SE VRÁTILA?

13/09/2015
KLAUZŮV HATTRICK ZA POUHÝ POLOČAS
Uběhlo 6 minut zápasu a náš tým prohrával 0::1! Stalo se to poté, co Kuba Melichar nechal příliš volného prostoru náchodskému Chládk
ovi, který bombou "pod víko"nedal našemu golmanovi Denisovi Dvořákovi sebemenší šanci. První příležitost ke skórování sice už ve 3. minutě mělo naše mužstvo, ale na Lukášovi Rozsypalovi asi ještě ležela "deka" z nepovedeného utkání proti Motorletu a nebylo mu souzeno z malého vápna překonat náchodského brankáře Hladíka. Lukáš se celé utkání hrozně moc snažil, dřel, ale gólový efekt to prostě nepřineslo... Potřebuje se teď jednou trefit a vše bude určitě OK.
Ale zpět k zápasu. Obdržená branka, jak se později ukázalo, neměla sebemenší vliv na další vývoj utkání. My jsme totiž měli ve svém středu hvězdu, která začala zářit ve 23. minutě. Kolmá přihrávka Davida Filipa vyslala Vojtu Přitasila do brejku a Vojta, který byl v jasné střelecké pozici raději, možná trochu alibisticky, přihrál na první gól dnešní STAR - paralelně běžícímu Mílovi Klauzovi, který se skórováním neměl sebemenší problém.
V 31. minutě, aktivitou nesmírně hýřící M. Klauz, atakoval nepříjemně hostujícího golmana, který nevěděl co s balónem a tak mu předložil lahůdku, kterou náš hráč nemilosrdně trestal dalším gólem v jeho síti. No a v úplném závěru poločasu si Míla naběhl na centr Davida Filipa a hlavou (!!!) dokonal svůj hattrick. Potřeboval na to celkem 22 minut! To je dost dobrý, ne?
Do druhého poločasu se trenér L. Matoušek, vzhledem k vývoji utkání, rozhodl nasadit do hry všechny hráče z lavičky ale vývoj utkání se vůbec neměnil. Náchodští totiž přijeli k zápasu s pouhými 2 náhradníky (!!!) a evidentně jim došly síly. A tak se naše hra čím dál víc podobala lovu, kdy zdatný a silný predátor štve svou unavenou oběť:
49. minuta: Kamil Kulhavý připravuje loženku pro Filipa Linharta - ten pálí vysoko nad
54. minuta: v šanci opět Míla Klauz, pálí tentokráte do golmana
58. minuta: teď už se mu to povedlo a po přihrávce Lukáše Rozsypala dává svůj čtvrtý gól - 4:1
62. minuta: Vojta Přitasil po úniku po levém křídle nachází Davida Peštu, který byť nadvakrát, tak překonává Hladíka - 5:1
72. minuta: krásný centr od Filipa Linharta nedokázal zužitkovat ve vyložené šanci Petr Pohorský
78. minuta: daří se mu to až teď po akci u které byl na začátku Lukáš Rozsypal, který prodloužil M. Klauzovi a ten předložil lahůdku přesně na kopačky Petra, který už nezaváhal a vsítil tak svůj premiérový gól - 6:1
81. minuta: gólový účet uzavírá kapitán Kamil Kulhavý po přihrávce Milana Zamrzly - 7:1
V 84. minutě si vytvořili slibnou šanci dva novicové Pohorský se Zamrzlou a druhý z nich málem skóroval, ale přece jen byl u míče později, než bylo potřeba.
Nesmíme zapomenout ani na 90. minutu utkání, kdy se hosté vypjali z posledních sil k ojedinělé gólové akci, ale radost ze skorigování jim pokazil skvělým zákrokem Denis Dvořák.
A TAK MOHL PO DLOUHÉ DOBĚ ZAZNÍT BENEŠOVSKÝM STADIONEM VÍTĚZNÝ POKŘIK "Óooo Leila"!
Conny
A jak to viděl soupeř?
Těžko se hodnotí utkání ve kterém se dopustíme naivních chyb a výsledek vyzní jednoznačně trapně. Přesto,že jsme věděli,že cestujeme na kvalitního soupeře,naše mužstvo začalo aktivně.Dvacet minut jsme hráli nátlakový fotbal a již v šesté minutě se ujali vedení Chládkem.Dvě minuty na to byl sám před brankářem hostí Panenka M.,ale svoji šanci neproměnil.V další šanci se objevil Bareš,ale i jeho dorážka minula cíl.Hrálo se nahoru a dolů a  z brejků si domácí vypracovali několik příležitostí,které jsme však se štěstím přežili.Až do doby,kdy jsme vlastními naivními chybami v rozehrávce od vlastní branky, posadili soupeře na koně.V druhém poločase se naše mužstvo snažilo o srovnání výsledku.ale to jen dvacet minut,než se nám podařilo vytvořit další dvě chyby v rozehrávce na vlastní polovině a tím nás domácí srazili na kolena.Zkázu dokonal pomezní rozhodčí,který i za tohoto stavu pustil dvě dvoumetrová postavení mimo hru.Ale to nás neomlouvá a naše naivita byla potrestána. V závěru utkání byl sám před brankou Soumar,ale ani on neproměnil.Obranná hra se týká celého mužstva !!!

