Počet přístupů:
On-line:
www.weblight.cz

15. kolo:
SK
BENEŠOV
2:0
(2:0)
FK
LITVÍNOV
JENOM SPLNĚNÁ POVINNOST

15/11/2013
NÁŠ NEJLEPŠÍ STŘELEC NEPROMĚNIL ANI PENALTU
Začátek zápasu vypadal pro naše mužstvo více než nadějně. Již v 8. minutě zatáhl míč po pravé straně Standa Netolický, zbavil se kličkou obránce a jeho centr našel přesně Luboše Balatu, který poprvé rozvlnil síť v brance hostí - 1:0.
Navlas stejně proběhla akce o necelou čtvrthodinku později, jenže dnešní "spalovač šancí" Dominik Vlasák mířil hlavou vedle branky našeho soupeře. Ale už 26. minuta znamenala další změnu skóre v náš prospěch. Tentokrát centroval střelec prvního gólu L. Balata a Patrik Vyhlídal (dnes jasný "muž Nro. 1") bombou nedal brankáři Litvínova Břečkovi sebemenší šanci úspěšně zasáhnout.
V 41. minutě se opět ocitl v gólové šanci po centru S. Netolického D. Vlasák, který ovšem znovu mířil hlavou nepřesně. Stav zápasu se naopak mohl měnit v poslední minutě 1. poločasu, kdy dobře zasáhl náš golman J. Kondelík, který přesně umístěnou gólovou hlavičku k pravé tyči stačil v poslední chvíli zlikvidovat.
Druhý poločas začal opět naším tlakem, a i když jsme si šance vytvářeli, jejich zakončení bylo naprosto bez efektu. Naopak to mohlo být naše mužstvo, které mohlo ve 49. minutě inkasovat. Po "hrubce" Michala Rezka (dnes asi jeho nejslabší výkon v sezóně) se řítil sám na naši branku litvínovský Petr Krákora, který si snadno poradil s naším vyběhnuvším gólmanem, naštěstí jeho lob skončil na břevně a odrazil se zpět do hřiště. Nevím - kdyby se hostům podařilo skórovat, tak si myslím, že bychom měli moc a moc práce dovést utkání do vítězného konce!
Konec našemu trápení a obav o výsledek mohla učinit 75. minuta, kdy domácí obránci srazili našeho vystřídavšího P. Breburdu v pokutovém území. Následovala penalta, kterou náš nejlepší střelec S. Netolický kopnul dost ledabyle a nedbale - jeho slabá střela skončila bezpečně v náruči Břečky.
Penalty - to byl v podzimní sezóně pro nás opravdu velký problém. Celkem jich rozhodčí nařídili v náš prospěch 4, ale proměnit dokázal pouze Netolický proti Dukle. Ostatní tři exekutoři (Přitasil, Rezek, Netolický) skórovat nedokázali. 25% úspěšnost - to je opravdu bída!
Utkání se blížilo ke konci za frenetického povzbuzování litvínovského trenéra, který vycítil, že by se dnes dalo třeba ještě bodovat, a neustále hnal své svěřence do ofenzivy. Naštěstí i úsilí Litvínova bylo dost bezzubé a tím pádem naše branka prakticky ohrožena nebyla.
Přišel konečný hvizd a všichni asi byli rádi, že sezóna končí. I na hráčích byla znát jistá frustrace za nepříliš vydařený závěr a dokonce si ani nezakřičeli svůj vítězný pokřik....
Ale pánové, zas tak velký důvod ke "smutnění" to vůbec není. Kdyby vám před sezónou někdo řekl, že vybojujete 27 bodů a skončíte na 5. místě - tak byste to brali "všemi deseti"!
Takže pohoda, klídek, tabáček a
na jaře jim to ukážeme!

Conny

SESTAVA
Kondelík - Kubálek, Verner ©, Hašek, Rezek - Cettl, L. Balata, Vyhlídal - Přitasil (79. Vosáhlo), Vlasák (60. Breburda) - Netolický - Straka, Korynta, Zach, Jírů, Šimáček (NG) - do utkání nezasáhli
trenér: Luděk Matoušek
BRANKY:
8. L. Balata (Netolický) - 1:0; 26. Vyhlídal (Balata) - 2:0

Luboš Balata 1 gól vsítil
a na 1 nahrál
Zdeněk Hašek v souboji
s litvínovským Mikulou
Nebezpečí od naší branky
odvrací hlavičkou M. Rezek
Takhle nekompromisně si poradil
Ondra Cettl s P. Svobodou
Standovi Netolickému ani nový účes
nepomohl ke skórování
Kapitán David Verner pozorně
stráží litvínovského Hoffmanna
PRŮBĚŽNÁ TABULKA
PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ
ODEHRÁNO
STŘELCI
ASISTENCE

14. kolo:
FK ÚSTÍ
nad LABEM
6:1
(3:1)
SK
BENEŠOV
MÍSTO BODU JSME SI PŘIVEZLI "ÚSTECKÝ NÁŘEZ"

10/11/2013
JAKÁKOLIV NAŠE SNAHA BYLA MARNÁ
Úvodní desetiminutovka vůbec nenaznačovala, že dnešní partie bude probíhat tak jednostraně ve prospěch domácích. Hrálo se většinou na polovině Ústí, ale žádná velká šance z naší strany nepřišla.
Domácí už ve 14. minutě zjistili, jak je naše obrana děravá a snadno překonatelná a osamocený, nikým nestrážený Lehký hlavou po rohovém kopu bez problémů překonal našeho bezmocného golmana.
V 19. minutě se situace opakovala, ale náš golman J. Kondelík perfektním zákrokem odvrátil na roh a velmi se v té chvíli na své kolegy v obraně zlobil a dal jim co proto. V 25. minutě nastartoval svůj galakoncert Matěj Růžička, který poslal svoje mužstvo už do dvoubrankového vedení.
Nám svitla naděje o deset minut později, kdy se ve zmatku před brankou domácích zmocnil odraženého míče Zdeněk Hašek a jeho střela znamenala změnu stavu na 2:1. Jenže domácí měli ve svém mužstvu excelentního střelce Růžičku a ten trochu zmrazil naše naděje gólem do šatny - 3:1.
O přestávce se snažil trenér Matoušek zamíchat trochu se sestavou. Dolů šel Kubálek, kterého nahradil J. Vosáhlo. Ten předvedl na levé straně asi svůj nejlepší výkon v sezóně, vytrvale zásoboval útočníky pěknými centry do pokutového území, kde však nacházel jen skvěle hlavičkující domácí obránce, které si s nimi snadno poradili.
Přišla 54. minuta a kdo jiný než Růžička zkompletoval svůj hattrick. Opět zcela osamocen a nikým neatakován poslal hlavou míč do opačného rohu branky než kde stál jako opařený náš golman, který ani nemohl a nestačil na přesně umístěnou střelu reagovat. To už bylo s naším mužstvem opravdu zle. V rozmezí 5-ti minut obdrželi žluté karty L. Balata a Cettl, kteří už pomalu přestali unášet vývoj zápasu. V té době bych tipoval držení míče 80% ku 20% ve prospěch domácích. Všude jsme byli o pověstnou půlvteřinu pozdějí než domácí, kteří si s námi hráli jak kočka s myší. V žádném případě bych nechtěl upřít našim hráčům snahu, ale hráči Ústí byli dnes opravdu minimálně o třídu lepší.
V 74. minutě se nejlepší hráč Ústí Růžička rozhodl, že si ještě vylepší svoje gólové konto na 4 vstřelené branky a taky tak udělal - 5:1. V tu chvíli trenér Matoušek poznal, že každá naše snaha je marná a poslal do hry i ostatní hráče z lavičky. Nejprve to byl zcela frustrovaný brankář Jakub Kondelík, který ač nezachytal vůbec špatně, na jeho kontě přibylo 5 obdržených branek. Poprvé si tak odbyl svoji premiéru v brance A-mužstva Martin Šach a i on musel za 15 minut, které si v brance pobyl 1x lovit míč ze své svatyně, když skóre na celkových 6:1 uzavíral v 86. minutě zápasu. Štechmiler. Na hřiště se ještě dostali i Martin Straka s Pavlem Breburdou, ale ani oni za 13, resp. 22 minut nic světoborného nemohli předvést.
Dnes bych rozhodně čekal v souboji třetího mužstva tabulky se čtvrtým určitě jiný fotbal. Nestalo se, a toto utkání ukázalo v plné nahotě to, co dávno víme. Do úplné špičky nám ještě dost schází a musíme na tom hodně zapracovat....
Conny
P. S.
Tento debakl nás srazil v tabulce až na 6. místo !

