Počet přístupů:
On-line:
www.weblight.cz

32. kolo - závěrečné

FK BANÍK
SOKOLOV

3:5
(1:2)

SK
BENEŠOV
DŮSTOJNÉ ROZLOUČENÍ SE SEZÓNOU

05/06/2016
ZÁPAS, KTERÝ SE MUSEL DIVÁKŮM LÍBIT
V posledním zápase letošního ročníku ligy U-19 se setkala dvě mužstva ze sousedních míst v tabulce, aby se v přímém souboji utkala o 5 místo v tabulce.
Hned v úvodu utkání Míla Klauz poslal přesný centr za obranu, kde si ho ukázkově zpracoval Tomáš Říha, ale bohužel přesně zakončit nedokázal. Jako v každém zápase, i tentokrát se Míra Obdržal vydal z naší půlky na výlet a své sólo zakončil zatím jen střelou vedle branky. To v 18. minutě po přihrávce Míly Klauze již byl přesnější a na jeho ránu byl brankář Štrunc krátký a poprvé lovil míč ze své sítě - 0:1. Pak poprvé vážněji zahrozil Sokolov a důrazným soubojem ve středu našeho vápna se útočník prosadil, ale jeho rána naštěstí končí vedle tyčky. Do další šance po přihrávce Kamila Kulhavého se dostal po křídle Míla Klauz a z velkého úhlu prostřelil domácího brankáře -  0:2. Pak naše aktivita opadla a Sokolov se začal více prosazovat. Nejprve ve 27. minutě 100% šanci po samostatném úniku likviduje Denis Dvořák a o chvilku později opět vytáhl vynikající zákrok, když trestný kop Sokolova vyrazil nad branku. Ve 36. minutě opět chytil samostatný útok. Bohužel ve 42. minutě po rychlé akce z pravé strany se již útočník Sokolova Lattisch prosadil a zakončil do naší sítě - 1:2.
Úvod druhého poločasu opět patřil domácím. Nejprve hned ve 46. minutě šla střela těsně vedle naší branky. Tlak domácích hlasitě povzbuzovaných domácími fanoušky roste. V 54. minutě se domácí opět dočkali a po akci z křídla vyrovnávají Olahem na 2:2. To naše hráče probralo a opět převzali iniciativu. V 59. minutě se po křídle rozeběhl Míla Klauz, utekl všem a poslal přesnou přihrávku na Vojtu Přitasila, ten obešel obránce, ale místo zakončení volil přihrávku na lépe postaveného Zdendu Haška, který bohužel nastřelil domácího obránce.
65. minuta a opět úřaduje Míra Obdržal.  Vyvezl míč z naší obrany a jeho přesná přihrávka mezi obránci poslala do úniku rychlíka Tomáše Říhu. Ten utekl a chladnokrevně svoji šanci zakončil střelou k tyči - 2:3. Hru máme již pod kontrolou a důkazem je David Filip, který se svou bojovností protlačil celým vápnem až před brankáře a jeho odraženou střelu do branky poslal náš kanonýr Kamil Kulhavý - 2:4. V 75. minutě opět po křídle utekl Míla Klauz, zpětná přihrávka na vápně našla Mirka Obdržala a ten opět zakončuje do sítě domácích - 2:5.
Pak chvilku opět Sokolov přitlačil, ale Denis Dvořák v naší brance nás opět podržel. Zlikvidoval další šanci soupeře a i následný trestný kop. V 83. minutě bohužel další střela domácího Kaliny končí za jeho zády a Sokolov snižuje na 3:5.
To byl však jen chvilkový „záchvěv“, protože následovalo hned několik našich šancí, z nichž asi největší byla v samotném závěru, kdy jsme na branku Sokolova útočili v 5-ti hráčích na jediného obránce, ale situaci jsme vyřešili špatně a tak z toho další gól nebyl. Škoda, byl by to býval  stý, jubilejní.
Autor: Miloslav Klauz st.

KAMIL KULHAVÝ = "VICE-KRÁL" STŘELECKÉ LIGY - Pořadí střelců v 1. ČL U-19:
Gólem vstřeleným v posledním zápase v Sokolově se Kamil vyšvihnul na dělené 2.- 4. místo střelecké tabulky a získal tak titul "VICE-KRÁL STŘELCŮ"!!!
1. Kroutil / Kladno - 31 branek
2 .- 4. KULHAVÝ / BENEŠOV - 28
2 .- 4. Šahini / Dukla - 28
2 .- 4.. Stibora / Meteor - 28
...další naši hráči
14. KLAUZ / BENEŠOV - 17
43. - 44. PŘITASIL & OBDRŽAL - 9
51. BALATA - 8
88. MELICHAR - 5
105. - 107. ROZSYPAL, HAŠEK, FILIP - 4
130. - 131. POHORSKÝ & ŘÍHA - 3
170. - 171. KORECKÝ & D. PEŠTA - 2
231. LINHART - 1

SESTAVA

BRANKY:
17. Obdržal (Klauz) - 0:1; 20. Klauz (Kulhavý) - 0:2; 43. Lattisch (SOK) - 1:2; 54.Olah (SOK) - 2:2; 63. Říha (Obdržal) - 2:3; 69. Kulhavý (Obdržal) - 2:4; 74. Obdržal (Klauz) - 2:5; 82. Kalina (SOK) - 3:5
Conny

David Pešta v souboji
se sokolovským Kalinou
Petr Pohorský si na jaře vybojoval
místo v základní sestavě
Stoper Kuba Melichar se snaží
zastavit domácího Kalinu
Jeden z bravurních zákroků našeho
brankáře Denise Dvořáka
Zdeněk Hašek vystavil nekompromisní
"stopku" domácímu hráči
Takhle "pálí"
Vladimír Pešta...
... a takhle hlavičkuje náš nejlepší
střelec Kamil Kulhavý
Jako vždy velice důrazný
David Filip

Na hřišti si odbyl svých "pár minut
slávy" i David Čáp (vlevo)

PRŮBĚŽNÁ TABULKA
PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ
ODEHRÁNO
STŘELCI
ASISTENCE

31. kolo

SK
BENEŠOV

2:2
(2:0)
PEN: 5:4

FK DUKLA
PRAHA
DUKLE JSME MOŽNÁ DEFINITIVNĚ ZMAŘILI ŠANCI HRÁT BARÁŽ O EXTRALIGU

29/05/2016
POSLEDNÍ ZÁPAS DOMA JSME VYHRÁLI - ALE JEN NA PENALTY
Počáteční oťukávání obou soupeřů z počátku vyznívalo v náš prospěch a ve 12. minutě je potvrdil střelou z dálky s chutí hrající Vojta Přitasil - 1:0. Netrvalo to ani dvě minuty, když se opět Vojta Přitasil prosadil svým důrazem až před branku a jeho přihrávku uklidil do branky Kamil Kulhavý. Bylo to naše mužstvo, které bylo v těchto chvílích lepší a Dukla chvilkami nevěděla kam dřív skočit. Nicméně i hráči soupeře dokázali zahrozit.  Nejprve po signálu z rohového kopu letěla hlavička těsně vedle naší branky a ve 24. minutě opora v naší brance Denis Dvořák nedal soupeři v samostatném úniku šanci a bezpečně likviduje. Obě mužstva hrají pohledný fotbal se šancemi na obou stranách. Únik a následná střela Davida Pešty končí sražená za branku Dukly, na druhé straně Denis nejprve likviduje tečovanou střelu z trestného kopu a i s centrem do vápna v poslední minutě prvního poločasu si bez problémů poradil.
Úvod druhého poločasu patřil opět našim. Kamil Kulhavý, stejně jako ve středu v Plzni našel přesným centrem Mílu Klauze, ten ale bohužel zamířil nad branku Dukly. V 60. minutě svou rychlostí a důrazem vybojoval míč Vojta Přitasil, přihrál zpět na velké vápno, ale střela Petra Pohorského končí jen na břevně branky soupeře. Dukla však začíná být v poli lepší a kombinací nás přehrává. V 75. minutě po rohu Dukla proměňuje další šanci a snižuje na 2:1. Tlak Dukly bojující alespoň o teoretickou šanci hrát baráž o extraligu sílí. V 84. minutě ještě stihnul zabránit gólu Kuba Melichar, ale v 87. minutě již nikdo rychlou kombinaci Dukly nezastavil a je vyrovnáno. 2:2.
Závěrečný tlak jsme již ustáli a tak přišli na řadu pokutové kopy. Až do 4 série se střelci nemýlili a stav byl vyrovnaný. Až v té poslední hráč Dukly Vojtěch Brabenec poslal míč nad naší branku, naopak Míla Klauz se nemýlil a tak nakonec 2 body zůstávají doma. 
Autor: Miloslav Klauz st.