SESTAVA

BRANKA:
6. Chládek (NÁCH) - 0:1; 23. Klauz (Filip, Přitasil) - 1:1; 31. Klauz - 2:1; 45. Klauz (Filip) - 3:1; 58. Klauz (Rozsypal) - 4:1; 62. D. Pešta (Přitasil) - 5:1; 78. Pohorský (Rozsypal, Klauz) - 6:1; 81. Kulhavý (Zamrzla) - 7:1

Míla Klauz dokázal zkompletovat
hattrick za pouhých 22 minut!
Mirek Obdržal zpracovává míč
před dotírajícím Soumarem
David Filip si dnes připsal
dvě gólové asistence
Vojta Balata přechází
přes náchodského zadáka
Míč má bezpečně ve své moci
náš brankář Denis Dvořák
Akrobatické zpracování přihrávky
v podání Milana Zamrzly

18. kolo

FK MOTORLET
PRAHA

0:0
(0:0)
PEN.5:4

SK
BENEŠOV
DALŠÍ NEPŘÍLIŠ VYDAŘENÝ ZÁPAS

09/09/2015
DRUHÝ POLOČAS UŽ VYZNĚL LÉPE
Na to, že se dnes střetla dvě výkonostně slušná mužstva, oba celky převáděly v úvodu dost otřesný fotbal. Spousta nepřesností na obou stranách (u nás více), kombinace nulová a navíc naši borci, kteří si obuli na trávník, přes který se před zápasem prohnal slušný lijavec, "lisovky" byli stále na pr.....

S problémy se stabilitou našich hráčů souvisí i první velmi nebezpečná situace v 9. minutě před naší bránou. Filip Linhart v rozhodujícím okamžiku podklouzl a ještě štěstí, že domácí Mašek měl silně pokřivená mířidla a pálil ve vyložené šanci mimo naší branku. Totéž zopakoval ve 33. minutě i Jakub Melichar. Dopadlo to však pro nás rovněž dobře a poločas skončil smírně 0:0.
Do druhého poločasu jsme se přezuli, na hřišti se objevil Petr Pohorský a naše hra začala vypadat mnohem lépe. V 60. minutě obdržel náš dnešní kapitán Kamil Kulhavý žlutou kartu za ostrý faul a o 10 minut později jsme inkasovali gól, který vsítil Mašek, ale nebyl uznán pro domnělý ofsajd. Nevím, ale zaplaťpánbů....
V 78. minutě mohl být zápas rozhodnut. K. Kulhavý byl sražen při průniku v pokutovém území, ale dnešní oslavenec Lukáš Rozsypal ji přetavit, zřejmě na 3 body a na vítězství, nedokázal. V závěru utkání už asi domácím docházely síly a naše mužstvo vyvíjelo v závěru utkání velký tlak. Jejich snahu jim ale utnul v 90. minutě hlavní rozhodčí, který zápas ukončil za nerozhodného stavu 0:0.
Penalty se nám tentokrát poprvé nepovedly. Zatímco Čácha, Shpyichak, Kulhánek a Babovák proměnili (pouze Dobiáš nedal a pouze rozezvučel břevno), naši hráči Kulhavý, Klauz, D. Pešta a Přitasil proměnili sice také, ale smolař dne Rozsypal ani napodruhé nedal.
V 6. sérii (náhlá smrt) domácí Pořízek suveréně proměnil, zatímco náš David Filip penaltu kopnul hanebně...
Vcelku to znamenalo, že si ze Zbuzan odvážíme pouze jediný bod a klesáme v tabulce na 6. místo...
Conny

SESTAVA

BRANKA:
Nikdo neskóroval

Jakub Melichar zachraňuje
situaci dlouhým odkopem
Před "nezbedným" Nezbedou (16)
odkopává Filip Linhart
Běžecký souboj Mirka Obdržala
s domácím hráčem
Spolupráce dvojice
Kamil Kulhavý - David Pešta
S Petrem Pohorským (9) přišlo
na hřiště ve 2. poločasu oživení
Ani Davidovi Filipovi se dnes
penalta rovněž nepovedla...

5. kolo
SK KLADNO
1:0
(0:0)