SESTAVA
Kondelík (75. Šach) - Kubálek (46. Vosáhlo), Verner ©, Hašek, Rezek - Cettl, L. Balata, Vyhlídal - Přitasil (68.Breburda), Vlasák - Netolický (77. Straka)
trenér: Luděk Matoušek
ŽK -
51. L. Balata, 58. Cettl, 81. Vlasák
BRANKY:
14. Lehký (UST) - 1:0; 19. Růžička (UST) - 2:0;
35. Hašek - 2:1; 45. Růžička (UST) - 3:1; 54. Růžička (UST) - 4:1; 74. Růžička (UST) - 5:1; 86. Štechmiler (UST) - 6:1

Dominik Vlasák v trochu
netypickém fotbalovém postoji
Dvojice Cettl - Vlasák proti
ústecké Horváth (9) - Suchý (11)
Luboš Balata měl v celém zápase
na krku "osobku" v podobě J. Seidla
David Verner "ukopává míč
před ústeckým M. Suchým
Vojtěch Přitasil při provádění
autového vhazování
Ondřej Cettl za pomoci V. Přitasila
uniká ústeckému Horváthovi

13. kolo:
SK
BENEŠOV
2:0
(1:0)
1. FC
KARLOVY VARY
VÝSLEDEK DOBRÝ - HERNÍ PROJEV PŘÍŠERNÝ

04/11/2013
UTRPĚNÉ VÍTĚZSTVÍ
Hned po úvodním hvizdu rozhodčího naše mužstvo zatlačilo hosty na jejich polovinu a zdálo se, že brzký gól v síti Karlovarských bude jen otázkou času. Jak se ale ukázalo v dalším průběhu zápasu, všechno bylo jinak.
Našim hráčům nešlo vůbec nic. Naprosto vázla kombinace a o střelbě ani nemluvě. Vždyť první střelou na branku byla hlavička D. Vernera po rohovém kopu až v 17. minutě, která ale skončila bezpečně v náručí hostujícího golmana.
Nepomohla přítomnost Netolického, protože ten Netolický, který dnes běhal po hřišti, byl jen "slabým odvárkem" Standy, jak ho známe. Rovněž tvůrce hry L. Balata bylo hluboko pod svojí obvyklou výkonností a nic zvláštního nevymyslel, pouze se vztekal kvůli těsné osobné obraně a nakonec si vykoledoval žlutou kartu. Utkání se vyloženě nepovedlo jindy spolehlivému P. Vyhlídalovi, který se po prvním nevydařeném zákroku sesypal a táhlo se to s ním po celý zápas. V úplném závěru 1. poločasu (44. min.) byl při sólovém průniku sražen na hranici pokutového území D. Vlasák a nařízený přímý volný kop proměnil O. Cettl, takže jsme šli do šaten s hubeným vedením 1:0.
V úvodu druhého poločasu se hezky prokličkoval karlovarskou obranou V. Přitasil, ale jeho koncovka byla naprosto zbrklá, takže skóre se neměnilo. Velice pěkná byla akce v 57. minutě po ose Přitasil - Balata - Netolický, která jasně volala po gólu. To by ale posledně jmenovaný nesměl vyslat na brankáře hostí "malou domů". Takže zase nic.
To už i Karlovarští zjistili, že jsme hodně bezzubí a začali se stále více osmělovat a ohrožovat naši svatyni, kterou hájil jako obvykle J. Kondelík. Začalo přibývat stále víc a víc dramatických a nebezpečných situací před naší bránou, naštěstí naše obrana si vždy dokázala nějak poradit. Kraloval zde hlavně kapitán D. Verner, který dlouhými odkopy pomáhal obraně vydechnout. Jeden z nich byl tak razantní, že "vysklil" okno do šaten.
Běžela 87. minuta a trenér Matoušek se slovy: "Pavle, dneska ho určitě dáš!" vysílá na hřiště P. Breburdu, aby nahradil dnes neslaného-nemastného Netolického. A "žolík" Pavel svého trenéra po 2 minutách pobytu na hřišti vyslyšel. Naběhl si do volného prostoru , kam mu naservíroval skvělou přihrávku L. Balata - a (placírkou!!!) po zemi překonal brankáře Povinského podruhé - 2:0.
Hotovo - vymalováno. Tři body za utrpěnou výhru sice těší, ale s takovým výkonem jako dnes můžete příští týden počítat, že v Ústí dostanete minimálně "bůra". To ale přece nedopustíte, ne?
Conny
P. S.
I přes, slušně řečeno, "nevýrazný výkon" jsme se výsledkově posunuli už na 4. místo v tabulce!!!

SESTAVA
Kondelík - Kubálek, Verner ©, Vyhlídal, Rezek - Cettl, L. Balata, Vlasák - Přitasil (76. Korynta), Vosáhlo (57. Hašek) - Netolický (87. Breburda)
trenér: Luděk Matoušek
ŽK -
73. Vlasák, 81. L. Balata
BRANKY:
44. Cettl (TR kop) - 1:0; 89. Breburda (Balata) - 2:0

Jakub Vosáhlo vyhrál hlavičkový
souboj s Martinem Pěkným
Honza Kubálek dnes jasně patřil
mezi nejlepší hráče
Vojta Přitasil uniká karlovarskému
Martinovi Řezáčovi (12)

Dominik Vlasák přehlavičkoval
Zděnka Lhotáka (7)

Michal Rezek si dnes
rozhodně "svoje" uhrál
Jeden z razantních odkopů
kapitána Davida Vernera

12. kolo:
FC
PÍSEK
3:1
(2:0)
SK
BENEŠOV
NUDA, NUDA, NUDA

26/10/2013
ZKLAMÁNÍ V PÍSKU
V krásném píseckém areálu to v úplném úvodu zápasu vypadalo, že s hratelným soupeřem opět nějaké body získáme. Tato iluze nám vydržela do 13. minuty, kdy náš brankář J. Kondelík sice vyboxoval míč po rohovém kopu domácích, ale bohužel přímo na kopačky Hlavína, který mu bombou z voleje nedal šanci. Tuto svoji chybu trochu napravil o 10 minut později, ale jen proto, že domácí Zeman, který se po chybě naší obrany dostal do stoprocentní šance, vyslal svoji střelu přímo do jeho náruče. Za další 3 minuty se rozezněla pravá tyč naší brány, když tvrdou střelu domácích tečoval, kdo jiný než P. Vyhlídal.
Od této doby se začala ukazovat v plné nahotě absence S. Netolického, kterého P. Breburda při veškeré snaze nedokázal nahradit ani náhodou. Tím pádem jsme absolutně přestali být nebezpeční pro branku soupeře a vyjímkou bylo jen pěkně sólo L. Balaty, které ale nedokázal střelecky zakončit.
Blížil se konec poločasu a domácí zahrávali trestný kop. Náš golman na lob čekal tak dlouho, až mu do něj vlítnul jak raketa písecký Jícha a bez problémů zvyšoval na 2:0. V úplném závěru poločasu ještě obdržel O. Cettl žlutou kartu za zákrok, za který mohla karta mít i barvu jinou...
O přestávce zoufalý trenér Matoušek ve snaze vylepšit účinkování svého mužstva značně zamíchal se sestavou. Naprosto nevýrazný Breburda šel dolů, na post stopera přišel Z. Hašek, P. Vyhlídal se posunul na "svoje" místo defenzivního záložníka a na hrot útoku šel D. Vlasák.
Bohužel ani tyto změny nesplnily jeho očekávání. V 71. minutě předvedl asi svůj dnes nejlepší zákrok brankář J. Kondelík, když sólový nájezd píseckého hráče odvrátil reflexivně nohou na rohový kop. Jenže ihned po zahrání tohoto rohu nejvyšší hráč na hřišti, téměř dvoumetrový Zborník, bez jakéhokoliv obtěžování našich stoperů v pohodě zvyšoval už na 3:0.
To byl poslední "hřebík do naší rakve" a zmohli jsme se jen až v 88. minutě po rohovém kopu M. Rezka se štěstím snížit L. Balatou na 1:3. Tentýž hráč pak ještě zcela zbytečně atakoval brankáře domácích Formánka, za což dostal jen žlutou kartu. Kdyby rozhodčí vytáhnul červenou, nikdo by se tomu nedivil.
Dnes v Písku jsme opravdu podali nejhorší výkon v celém průběhu soutěže a musíme na něj co nejdříve zapomenout. Již za týden k nám přijedou Karlovy Vary - tak snad dnešní hanebný "výkon" napravíme. Vždyť přece fotbal hrát docela umíme, ne? Předvedli jsme to už mnohokrát!
Conny