TEORETICKÁ ŠANCE STÁLE ŽIJE - Pořadí střelců v 1. ČL U-19:
1. Kroutil / Kladno - 30 branek
2. Šahini / Dukla - 28
3. KULHAVÝ / BENEŠOV - 27
3. Stibora / Meteor - 27
...
13. KLAUZ / BENEŠOV - 16


Jak to viděl soupeř:
Předposlední utkání dorostenecké české ligy odehráli naši hráči na hřišti Benešova. Náskok domácích z prvního poločasu dorostenci ve druhé části stáhli a mohli utkání otočit, avšak zabránily jim v tom odpískané ofsajdy. Nyní je před naší devatenáctkou poslední kolo a v něm teoretická šance na prvenství.
Trenér Jaroslav Hynek: „Naše hra získala větší dynamiku až po dvou brankách soupeře. Úvodní čtvrthodina byla jako zlý sen, jakoby nám chyběl ten správný impulz. Soupeř dobře bránil, chodil do kontrů a nám chyběl správně načasovaný pohyb, souhra. Ty obdržené branky nám pomohly. Do poločasu jsme mohli vyrovnat.
O poločase jsme si nastavili určité změny, které měly svůj efekt. Soupeře jsme silně přehrávali a poslední čtvrthodina směřovala k obratu. V 74. minutě jsme snížili, hned na to šel Brabenec sám přes obránce a brankáře, ale byl zastaven pomezním rozhodčím nepochopitelným ofsajdem. Následně se nám podařilo vyrovnat a těsně před koncem dát i vítěznou branku, která opět pro ofsajd uznána nebyla. Škoda, byli jsme blízko nádhernému obratu, dal by nám obrovskou pozitivní sílu. Mám radost z týmu, který šel za vítězstvím, i přes počáteční zaváhání ukázal morální kvalitu.“


SESTAVA

BRANKY:
12. Přitasil (Obdržal) - 1:0; 13. Kulhavý (Přitasil) - 2:0; 75. Šahini (DUK) - 1:2; 87. Vlček (DUK) - 2:2
ŽK:
39. Pohorský, 71. D. Pešta - 52. Kaník, 70. Šahini, 72. Šimek, 90. Vyleta
Conny

Vojta Balata
Rozfázovaný souboj Kuby Melichara s hráčem hostí
I při dešti je velká žízeň
Radost z úvodního gólu Vojty Přitasila
K. Králíček předává upomínkové
předměty: Míla Klauz
Vedoucí mužstva Karel Králíček předává hráčům upomínkové předměty:
Vojta Přitasil
Denis Dvořák
Adam Konopiský
Vedoucí mužstva Karel Králíček předává hráčům upomínkové předměty:
Zdeněk Hašek
David Pešta
Vojta Balata

38. kolo

SK SENCO
DOUBRAVKA

2:5
(0:3)

SK
BENEŠOV
ZÁPAS JSME ROZHODLI V PRVNÍ PŮLI

27/05/2016
KAMIL KULHAVÝ OPĚT "TŘÍGÓLOVÝ" A MÍŘÍ K VRCHOLU STŘELECKÉ TABULKY
Od prvního hvizdu rozhodčího bylo vidět, že dnes se utkávají dvě mužstva z opačných konců tabulky. Sice první šanci po chybě v obraně měli domácí, ale Denis Dvořák bezpečně chytá a režii hry převzali naši hráči. Nejprve Vojta Balata se po úniku pokusil přihrát před branku, ale jen nastřelil brankáře. Pak jsme předvedli několik pěkných kombinací až ve 14. minutě lehce tečoval střelu na branku Petr Pohorský, brankář již nestihl reagovat a vedeme 0:1. Pak jakoby naši hráči přestali hrát a Doubravka se začala osmělovat. Nejprve nebezpečnou střelou z dálky těsně vedle tyčky, pak po nedůrazném odkopu nastřelila břevno. Naše „hluchá“ desetiminutovka skončila ve 31. minutě. David Filip prošel před branku a jeho přihrávka na malé vápno uklidil do sítě Kamil Kulhavý. 0:2. Již o minutu později vyslal do úniku Mílu Klauze Petr Pohorský. Míla všem utekl a jeho přihrávku před branku sice Vojta Balata netrefil, ale za ním stojící Kamil již neměl problém opět zakončit do domácí sítě - 0:3. Ještě jsme do poločasu promarnili několik šancí, ale Doubravka již byla naprosto odevzdaná. Jiné to bylo na počátku druhého poločasu. Domácí se vzchopili a po rozehraném rohu a našem nedůrazu před brankou snižují na 1:3. Naše lehkovážnost v 51. minutě před brankou nás málem stála další gól, ale střela šla naštěstí vedle. Pak se naši hráči konečně zase probrali a převzali režii hry. Mirek Obdržal vyvezl míč od naší branky, narazil si s Kamilem Kulhavým, ale jeho střela šla bohužel vedle. O chvilku později se neujala ani střela Vojty Balaty po přihrávce Petra Pohorského. Jinak to bylo po střele z velké dálky našeho ostrostřelce Kamila. Brankář jeho střelu sice chytil, ale jen na chvilku než si jí hodil do branky - 1:4.  V 63. minutě se Kamil ze střelce změnil na nahrávače. Viděl rozeběhnutého Mílu, poslal mu krásny pas, Míla ukázkově „zalepil“ míč na své kopačce a svůj samostatný únik zakončil gólem, i když nadvakrát -  1:5.
Pak naše aktivita trošku opadla a Doubravka málem znovu trestala. Střela naštěstí skončila jen na tyčce naší branky. Stejné štěstí jsme bohužel neměli v 87. minutě, kdy po rohu důraznější soupeř dotlačil míč do naší branky 2:5. Naštěstí byl konec zápasu a odvážíme si další 3 body za zcela zasloužené a vysoké vítězství.
Autor: Miloslav Klauz st.

Pořadí střelců v 1. ČL U-19:
1. Kroutil / Kladno - 30 branek
2. Šahini / Dukla - 27
3. Stibora / Meteor - 27
4. KULHAVÝ / BENEŠOV - 26
...
...
12. KLAUZ / BENEŠOV - 16


SESTAVA

BRANKY:
14. Pohorský (Říha, D. Pešta) - 0:1; 30. Kulhavý (Filip) - 0:2; 32. Kulhavý (Klauz) - 0:3; 50. Gesl (DOUB) - 1:3; 57. Kulhavý (Balata) - 1:4; 63. Klauz (Kulhavý) - 1:5; 87. Šmídl (DOUB) - 2:5
Conny

Útok po levé straně
zakládá Vláďa Pešta
Vítězný hlavičkový souboj
v podání Zděnka Haška
Typicky důrazný způsob boje
Davida Filipa
Hlavičkuje nejvyšší hráč na hřišti
Štěpán Korecký
M. Gesl (8) a P. Kratochvíl (3) se marně
snaží dostihnout našeho T. Říhu
I domácí dokázali občas vytvořit
"závar" před naší brankou

30. kolo

FK ADMIRA
PRAHA

1:3
(0:1)

SK
BENEŠOV
V TABULCE STOUPÁME POZVOLNĚ VZHŮRU

22/05/2016
VYNIKAJÍCÍ DENIS DVOŘÁK
V hezkém areálu Admiry v Praze 8 - Na Pecích, jsme dnes dopoledne za krásného počasí odehráli jednu z posledních bitev letošního ročníku 1. ČL dorostenců U19.
Celý zápas lze vcelku hodnotit jako kvalitní duel, vedený v gentlemanském pojetí bez hrubých, či záludných faulů a z toho pramenící absencí žlutých karet.
Od úvodního hvizdu bylo jasné, kdo dnes bude diktovat průběh zápasu. I když se náš "stroj" rozbíhal do vyšších otáček na můj vkus trochu pomaleji a klopotně. Nicméně již ve 14. minutě jsme se mohli poprvé radovat, když David Filip našel Tomáše Říhu, který svojí rychlostí na zadáky Admiry platil a ten přesně nacentroval na hlavu našeho nejlepšího střelce Kamila Kulhavého, který zamířil přesně - 1:0.
Na hráčích Admiry ale tento dost rychlý gól nezanechal žádné trauma a v rozmezí 16. - 17. minuty musel předvést dva "zákroky z říše snů" náš golman Denis Dvořák, který tak zabránil 2 jasným brankám ve své síti. V 19. minutě zase hezky pronikl soupeřovou obranou Vojta Přitasil, ale finální střelu nasměroval přímo do rukou domácího brankáře Pavla Dvořáka. (nezaměňovat s naším Denisem!). O minutu později zaše prošel jak "nůž máslem" náš dnes asi nejlepší hráč Mirek Obdržal (výborně bránil a navíc skvěle podporoval naši ofenzivu), naservíroval míč Tomáši Říhovi, ale ten branku z bezprostřední vzdálenosti přestřelil.
Ve 30. minutě hlavní rozhodčí na pokyn pomezního odpískal proti nám penaltu a nikdo nevěděl proč! (Možná za to, že jeden z domácích útočníků zakopnul v pokutovém území o ležícího Mílu Klauze). Jenže Denis měl dnes svůj den a penaltu zlikvidoval reflexivním zákrokem nohou - viz foto)
V závěru 1. poločasu v 39. minutě zahrozili ještě domácí, ale jejich šanci na poslední chvíli hasil Vláďa Pešta ve spolupráci s Denisem Dvořákem.
V 50. minutě se ocitnul ve velké šanci T. Říha, který ale slibnou situaci vyřešil velmi špatně - místo umístěné střely placírkou volil bombu, pochopitelně do brankáře. Nedáš - dostaneš! Domácí zahrávali v 56. minutě trestný kop, Kuba Melichar nebránil dost důrazně domácího Saviče, a ten následně hlavou překonává našeho golmana a srovnává stav na 1:1.
Hned v 58. minutě druhého poločasu předvedl úžasné sólo přes celé hřiště Mirek Obdržal, bohužel jeho střela skončila v náručí domácího golmana.
Od této chvíle jsme začali mít obrovskou herní převahu a soupeře jsme přibili na jeho polovině. Bylo jasné, že tento velký tlak domácí nemohou ustát bez pohromy a - taky se tak stalo! Předzvěstí byly velké šance V. Přitasila a K. Kulhavého které ještě neskončily v síti Admiry, ale v 72. minutě si naskočil na přesně provedený rohový kop M. Klauze Mirek Obdržal a hlavou nedal "admirskému" Dvořákovi šanci - vedeme 2:1. Přichází 79. minuta a nastává podobná situace jako v poločase prvním: po ose Filip - Říha zakončuje tentokrát Vojta Balata, který pobyl dnes na hřišti pouhou čtvthodinku a musel být vystřídán z důvodu dýchacích obtíží.
Do konce zápasu už jsme žádnou branku vsítit nedokázali a normu 5-ti gólů jsme si tedy tentokrát nesplnili.
Nicméně: dobrý zápas i výkon, zisk 3 bodů a posun o 1 místo v tabulce nahoru.