SK
BENEŠOV
NAŠI HRÁČI ZŮSTALI DALEKO ZA OČEKÁVÁNÍM

06/09/2015
KDYŽ SE NEDAŘÍ - TAK SE NEDAŘÍ
V úvodu utkání, ke kterému jsme přijeli jako jasní favorité, se prvních 10 minut mužstva "oťukávala" a byli to paradoxně domácí, kteří vyslali v 11. minutě první střelu na Šimáčkovu svatyni.
My jsme zahrozili v minutě třinácté z mnohem větší šance - to když Mirek Obdržal pěkně vysunul Vojtu Balatu, ale náš nejlepší střelec ze značky pokutového kopu mířil vysoko nad kladenskou bránu. O dvě minuty později se probil před kladenského golmana Pospíšila Míla Klauz, ale byl silně tísněn kladenským obráncem, takže lze omluvit jeho střelecký pokus, který byl ale velice slabý.
V té době se přelévala hra z jedné strany na druhou bez vážnějších brankových příležitostí. Na našem mužstvu bylo vidět, jak se trápí, nevycházela kombinace a i jindy, prakticky bezchybní hráči, (jako např. Melichar, Obdržal) často vršili jednu chybu na druhou. Vojta Přitasil je na jaře z formy, trápí ho to, ale zatím s tím nic neudělal - tak snad to přijde už v příštím zápase. Dirigent hry Kamil Kulhavý dnes učitě nedirigoval a i jím prováděný trestný kop, jindy excelentně zahraný, se mu dnes ale vůbec nevyvedl a skončil v náručí kladenského brankáře. Rovněž výkony ostatních (D. Pešta, D. Filip, L. Rozsypal, V. Balata, M. Klauz) dnes zůstávaly daleko za očekáváním, prostě byly takové nemasné-neslané.
Domácí si vytvořili za poločas pouze jedinou vážnější šanci, ale jejich kapitán Putík mířil vysoko nad naši bránu.
Po deseti minutách druhého poločasu jsme mohli prohrávat 0:2. To bychom ale nesměli mít v brance Pavla Šimáčka, který v rozmezí 54. - 55. minuty dvakrát skvěle zasáhnul a znemožnil tak Procházkovi, resp. Tybanovi zapsat se do tabulky střelců. PARÁDA!
Něco podobného, i když ne tak složitého, se mu ještě povedlo v 64. minutě, když vytěsnil střelu Henzelína na roh. V 75. minutě zaběhl po křídle D. Pešta a jeho centr umístil naprosto přesně hlavou Vojta Přitasil do sítě. Radovali jsme se ale marně, protože pomezní rozhodčí odmával Vojtovi ofsajd...
Utkání jsme mohli rozhodnout v 84. minutě, kdy se hnala PĚTICE (!!!) našich hráčů proti osamocenému obránci a brankáři. Následovala nesmyslná kombinace v pokutovém území, kterou završil naprosto absurdně Mirek Obdržal, když zcela osamocen a ve vyložené gólové pozici na značce pokutového kopu místo střely na branku volil přihrávku k rohovému praporku, kde operoval M. Klauz. Nepochopitelný zkrat u hráče takových kvalit!
Vzápětí přišlo známé NEDÁŠ - DOSTANEŠ! David Pešta se místo bránění věnoval "léčení a oživování" ležícího kladenského hráče a přišel trest. Dvojice Kroutil - Tyban lehce prošla naši absentující a děravou obranou a druhý z jmenovaných překonal bezmocného Šimáčka.
Do konce utkání zbývaly 3 minuty, které kladenští takticky "prostřídali" a tím pádem byla naše první porážka v této sezóně na světě.
NO NIC, STANE SE, ALE NA TENTO ZÁPAS PROSTĚ MUSÍME ZAPOMENOUT!

Conny

SESTAVA

BRANKA:
87. Tyban (KLA) - 1:0

David Filip vypichuje míč
domácímu Jakubu Hejdovi

Dirigent hry Kamil Kulhavý
dnes příliš nedirigoval....
Nebezpečí odvrací od naší
branky Jakub Melichar
David Pešta a Lukáš Rozsypal
při zahrávání rohového kopu
Pavel Šimáček dnes
jednoznačně zabránil vysoké porážce
Lukáš Rozsypal vysílá
kupředu Vojtu Balatu

4. kolo
SK
BENEŠOV
6:0
(3:0)

FC MAS
TÁBORSKO
DALŠÍ PŮLTUCET - TENTOKRÁT SI HO ODNESLO TÁBORSKO!

30/08/2015
ZNOVU PARÁDNÍ VÝKON
Ještě nikdy v historii vzájemných utkání s tímto jihočeským rivalem jsme nesehráli tak jednoduchý zápas jako tuto neděli. Od úvodního hvizdu jsme byli na hřišti
jednoznačně lepším týmem a pevně jsme drželi otěže zápasu ve svých rukách. Musíme rovněž předznamenat, že na rozdíl od minulých zápasů byl zápas ze strany obou celků sehrán velmi slušně a korektně.
Ve 14. minutě jsme mohli vést už 2:0; to by ale musel dnešní "palič šancí" Míla Klauz své dvě, snad tisícíprocentní šance, proměnit a ne je opravdu trestuhodně zahodit. Naštěstí zde dnes byli jiní borci, kteří dokázali "Mejlu" bohatě nahradit. Byl to hlavně Vojta Balata, který zapomněl na minulé utkání a ve 23. minutě po přesném centru Kuby Melichara poprvé hlavou rozvlnil síť soupeře a započal tak cestu ke svému následujícímu hattricku.
Běžela 32. minuta, Mirek Obdržal uskutečnil svůj typický výlet po křídle k brance hostí, dvakrát si v rychlosti vyměnil míč s Lukášem Rozsypalem a jednoduše zavěsil - 2:0.
Další branku nám v 38. minutě "daroval" hostující golman Jakimeczko, který se stal asistentem při druhém gólu Vojty Balaty, který tak mohl pohodlně skórovat do odkryté prázdné branky.
Během druhého poločasu si mohl trenér Luděk Matoušek při luxusním náskoku dovolit poslat průběžně celou lavičku na hřiště. A nutno poznamenat, že naše hra tím nijak neutrpěla.
Ve 48. minutě vyrobil při bránění Vojta Přitasil (dnes nějak nebyl ve své kůži) hrubou chybu, po které se útočník hostí nezadržitelně řítil sám na, do té doby absolutně nevytíženého, golmana Pavla Šimáčka, který ale skvělým zákrokem soupeři skórovat nedovolil. Pak se už zase mohl dál věnovat "hledání čtyřlístků"
Svůj hattrick mohl Vojta zkompetovat už v 54. minutě, ale nebylo mu přáno - skvělou přihrávku od M. Klauze nedokázal ještě zužitkovat. Asi proto si "Mejla" v 60. minutě vybral jiného spoluhráče (Kamila Kulhavého), kterému servíroval gólovou přihrávku a stav se měnil na 4:0. O 3 minuty později zužitkoval znovu Kamil Kulhavý přihrávku, tentokráte od skvěle hrajícího Davida Pešty a bylo to už 5:0.
V 75. minutě spálil výbornou šanci - kdo jiný než? - Míla Klauz. Dnes mu prostě nebylo dáno skórovat. Tak se budeš muset holt předvést na Kladně!
V 80. minutě se mohli proslavit dva hráči z lavičky - Tomáš Říha připravil pěknou akcí šanci pro Milana Zamrzlu, který se skórování zřejmě lekl a míč v rozhodující chvíli netrefil. A tak nakonec musel ke slovu znovu přijít Vojtěch Balata, aby po asistenci Mirka Obdržela v 88. minutě uzavřel dnešní skóre na konečných 6:0 a završil tak svůj hattrick.
TAK UŽ JSME TŘETÍ - NO A CO??????