Jak to viděl soupeř:
Hosté přijeli po vítězství na Dukle plni sebevědomí, ale vítr z plachet jim vzala ve 13. minutě nechytatelná střela Hlavína z 25 metrů - 1:0. A jeho další střela v 16. minutě skončila na tyči. Ve 20. minutě měl po krásné akci další šanci Zeman, ale využitý byl až centr Zborníka ve 39. minutě, který proměnil hlavou Jícha - 2:0.
Ve 2. poločasu hosté přidali, začali mít více ze hry, ale po rohovém kopu v 71. minutě a hlavičce Zborníka bylo prakticky rozhodnuto - 3:0. V 88. minutě již hosté jen korigovali na konečných 3:1.
Asistent trenéra Vlastimil Klusoň: ,,Nebylo to vůbec jednoduché utkání, po četných střídáních jsme narušili souhru mužstva, nakonec jsme kvůli zranění (Šourek) dohrávali o deseti lidech. Ale výhru jsme si za předvedený výkon hlavně v prvním poločasu zasloužili"


SESTAVA

Kondelík - Kubálek, Verner ©, Vyhlídal (45. Hašek), Rezek - Cettl, L. Balata, Vlasák (45. Vyhlídal) - Přitasil (75. Korynta), Vosáhlo - Breburda (45. Vlasák) - Šach (NG) do utkání nezasáhi
trenér: Luděk Matoušek
ŽK -
44. Cettl, 89. L. Balata
BRANKY:
13. Hlavín (PÍS) - 1:0; 40. Jícha (PÍS) - 2:0; 72. Zborník (PÍS) - 3:0; 88. L. Balata (Rezek) - 3:1

Dvojice P. Vyhlídal a M. Rezek (12) se snaží odebrat míč Novotnému
Vojta "Punky" Přitasil uniká
domácímu Davidu Staňkovi
Nekompromisní zákrok
Dominika Vlasáka
Luboš Balata neohroženě
bojuje proti přesile domácích
Jan Kubálek už v plné síle po
nemoci proti Staňkovi
Hlavičkový souboj
Michal Rezek - Vojtěch Zeman (9)

11. kolo:
DUKLA
PRAHA
4:5
(1:2)
SK
BENEŠOV
STRAHOVSKÉ DRAMA SE ŠŤASTNÝM KONCEM

20/10/2013
TO BYLY NERVY!
Úvod zápasu vypadal asi jako kdyby hrála Viktorka Plzeň (Dukla) proti Sokolu Horní-Dolní (Benešov). Přesně tak vyjukaně vypadali naši hráči, kteří se zatáhli do hluboké defenzivy, pobíhali po hřišti jak poplašené včely a výsledek se projevil hned ve 4. minutě, kdy se mi zdálo, že brankář J. Kondelík pozdě zareagoval na neslanou-nemastnou střelu domácích, navíc na namrzlém terénu podklouzl a prohrávali jsme 0:1.
To ale bylo gólově vše, co Dukla v 1. půli předvedla. Branka v naší síti naopak probrala naše "Šípkové Růženky" a najednou začalo být horko i před brankou domácích. Mezi 9. - 15. minutou měl 2 tutovky D. Vlasák, ale jeho chvíle ještě měly přijít. Zatím dostal jen žlutou kartu.
Ve 20. minutě napravil svoje zaváhání z úvodu náš golman a nadvakrát skvěle zlikvidoval snad 1000% šanci domácích. Ve 28. minutě zahrával svůj asi pátý rohový kop (moc mu dnes nešly) M. Rezek, ale ten poslední mu vyšel skvěle, protože skončil k překvapení všech a za značné pomoci brankáře Dukly Vávry v síti domácích. Srovnáno 1:1.
A to nebylo vše. Při nenápadné akci po levém křídle J. Vosáhlo přiklepnul D. Vlasákovi, který se dnes poprvé zapsal do tabulky střelců. Do šaten jsme tedy šli s vedením 2:1.
Ve 2. půli zahájill střeleckou přestřelku hned ve 47. minutě V. Přitasil (dnes velmi dobrý), když roli asistenta vzal na sebe náš nejlepší střelec S. Netolický. Za tři minuty ale už Dukla snížila, když naprosto zaspali oba stopeři. V 55. minutě předvedl krásné sólo dukelskou obranou L. Balata, ale jeho střela skončila v náruči Vávry. O 4 minuty později předvedl po odraženém míči nádherný "volej" D. Vlasák, který nekompromisně nedal nikomu šanci a bombou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Opět jsme vedli o dva góly 4:2.
V 64. minutě mohlo být naše vedení ještě vyšší, ale Z. Hašek po rohu trefil hlavou pouze břevno. Nedáš - dostaneš! Na rozdíl jednoho gólu opět domácí dostal, D. Cvrček, když mu hodně pomohla teč jiného hráče - 3:4.
75. minuta - a nepříliš přesný rozhodčí odpískal penaltu v náš prospěch za problematickou ruku domácích v pokutovém území. No - a naší první uspěšně provedenou penaltu proměnil naprosto suveréně, kdo jiný, než S. Netolický - 5:3.
A ještě to nebyl konec! Znovu chyba v obraně a naprosto volný Sedláček z náběhu hlavou opět překonává našeho golmana. To běžela 83. minuta a zbývajících sedm minut jsme naštěstí dohráli už v naprosté pohodě a získali tak velice cenné 3 body za vydřené vítězství.
Já jsem ale zestárnul o 3 roky!
A POZOR PANE TRENÉRE!!! - ZISK 21 BODŮ NĚCO ZNAMENÁ, ŽE?
Conny

Jak to viděl soupeř:
Utkání proti Benešovu bylo určitě příjemné divákovi, nikoliv našemu týmu. "Vstřelit čtyři branky a přesto prohrát, je smutné," posteskl si po utkání, které skončilo prohrou našeho týmu 4:5, trenér Tomáš Kulvajt.

Komentář:
Z výrazného vstupu do utkání pramenila hned ve čtvrté minutě vedoucí branka Beneše. Poté se osmělili i hosté, jejich velkou šanci však zmařil Vávra. Po "dvojšanci" Vrkoč, Vachoušek jsme mohli jít do vedení, tentokrát se však vyznamenal brankář hostí. Benešovu se podařilo vyrovnat z nakrátko rozehraného rohového kopu a následné střely, která propadla houštinou těl k přední tyči a chvilku před poločasem šli do vedení po důrazu v pokutovém území. Tak, jak se povedl vstup do prvního poločasu nám, vyšel úvod druhého poločasu Benešovu. Hned ve druhé minutě skórovali potřetí a od té doby jsme stále jen dotahovali. Na rozdíl jedné branky snížil v 50. minutě opět Beneš, v 59. minutě však hosté opět odskočili na rozdíl dvou branek. Další snížení přinesla "tečovaná" střela Bezděka. Vítěznou branku vstřelili hosté po přísně nařízené penaltě za ruku. Osm minut před koncem se nám podařilo opět snížit, na vyrovnání jsme však již nedosáhli.
Trenér Tomáš Kulvajt řekl o utkání: "S útočnou fází dnes můžeme být spokojeni. Vstřelit čtyři branky, a přesto prohrát, je však smutné. Kombinačně jsme byli silnější, na šance však byl zápas vyrovnaný a hosté byli nadmíru produktivní. My jim v tom navíc pomáhali nedůsledností v defenzívě. Po čistém výkonu v Písku jsme opět zaváhali a stále se tak potýkáme s nevyrovnaností výkonů, která nás zatím provází."

SESTAVA

Kondelík - Hašek, Verner ©, Vyhlídal, Rezek - Cettl, L. Balata, Vlasák - Přitasil (84. Korynta), Vosáhlo (74. Kubálek) - Netolický - Breburda, Straka a Šach (NG) do utkání nezasáhli
trenér: Luděk Matoušek
ŽK -
20. Vlasák
BRANKY:
4. Beneš (DUK) - 1:0; 28. Rezek - 1:1; 39. Vlasák (Vosáhlo) - 1:2; 47. Přitasil (Netolický) - 1:3; 50. Beneš (DUK) - 2:3; 59. Vlasák - 2:4; 73. Cvrček (DUK) - 3:4; 75. Netolický (PEN) - 3:5; 83. Sedláček (DUK) - 4:5
To bylo na solar - že pane Přitasil?
Takhle se rve Luboš Balata!
Dominik Vlasák byl dnes asi nejlepší
Hlavičkový souboj J. Vosáhlo - Kulikov
Gól to nebyl, i když to tak vypadá
O. Korynta po dlouhé době na hřišti

10. kolo:
SK
BENEŠOV
1:2
(0:1)
VOŠ a SOŠ
RUDNICE
NA NAŠICH KOPAČKÁCH ZŘEJMĚ "ZVLHNUL STŘELNÝ PRACH"