Jak to viděl soupeř:
Tři body odjely s lepšími hosty z Kobylis ke Konopišti
U Konopiště dali dohromady dobrý tým a ukázalo se to v neděli 22. května na našem stadionu. Už ve 14. minutě otevřel hostující Kulhavý skóre – 0:1. Pak přišel skoro tradiční jarní admirácký folklór – neproměněná penalta. Tentokrát ji gólman Benešova Dvořák chytil našemu Hochmanovi.
Vyrovnání jsme se dočkali až po změně stran, kdy se v 56. minutě trefil svým prvním gólem v našem dresu Savič – 1:1. Jenže pak se projevila kvalita středočeského celku. Nezpanikařil, naopak, šlápl „do pedálů“ a vstřelil našemu gólmanovi Dvořákovi další dva góly. V 72. minutě se radoval Obdržal a v 79. pečetil výhru hostí Balata.
Přiznejme to – prohráli jsme s lepším týmem.


SESTAVA

BRANKY:
14. Kulhavý (Filip, Říha) - 0:1; 56. Savič (ADM) - 1:1; 72. Obdržal (Klauz) - 1:2; 79. Balata (Filip, Říha) - 1:3
Conny

Podle mně dnes náš nejlepší hráč
Mirek Obdražal v souboji se Šálkem
Míla Klauz rozjíždí další akci
k soupeřově brance
Tomáš Říha připravil pro své
spoluhráče 2 gólové šance
Vojta Přitasil jako obvykle
"dřel jako kůň"
Vladimír Pešta se prezentuje
svým vysokým výskokem
David Pešta
při obranném zákroku

29. kolo

SK
BENEŠOV

5:2
(4:1)

FK METEOR
PRAHA VIII
NA TŘÍBODOVOU VÝHRU JSME ČEKALI MĚSÍC A 5 DNÍ

14/05/2016
JEDNÍM SLOVEM - PARÁDA (KONEČNĚ!)
Sobotní zápas s mužstvem, figurujícím na 4. místě tabulky, začal náporem našeho soupeře. Urostlí hráči Meteoru mají mírnou převahu, kterou v 7. minutě vyjadřují po našem zaváhání před naší brankou gólem hlavou 0:1. To jakoby naše hráče tato branka probudila a začali předvádět pohledný fotbal, plný kombinací a přihrávek. Za dvě minuty po obdržené brance náš nejproduktivnější nahrávač Míla Klauz poslal krásnou přihrávkou mezi obránce do samostatného úniku Kamila Kulhavého a ten s naprostým klidem a jistotou zahájil svůj střelecký koncert v tomto utkání. Pak se do slibné šance opět po uvolnění a rychlém úniku dostal Vojta Přitasil, ale místo střeli volil přihrávku a s tou si obránci Meteoru poradili. Další „lekce“ z jednoduchosti a rychlosti přihrávek pro soupeře přišla v 16. minutě.  Po narážečce mezi Tomášem Říhou a Kamilem Kulhavým, se druhý jmenovaný opět objevil sám před brankářem hostů a ani tentokrát nezaváhal. Dál pokračovala z naší strany pěkná hra a bylo se na co koukat. Po faulu na hranici velkého vápna na Tomáše Říhu si míč postavil Kamil Kulhavý a trestné kopy umí. Za 11 minut hattrick. Gratulujeme. Do další šance opět přesnou a chytrou přihrávkou poslal Míla Klauz Mirka Obdržala, ale ten bohužel zakončil mimo branku. Za zmínku stojí i krásný chytrý lob skoro z půlky hřiště Vojty Přitasila, ale ten skončil jen břevně branky hostů. Pak si Kamil vyměnil roli s Mílou Klauzem. Tentokrát Kamil přesnou přihrávkou poslal do úniku Mílu Klauze. Ten si udělal kličku a pěknou střelou vzduchem na vzdálenější tyč navyšuje naše vedení na 4:1. Před koncem prvního poločasu ještě zatáhl po lajně míč Tomáš Říha, na jeho střílený centr do vápna se rybičkou vrhl Kamil Kulhavý, ale bohužel minul. Míč si zpracoval Míla Klauz, dloubáčkem jej poslal na hlavu Petra Pohorského, ale jeho hlavičku brankář vyrazil.
Do druhého poločasu nastoupil Meteor se zřejmou snahou průběh zápasu zdramatizovat. Nejprve v 53. minutě musel zachraňovat Mirek Obdržal. Tlak Meteoru sílí. V 72. minutě přišlo pravidlo, když nevíš co s míčem, vystřel. Přesně toto udělal záložník Meteoru. Střela před Denisem „zaplavala“ a k údivu všech končí v naší síti.
Naštěstí náš obdržená branka probrala a naše hra se zlepšila. V 85. minutě utekl po lajně Míla Klauz, ale jeho přihrávku před branku poslal David Filip vysoko nad. Ani souboj Vojty Balaty s brankářem neskočil gólem. Až v samotném závěru se kapitán Zdenda Hašek vydal na „výlet“, mezi obránci poslal do šance Davida Filipa a ten podél brankáře stanovuje konečný výsledek na 5:2.
I když výsledek vypadá, jako jednoznačné vítězství, rozhodně nebylo jednoduché. Ale hlavně hrou v prvním poločase rozhodně zasloužené.
Autor: Miloslav Klauz st.

Poznámka pod čarou:
Svým hattrickem se KAMIL KULHAVÝ posunul na 4. místo ve střelecké tabulce 1. ČL dorostenců U19. Aby dostihnul vedoucího Radovana Kroutila z Kladna, potřebuje vsítit 7 branek. Podaří se mu to, nebo ne? Je to dost velký náskok, zvláště když do skončení ligy chybí pouhá 4. kola. Rozhodně ale budeme držet palce!


Jak to viděl soupeř:
Prohra v Benešově
Ve 29.kole jsme střetli na výborně připravené trávě s mužstvem Benešova. Chtěli jsme pokračovat ve způsobu hry který se osvědčil v zápase s Varnsdorfem. Aktivní přístup a dobrá kombinační hra nám vydržela přesně 7.minut. J. Křtěn se prosadil na pravé straně, na přesný centr naskočil P. Láf a hlavou nedal brankáři domácích šanci. Dobrý začátek naše hráče ukolébal, po dvou zbytečných ztrátách míče na polovině soupeře jsme dostali dvě branky jako přes kopírák. Ztráta míče – nedostoupení , nebo stínování souboje = rychlá kombinace středem hřiště a domácí Kulhavý s přehledem proměňuje na 1 : 1 a 2 : 1 pro Benešov. Hattrick dovršil Kulhavý střelou z trestného kopu z hranice velkého vápna, kterému předcházely tři individuální chyby : záložník domácích odcentroval přes Š. Janíčka, I. Adenubi dal míči neskutečnou faleš a souboj K. Holečka s útočníkem domácích posoudil rozhodčí jako nedovolený. Ideální pozici Kulhavý využil obstřelením prodloužené zdi na 3 : 1. Několik slibných příležitostí jsme prováhali a tak přišel trest. 32. minuta, přenesený míč na naši pravou stranu, kde domácí Klauz lehce přešel přes L. Feňu a střelou přes celou branku nedal M. Božkovi šanci 4 : 1.
Po bouřce v kabině jsme nastoupili se snahou napravit prospaný I. poločas. To se nám podařilo v 70.minutě střídajícím V. Součkem, který dokonale napodobil domácího Klauze, na levé straně zasekl míč, potáhl ho k vápnu a střelou do horního rohu branky snížil na 4 : 2. Dále jsme se tlačili dopředu a vzadu hráli na riziko. Další šance jsme neproměnili, naopak po přečíslení a kolmé přihrávce zvýšil Filip v 89. minutě na 5 : 2 pro Benešov.


SESTAVA

BRANKY:
7. Láf (MET) - 0:1; 9. Kulhavý (Klauz) - 1:1; 15. Kulhavý (V. Pešta, Říha) - 2:1; 20. Kulhavý (Říha) - 3:1; 37. Klauz (Kulhavý) - 4:1; 70. Souček (MET) - 4:2; 89. Filip (Hašek) - 5:2
ŽK:
63. Pohorský - 57.Jankú (MET)
Conny

Dvojice stoperů M. Obdržal a Z. Hašek
ve spolupráci proti Láfovi (14)
Míra Obdržal v souboji se střelcem
1. branky Meteoru Pavlem Láfem
Tomáš Říha dnes podal
vynikající výkon (2 asistence)
Bratři David (vlevo) a Vláďa (vpravo) Peštové v akci
Petr Pohorský střídal až v 72. minutě

37. kolo

SK
BENEŠOV

1:1
(1:1)
PEN: 10:9

FK MOTORLET
PRAHA
RADOVAT SE MŮŽEME TAK "NAPŮL"