Conny

SESTAVA

BRANKY:
23. Balata (Melichar) - 1:0; 32. Obdržal (Rozsypal) - 2:0; 38. Balata - 3:0; 60. Kulhavý (Klauz) - 4:0; 63. Kulhavý - 5:0; 88. Balata (Obdržal) - 6:0

Tři hlavičkové souboje v podání (zleva):
Lukáš Rozsypal -- Miroslav Obdržal -- Zdeněk Hašek
Velká jistota zadních řad:
Jakub Melichar
David Pešta sehrál dnes jeden ze
svých nejlepších zápasů
Závěrečný vítězný rituál
našeho mužstva

17. kolo
SK
BENEŠOV
6:2
(3:2)

FC ÚSTÍ
nad Labem
A JEDEME DÁL - HURÁ NA TÁBORSKO!

27/08/2015
EXHIBICE V DRUHÉM POLOČASE
Snad jen v úvodní čtvrthodince s námi hosté dokázali držet krok a ze začátku zápasu to vypadalo, že náš stroj se terpve pomalu začíná rozjíždět. V 16. minutě vytasil náš golman Denis Dvořák fantastický zákrok, když tváří v tvář ústeckému Kubnému dokázal zlikvidovat 100% šanci. Byl to veledůležitý okamžik, protože hned o minutu později jsme po vyšachování naší obrany prohrávali gólem Křivonosky 0:1. A být to 0:2 nevím, nevím....
Vedení hostů naštěstí příliš dlouho netrvalo. Ve 23.minutě byl sražen těsně před pokutovým územím pronikající Vojta Přitasil a pochopitelně následoval volný přímý kop z ideální vzdálenosti.
Kamil Kulhavý je opravdu excelentní střelec a stejně jako před pár dny proti Slávii, nedal ani teď ústeckému golmanovi Pluhařovi sebemenší šanci a suveréně zavěsil - 1:1.
Náš stroj se už začínal rozbíhat a důkazem toho byla hlavička Davida Pešty po centru Míly Klauze, která jen o pár centimetrů minula svůj cíl. To běžela 25. minuta a o dvě minuty později chytrý lob Vojty Balaty skončil rovněž jen o malý kousek nad ústeckou brankou.
V 35. minutě Denis Dvořák dlouhým výkopem našel Vojtu Přitasila, který hlavou pouze posunul na Vojtu Balatu, a ten se štěstím otáčel brankový stav na 2:1. O čtyři minuty později přišla velká chvíle, dnes opět skvělého, Mirka Obdržala. Míla Klauz ho na polovině hřiště vyslal kolmicí kupředu a Mirek pak sólově obešel tři bránící hráče a míč dovezl prakticky až do brány - 3:1.
V té chvíli se zdálo, že už vše půjde hladce, ale houževnatý soupeř se stále nevzdával své naděje. Ve 42. minutě nestačil náš kapitán Zdeněk Hašek rychlostně na hostujícího Marčaníka, který mu utekl a bezmocný D. Dvořák už zabránit brance nedokázal - 3:2. My jsme ještě mohli znovu měnit stav utkání, protože nezadržitelně unikajícího Přitasila stáhl rukama k zemi ústecký obránce, za což byl odměněn ŽK (která mohla klidně být i červená). Kamil Kulhavý provedl trestný kop opět výborně, ale tentokrát trefil pouze spojnici břevna a tyče. Brankář Pluhař byl opět bezmocný.
Ve druhé půli se hned v úvodu dostal do neuvěřitelné šance Vojta Balata, který ale z malého vápna dokázal pálit asi 3 metry nad. Hosté se v té chvíli ještě stále snažili vyrovnat a v 51. minutě náš golman trochu podcenil střelu ústeckého útočníka, která skončila na tyči. Běžela 55. minuta a situace znovu jak "přes kopírák": Vojta podruhé během 5-ti minut pálí další šanci stejným způsobem.
V 59. minutě se ale už skóre měnilo: Míla Klauz po průniku po levém křídle centroval tak dobře, že jeho centr znamenal další úspěch v ústecké brance - 4:2. Ten samý hráč ještě pálil vzápětí z hranice šestnáctky a jeho bombu Pluhař s námahou vyboxoval na rohový kop.
Ten rozehrál nakrátko Lukáš Rozsypal, míč si vyměnil s Kamilem Kulhavým který "ala Robben" protáhl míč po hranici velkého vápna, a tvrdou střelou levačkou k tyči zvyšoval na 5:2. V té chvíli už bylo na hřiště jediné mužstvo - SK Benešov - a utkání se pozvolna změnilo v naší exhibici.
Gólový účet uzavíral v 75. minutě svým druhým gólem Mirek Obdržal, který se dostal na hranici šestnáctky k odraženému míči a bombou propálil vše, co mu stálo v cestě - 6:2. A protože obě dvě obrovské šance Vojty Přitasila v úplném závěru zůstaly nevyužity, stav už se dokonce utkání nezměnil.
Co dodat - kdyby to oba Vojtové "NEZVOJTILI" mohlo Ústí odejet domů s desítkou na svém kontě! .Tak snad se to povede proti Táborsku, ne vy VOJTOVÉ?
NÁDHERA - TEĎ JSOU NA ŘADĚ "HUSITÉ Z TÁBORA" - TAK DOUFÁM ŽE SE OPĚT PŘEDVEDETE!!!