13/10/2013
SMOLNÝ DEN PATRIKA VYHLÍDALA
Největším smolařem dnešního zápasu byl jednoznačně Patrik Vyhlídal. V prvním poločase nechtěně změnil střelu roudnického hráče do opačného rohu branky, než kde stál golman J. Kondelík a v úplném závěru utkání při pokusu zabránit svému soupeři v útoku na naší branku na vlhkém terénu podklouzl a vytvořil tak snadnou cestu k vítěznému gólu Roudnice.... No nic, stane se a snad si již Patrik celou smůlu na zbytek sezóny vybral.
Tyto dvě události ale v žádném případě nezpůsobily to, že nás Roudnice obrala o 3 body. Hlavním a jediným důvodem byla dnes naprostá neschopnost všech střelců bez vyjímky.
V první půli to byly nejméně 4 stoprocentní šance, které naši hráči vysílali Pánubohu do oken, nebo se snad mezi sebou sázeli o to, kdo se lépe strefí do roudnického brankáře Pytlouna (mimochodem velmi dobrého). Dokonce i takový excelentní střelec, jakým bezesporu je Stanislav Netolický, své šance spálil.
Herně jsme byli jasně na výši, ale ta střelba... A tak zákonitě došlo k tomu, že při ojedninělém brejku soupeře tvrdě vypálil roudnický "Özil" s číslem 7 (známá figutka Láďa Horký), jeho střela, která mířila vedle naší branky nešťastně trefila našeho Vyhlídala a míč po nekontrolovatelné změně směru skončil za Kondelíkovými zády - 0:1. V té době běžela 33. minuta.
Druhý poločas silně připomínal minulý zápas v Kladně, kdy domácí do nás "bušili" ale branku se jim vsítit nepodařilo. Totéž se odehrávalo v sobotu i v Benešově, kde pro změnu byla pro nás zakletá roudnická branka. Jedna šance střídala druhou - vše marnost nad marnost. Ještě víc vzruchu dokázal rozpoutat střídající Pavel Breburda (nahradil nepříliš výrazného Vosáhla). Několikrát se doslova ekvilibristicky uvolnil, roztancoval roudnické beky - ale to zakončení...
Trochu naděje jsme přece jen vykřesali v 77. minutě, když se náš nejlepší střelec S. Netolický konečně trefil po vynikající přihrávce L. Balaty.
Remíza nám ale byla málo a to, co rozpoutali naši hráči v poslední čtvrthodině, bylo pro hosty peklo na zemi. Roudničtí v obrovské defenzivě bránili v deseti, zoufale odkopávali míče co nejdále od své brány a hlavně z hřiště a snad všichni na Benešovském stadioně věřili, že to tam musí přece "padnout"!
A ono to tam opravdu "padlo" - jenže do naší brány! V úvodu popsaná situace - podklouznutí Patrika, následující přihrávka na úplně volného útočníka a snadné přehození vyběhnuvšího golmana - 92. minuta; 1:2
I takhle krutý dokáže být někdy fotbal. Naštěstí máme ještě dost příležitostí dokázat, že "střelný prach" už je vysušen. A třeba příští týden v Praze na Dukle.
Conny

SESTAVA
Kondelík - Hašek, Verner ©, Vyhlídal, Rezek - Cettl, L. Balata, Vlasák - Přitasil (77. Strnad, 83. Straka), Vosáhlo (63. Breburda) - Netolický - Jírů a Šimáček (NG) do utkání nezasáhli
trenér: Luděk Matoušek
BRANKY:
33. VLASTNÍ - 0:1
; 77. Netolický (L. Balata) - 1:1; 92. Valta (ROUD) - 1:2

Vojta Přitasil v souboji se střelcem
vítězné branky Lukášem Valtou (11)
Luboš Balata - typický osobní souboj
s Dominikem Šestákem
Marné obléhání
roudnické branky
9. kolo:
SK
KLADNO
0:1
(0:1)
SK
BENEŠOV
JAKO PRVNÍ MUŽSTVO JSME DOKÁZALI NA KLADNĚ ZVÍTĚZIT

05/10/2013
DOMÁCÍ FAVORIT PADL
Do Kladna jsme odjížděli s tím, že případná remíza by byla naším úspěchem. Díky fantastickému nasazení celého mužstva však nakonec domů přivážíme vítězství.
Od úvodního hvizdu rozhodčího (mimochodem vynikajícího) jsme se mohli přesvědčit, proč dokázali Kladenští nasázet výbornému Sokolovu šest branek. Sebevědomí domácí nás zavřeli na naší polovinu, odkud jsme podnikali jen ojedinělé výpady na soupeřovu branku. Velkým štěstím dnes bylo to, že náš gólman Kuba Kondelík se rozhodl, že si prodlouží svoji sérii bez obdržené branky, což se mu díky skvělým zákrokům podařilo a jeho neprůstřelnost trvá už 270 minut.
Časomíra ukazovala, že běží 28. minuta, k odraženému míči se dostal náš druhý nejlepší střelec Luboš Balata a jeho prudká rána z hranice šestnáctky skončila za zády výborného brankáře domácích Peška. Jak se ukázalo později, tento okamžik byl rozhodující pro celý vývoj utkání.
Kladenské v tuto chvíli však obdržený gól vůbec neznepokojil a rozpoutali na hřišti hotové peklo. Mezi 35. až 40. minutou jsme se nedokázali dostat z prakticky "hokejového zámku" a jen naše odkopy a zákroky brankáře znamenaly udržení hubeného vedení do odchodu do šaten.
Ve druhé půli jsme čekali od soupeře ještě větší tlak, který se ale k překvapení všech nekonal. Byli to naopak naši hráči, kteří převzali iniciativu a začali se dostávat i do šancí, které ale likvidoval bez problémů Pešek. V poslední dvacetiminutovce opět převzali taktovku domácí, avšak o definitivním rozluštění tajenky, kdo dnes zvítězí, mohla rozhodnout 83. minuta, kdy byl v pokutovém území sražen vystřídavší A. Strnad. Míč k exekuci si sebevědomě postavil Míša Rezek. Brankáře Peška sice překonal, nikoliv však břevno branky, takže stav se neměnil.
Zbývající minuty se pak odehrály opět v naší šestnáctce, ale žádnou tragedii Kuba a všichni naši hráči nepřipustili, takže si vezeme domů po zásluze opravdu vydřené vítězství.
Conny

Jak to viděl soupeř:
Starší dorost prohrál podruhé za sebou, navíc podruhé bez vstřelené branky. Minulý týden prohrál na Dukle 0:2, tento víkend 0:1 doma s Benešovem. Ten byl v tabulce před Kladnem o jeden bod. Domácím se však nepodařilo proměnit několik šancí, nedokázali skórovat ani z jedenácti rohových kopů! Naopak soupeři se podařilo proměnit jedinou šanci v závěru prvního poločasu, právě po rohovém kopu. Na konci utkání navíc hosté ještě neproměnili pokutový kop.
„Opět se potvrdilo, že hráči to nezvládají v hlavách. Tři trénovali celý týden s A mužstvem a pak se jim těžko bojovalo „jen“ za dorost. Celkový přístup celého týmu byl špatný, což se pak projevuje v neproměňování šancí.“ řekl Petr Brabec, trenér Kladna.
A dorost zůstává v České lize staršího dorostu se čtrnácti body na sedmém místě tabulky. Příští kolo jede do Karlových Varů, které jsou jen o bod za Kladnem.


SESTAVA

Kondelík - Kubálek, Verner ©, Vyhlídal, Rezek - Cettl, L. Balata, Vlasák - Přitasil (68. Strnad), Vosáhlo (57. Hašek) - Netolický (88. Korynta) - Breburda, Straka a Šach (NG) do utkání nezasáhli
trenér: Luděk Matoušek
BRANKY:
28. L. Balata - 0:1

Dominik Vlasák si odehrál
svoji obvyklou normu
Ve zvláštní, nefotbalové pozici se
právě nachází Vojta Přitasil
Jistota v zadních řadách -
Patrik Vyhlídal
Takhle bojuje i proti přesile
dnešní střelec Luboš Balata
Spokojenost ve tváři tajemníka
T. Turka, který osobně přijel na utkání
Únava hráčů ale i velká radost z dosaženého vítězství
8. kolo:
SK
BENEŠOV
4:0
(1:0)
FC
ROKYCANY
VYSOKÉ VÍTĚZSTVÍ