07/05/2016
ROZHODNUTÍ PADLO AŽ V 15. SÉRII (!!!)
Za ideálního počasí a na výborně připravené hrací ploše se odehrával vložený zápas 37. kola 1. České ligy dorostu U-19. První půlhodina byla naprosto nudná. Odehrávala se pouze mezi šestnáctkami a obě mužstva se navzájem předháněla v nepřesnostech.
Za zmínku snad stojí chyba v 11. minutě, kterou vyrobil Mirek Obdržal, kdy si zkoušel udělat kličku (jak je u něj poměrně časté) na místě posledního hráče. Útočník hostí ale jeho snahu vystihnul a uháněl směrem na naši branku. Naštěstí ho stačil dostihnout Vladimír Pešta, který ho nemilosrdně "sundal", naštěstí před našim pokutovým územím. Nadějná situace, která se v tu chvíli hostům naskytla, však vyšuměla "jak pára nad hrncem", protože s ní naložili prachbídně.
Jediným světlým okamžikem v 1. poločasu byla situace v 33. minutě: Vojta Přitasil svou důrazností přinutil motorletského obránce v tísni zahrát na roh. Míla Klauz ho provedl naprosto ideálně (jako ostatně dnes pokaždé), Tomáš Říha bohužel promáchnul, ale Kamilovi Kulhavému poté stačilo nastavit nohu a nasměrovat tak míč do sítě - 1:0.
V úplném závěru poločasu pak ještě zahrozil po rohovém kopu Motorlet velmi nebezpečnou střelou, která naštěstí o pár centimentrů minula naši branku.
V úvodu 2. poločasu (54. min.) po faulu na K. Kulhavého zahrával trestný kop Vojta Přitasil. Jeho výbornou a tvrdou střelu golman hostí Bártl s potížemi vytěsnil na roh. V 60. minutě jsme mohli navýšit svoje vedení, ale pěkný lob Davida Pešty na brankové čáře odvracel stoper hostí. O minutu později Vojta Přitasil centroval, Bártl si na centr nabíhal a uklouznul, přičemž střela (resp. centr) letěla nerušeně dál a asi o půl metru pak minula jeho branku. A do třetice za další minutu vyslal bombu na branku Vláďa Pešta a opět rozhodovaly pouhé centimetry.
A tak přišlo ke slovu okřídlené "nedáš - dostaneš": 67. minuta, brejk hostí po pravé straně, jeden z útočníků Motorletu hlavičkoval zpátky, kde se k míči dostal Adam Dvořák, jehož nepříliš povedená střela se nakonec odrazem od tyče dokutálela do naší branky - 1:1.
Od této chvíli se hra na hřišti otočila o 100%. Obě mužstva zvýšila obrátky a hektickým zůsobem se snažila utkání rozhodnout ve svůj prospěch v normální hrací době. Konečně to byla docela dobrá jízda. V 71. minutě se nadvakrát předvedl ve skvělém světle Denis Dvořák, když dokázal likvidovat brejk soupeře i následnou dorážku. V 89. minutě se pak rovněž skvěle předvedl Denisův kolega, když reflexivně vyrazil nebezpečnou hlavičku Vojty Balaty. A protože už se rozhodnout ani jednomu mužstvu do konce nepodařilo, následoval stejně jako na podzim ve Zbuzanech, penaltový rozstřel.
I když - byl to spíš PENALTOVÝ MARATÓN! Až do 14. série (!!!) byl stav stále nerozhodný. Buď hráči stříleli vedle, nebo do tyčí, nebo vyráželi golmani - prostě bitva, kterou nechtěl nikdo prohrát.
Až přišla 15. série, Vojta Přitasil proměnil (dnes už podruhé), zatímco hostující Jan Nezbeda mířil do břevna Denisovy branky - 10:9. Znamenalo to tedy, že 2 body zůstávají v Benešově
NAŠI STŘELCI:
2x - Kulhavý, Obdržal, Filip, Přitasil
1x - V. Pešta, Korecký
0x - Hašek, Klauz, D. Pešta, Balata, D. Dvořák

SESTAVA

BRANKY:
33. Kulhavý (Klauz, Přitasil) - 1:0; 67. Dvořák (MOT) - 1:1
ŽK:
58. Obdržal - 67. Dvořák (MOT)
Conny


28. kolo

FK SLAVOJ
VYŠEHRAD

3:2
(1:2)

SK
BENEŠOV
V TABULCE KLESÁME UŽ NA 8. MÍSTO

07/05/2016
DOKONALÁ BLAMÁŽ
Jako ve v poslední době ve většině zápasů i tentokrát to byli naši hráči, kdo v prvním poločase měl herní převahu. Z počátku co minuta, to pohledná akce našich hráčů.
V 5. minutě David Pešta po našem rohu sice pěkně, ale ne moc důrazně vyzkoušel pozornost domácího brankáře. V 6. minutě se do svého klasického úniku dostal Míra Obdržal, ale jeho střela šla vedle. V 7. minutě opět David Pešta v úniku přetáhl míč, až na druhou stranu, Míla Klauz přiklepl na Kamila Kulhavého, ale jeho střela skončila v boční síti. Pohledný začátek, který dával naději na pěkný zápas s dobrým koncem pro naše barvy. Pak po chybičce v obraně zahrozil Vyšehrad, ale Denis Dvořák v naší brance potvrdil svojí dobrou formu a likviduje. Ještě jednou zahrozilo naše mužstvo. Vláďa Dvořák vysunul Mílu Klauze, ten ale zakončil mimo branku. Další chybu na naší straně již Vyšehrad potrestal a v samostatném úniku se ujímá vedení 1:0. Naše hráče to však nijak nesrazilo a dál předváděli docela pohledný fotbal. 29. minuta, David Pešta uniká po křídle, předložil pěknou přihrávku na Tomáše Říhu a ten k tyčce vyrovnává stav utkání 1:1. Již o pár minut Míla Klauz skvěle poslal míč na Kamila Kulhavého a náš nejlepší střelec se nemýlil. 2:1. Do poločasu ještě vyslal „projektil“ na branku Vyšehradu Míra Obdržal, ale brankář chytá.
Začátek druhého poločasu ještě chvilku patřil nám. V 50. minutě Vojta Přitasil poslal trestný kop těsně vedle. Na opačné straně si Vyšehrad se svou šancí poradil lépe a po teči z trestného kopu vyrovnává na 2:2. Pak už to začíná být zoufalý boj našeho mužstva. Míla Klauz vybojoval míč důrazným napadáním, ale levou poslal míč vedle branky. A opět zahrozil Vyšehrad. Po rohovém kopu se nikým nebráněný útočník domácích prosazuje hlavou 3:2. Další šanci likviduje Denis Dvořák. Ale naše hra už nemá „lehkost“ z prvního poločasu. Soupeř celkem v pohodě brání naše útoky.  Bohužel to vypadá, jako by naši hráči chtěli rozhodnout každý sám. Chybí rozehrávka a kombinace. Vyšehrad celkem dobře a důrazně brání a nám se nedaří se prosadit. Ještě 87. minutě se dostal za obranu Míla Klauz, ale z jeho šance je nakonec jen roh. Bohužel ani tentokrát se nám nepodařilo bodovat. Ale hlavy nahoru. Určitě jste kluci fotbal hrát nezapomněli, jen se nám teď nedaří. Já vám, ale věřím!
Autor: Miloslav Klauz st.

Jak to viděl soupeř:
U 19 porazila Benešov 3:2, vítězný gól hlavou dal Růžička
Druhé jarní vítězství si připsala v sobotu 7. května na Žižkově naše U 19. V zápase plném zvratů porazila tým z horní poloviny tabulky Benešov 3:2, a zvýšila tak svoji naději, že v tabulce České ligy staršího dorostu ještě dožene šestnáctou Admiru. Z pohledu záchranářského úsilí to jsou dost podstatné počty.
V sestavě (bez zraněného Janouška, nejproduktivnějšího hráče mužstva) se objevili dva mladší dorostenci Molt s Jirečkem a zápas měl od začátku svižné tempo - oba týmy se na rozlehlém žižkovském hřišti moc nešetřily. Do první šance se dostal Šíma, benešovský gólman D. Dvořák ho ale vychytal. O pět minut později musel na druhé straně hasit nebezpečnou situaci Lehký v naší bráně. V 18. min. po akci Rodiny a Šímy zakončoval do odkryté brány Pusch: 1:0! O deset minut později ale kombinačně vyspělý Benešov zakončil jednu ze svých akcí vyrovnávacím gólem Říhy: 1:0. Uběhly další čtyři minuty a hosté už vedli, další jejich kombinaci završil Kulhavý: 1:2. Ještě do poločasu mohl vyrovnat Šíma, který sice obešel dva protihráče, pak ale minul bránu.
Během pauzy trenéři Hruška s Křemenem přeskupili hráče na jednotlivých postech a do hry se také dostali místo obránců Molta a Šindlera Křemen (poprvé po pauze zaviněné zraněním) s Filipem. Již těsně před poločasem musel se zraněním odstoupit Hašek, jehož nahradil Rossmann. V 52. min. odcentroval před bránu hostí Rodina a jeden z čerstvých hráčů na ploše Filip vyrovnal: 2:2!
Rozhodnutí padlo v 72. min. Šíma vybojoval rohový kop, ten rozehrál Křemen na zadní tyč, kde nejvýš "vyrostl" stoper Růžička a hlavou přesně trefil: 3:2!
V nervózním závěru si sice Benešov  vytvořil územní převahu, do vyložené šance už ale obětavě hrající mladí šemíci soupeře nepustili, a tak mohli po téměř dvou měsících oslavit zisk tří bodů.
Již ve středu 11. května od 15 hodin naše U 19 přivítá doma na Vyšehradě soupeře z Ústí nad Labem. V sobotu 14. května rovněž na Vyšehradě změří síly od 10 hodin s Mostem a v neděli 22. května od 10.15 hod. zakončí sérii čtyř vystoupení za sebou v Praze derby-zápasem s Meteorem VIII na jeho hřišti v ulici Štěpničná v Ďáblicích.
Trenér U 19 Jiří Hruška: „Už v předchozím zápase v Hradci Králové byla z naší strany patrná zvýšená vůle po bodovém zisku a díky bojovnosti jsme také zvládli zápas s Benešovem. Mohli jsme vyhrát 6:5, ale také 5:6 prohrát. Hrálo se nahoru dolů, šancí bylo na obou stranách dost. Zápasy na Žižkově jsou si podobné, pro starší dorostence je defenzivní činnost na tak velkém hřišti velkým problémem, a to zvlášť ve druhém poločase, kdy již ubývají síly. Ale samozřejmě jsme rádi za tři body.“