Conny

SESTAVA

BRANKY:
17. Křivonoska (Ústí)) - 1:0; 23. Kulhavý (Přitasil) - 1:1; 35. Balata (Přitasil) - 2:1; 39. Obdržal (Klauz) - 3:1; 42. Marčaník (Ústí) - 3:2; 59. Klauz (Obdržal) - 4:2;
70. Kulhavý (Rozsypal) - 5:2; 75. Obdržal - 6:2

Ohromný bojovník David Filip
proti trojnásobné přesile
Jakub Melichar odvedl jako vždy spolehlivý a kvalitní výkon
Zdeněk Hašek má podíl na našem
druhém obdrženém gólu
Lukáš Rozsypal velmi vtipně rozehrál
roh, po kterém jsme vsítil náš 5. gól
Svou čtvrthodinovku si odehrál
na hřišti i Štěpán Korecký
Kamil Kulhavý dnes opět zářil a
navíc má asi dynamit v kopačkách

3. kolo
SK SLAVIA
PPRAHA
1:1
(0:0)
PEN. 2:4
SK
BENEŠOV
ZNOVU VÍTĚZSTVÍ NA PENALTY

23/08/2015
ANI NA SLAVII JSME NEPADLI
Každý, kdo přišel v nedělní podvečer do fotbalového areálu v Horních Počernicích, tak určitě nelitoval. K vidění byl mimořádně
kvalitní a dramatický zápas, při kterém obě mužstva ze sebe vydala to nejlepší.
Jednu hezkou akci střídala druhá, "jezdilo" se nahoru-dolů a přitom bez jediného pokusu k uchylování se k nějakému záludnému, nebo zákeřnému, faulu. Tak nějak bych si představoval FOTBAL!
Naše mužstvo poprvé vážně zahrozilo již v 16. minutě, bohužel střílený centr Míly Klauze ve vyložené pozici Vojta Přitasil minul. A hned o minutu později to byl znovu Vojta, který se stoprocentní šancí opět naložil mizerně.
V těchto chvílích se zdálo být naše mužstvo nebezpečnější než domácí Slávisté a dokladem toho bylo v 25. minutě nastřelené břevno Davidem Peštou, kterého vyslal do brejku skvělý Jakub Melichar. To ale vůbec neznamená, že by byli Slávisté bezzubí - i oni měli šance, které hrozily gólem, ale buď velmi dobře zasáhnul po dlouhé době v brance nastoupivší Denis Dvořák, nebo prostě zaváhali. Potvrdila to i obří šance domácích ve 42. minutě, kdy slávistický útočník v rozhodující chvíli rovněž promáchnul, takže do šaten se šlo za bezbrankového stavu.
Začal druhý poločas a již v 56. minutě se porpvé měnilo skóre. Filip Linhart nedokázal uhlídat průnik slávistického útočníka Kovaříka, který z úhlu, střelou po zemi, překonal našeho golmana a poslal tak svůj tým do jednobrankového vedení.
Domácí se ale z vedení neradovali dlouho. V 63. minutě se probíjel k brance domácích Vojta Přitasil a byl zastaven pouze za cenu faulu přesně na hranici pokutového území. Míč si postavil Kamil Kulhavý, který nádhernou zatočenou střelou přes zeď (navíc Angličanem) nedal Přibylovi v brance Slavie pražádnou šanci a srovnal stav na konečných 1:1.
I když i do úplného konce se dál hrál fantastický fotbal, skóre se již neměnilo. Domácí sice měli ještě v 80. minutě na svých kopačkách vítěznou branku, ale jejich snaze o skórování zabránil fantastickým zákrokem David Pešta.
Ke slovu tak musela přijít střelba pokutových kopů. A tu my letos umíme! Klauz, Vavrek, D. Pešta a Přitasil proměnili, (Obdržal sice ne, ale určitě prominuto vzhledem k výkonu, jaký dnes odvedl!) a protože D. Dvořák jednu penaltu vyrazil (Krištofovi) a jednu pálil kapitán Lauricella Pánubohu do oken, odvážíme si domů nesmírně cenné 2 body!
KLUCI - ÚŽASNÝ - HLAVNĚ NEZPYCHNOUT A JET TAKHLE DÁL!! (ŽE BY ŠŇŮRA JAKO LONI??!!??)