29/09/2013
BRANKY PADALY VĚTŠINOU AŽ PO PŘESTÁVCE
Úvodem musím předznamenat, že jsem očekával daleko větší bitvu, než se nakonec odehrála. Naši hráči totiž měli hned od začátku jasně navrch a k vyjádření převahy v začátku chyběly pouze ty góly.
Až v 16. minutě náš nejlepší střelec Stanislav Netolický (kdo jiný?) z nenápadné akce, když získal zadarmo přihrávku od soupeře, po zemi poprvé překonal golmana Rokycan Vojáčka.
Těsně před odchodem do kabin se Standa dostal ještě do jedné obrovské šance. Když po slalomu mezi obránci soupeře překonal hokejovým "blafákem" golmana, tak jeho střelu, která mířila do branky, vykopnul z brankové čáry vracející se obránce hostí. Škoda - poločas tedy pouze 1:0.
I ve druhé půli pokračovala převaha našich hráčů, ale zajásat jsme si mohli až v 61. minutě, kdy se Vojta Přitasil skvěle protáhl po lajně, výborně uvolnil Ondru Cettla, který následně naservíroval S. Netolickému gólovou přihrávku doslova na "zlatém podnose". A protože se Standa většinou nemýlí, bylo to rázem už 2:0. To asi byla nejhezčí akce v utkání.
Další branky padaly až v úplném závěru utkání. Nejprve v 84. minutě skóroval vystřídavší Zdeněk Hašek, ktrerý byl na hřišti pouhých 7 minut a v 88. minutě se konečně trefil do černého i Dominik Vlasák (kterému to za jeho tradiční neúnavnou práci moc a moc přeji) - a bylo vymalováno 4:0.
Slušný výkon se soupeřem, který mi však připadal dost brzo odevzdaný a smířený s osudem a náš golman Jakub Kondelík si prakticky celý zápas mohl dovolit hledat čtyřlístky na trávníku, protože nebezpečí od hostů skoro nehrozilo. To za týden v Kladně bude jiná mela!
Conny

SESTAVA
Kondelík - Kubálek, Verner ©, Vyhlídal, Rezek - Cettl, L. Balata (85. Straka), Vlasák - Přitasil (77. Hašek), Vosáhlo (69. Breburda) - Netolický - Tichovský (NG) do utkání nezasáhl
trenér: Luděk Matoušek
BRANKY:
16. Netolický - 1:0; 61. Netolický (Přitasil, Cettl) - 2:0; 84. Hašek (Breburda) - 3:0; Vlasák (Cettl) - 4:0

Náš současný stoper Patrik Vyhlídal
vítězí nad Patrikem Pfeiferem
Dominik Vlasák dnes vsítil
svůj premiérový gól v lize
Proti dvojici D. Verner & O. Cettl (16)
nemá hostující D. Skopový šanci
Akci rozjíždí Vojtěch Přitasil, který
se hodně zlepšil až ve 2, poločase
Typický "soubojový postoj"
našeho Luboše Balaty (opět skvělý)
Jan Kubálek, ač má "na zádech"
Dobiáše (7) dobře zpracoval přihrávku

7. kolo:
FK BANÍK
SOKOLOV
5:4
(3:3)
SK
BENEŠOV
REMÍZA BY BYLA SPRAVEDLNĚJŠÍ

23/09/2013
UTKÁNÍ PLNÉ ZVRATŮ
Kdyby mi někdo před utkáním řekl, že v Sokolově budeme bojovat do poslední chvíle o remízu (a v jedné chvíli dokonce o vítězství), asi bych se mu vysmál a moc bych mu nevěřil. Co se ale v neděli dělo na hřišti "horníků" mě přivádělo k úžasu.
Naši kluci nejen, že se velmi těžkého soupeře nezalekli, naopak na něj vlítli jak uragán a prvních 30 minut měli zcela ve své režii. Prvním varovným signálem pro domácí mělo být to, že hned z našeho prvního útoku se ve 100% šanci ocitnul po nádherném pasu L. Balaty V. Přitasil, ale jak jeho zvykem v poslední době, jen neomylně trefil brankáře.
Podruhé už ale zahřmělo doopravdy. V 8. minutě po faulu na dnes opět skvělého D. Vlasáka těsně před pokutovým územím, si míč postavil Ondra Cettl (v poslední době hrající rovněž ve skvělé formě) a míč zakroutil přesně tam, kam chtěl - za záda domácího golmana Wagnetera, který byl naprosto bez šance - vedeme 1:0.
To asi domácí hodně rozhodilo a zřejmě i pana rozhodčího, který již za 2 minuty "kompenzoval" svoje předchozí rozhodnutí a odpískal proti nám penaltu, kterou viděl asi jen on sám. Míč si postavil tentokrát domácí kapitán Kravar, ktrerý bombou prostřelil debutujícího P. Šimáčka v naší brance, který sice vystihnul směr, ale nedosáhl - 1:1. (Mimochodem - přestože Pavel lovil 5x míč ze své sítě si zaslouží naprosté absolutorium za výkon, který proti někdy až o 3 roky starším protihráčům podal a navíc si myslím, že ho to i hodně bolelo!)
Naši hráči ale měli stále navrch a výsledkem byly 2 vstřelené branky v rozmezí 24. - 27. minuty (L. Balata po přihrávce O. Cettla z otočky 1:2 a Z. Hašek hlavou po střele V. Přitasila - 1:3).
Velkou škodou byla neproměněná obrovská šance D. Vlasáka z 35. minuty. Být to 4:1 v nás prospěch - to by domácí už asi nevydýchali! Jenže sokolovští "baníci" se otřepali a i oni v rozmezí 3 minut dokázali srovnat výsledek na 3:3, když se 2x trefil Lacina (38. a 41. minuta). Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu 3:3.
Hned ve 2. minutě druhé půle ale znovu udeřili domácí a poprvé v zápase šli do vedení 4:3, když dokonal svůj hattrick Lacina. Jako rána z čistého nebe bylo pak v 59. minutě nastřelené břevno S. Netolickým, když na jeho bombu z hranice šestnáctky zíral domácí brankář jak na boží zjevení. Co se ale nepodařilo teď, se našemu nejlepšímu střelci podařilo o necelou čtvrthodinku později kdy v brejku s L. Balatou dostal jeho nezištnou přihrávku a svojí slabší (!) (tzn. pravou) nedal Wagneterovi šanci - 4:4.
V závěrečné patnáctiminutovce se rozpoutalo před naší brankou peklo, když domácí se snažili "děj se co děj" strhnout vítězství na svou stranu. Nakonec se jim to podařilo 3 minuty před koncem utkání, kdy míč dotlačil do branky střídající Starsiak. Před tím ale došlo k jasnému faulu na našeho brankáře Šimáčka, který byl sražen hned dvěma hráči domácích. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá a tak se můžou domácí "těšit" ze 3 bodů.
I když si osobně myslím, že tak vynikající mužstvo, jakým Baník Sokolov bezesporu je, mohlo zvítězit i jiným a trochu víc důstojnějším způsobem...
Conny

Jak to viděl soupeř:
"Velmi atraktivní utkání viděli diváci v zápase dorostů U19 mezi Baníkem a Benešovem. Domácím se nepovedl úvod, na první inkasovaný gól sice Matěj Kravar odpověděl proměněnou penaltou, ale následně Sokolov obdržel další dva góly a prohrával 1:3. Pak se ale začal prosazovat Tomáš Lacina, jenž hattrickem otočil výsledek ve prospěch Baníku. Hosté poté v 70. minutě vyrovnali, ale o třech bodech pro domácí nakonec rozhodl v 86. minutě Jan Starsiak. Vítězstvím se Baník dostal do čela soutěže."

SESTAVA

Šimáček - Kubálek, Vyhlídal, Hašek, Rezek © - Cettl, L. Balata, Vlasák - Přitasil (74. Breburda), Vosáhlo - Netolický - Straka a Korynta do utkání nezasáhli
trenér: Luděk Matoušek
BRANKY:
8. Cettl (Vlasák ) - 0:1; 10. Kravar (SOK - PEN) - 1:1; 24. L. Balata (Cettl) - 1:2;
27. Hašek (Přitasil) - 1:3; 38. Lacina (SOK) - 2:3; 41. Lacina (SOK) - 3:3; 47. Lacina (SOK) - 4:3; 72. Netolický (Balata) - 4:4; 87. Starsiak (SOK) - 5:4

I přes 5 obdržených branek si Pavel Šimáček zaslouží absolutorium
Na kolenou byl Dominik Vlasák
jenom obrazně - jinak byl skvělý!
Zdeněk Hašek dnes docílil
svého premiérového gólu
Autor hattricku domácích Tom Lacina
s naším Ondřejem Cettlem
Luboš Balata v soboji se sokolovským
kapitánem Matějem Kravárem