SESTAVA

BRANKY:
18. Pusch (VYSE) - 1:0; 28. Říha (D. Pešta) - 1:1; 38. Kulhavý (Klauz) - 1:2; 51. Filip (VYSE) - 2:2; 60. Růžička (VYSE) - 3:2
ŽK:
52. Filip + Melichar - 80. Kincl, 82. Křemen (oba Vyšehrad)
Conny

David Pešta připravil
T. Říhovi vyrovnávací gól
Vysoký výskok předvádí
Vojtěch Přitasil

Miroslav Obdržal zakládá
akci po levé straně

Denis Dvořák na obdržených
brankách vinu nenese
Míra Obdržal v hlavičkovém souboji.
Přihlíží kapitán Zdeněk Hašek
Po dlouhé době opět
nastoupil Vojta Balata

27. kolo

SK
BENEŠOV

2:2
(1:1)
PEN: 4:3

FK BANÍK
MOST 1909
VÍTĚZSTVÍ - ALE JEN NA PENALTY

24/04/2016
ŠTĚPÁN KORECKÝ V ROLI "ŽOLÍKA" ZACHRÁNIL ALESPOŇ REMÍZU
Naši hráči se hned v úvodu pustili do soupeře z Mostu a již ve 4. minutě se na branku hostů řítil Tomáš Říha. Bohužel koncovka mu stejně jako v předchozích zápasech nevyšla a brankář jeho střelu likviduje. Máme převahu na tlačíme se před branku Mostu. Tečovaná střela Kamila Kulhavého končí vedle branky. Do další šance se opět dostal Tomáš Říha, ale bohužel nedal. Teprve po čtvrt hodině se k zakončení dostal i Most, ale tečovaná střela končí mimo naší branku. V 18. minutě opět předvedl Mirek Obdržal své sólo z půlky hřiště zakončené pěknou střelou, ale tu brankář hostů s námahou vytáhl nad svojí branku. Z následného rohu Míla Klauz poslal přesný centr na kopačku Kamila Kulhavého a ten rovnou ze vzduchu vyslal bombu na branku soupeře. Jeho střela „zastřelila“ domácího obránce, který se jen z námahou po přerušené hře, znovu postavil na nohy. Náš tlak sílí. David Filip našel přesným centrem Vojtu Přitasila, ale jeho střelu brankář likviduje. Ve 22. minutě se do ojedinělého protiútoku vydal Most, ale samostatný únik útočníka likviduje výborným zákrokem Denis Dvořák. O 10 minut později stejně výborně vyrazil další střelu, ale na dorážku již nedosáhl a Most se překvapivě ujímá vedení 0:1.  Téměř vzápětí po rozehrávce si míč posunul David Filip a vydal se k samostatnému úniku. Napřáhl a jeho dělovka zapadla k tyči mostecké branky. Vyrovnáno 1:1. Těsně před koncem poločasu ještě rozehrávaný roh poslal před branku Míla Klauz, ale Kuba Melichar nedokázal míč usměrnit mezi tyčky.
Úvod druhého poločasu patřil Mostu. Hned ve 46. minutě musel Denis vytáhnout další ze svých vynikajících zákroků a zlikvidovat samostatný únik mosteckých. O chvilku později opět Denis zachraňuje nerozhodný výsledek. V 62. minutě rozehrával rychle trestný kop Míla Klauz, ale Vojta Přitasil zakončil jen do brankáře. V 67. minutě po naší chybě na půlce hřiště se do dalšího úniku vydal útočník Mostu a na několikrát se mu nakonec podařilo protlačit míč da naší branky. Máme sice převahu a nelze upřít našim hráčům snahu a bojovnost, ale bohužel bez brankového vyjádření. Až v 80. minutě po rohu se ve skrumáži dostal k míči Štěpán Korecký (byl té chvíli snad 2 minuty na hřišti) a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a vyrovnal na 2:2. Když ani v 88. minutě po centru Míly Klauze nedokázal Kamil Kulhavý usměrnit míč do branky, skončilo utkání nerozhodně 2:2. V pokutových kopech prokázali pevnější nervy naši hráči a tak nám doma zůstali alespoň 2 body.
Autor: Miloslav Klauz st.

SESTAVA

BRANKY:
32. Plos (MOST) - 0:1; 34. Filip - 1:1; 66. Plos (MOST) - 1:2; 79. Korecký (Kulhavý) - 2:2
ŽK:
66. Obdržal - 54. Plos, 75. Weickert (oba Most)
Conny

Míra Obdržal uniká
mosteckému hráči
Nejvýše vyskočil
Kamil Kulhavý
Útok zakládá náš
stoper Kuba Melichar
Daniel Pešta obchází
mosteckého M. Šoupu
Tato dvojice spolu bojovala celý zápas:
Tomáš Říha & Ruslan Vaschkevich
Adam Konopiský důrazně
atakuje svého soupeře

26. kolo

SK
BENEŠOV

0:1
(0:1)

FC OLYMPIA
HRADEC KRÁLOVÉ
ANGLICKÝ TÝDEN: 3 ZÁPASY - 0 BODŮ !

24/04/2016
NĚJAK SE NÁM NEDAŘÍ
Začátek zápasu patřil našim hráčům. Již ve 3. minutě se šikovně individuálně uvolnil Míra Obdržal a prudkou ránou za hranicí velkého vápna označkoval tyč branky soupeře. Naši hráči svou kombinací Hradec přehrávali a prakticky se hrálo jen na polovině Hradce. Centr Davida Filipa lehce tečoval hlavičkou Kamil Kulhavý, ale bohužel mimo branku. O chvilku později jsme rozehrávali trestný kop, ale po signálu na centrovaný míč nikdy z našich nedosáhl. Svým důrazem na hrotu se uplatňoval Tomáš Říha a po jednom vybojovaném míči vyrazil do samostatného úniku na brankáře. Bohužel nezachoval klid v koncovce a nastřelil vyběhnutého brankáře. Ve 29. minutě se do ojedinělé šance dostal také Hradec, ale na centrovaný míč do vápna nikdo z hradeckých nedosáhl. Zatím to bylo jen varování. O minutu později se již útočník Hradce Fišera k zakončení dostal a pomalou střelou do protipohybu Denise Dvořáka otevřel účet zápasu.
Vzhledem k dosavadnímu průběhu zápasu jsme všichni doufali, že se nám podaří, stejně jako s Kladnem výsledek otočit. Naše převaha byla výrazná. Před koncem poločasu ještě David Pešta trestným kopem vystrašil hostujícího brankáře, ale ten jeho střelu vyrazil na roh. A i soupeř se stihl před koncem poločasu dostat do šance, ale i náš brankář se vyznamenal a samostatný únik chytil.
Ani v druhém poločase se obraz hry moc neměnil. Naši hráči měli více ze hry, soupeře jsme přehrávali, ale pozorná obrany Hradce většinu akcí odvrátila, nebo naši hráči nedokázali úspěšně zakončit. Už v 50. minutě se po uvolnění dostal před brankáře sám Kamil Kulhavý, ale jeho střela šla nad branku.
V 67. minutě poslal míč za obranu opět Kamil a Míla Klauz běžel sám na brankáře, bohužel ani on svou šanci nedokázal využít. Míla se i postavil k jednomu z několika trestných kopů, ale jeho centr do vápna poslal vedle Vojta Přitasil. Náš tlak se sice stupňoval, ale bez brankového efektu. Když se ani ve 41. minutě neujala hlavička Kuby Melichara a David Pešta včasným návratem ubránil poslední protiútok soupeře, skončil smutný anglický týden naší další porážkou.
Autor: Miloslav Klauz st.

SESTAVA

BRANKY:
30. Fišera (HRA) - 0:1
ŽK:
37. Přitasil, 40. Obdržal - 81. Müller, 86. Kváš, 87. Pilný
Conny

Jakub Melichar sehrál konec 1. půle
otřesen po hlavičkovém souboji
Láďa Dvořák si poprvé ve své kariéře zahrál celý zápas v U19
Adam Konopiský obchází
hradeckého Veselého (7)
David Pešta vítězí v hlavičkovém
souboji nad Veselým (7)
Míla Klauz bojuje s hradeckými
Kvášem (13) a Pilným (14)
Vojta Přitasil si obhazuje
hostujícího Preclíka (8)

36. kolo

FK ÚSTÍ
nad Labem

3:1
(1:0)