Conny
Jak to viděl soupeř:

Komentář trenéra Adama Petrouše: 
Utkání jsme nezačali dobře a první poločas byl z naší strany nekvalitní. Prohrávali jsme osobní souboje, z čehož Benešov vykřesal dvě vyložené šance. My jsme v prvním poločase ohrozili branku soupeře jen jednou, ale šance byla gólová. Druhá půle byla z naší strany už kvalitnější, dostávali jsme se před soupeřovu branku a z toho pramenily šance, tu v 55. minutě Kovařík proměnil.
Bohužel se nám stává, že po vstřelení branky vzápětí po hrubé chybě inkasujeme, což se nám stalo i tentokrát. V závěru byly šance na obou stranách, ale ani jedno mužstvo utkání nerozhodlo v řádné hrací době. V penaltovém rozstřelu byl šťastnější Benešov a získal o bod více. Benešov hrál velmi dobře a byl to z obou stran kvalitní zápas.


SESTAVA

BRANKY:
56. Kovařík (Slavia)) - 1:0; 63. Kulhavý (Přitasil) - 1:1

Bojovník duší i tělem
David Filip
Efektní zákrok našeho brankáře
Denise Dvořáka
Tady předvádí svoje "finessy"
Vojta Přitasil
U nás i menší hráči umí vyskočit
hodně vysoko - Míla Klauz
Dnes byl prostě nejlepší!
"Mr. One" - Miroslav Obdržal
Obrovská radost našeho mužstva
po vyrovnávacím gólu

2. kolo
SK
BENEŠOV
2:0
(1:0)

FK VIKTORIA
ŽIŽKOV
VCELKU JASNÁ ZÁLEŽITOST

15/08/2015
ZATÍM STÁLE BEZ PORÁŽKY
Snad jen úvodní pětiminutovku jsme neměli tak zcela ve své moci, po zbytek už bylo celé utkání jasně v naší režii. Nastoupili jsme zřejmě v té nejsilnější sestavě, kterou má trenér Luděk Matoušek v současnosti
k dispozici a co mě hlavně potěšilo je to, že všichni hráči, kteří byli v té chvíli na hřišti jsou FOTBALISTÉ, kteří fotbal hrát umějí! Navíc je potěšující i to, že proti létům minulým, kdy byl opravdu silný pouze základ, má dnes trenér k dispozici i nesmírně kvalitní lavičku a hráči jako Linhart, Vavrek, Konopiský, Říha, V. Pešta, Pohorský a další mohou kdykoliv naskočit a plnohodnotně nahradit hráče základu.
Už v 9. minutě jsme zahrozili akcí kdy Lukáš Rozsypal pěkně uvolnil Vojtu Balatu, bohužel jeho střela minula svůj cíl. Ve 21. minutě byla u zrodu další nebezpečné šance znovu dvojice Rozsypal - Balata, která nabídla obrovskou šanci Vojtovi Přitasilovi, jenž se dostal zcela osamocen před žižkovského brankáře Šrámka, ovšem překonat ho nedokázal a mířil rovněž vedle.
Pěknou šlamastiku připravil Šrámkovi ve 35. minutě Kamil Kulhavý, jehož bombu dokázal golman hostí vyrazit pouze k nohám Davida Filipa, který byl tak překvapen vývojem událostí, že šanci zbrkle zahodil.
O minutu později se už ale stav utkání měnil: D. Filip předložil našemu rychlíkovi Mílovi Klauzovi ideální přihrávku do běhu a hostům nezbylo nic jiného než našeho "létajícího motýlka chytit do síťky" - tedy zastavit ho za cenu faulu v pokutovém území. Míč si na značku pokutového kopu postavil Lukáš Rozsypal a suverénním způsobem penaltu proměnil - vedeme 1:0.
V poslední minutě 1. poločasu zastavil náš kapitán Zdeněk Hašek těsně před pokutovým území žižkovského útočníka faulem - naštěstí exekutor trestného kopu poslal míč z ideální vzdálenosti Pánubohu do oken.
Ve druhé půli byla opět iniciativa na našich kopačkách a i když bylo Viktorce ke cti, že se stále snažili bojovat a srovnat stav, bylo nad slunce jasné, že dnes jim "pšenka příliš nepokvete". Držení míče bych odhadoval tak na 70% - 30% v náš prospěch.
Přišla 70. minuta a s ní nejhezčí okamžik zápasu: David Pešta po autovém vhazování uviděl zcela volného Mílu Klauze, ten si zase všiml nabíhajícího Filipa Linharta (v té době byl na hřišti 5 minut!) a vyslal ho do šance. Znovu to ale vypadalo, že z toho nic nebude a křižující obránce Viktorky Filipa o míč připraví. Jenže náš "žolík" nádherně zasekl a přes obránce a přes celou šíři Šrámkovy svatyně zavěsil do levého horního rohu. Opravdu parádní moment!
Tím pádem jsme vedli 2:0, o vítězství jsme se už do konce žádným způsobem nenechali obrat a výsledkem byly 3 body na našem kontě a postup na 5. místo v tabulce stále bez porážky.
PARÁDA - JEN TAK DÁL!