Dominik Vlasák atakuje
domácího hráče


6. kolo:
SK
BENEŠOV
1:0
(1:0)
FOTBALOVÁ
AKADEMIE
PRAHA
FESTIVAL PROMARNĚNÝCH ŠANCÍ

14/09/2013
VÍTĚZSTVÍ NAKONEC ZACHRAŇOVAL GÓLMAN
Když v 19. minutě náš nejlepší střelec Standa Netolický po nahrávce L. Balaty vsítil vedoucí gól, moc jsme se těšili, že vzápětí budou následovat další. Jenže, co dnes dokázali naši střelci spálit bylo až k neuvěření. V zahazování se předháněli jeden před druhým - Cettl, Vlasák, Balata, vystřídavší Breburda, dokonce i Netolický ale hlavně Přitasil nekompromisně pálili Pánubohu do oken, nebo do brankáře. Přitasil navíc spálil v 52. minutě, kdy mohl mužstvo uklidnit, přísně nařízenou penaltu za sražení "Vlasyho". Kopnul ji úplně příšerně, že snad bych ji chytil i já. Pravdou ovšem je, že nikdo z hráčů nechtěl na exekuci jít (Balata, Vlasák). Tak to Vojta vzal na sebe a takhle to dopadlo. No nic - stane se...
Jenže hostům po našem nepovedeném pokusu o zvýšení náskoku pěkně narostl hřebínek, začali nás dokonce přehrávat, a tím pádem náš golman Jakub Kondelík měl čím dál více práce.
V 70. minutě předvedl excelentní zákrok, když zlikvidoval velice přesně mířenou hlavičku k tyči po rohovém kopu od pražského dvoumetrového Jiřího Šimrala. Dá se říct, že to byl zásadní krok k tomu, aby hosté odjížděli domů do Prahy, aniž by nás o nějaké body obrali. Zbytek utkání už jsme, podobně jako minulý týden v Budějovicích, dohráli pomocí co nejdelších odkopů od naší branky, což nakonec slavilo úspěch a kýžený zisk 3 bodů za to nejhubenější vítězství.
Na závěr bych chtěl pochválit debutanta v dnešní sestavě Ondru Zacha, který nastoupil v 58. minutě za zraněného Honzu Kubálka a počínal si velmi dobře. Totéž lze říct o druhém "novicovi" Zděnkovi Haškovi, který odehrál dokonce celý zápas a kromě úvodních minut, kdy na něm ležela tíha zodpovědnosti a nervozity, odvedl svou práci rovněž slušně.
Poznámka na závěr:
Po prvním kole a debaklu od Motorletu 0:5 se náš tým krčil na úplně posledním, 16. místě tabulky. A prosím - uplynulo šest hracích kol a my jsme poskočili o 11 míst na 5. místo, když máme stejně bodů jako 4. tým. To není tak moc špatné, že? Asi holt prostě ňákej slušnej oddíl, trenér a hráči!

Conny

SESTAVA
Kondelík - Kubálek (58. Zach), Hašek, Vyhlídal, Rezek © - Cettl, L. Balata, Vlasák - Korynta (43. Vosáhlo), Přitasil (73. Breburda) - Netolický (83. Strnad) - Straka a Šimáček (NG) do utkání nezasáhli
trenér: Luděk Matoušek
BRANKY:
19.
Netolický (Balata) - 1:0
ŽK: 69. Cettl

Kapitánskou pásku dnes převzal za
nemocného D. Vernera Michal Rezek
Zdeněk Hašek po úvodních
rozpacích zahrál velmi dobře
Vojta Přenosil v tvrdém souboji
s pražským obráncem Horákem
Ondra Cettl se skluzem pokouší
obrat o míč svého protivníka
Dominik Vlasák v hlavičkovém
souboji s Janem Doupovcem
Ondra Zach (vlevo) se konečně
objevil i na hřišti

5. kolo:
SKP ČESKÉ
BUDĚJOVICE
1:3
(1:1)
SK
BENEŠOV
BOJOVNOST SLAVILA ÚSPĚCH NAD FOTBALOVÝM UMEM

08/09/2013
VELMI CENNÉ 3 BODY Z BUDĚJOVIC
Úvod zápasu vyzněl pro naše mužstvo, ale z mírné převahy jsme vytěžili jen jednu střelu těsně vedle levé tyče domácí branky, kterou vyslal D. Vlasák po akci L. Balaty.
Ale už v 10. minutě musel zasahovat náš golman J. Kondelík, když reflexivně vytěsnil tvrdou střelu domácích na rohový kop. Bohužel při následné exekuci nechali naši stopeři úplně volného domácího Zajíce, který z hranice pokutového kopu nedal našemu brankáři šanci - 1:0.
V následujících minutách jsme byli svědkem toho, jak špatně se naši hráči vyrovnávají s nepříznivým vývojem zápasu. Svěšené hlavy, chaos, nebo naopak zahrávání alibistických přihrávek (V. Přitasil), kdy nikdo nechce vzít zodpovědnost do svých rukou. Až velmi hlasité povzbuzování trenéra L. Matouška způsobilo "zmrtvýchvstání" našich hráčů, které vyústilo v 32. minutě vyrovnávací brankou po rohovém kopu D. Vlasáka. A kdo myslíte, že to byl? Samozřejmě, že "spasitel" S. Netolický, jehož současná střelecká forma je famózní a zároveň velkým příslibem pro další zápasy. A to se přiznal, že si vůbec nepamatuje, kdy dal góla hlavou!
Takže ve 2. půli se začínalo od začátku a v 63. minutě načal náš velký obrat V. Přitasil, který po načechraném centru J. Kubálka důrazně atakoval domácího brankáře Dudáka, kterému vypadl míč z rukou a pro Vojtu pak už nebylo problémem zasunout ho za jeho záda - 1:2. Velice důležitý okamžik zápasu!
A to nebylo všechno - těsně před svým střídáním (67. minuta) se dostal do brejku O. Korynta, ten ještě stačil perfektně přihrát rychlejšímu S. Netolickému, který si pak takřka hokejovým "blafákem" vychutnal domácího golmana a profesorsky zavěsil na 3:1.
To už optimisté na naší lavičce začali pomalu věřit v naše vítězství - ale nic nebylo hotovo! Domácí se do nás zakousli jak buldoci, ale naše obrana v čele s golmanem a pomocí dlouhých odkopů si vítězství už vzít nenechala. Tři body jsou doma!
Jedna kuriozita na závěr:
Asi 5 minut před koncem zůstal po souboji ležet v našem pokutovém území jeden z našich obránců. Míč se po odkopu dostal až k půlící čáře, kde pendloval vystřídavší P. Breburda. Ten místo toho, aby s míčem upaloval k brance domácích (píšťalka rozhodčího totiž zůstala němá) míč chytil oběma rukama, protože zřejmě chtěl, aby došlo k ošetření našeho zranéněho hráče. Nakonec mohl být rád, že rozhodčí vše vyřešil pouze napomenutím a bez žluté karty. Trenéra L. Matouška v té chvíli ale málem trefil šlak!
Conny

SESTAVA
Kondelík - Kubálek, Verner ©, Vyhlídal, Rezek - Cettl, Balata, Vlasák - Korynta (68. Vosáhlo), Přitasil (73. Breburda) - Netolický (82. Hašek) - Zach a Jírů do utkání nezasáhli
trenér: Luděk Matoušek
BRANKY:
11. Zajíc (BUD) - 1:0;
32. Netolický (Vlasák) - 1:1; 63. Přitasil (Kubálek) - 1:2; 67. Netolický (Korynta) - 1:3

Luboš Balata se
dnes střelecky neprosadil
David Verner s kapitánskou páskou
byl dnes téměř stoprocentní
Obranný zákrok Oldy Korynty
zavání faulem
Patrik Vyhlídal si už docela
zvykl na post stopera
Radost po vedoucím gólu Vojty
Přitasila byla nelíčená
V závěru zápasu nastoupil Zdeněk
Hašek a počínal si na výbornou