SK
BENEŠOV
DALŠÍ NEPOVEDENÝ ZÁPAS

16/04/2016
NEPOHLEDNÝ FOTBAL SKONČIL NAŠÍ PORÁŽKOU
Ještě neuplynula ani první minuta a už Ústí zahrozilo před naší brankou. Střela šla naštěstí nad. Pak se naši hráči „probrali“ a začali jsme soupeře přehrávat. V 5. minutě poslal do úniku Tomáše Říhu Míla Klauz, ale Tomáš velice slibnou šanci zakončil do brankáře domácích. Do další šance opět Míla poslal Kamila Kulhavého, ale i jeho střelu brankář vyrazil a následná dorážka Mirka Obdržala šla mimo. V 15. minutě se opět po křídle vydal do úniku Tomáš Říha, ale jeho zpětnou přihrávku Mirek Obdržal bohužel nevyužil. To bylo z naší strany v první půlce, ale vše. Do dalších šancí se již dostávalo jen Ústí. Ve 27. a 30 minutě Denis obě šance domácích likviduje. Až ve 36. minutě po rohu se podařilo hlavičkou ústeckým zakončit a ujali se vedení 1:0.
Druhý poločas začal naším náporem a postupně jsme získávali převahu. Bohužel nepřesné výroky hlavního rozhodčího a hlavně obou pomezních, nás do vážnější šance nepouštěly.
Až v 52. minutě Tomáš Říha posunul míč na „svátečního“ střelce Davida Filipa, který lišácky patičkou vstřelil gól. 1:1.
Bohužel pak už to bylo jen dobývání ústecké branky, kterou hájilo 11 hráčů a 3 Man in Black. Ústí hrozilo z rychlých protiútoků, a protože nebezpečí odmávnutí offsidů téměř nehrozilo, byly hodně nebezpečné. V 78. minutě unikl hráč po lajně, centr do vápna odehrál ústecký útočník do nohou našeho kapitána Zdendy Haška a míč se nešťastně odrazil do naší brány.  2:1. Naši hráči byli lepší a přehrávali jsme soupeře i kombinačně, bohužel do vážnější šance nás píšťalka rozhodčího nepustila. A tak při dalším protiútoku v 89. minutě, kdy domácí hráč nejprve fauloval Mílu Klauze na vápně zakončil o tyčku do naší branky 3:1.
Odjíždíme bohužel poraženi, ale způsob porážky zdá se mi poněkud podivný.
Autor: Miloslav Klauz st.

SESTAVA

BRANKY:
36. Lácha (USTI) - 1:0; 62. Filip (Klauz) - 1:1; 78. Barnát (USTI) - 2:1; 87. Gulykáš (USTI) - 3:1
47. Mayerhofer, 86. Gulykáš - 47. Klauz, 63. Obdržal, 89. Melichar
Conny


25. kolo

FK
NÁCHOD

3:2
(0:2)

SK
BENEŠOV
PORÁŽKA ZNAMENÁ SESTUP NA 7. MÍSTO V TABULCE

16/04/2016
PODOBNĚ JAKO S KLADNEM - AŽ NA TO, ŽE ZÁPAS DNES OTÁČEL SOUPEŘ
Po více než dvouhodinové cestě na zápas začali naši hráči více než slibně. Ještě neuběhla ani první minuta zápasu, Míla Klauz poslal z rohu míč před branku, kde se hlavičkou prosadil náš důrazný stoper Kuba Melichar - 0:1. Co více si přát na začátek zápasu. I když soupeře gól zas tolik nesrazil. Svým důrazem nám dělal problémy, nicméně byli to naši hráči, kdo ohrožoval branku soupeře. Dvakrát to zkusil z dálky v první půlce s dobře hrající Míla Klauz, ale jeho pokusy končily mimo tři tyče náchodské branky. Ve 31. minutě vybojoval Vojta Přitasil míč v soupeřově velkém vápně, zpětně nahrál na Lukáše Rozsypala, ale ani jeho střela si nenašla cestu do brány. To ve 42. minutě se do rychlého protiútoku vydal Míla Klauz, v situaci sám před brankářem volil ještě přihrávku na úplně volného Vojtu Přitasila a ten bez problémů zakončil  - 0:2.
Druhá půle začala podobně jako první. Jen s tím rozdílem, že gól v první minutě padl do naší sítě po chybě v rozehrávce 1:2. To domácím dodalo sílu a sebevědomí. Byli důraznější a rychlejší na balónu. I když jsme si postupně vytvářeli šance, bohužel jsme je neproměňovali. Z úniku Tomáše Říhy a jeho zpětné přihrávky letěla střela z kopačky Davida Filipa vedle, stejně jako střela Míly Klauze po našem rohu. V 58. minutě se naší branku řítil domácí útočník, ale Kuba Melichar se stihl vrátit včas a míč odkopl do bezpečí. O chvilku později Míla Klauz chytře uvolnil Míru Obdržala, ale jeho prudkou střelu domácí brankář s námahou vyrazil na roh. Ale domácí hrozili stále častěji. Po další chybě ve středu hřiště, vyrazil domácí útočník na naší branku a nedal našemu brankáři šanci. Vyrovnáno 2:2. Hrálo se chvilku ve středu hřiště, až přišel v 71. minutě další roh domácích. Denis Dvořák na něj nedosáhl, k odraženému míči se dostal domácí hráč a prudkou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě 3:2.
Naši hráči se ještě pokusili výsledek změnit. Přidali na důrazu i bojovnosti, ale již bylo pozdě. Domácí začali takticky hru kouskovat a zdržovat. V 73. minutě se ještě hlavou prosadil Míra Obdržal, ale brankář domácích byl pozorný a chytá. A když v samém závěru Denis Dvořák chytil trestný kop, nic se na výsledku nezměnilo a odjíždíme domů s porážkou 3:2.
Nedá se nic dělat. Berme to jako zkušenost do dalších bojů a hned ve středu si můžeme reputaci napravit v Ústí nad Labem. Tady snad tak severní vítr krutý nebude.
Autor: Miloslav Klauz st.

SESTAVA

BRANKY:
1. Melichar (Klauz) - 0:1; 42. Přitasil (Říha, Klauz) - 0:2; 46. Panenka (NACH) - 1:2; 65. Panenka (NACH) - 2:2; 70. Pavlíček (NACH) - 3:2
ŽK:
48. Melichar, 50. Filip, 76. V. Pešta
Conny

Tomáš Říha předvedl několik
hezkých průniků po křídle
Zdeněk Hašek v souboji
s vysokým náchodským Urbanem
Lukáš Rozsypal nastoupil po delší době - v souboji s Mackem
Vladimír Pešta sehrál
celý 2. poločas - a slušně
Vojtěch Přitasil odvrací
před domácím Melicharem
Obranný zákrok trojice
Melichar - Dvořák - V. Pešta

24. kolo

SK
BENEŠOV

4:1
(0:1)

SK
KLADNO
FANTASTICKÝ 2. POLOČAS ZCELA OTOČIL VÝVOJ UTKÁNÍ
(DEFINITIVNÍ OBRAT PROBĚHL BĚHEM 10 MINUT!)

10/04/2016
KLADENSKÉ VÍTĚZNÉ TAŽENÍ SKONČILO NA BENEŠOVSKÉ TRÁVĚ!
Kladno přijelo na naše hřiště s pověstí mužstva, které si drží dlouhou neporazitelnost a od úvodu utkání ji potvrzovalo. Jeho hráči nás zaskočili svým důrazem, rychlým napadáním a našim hráčům to dělalo velký problém. Ale naši branku hájí stále se lepšící Denis Dvořák a ten byl zase velký problém soupeře. Ve 4. minutě první šanci Kladna likviduje obětavým skokem do střely kapitán Zdeněk Hašek. Na druhé straně se do slibného protiútoku rozeběhl po straně Kamil Kulhavý, ale jeho přihrávku před branku nikdo nedoběhl. Další střela kladenských končí vedle naší branky. Pak se dlouhou dobu odehrávala hra pouze ve středu hřiště, kde střídavě kazila rozehrávku obě mužstva. Nutno říct, že v této fázi nás Kladno přehrávalo a bylo lepším celkem. Převaha Kladna vyvrcholila ve 41. minutě velkým závarem před naší brankou, který kladenští zakončili prudkou střelou. Denis ji stihl vyrazit, následovalo doražení a všichni jsme koukali, jak se míč pomalu posouvá k brankové čáře. Jenže Denis byl náhle rychle zpět a těsně před lajnou míč ukryl ve svých rukavicích. Blížil se konec prvního poločasu a na náš pokažený protiútok využilo Kladno k rychlému kontru a osamocený útočník z velkého vápna nedal Denisovi šanci. 0:1. Ve zbývající poslední minutě se již nic neodehrálo a tak jsme odcházeli do kabin s výsledkem 0:1 pro soupeře.
Hned v úvodu 2. poločasu udělal trenér změnu v rozestavění našich hráčů a vyslal na hrot útoku výborně hrajícího Mirka Obdržala a naší hře se to okamžitě projevilo. Hru jsme uklidnili a začala se dařit i kombinace. Mladému týmu z Kladna asi i začala docházet síla a naše převaha v poli se začínala stále více projevovat. Ještě v 60. minutě se do veliké šance dostalo Kladno, ale výborný Dvořák opět potvrdil svojí skvělou formu a chytil. Pak to již bylo jen naše mužstvo, které si vytvářelo šance a i je proměňovalo. V 64. minutě zavelel k obratu Míra Obdržal, když střelou z vápna po přihrávce Kuby Melichara vyrovnává na 1:1. O pět minut později se konečně střelecky prosadil i Kamil Kulhavý a zvyšuje na 2:1. V těchto chvílích již byla naše převaha jasná a na branku hostů se valil jeden útok za druhým. V 75. minutě unikl po pravé straně Tomáš Říha poslal centr na Mílu Klauze, ten posunul na Míru Obdržala a Kamil Kulhavý zakončil pohlednou akci a poslal hlavou míč do sítě 3:1. Kamil mohl přidat ještě jeden gól, když jej krásnou přihrávkou za obranu poslal do šance Míla Klauz, ale Kamil bohužel jen nastřelil hostujícího brankáře. Blížil se konec zápasu, když se opět po pravé straně rozeběhl rychlý Tomáš Říha, přesnou přihrávkou před branku, kterou lehce tečoval někdo z kladenských  našel Mílu Klauze a ten potvrdil naše vítězství čtvrtou brankou. 4:1. Po výrazné převaze ve druhém poločasu zcela zaslouženě zůstávají body doma.
Autor: Miloslav Klauz st.