Conny
Jak to viděl soupeř:


SESTAVA

BRANKY:
36. Rozsypal (Klauz, Filip) - 1:0 (P); 70. Linhart (Klauz, Pešta) - 2:0

Spolupráce dojice Klauz - Kulhavý
při obcházení hostujícího Plášila
Lukáš Rozsypal v souboji
s Jiřím Hynkem
Tady to Vojtu Přitasila
hodně bolelo
"Létající Čestmír" v podání
Davida Filipa
Obranný zákrok našeho kapitána
Zděnka Haška
Míla Klauz se snaží vypíchnout
míč žižkovskému kapitánovi Šrámovi

1. kolo
FC
PÍSEK
1:1
(0:1)
PEN. 2:3
SK
BENEŠOV
PLNÝ BODOVÝ ZISK VISEL NA VLÁSKU

08/08/2015
V DRUHÉ PŮLI SOUPEŘ NEVĚDĚL "KDE MU HLAVA STOJÍ"
Úvodem můžeme konstatovat, že naše premiérové vystoupení v krásném areálu v Písku dopadlo vcelku dobře. Již ve 3. minutě jsme se radovali ze vstřeleného gólu, ale bohužel zbytečně. Stalo se tak poté, kdy podle mne dnes nejlepší a nejpilněji střílející hráč našeho mužstva Kamil Kulhavý vyslal "tvrdý pozdrav" z hranice šestnáctky brankáři domácích Jevčákovi. Ten tuto střelu pouze stačil s obtížemi vyrazit a pro Vojtu Přitasila nebylo problémem zasunout míč do písecké branky.
Žel pomezní rozhodčí byl proti a pro domnělý ofsajd branku neuznal.
Takže vyrovnaný duel pokračoval a první branku jsme nakonec obdrželi my. V 25. minutě při zmatcích před naší brankou domácí hráč Velek tvrdou střelou rozvlnil naši síť.
Šance, které ale příliš nezaváněly gólovou hrozbou, byly na obou stranách, a tak za povšimnutí snad stojí pouze úspěšný reflexivní zákrok našeho golmana Pavla Šimáčka (mimochodem v zápase nebyl příliš v pohodě) levou nohou, kterým ve 35. minutě zabránil jistému gólu po trestném kopu domácích.
Přišel 2. poločas, nevýrazného Ondřeje Nováka vystřídal Vojtěch Vavrek (velmi příjemně překvapil svým výkonem) a najednou jsme domácím prakticky nedovolili překročit půlící čáru. Naše kombinace se neuvěřitelně zlepšila a jeden útok za druhým se valil na branku domácích. Bylo vcelku jasné, že tomuto tlaku dlouho Písečtí nemůžou odolat a také tomu tak bylo: V 68. minutě se David Pešta svým typickým průnikem po křídle probojoval až do šestnáctky domácích, kde našel volného Vojtu Balatu, který bombou propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1.
Ale z ojedinělé akce zahrozili v 78. minutě i domácí, naštěstí finální střela šla přímo do náruče dobře postaveného Šimáčka.
Od 80. minuty jsme navíc začali hrát přesilovku, protože velmi dobře pískající rozhodčí Jan Cihlář vyloučil po 2. žluté kartě domácího hráče. Přišla 81. minuta a pro změnu se dostal do šance skvělý Kulhavý, který ale pálil pouze do boční sítě. Ten samý hráč mohl rozhodnout v 86. minutě po dlouhém autovém vhazování Davida Filipa, ale v rozhodujícím okamžiku promáchnul a míč netrefil.
Protože se už do konce zápasu žádnému mužstvu skórovat nepodařilo, utkání v normální hrací době skončilo nerozhodně 1:1 a ke slovu tak musely přijít penalty.
Tady se vyznamenal náš brankář Pavel Šimáček, který tak vymazal svůj dosti nevýrazný výkon v zápase a 2 střely domácích hráčů dokázal vyrazit! A vzhledem k tomu, že ještě jeden domácí hráč netrefil branku, zatímco naši exekutoři (Hašek, Rozsypal a Vavrek) se nemýlili, i když K. Kulhavý rovněž neproměnil, odvážíme si 2 body za vítězství 3:2. Ulevilo se tak Vojtovi Přitasilovi, který už ná penaltu jít nemusel.
NAKONEC TEDY 2 BODY (ZA DRUHÝ POLOČAS URČITĚ ZASLOUŽENÉ) - A NA ÚVOD VŮBEC "DOST DOBRÝ"
Conny
Jak to viděl soupeř:
Písečtí nedali penalty, takže brali jenom BOD
V sobotním utkání prvního kola nového ročníku České ligy dorostu U19 se v Písku představil tým Benešova. Každému týmu patřil jeden poločas. Ten úvodní vyhrál domácí celek 1:0, po změně stran se podařilo hostům vyrovnat, a protože od 75. minuty hráli proti o jednoho muže oslabeným Jihočechům, snažili se výhru překlopit na svou stranu. To se jim ale podařilo až v pozápasových penaltách, takže Písek získal jeden a Benešov dva body.