4. kolo:
SK
BENEŠOV
4:2
(1:1)
SK SENCO
DOUBRAVKA
PREMIÉROVÉ DOMÁCÍ VÍTĚZSTVÍ

31/08/2013
PO VÍTĚZSTVÍ JSME TOUŽILI VÍC NEŽ SOUPEŘ
V dnešním utkání trenér L. Matoušek musel korigovat sestavu, na kterou jsme byli zvyklí. Kvůli nemoci kapitána K. Vacka hrál na jeho stoperském místě P. Vyhlídal, v záloze tím pádem nastoupil od začátku O. Korynta, ale zásadním počinem bylo nasazení S. Netolického na hrot útoku.
Již ve 4. minutě se v obrovské šanci ocitnul V. Přitasil, ale bohužel ji prohospodařil, když nedokázal tváří v tvář přelstít nejistého hostujícího brankáře Šteffela. Na branku jsme si tak museli počkat až do 24. minuty, kdy nová tvář v útoku Stanislav Netolický po přihrávce L. Balaty poprvé rozvlnil síť Doubravky. Tato radost nám ale vydržela pouhých dvanáct minut, kdy srovnával obrovitý hráč hostí Petr Holub (č. 10), když mu naši stopeři nechali příliš času na zpracování přízemní přihrávky.
Devět minut po přestávce jsme opět šli do vedení, když skóroval Luboš Balata po přihrávce D. Vernera - 2:1. Hosty ale ani tato branka nezlomila, protože po pouhé čtvrthodince a zaváhání O. Cettla v našem velkém čtverci znovu srovnali stav na 2:2 brankou Kavalíra.
V 73. minutě se povedl dlouhý výkop našemu golmanovi J. Kondelíkovi, který lehce načechral hlavou S. Netolický a tím vyslal do šance Luboše Balatu, který se v brejku nemýlil - znovu vedeme 3:2. O pouhou minutu později se rozběhl k velkému sólu přes polovinu hřiště opět Stanislav Netolický, který přesnou střelou z místa pokutového kopu rozvlnil síť za Šteffelem počtvrté - 4:2.
Poslední čtvrthodinka pak probíhala oboustraně celkem v poklidu, hosté se smířili s tím, že dnes na body nedosáhnou, z naší strany došlo i na taktické střídání, ale žádné velké nebezpečí pro brankáře už ani na jedné straně nevyplynulo.
Závěrem nutno podotknout, že soupeř, i když měl velkou snahu alespoň srovnat výsledek, se neuchyloval k žádným hrubostem a zákeřným faulům a celé utkání bylo vedeno velmi korektně a slušně.
Conny

Jak to viděl soupeř:
V sobotu 31. srpna jsme sehráli čtvrté kolo dorostenecké ligy v Benešově. Potýkali jsme se se zdravotními problémy hned osmi hráčů. Viróza a zranění je vyřadili mimo hru. I tak jsme měli jasný cíl zvítězit a přivést tři body z venkovního utkání. Bohužel se to nepodařilo a utkání jsme nezvládli.
V zápase jsme sice lépe drželi míč a kombinovali ve středu pole, ale nedokázali jsme toho využít. Soupeř hrál aktivně a důrazně a vynikal v brejkových situacích. Dokázal využít našich ztrát ve středu hřiště a rychlým přechodem do otevřené obrany trestat naše chyby. Poločas skončil nerozhodným stavem 1:1. V druhé půli jsme chtěli zpřesnit naši hru, aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám a více se tlačit do koncovky. Začali jsme výborně, ale úvodní desetiminutový tlak branku nepřinesl. Gólově se dokázal prosadit opět soupeř. Stačili jsme odpovědět po deseti minutách a srovnat skóre. Poté jsme dvakrát během pěti minut chybovali a to rozhodlo o výsledku utkání. Soupeř zvítězil 4:2.
Ze zápasu se musíme poučit a zlepšit naši defenzivní práci. Není možné, aby nás soupeř dlouhým nákopem dostával tak jednoduše pod tlak. V některých situacích jsme byli až naivní. Na tom je potřeba pracovat a v příštím zápase se tomu vyvarovat.


SESTAVA

Kondelík - Kubálek, Verner ©, Vyhlídal, Rezek - Cettl, Balata (89. Strnad), Vlasák - Korynta (57. Vosáhlo), Přitasil (74. Breburda) - Netolický (85. Jirků) - Zach a Šach (NG) do utkání nezasáhli
trenér: Luděk Matoušek
BRANKY:
24. Netolický (as. Balata) - 1:0; 36. Holub (DOU) - 1:1; 54. Balata (Verner) - 2:1; 70. Kavalír (DOU) - 2:2; 73. Balata (Netolický, Kondelík) - 3:2; 74. Netolický - 4:2

P. Breburda nastoupil na poslední čtvrthodinku, měl dvě šance a - nedal
Michal Rezek v souboji s
Adamem Likem z Doubravky
Útok rozbíhá David Verner,
dnes s kapitánskou páskou
Výborný obranný zákrok
Ondřeje Cettla
Jan Kubálek tvrdě bojuje
s Janem Petrem
Dnešní nerozlučná dvojice:
Patrik Vyhlídal - Petr Holub

3. kolo:
FC MAS
TÁBORSKO
5:1
(4:1)
SK
BENEŠOV
Z ROZMOKLÉHO TÁBORA SI VEZEME NEPOPULÁRNÍHO "BŮRA"

26/08/2013
BĚHEM DVACETI MINUT BYLO PO ZÁPASE
Jako vejce vejci se podobal dnešní zápas zápasu našeho mužstva v prvním kole s Motorletem. Úvodní dvacetiminutovka byla jak z nějakého hororu. Již v 7. minutě stačil golman J. Kondelík bombu z trestného kopu jen vyrazit a při absenci naší obrany nebylo pro nejlepšího hráče na hřišti, táborského Jaroslava Bosnyaka (13), problém hlavou skórovat - 1:0.
Jeden útok za druhým se valil na naši branku, když soupeřovi hráči procházeli naší děravou obranou jako nůž máslem a bezmocný brankář Kondelík, ač dělal, co mohl, jen lovil míče ze své svatyně. Zvláště Bosnyak stylem: "Pojď sem, kam jdeš?" dělal z našich obránců statisty a celkově si za zápas připsal 2 branky a 2 asistence.
Ve 24. minutě si zoufalý obránce M. Rezek nevěděl rady s Barešem a musel zatáhnout za záchranou brzdu. Výsledkem byla penalta, při které její exekutor Svoboda nedal J. Kondelíkovi minimální šanci - 4:0!
To jsme už pomalu byli zralí "na ručník", naštěstí ve 32. minutě zahrával trestný kop M. Rezek. Jeho tvrdou střelu stačil ještě lehce tečovat L. Balata a výsledkem byl alespoň náš čestný gól v síti domácích - 4:1. Za stejného výsledku se šlo do šaten.
Ve 2. poločase déšť jěště zesílil a výsledkem bylo zcela rozmáčené hřiště, stále víc se podobající bazénu. Hra se maličko vyrovnala, protože domácí uspokojeni vývojem zápasu trochu ubrali plyn, nicméně nám ještě jeden gól stačili přidat při zmatku před naší brankou.
Závěrem musíme konstatovat, že vítězství domácích bylo naprosto zasloužené, neboť nás, stejně jako Motorlet, předčili ve všech fotbalových umech a dovednostech.
Nic se ale neděje, už v sobotu můžeme uspět v domácím utkání proti Doubravce, i když to bude zřejmě soupeř obdobného ražení. Los soutěže bohužel k nám nebyl příliš příznivý, ale s tím nic nenaděláme a budeme bojovat z plných sil.
Conny

Jak to viděl soupeř:
Dobrý úvod do utkání měla devatenáctka v nedělním klání, které provázel hustý déšť. V 6. minutě zahrával Kordina přímý kop. Brankář prudkou střelu pouze vyrazil a Bosnyak střelou hlavou v pádu otevřel skóre. O dvě minuty později se rozjela akce po ose Bareš, Bosnyak a zakončující Hladík. V 21. minutě po Hladíkové individuální akci Bosnyak hlavou v pádu zvýšil na 3:0. O tři minuty později byl v pokutovém území faulován neudržitelný Bareš a Svoboda z penalty nekompromisně upravil na 4:0. Ve 31. minutě snížili hosté na 4:1 po zbytečném faulu a centrovaném přímém kopu. Krásný okamžik přišel po hodině hry. Po kombinaci Pfeifra se Svatkem následoval centr do pokutového území a Škarda „koníčkem“ hlavou poslal míč do šibenice.
Trenér FC MAS Táborsko Jaroslav Kozačka: „Za stálého deště byl Benešov silným soupeřem. My jsme rozhodli o osudu utkání do 24. minuty, kdy jsme vedli 4:0. Velice mě těší sportovní forma některých hráčů, chuť týmu se zlepšovat a sportovní návrat Rosti Bíby po nepříjemném onemocnění.“

SESTAVA

Kondelík - Kubálek, Verner, Vacek ©, Rezek - Vyhlídal (71. Jírů), Balata (82. Netolický), Vlasák - Cettl (55. Korynta), Přitasil - Breburda (60. Strnad) - Šach (NG) do utkání nezasáhl
trenér: Luděk Matoušek
BRANKY:
7. Bosnyak (TAB) - 1:0; 9. Hladík (TAB) - 2:0; 22. Bosnyak (TAB) - 3:0; 24. Svoboda (TAB-penalta) - 4:0; 32. Balata (as. Rezek) - 4:1; 63. Škarda (TAB) - 5:1

Dominik Vlasák
v běžeckém souboji
Vojta Přitasil a kapitán
domácích Radek Trantýr
"Komu to mám dát?"
si asi říká Dominik Vlasák
Takhle uniká svému
soupeři Luboš Balata
Vojtěch Přitasil se snaží obrat
o míč táborského kapitána Trantýra
Dominik Vlasák v souboji
s táborským hráčem