SESTAVA

BRANKY:
45. Kroutil (KLA) - 0:1; 63. Obdržal (Melichar) - 1:1; 69. Kulhavý (Melichar) - 2:1; 73. Kulhavý (Říha, Klauz, Obdržal) - 3:1; 88. Klauz (Říha) - 4:1
Dva hráči v TOP-TEN!
STŘELECKÁ TABULKA 1. ČL - U19:
1. Tlapák (Chrudim) - 22; 2.- 3. Šahini (Dukla) a Kroutil (Kladno) - 21; 4. Stibora (Meteor) - 19; 5. Kostka (Táborsko) - 18; 6. - 7. Kulhavý (BEN) a Lattisch - 17; 8. - 9. Klauz (BEN) a Hanel (Náchod) - 14
Conny

Adam Konopiský odběhá na hřišti asi nejvíce minut - někdy ale zbytečně
Nebezpečí od své branky odvrátil
odhlavičkováním Zdeněk Hašek
Petrovi Poborskému se dnes příliš
nedařilo a byl také první vystřídán
Vláďa Pešta dnes odehrál
na jaře zatím nejvíce minut - 29
Dva na dva: Hašek s Davidem proti
Danylychovi (7) a Kroutilovi (11)
Míra Obdržal přihrává přes
kladenského Kafku (15)

23. kolo

FC MAS
TÁBORSKO

0:3
(0:3)

SK
BENEŠOV
VÝBORNÝ PRVNÍ POLOČAS

02/04/2016
SKVĚLÝ DVOŘÁK
Hned první minuta zápasu ukázala, jak velkou překážkou bude pro domácí fotbalisty náš brankář Denis Dvořák. Po velkém závaru a téměř stoprocentní šanci, Denis ve spolupráci s obranou uhájil naši branku a nedal soupeři pak už šanci po celý zápas. Kdyby v tomto okamžiku padla branka …. kdo ví, jak by se zápas vyvíjel.
Pak už to bylo jen naše mužstvo, které ovládlo hřiště, i když soupeř několikrát zahrozil, ale proti výbornému Denisovi neměli šanci. Soupeři dělalo velké problémy naše napadání již při rozehrávce od branky. Do slibné šance se tak dostal nejprve Kamil Kulhavý a pak i David Filip, ale ani jednomu se nepodařilo úspěšně zakončit.
Až ve 13. minutě se po centru opřel do míče Vojta Přitasil a střelou do země překonal poprvé domácího brankáře. Vedeme 1:0. Naše převaha v poli je znatelná, a když ve 20. minutě Petr Pohorský vyslal krásnou uličkou do šance rychlonohého Mílu Klauze, ten si lehce poradil s obráncem a LEVOU nohou po zemi zvýšil naše vedení na 2:0.
Šanci měli i domácí hráči, ale jednu z mála bezpečně chytá do svých rukavic Denis. Do slibné pozice se pak dvakrát dostal Kamil Kulhavý.  Nejprve po přihrávce z úniku Míly Klauze střílí nad branku a o chvilku později po chytrém uvolnění opět od Klauze mu pomezní zcela nepochopitelně odmával ofside. (Nutno podotknout, že pouze tento pomezní měl nějaký divný „metr“, protože jinak ostatní muži v černém odváděli velice dobrý a korektní výkon.) Blížil se poločas a domácí útočník dal opět šanci Denisovi ukázat jeho kvality, když mu zlikvidoval další velkou šanci. Pravidlo nedáš, dostaneš, přišlo hned vzápětí. Kamil zatáhl míč po levé straně, zacentroval před branku a Petr Pohorský pro změnu PRAVOU poslal dělovku na branku domácích a zvýšil na 3:0 pro naše barvy. Za zmínku ještě stojí krásná střela snad z 25 metrů Mirka Obdržala, kterou s velkou námahou vytáhl domácí brankář nad.  Veliká pochvala pro oba.
Druhý poločas opět začal naším náporem a do slibné pozice se dostal Vojta Přitasil. Bohužel tak dlouho odkládal střelu, až mu míč odkopl domácí obránce. Ale ani táborští se nevzdávají a ještě dvakrát nechají vyniknout Denise v naší brance.
 A protože ani 100% šanci na naší straně Kamil Kulhavý neproměnil, odvážíme si zcela zaslouženě 3 body za vítězství 0:3. 
Autor: Miloslav Klauz st.

SESTAVA

BRANKY:
12. Přitasil (Kulhavý) - 0:1; 19. Klauz (Pohorský) - 0:2; 38. Pohorský (Kulhavý) - 0:3
ŽK:
58. Štecher (TAB) - xxx
Conny

Nesmlouvavě jde vždy do osobních
soubojů David Filip
Typicky dlouhý odkop našeho
kapitána Zděnka Haška
Mirek Obdržal hrál
s velkou chutí
Adam Konopiský opět
odehrál slušný zápas
David Pešta v souboji
s domácím hráčem
A. Konopiský atakuje domácího
Kostku za dohledu V. Přitasila

21. kolo

FK VIKTORIA
ŽIŽKOV

2:0
(0:0)

SK
BENEŠOV
PORÁŽKA ZNAMENÁ SESTUP NA SEDMÉ MÍSTO V TABULCE

20/03/2016
DVĚ NEPODAŘENÉ MINUTY ROZHODLY
Další mistrovský zápas naší U-19 se odehrál na umělé trávě v Praze Satalicích proti těžkému soupeři Viktorii Žižkov. Klidnému průběhu utkání nepřidala ani rozhodčí, která v úvodu dovolila Viktorii několik velmi ostrých zákroků na naše hráče a po té, co se naši kluci nedali a já je za to chválím, měla velký problém udržet utkání v přijatelných mezích. Nepřesnosti v rozhodování na obě strany zbytečně vyvolávali vášně a ubíraly na kráse dramatickému utkání. I přesto, že nám v základu chyběli 3 hráči (Rozsypal, Hašek, Balata), jsme byli Viktorii rovnocenným soupeřem. Úvodní tlak soupeře jsme vydrželi a do první šance utkání se dostal Kamil Kulhavý, ale po narážečce ve 24. minutě bohužel střílí vedle. Hraje se především ve středu hřiště.  Ve 26. minutě se poprvé předvedl v brance Denis Dvořák a po trestném kopu Viktorky vyráží tečovanou střelu. O chvilku později ve vápně uvolnil Tomáše Říhu Míla Klauz, ale Tomáš střelou přes hlavu zakončuje vedle branky. Před koncem poločasu opět své umění předvedl Denis Dvořák, když prudkou střelu z trestného kopu vyráží do autu.
Do druhého poločasu nastupují obě mužstva se snahou strhnout vedení na svojí stranu. Bohužel po naší chybě v 69. minutě se po akci z levé strany dostává do vedení Viktoria Žižkov. Ještě jsme se ani pořádně nerozkoukali, další chyba v obraně a Viktorka trestá – 2:0. Od dalších dvou pohrom nás zachraňuje opět výborný Denis, když likviduje další dvě stoprocentní šance soupeře. Protože ani evidentní faul na Davida Peštu neznamenal pokutový kop a náš závěrečný tlak, kdy Vojta Přitasil tečoval střelu těsně nad branku, Štěpán Korecký nedal slibnou šanci a Mirek Obdržal nastřelil hlavou břevno, neznamenal gól v soupeřově síti, odcházíme z boje o 4. příčku tabulky poraženi.  Rozhodně, ale nemusíme mít hlavu sklopenou. Kluci bojovali, snažili se a rozhodně si nic nenechali líbit.
Autor: Miloslav Klauz st.

SESTAVA

BRANKY:
69. Gračko (ŽIŽ) - 1:0; 71. Šlajs (ŽIŽ) - 2:0
ŽK:
14. Grábner, 78. Fuciman (oba ŽIŽ) - 34. Melichar, 80. Přitasil, 85. Obdržal
Conny

Převaha Jakuba Melichara byla
v tomto souboji více než značná
Adam Konopiský (vlevo) a Petr Pohorský (vpravo) dostali příležitost být
na hřišti hned od začátku zápasu, neboť nahrazovali V. Balatu a L. Rozsypala
Kapitánskou pásku si navlékl za nemocného Z. Haška K. Kulhavý
Bratři PEŠTOVÉ společně na hřišti! Při akci vidíte
Davida (vlevo) a Vladimíra (vpravo)

20. kolo

SK
BENEŠOV

2:0
(2:0)