Utkání se hrálo za úmorného vedra, přesto byl na začátek sezóny k vidění pohledný fotbal. Již ve 3. min. se hosté radovali ze vstřeleného gólu, ale ten pro ofsajd skórujícího hráče neplatil. Ve 13. min. prudký centr hostujícího Linharta do písecké šestnáctky chytil brankář Jevčák. Ve 21. min. skončila dělovka Stoklasy těsně nad brankou soupeře. Ve 26. minutě se již domácí dočkali: po trestném kopu Růžičky zprava nastal před benešovskou brankou závar, míč se dostal k Velkovi a ten vstřelil vedoucí gól Písku - 1:0.
Písečtí dorostenci byli i nadále při chuti, jenomže hosté přijeli k Otavě s odhodláním neprohrát a na jejich hře to bylo vidět. Zvedli hlavy, zrychlili pohyb a především hrozili z rychlých protiútoků, se kterými si domácí obrana zatím vždy poradila. Ve 35. min. trestný kop domácího Machovského z pravé strany prošel celým velkým vápnem soupeře a brankář Šimáček měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na roh. Za dvě minuty byla pěkná střela Machovského sražena na roh.
Do druhé poloviny zápasu vstoupili hosté s jednou změnou v sestavě a začali hodně aktivně. Středočeši se častou střelbou snažili překvapit brankáře Jevčáka, ale ten byl pozorný. Tlak Benešova sílil a v 60. min. střela Kulhavého zblízka jen těsně minula branku domácího týmu. Za pět minut si gólman Jevčák poradil s dělovkou Balaty. Za další dvě minuty na druhé straně dobře mířil z hranice šestnáctky Divoký, ale míč si cestu mezi tři tyče nenašel a skončil nad brankou. V 68. min. předvedli hosté pěknou akci po pravé straně, kterou po chybě písecké obrany přesně zakončil Balata a srovnal na 1:1.
V 74. min. mířil Divoký z dvaceti metrů opět mimo branku a o minutu později přišla na tým Písku další nepříjemná sprcha. Po druhé žluté kartě uviděl Velek i kartu červenou a musel předčasně opustit hřiště. Hosté vycítili v přesilovce šanci a na branku Jevčáka se valil jeden útok za druhým. V 79. min. pálil Rozsypal zblízka vedle písecké branky a v 80. min. mířil Kulhavý těsně mimo.
Písečtí se soustředili hlavně na bránění nerozhodného výsledku, přesto se jim vydařilo několik rychlých brejků, kterým však chybělo přesnější zakončení. Hosté chtěli vyhrát v základní hrací době, ale písečtí hráči obětavým výkonem remízu 1:1 udrželi. V penaltovém rozstřelu byli lepší hosté v poměru 3:2 a brali tak dva body, zatímco domácí pouze bod jeden.
Asistent trenéra píseckého týmu Vlastimil Klusoň k utkání uvedl:
"Byl to první mistrovský zápas nové sezóny a musím říct, že jsme nevěděli, s jakým týmem Benešov přijede. Myslím si, že úvodní poločas nebyl z naší strany špatný, ve druhé půlce nám za velkého vedra rychle docházely síly, což bylo znát hlavně po vyloučení Velka. Naši hráči se přesvědčili, že musí dávat do zápasu úplně všechno a maximálně plnit svoje úkoly. Kdyby tomu tak bylo, asi by zápas vypadal trochu jinak. Některé věci nám nevycházely, zbytečně jsme dostali červenou kartu a v oslabení se pak těžko hraje na vítězství. Penalty už byly sázkou do loterie, hráčům nelze vytýkat velkou nervozitu, se získaným bodem musíme být spokojeni." .


SESTAVA

BRANKY:
25. Velek (PÍS) - 1:0; 68. Balata (Pešta) - 1:1
ŽK:
88. Říha, 90. Kulhavý - 2x PÍSEK

ČK: 80. PÍSEK

S příchodem Vojty Vavreka ve 2. půli
přišlo na hřiště velké oživení

Dva "novicové" v našem týmu si počínali velmi zdatně
vlevo: Lukáš Rozsypal; vpravo: Miroslav Obdržal
Filip Linhart v tuhém souboji
s domácím Machovským
Přesilovka našich hráčů. Zleva:
Kulhavý, Filip a Vavrek (2)
Vojta Přitasil se po zpracování
přihrávky "žene" na branku soupeře

 

Neoficiální stránky SK Benešov - U19
admin: Ing. Jiří Kondelík
email: info@conny.cz
07/2013 ©