1. kolo:
ČESKÝ LEV
UNION BEROUN
1:3
(0:2)
SK
BENEŠOV
REPARÁT BYL ÚSPĚŠNÝ

21/08/2013
GÓLY DÁVALI OBRÁNCI (a všichni hlavou!)
Úvodních pět minut bylo ve znamení vzájemného tzv. "oťukávání". V 8. minutě krásně zatáhl míč O. Cettl a jeho centr našel hlavu D. Vlasáka, kterému ale gólovou radost zkazil výborným zákrokem golman Berouna Hejcman. To byl signál k naší velké ofenzivě, kterou korunoval ve 29. minutě brankou hlavou po trestném kopu M. Rezka D. Verner - 1:0.
O 9 minut později zahřmělo podruhé, když kapitánovi K. Vackovi (gól rovněž hlavou) asistoval jeho stopérský kolega a autor úvodního gólu D. Verner. Do přestávky se už skóre nezměnilo.
Úvod 2. půle opět patřil našemu mužstvu, daly se očekávat další branky, ale opak byl pravdou. Při ojedinělém brejku Berounských naprosto zbytečně fauloval v trestném území D. Vlasák a správně nařízenou penaltu kapitán domácích Počta bezpečně proměnil - 1:2.
To byla voda na mlýn pro berounské hráče, kteří ve vidině srovnání výsledku začali být stále více vidět. Naštěstí naše obrana v čele s golmanem jim již žádnou šanci nedala. Naopak byli jsme to my, kdo mohl skórovat a při jasné ruce jednoho domácího obránce v pokutovém území však zůstala píšťalka rozhodčího němá. Rozezněla se ale zcela jasně při gólu P. Breburdy, který nebyl uznán pro domnělý ofsajd.
V 77. minutě se podařil geniální tah trenéru Luďkovi Matouškovi, který poslal do hry O. Koryntu. Tento "Žolík" se mu odměnil hned při svém druhém dotyku s míčem a po rohu M. Rezka hlavou vstřelil potvrzující a rozhodující gól - 3.1.
Zbývajích deset minut se pak už dohrálo v poklidu a znamená to, že si z Berouna vezeme první 3 ligové body!
Conny

SESTAVA
Kondelík - Kubálek, Verner, Vacek ©, Rezek - Vyhlídal, Balata, Vlasák (86. Jírů) - Cettl (77. Korynta), Přitasil - Breburda (64. Netolický) - Zach a Šimáček (NG) do utkání nezasáhli
trenér: Luděk Matoušek
BRANKY:
29. Verner (as. Rezek) - 0:1; 38. Vacek (Verner) - 0:2; 65. Počta (penalta/BER) - 1:2; 79. Korynta (Rezek) - 1:3

Rozvlněná síť po brance
kapitána Karla Vacka
Karel Vacek v hlavičkovém souboji
s berounským hráčem
Míč má bezpečně ve své moci
náš golman Jakub Kondelík
Stoper David Verner v souboji
s berounským Krůtou
Vojta Přitasil v přímém kontaktu
s domácím hráčem
Závěrečný vítězný pokřik
našeho mužstva

2. kolo:
SK
BENEŠOV
0:5
(0:3)
FK MOTORLET
PRAHA
NA ÚVOD VYSOKÁ PORÁŽKA OD FAVORITA

18/08/2013
MOTORLET VYUČOVAL
Po všech stránkách lepší hosté nás dostali v první půli pod velice silný tlak, z čehož pramenily hrubé individuální chyby, které Motorlet využíval se 100% účinností. Naši hráči působili vystrašeným dojmem a pouze Luboš Balata dokázal hrát tak, jak jsme u něho zvyklí. Ostatní, vlivem zbytečného respektu, hráli hluboko pod svým průměrem.
Ve 2. poločase (a zřejmě po trenérově domluvě v kabině) se kluci "otřepali", dokázali si konečně vytvořit i "jakés-takés" šance a konečně přestali působit dojmem "ustrašených oveček". Přesto jsme ještě 2 góly dostali - ale kluci pozor - s takhle silným soupeřem jste asi ještě nikdy nehráli - takže nic se neděje, hlavy nahoru a už ve středu můžete předvést v Berouně, že fotbal hrát rozhodně umíte!

Jak to viděl soupeř:
Po měsíci náročné přípravy, v rámci které nově se rodící tým sehrál 14 přípravných zápasů, se starší dorost konečně dočkal startu mistrovské soutěže. V prvním kole nás čekala konfrontace na půdě natěšeného nováčka SK Benešov. Utkání se hrálo na skvěle připraveném trávníku, mírnou komplikací byla vysoká letní teplota. Start do sezony nám vyšel na jedničku.
Začátek utkání sice byl opatrnější, ale hned první vážnější situace přinesla změnu skóre. V 8. minutě Hájek postupoval středem hřiště, v ideální moment poslal křižnou přihrávku na levé křídlo, kam si ve sprintu naběhl Macek a nekompromisní, tvrdou střelou nedal domácímu brankáři žádnou šanci, 0:1. Tato situace výrazně určila další ráz utkání. Ve 14. minutě se po další rychlé akci ještě Chroust netrefil, když branku minul o necelý metr, ale další útok už gólové zakončení měl. Konopásek vyhrál souboj na pravé straně, přesprintoval soupeřova obránce a nacentroval před branku, kde si se situací chladnokrevně poradil druhý útočník Šmoranc a umístěnou střelou poslal hosty do dvoubrankového vedení, 0:2. V dalších minutách se hra trochu uklidnila, navíc se s přibývajícími minutami začaly množit nepřesnosti na obou stranách, a proto se v dalších minutách moc šancí neurodilo. Až do 37. minuty, kdy opět udeřili hosté, Donát vyslal načechraný míč za obranu, kde se zjevil Hájek a šikovným prostrčením zvýšil hostující náskok již na 0:3. Za tohoto stavu se šlo i do kabin.
Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji, ale do šancí se probíjeli ztěžka. A tak se mohl výsledek měnit opět na druhé straně, jenomže Konopáskův přímý kop ve 49. minutě pouze rozezvučel břevno. O pár minut později měli domácí asi největší příležitost, také po standartní situaci. Centrovaný míč zprava však domácí hráč nedokázal umístit do branky a nevyužil tak nedůsledného bránění hostujícího týmu. V dalších minutách se odehrával interní souboj Konopáska se soupeřovou obranou. V 62. minutě z hranice vápna hostující kapitán přestřelil a ani o 11 minut později neměl střelecké štěstí. Smolné momenty si částečně vynahradil v 76. minutě, když se asistencí podílel na druhém gólu Hájka v zápase, který po sklepnutí dokázal míč protlačit do sítě, 0:4. V závěru se zdálo, že zápas se již dohraje v poklidném tempu, vtom přišla 87. minuta. Hájek se zničehonic zjevil za obranou soupeře a ukázkovým zakončením završil hattrick. Příjemně tak ozdobil už tak pozitivní vstup do nového ligového ročníku.
Do „anglického“ týdne jsme nemohli vstoupit lépe. Zejména výsledkově se nám zápas vydařil skvěle, výhra 5:0 venku má velkou hodnotu. Každopádně je potřeba se zkoncentrovat na další zápas, který nás čeká již ve středu s Duklou, což bude velký test pro starší dorostence. Závěrem bych ještě jednou pochválil tým za kvalitní, odpovědný výkon a vyslovil přání, aby nám takové výkony vydržely co nejdéle. Motorlet do toho!!!


SESTAVA

Kondelík - Korynta (36. Kubálek), Verner, Vacek ©, Rezek - Vyhlídal, Balata, Vlasák - Cettl (70. Netolický), Přitasil - Breburda (77. Strnad) - Jírů, Zach a Šach (NG) do utkání nezasáhli
trenér: Luděk Matoušek
BRANKY:
(pouze Motorlet) - 10. Macek - 0:1; 17. Šmoranc - 0:2; 36. Hájek - 0:3; 76. Hájek - 0:4; 82. Hájek - 0:5
ŽK: 57. Vlasák, 61. Balata

Michal Rezek si počíná velmi důrazně
při souboji s hráčem Motorletu
Debutant Standa Netolický
příjemně překvapil
J. Kondelík s M. Rezkem odvracejí
nebezpečí před svou brankou
Kapitán Karel Vacek při vítězném
hlavičkovém souboji
Davidu Vernerovi se "posadil" na hlavu autor hattricku hostí Adam Hájek
Michal Rezek a Vojtěch Přitasil likvidují pokus o průnik Patrika Chrousta

 

Neoficiální stránky SK Benešov - U19
admin: Ing. Jiří Kondelík
email: info@conny.cz
07/2013 ©