FC
PÍSEK
K ZISKU POVINNÝCH BODŮ STAČIL JEDEN POLOČAS

13/03/2016
PÍSEK BYL MNOHEM NEBEZPEČNĚJŠÍ NEŽ SLAVIA
Po dvou dnech jsme na našem hřišti přivítali dalšího soupeře, tentokrát z Písku. Přestože se v tabulce nacházel pod námi, rozhodně to nebyl jednoduchý soupeř a troufám si říct, že mnohem nebezpečnější než Slavia.
Písek byl hodně důrazný v osobních soubojích a dá se říct, že chvílemi nás svým důrazem dostával pod tlak. V 10. minutě Kamil Kulhavý vysunul pěknou přihrávkou mezi obránci Mílu Klauze, ten sice utekl, ale koncovka se mu nevydařila a dává vedle. Během chvilky se do nás zase opřel Písek, ale nejprve zkazil finální přihrávku a pak jeho velkou šanci vytlačil Denis Dvořák na břevno naší branky. Pak přišli pro změnu naše chvíle. Centr Vojty Přitasila Míla Klauz trefil z první, ale soupeřův brankář chytá.  Již o minutu později aktivní Míra Obdržal posunul ve vápně míč na našeho kapitána Zdendu Haška a ten si věděl rady co s míčem.  Vedeme rázem 1:0. 
Písek se však rozhodně nevzdal a další dvě šance musel likvidovat Denis. Ve 20. minutě střelou z dálky protáhl brankáře Míla Klauz, ale dnes se mu střelecky prostě nedařilo. Ve 29. minutě vybojoval míč Mirek Obdržal a střelou z dálky překvapil brankáře hostí a tím pádem zvyšujeme na 2:0. Do poločasu se ještě do velké šance po samostatném úniku dostal Vojta Přitasil, ale ani jemu se nepodařilo úspěšně zakončit. Písek však rozhodně nesložil zbraně a jen díky výbornému zákroku Denise Dvořáka ve 44. minutě si držíme čisté konto.
Hned od úvodu druhého poločasu se snažíme naše vedení potvrdit další brankou, ale nedaří se. Střela Lukáše Rozsypala končí na břevně a i jeho další útok po uvolnění od Davida Pešty končí vedle branky. V 70. minutě ještě David Pešta vyzkoušel brankáře hostů střelou z dálky, ale ten ji bezpečně chytá. V 79. minutě se do vápna dostal Vojta Přitasil, ale byl v rozhodujícím okamžiku faulován a rozhodčí nařídil penaltu. K té postavil náš nejlepší střelec Kamil Kulhavý, ale bohužel neproměnil. Stejný hráč se dostal do velice slibné šance před prázdnou brankou po přihrávce Míly Klauze, ale v pádu netrefil míč, jak by si představoval a bohužel branka z toho nebyla.
Utkání skončilo tedy výsledkem 2:0 pro naše barvy, ale kdyby odjížděl Písek s přídělem minimálně 6 gólů nebylo by se čemu divit. Doufejme, že si tedy naši borci nechali střeleckou produktivitu na příští týden proti Žižkovu, protože tam by se nám neproměňování šancí mohlo pěkně vymstít. A bylo by to škoda. Špičku soutěže máme stále na dosah.
Autor: Miloslav Klauz st. .

SESTAVA

BRANKY:
15. Hašek (Obdržal) - 1:0; 29. Obdržal (Filip) - 2:0
Conny

Adam Konopiský se díky svým výkonům zabydluje v zákl. sestavě
Nekompromisní David Filip
v souboji s píseckým Váchalem
Lukáš Rozsypal byl dnes
na hřišti hodně vidět
Vojta Přitasil se pokouší uniknout
Divokému (7) a Kaguiovi (11)
Míla Klauz v souboji
s hostujícím Velkem (12)
Denis Dvořák se stává
oporou naši zadních řad

22. kolo - předehrávka

SK
BENEŠOV

1:1
(0:1)
pen. 4:5

SK SLAVIA
PRAHA

10/03/2016
JEDNA ŠANCE + JEDEN ROHOVÝ KOP - NENÍ TO NA SLAVII MÁLO?
Kdo si nemohl udělat čas na středeční odpoledne, aby se podíval na mistrovské utkání mezi Benešovem a Slavií, může trpce litovat. Přišel o pohledné utkání, ve kterém naši hráči měli převahu po většinu zápasu, přestože nakonec na penalty prohráli 4:5.
Hned od úvodního hvizdu rozhodčího, bylo vidět, že se na hřišti setkávají dvě mužstva z čela tabulky a ani jedno se nechce vzdát bodového zisku. Bohužel hned ve 3. minutě utkání nepochopitelně zaspala naše obrana a útočník Slávie svou šanci proměňuje a Slavia se ujímá vedení 0:1. To však bylo ze strany Slávie, co se týká vážnějšího ohrožení naší branky na dlouhou dobu všechno. Ve středu hřiště jsme byli Slávistům naprosto rovnocenným soupeřem a příkladná bojovnost CELÉHO mužstva byla pro soupeře velkou překážkou.  V 15. minutě se bohužel opět zranila opora předních řad našeho teamu Vojta Balata, ale změnou rozestavení a příchodem Tomáše Říhy se na naší hře nic nezměnilo a bylo to stále naše mužstvo, kdo určoval tempo hry. Ve 26. minutě vyslal David Pešta do rychlého úniku Mílu Klauze, ale brankář hostů, přihrávku vystihl a šanci zlikvidoval. O dvě minuty později David Filip našel křižným centrem Vojtu Přitasila, ten si obešel obránce, ale jeho střela končí v rukavicích brankáře hostů. Do další šance se Vojta Přitasil dostal v 38. minutě po uvolnění od Míly Klauze, ale slabá střela ani v tomto případě neudělala brankáři problém. Do kabin obě mužstva odcházela s výsledkem 0:1 pro Slavii po převaze našich barev. 
Úvod druhého poločasu byl ve znamení důrazného boje o střed hřiště, ale naše převaha se stupňuje. V 60. minutě se nám sice podařilo dostat míč za záda hostujícího brankáře, ale naši radost pokazil pomezní, který odmával postavení mimo hru. O chvilku později prostrčil míč na Mirka Obdržala Míla Klauz. Mirek obešel vše, co mu stálo v cestě, a z velkého vápna vyslal střelu, kterou brankář sice nechytil, ale tyčka jeho branky mu pomohla zatím udržet čisté konto. Po delší době zahrozila i Slavia. Ale její první šanci likvidoval Mirek Obdržal a do té druhé je zase nepustil Kuba Melichar. To bylo zase na chvilku od Slávie vše. V 74. minutě se do svojí první velké šance dostává Tomáš Říha po přesné přihrávce, ale bohužel ještě neproměňuje. Další příležitost na kopačkách Vojty Přitasila končí v rukavicích brankáře Slávie.
Až přišla ta chvíle, na kterou všichni čekali.  V 86. minutě David Filip poslal krásnou přihrávku na Tomáše Říhu, ten obešel krajního obránce a prudkou střelou prostřelil brankáře a vyrovnává na 1:1. 
I přes naší velkou snahu a bojovnost se nám ve zbývajících minutách nepodařilo strhnout vítězství na svojí stranu a tak přišli na řadu pokutové kopy.
Benešov                                                                                 Slavia
Zdeněk Hašek:  1 – 0                                       Ondřej Žežulka: 1 – 1
Mirek Obdržal: 2 – 1 i když s tečí brankáře   Vojtěch Semrád: 2 – 2 (jen o kousek Denis nedosáhl)
David Pešta: bohužel těsně vedle                 Marek Melíšek: 2 – 3
Míla Klauz: 3 – 3 (rána jako z děla)               David Zajac: 3 – 4
Vojtěch Přitasil: 4 – 4                                      František Franc: 4 – 5
Konečná výhra Slavie
I přes prohru na penalty odcházeli domácí diváci ze hřiště s pocitem, že naši hráči na hřišti nechali všechny síly a svou bojovností i hrou byli rozhodně lepším mužstvem.  Jen tak dál pánové. Děkujeme!
Autor: Miloslav Klauz st.

SESTAVA

BRANKY:
3. Havlína (SLA) - 0:1; 87. Říha (Rozsypal) - 1:1
PENALTY: Hašek, Obdržal, Klauz, Přitasil - ANO, D. Pešta - NE; SLAVIA - proměnili všichni; 4:5
Conny

Adam Konopiský nastoupil v základu, kde nahradil zraněného K. Kulhavého
David Pešta vytrvale podnikal svoje
typické výpady po čáře
Lukáš Rozsypal byl dnes znovu skvělý a navíc přihrál na vyrovnávající gól
Mirek Obdržal se chystá na výlet do pokutového území Slavie
Míla Klauz dnes naběhal
minimálně 10 kilometrů
Lukáš Rozsypal vítězí v hlavičkovém souboji nad Žežulkou ze Slavie

35. kolo

SK
BENEŠOV

3:1
(1:1)

FK
VARNSDORF

07/03/2016
JAK SE UKÁZALO, KVALITNÍ "BETON" MAJÍ I VE VARNSDORFU
Od samotného začátku utkání bylo jasně vidět, které mužstvo bude v dnešním zápase dominovat.  Sice jsme soupeře přehrávali, ale špatná finální přihrávka nám neumožňovala naši převahu vyjádřit gólově. O to větší šok nás čekal v 7. minutě utkání, kdy soupeřův hráč podle starého pravidla, „když nevíš co s míčem, vystřel“ , udělal přesně toto a míč pomalu doplachtil za záda našeho brankáře.
Soupeři to dodalo sebedůvěru a začal nás svým důrazem trápit. V 16. minutě z hranice velkého vápna vyzkoušel pozornost  hostujícího brankáře Lukáš Rozsypal, ale ten byl pozorný a klidně jeho střelu zlikvidoval. Ve 28. minutě rozehrával trestný kop téměř z půlky David Pešta, zatočil míč do vápna, ale Kuba Melichar netrefil bránu. Hraje se většinou ve středu hřiště.  Máme sice převahu, ale dobře a důrazně bránící soupeř nám toho moc nedovolil. Ve 43. minutě se prosadil do zakončení Mirek Obdržal, ale jeho střela končí na tyčce. Již o minutku později si zahráli „hlavičkovanou“ oba Vojtové, Přitasil a Balata a druhý jmenovaný se konečně prosadil a vyrovnává zaslouženě na 1:1.
Do druhého poločasu nastoupilo naše mužstvo beze změn v poli, ale rozhodně se ukazuje lepší hrou. Rychlé kombinace nás posouvají před branku soupeře a je jen otázkou času, kdy míč skončí v síti. Čekání to však bylo ještě dlouhé. Nejprve Vojta Balata z dálky nastřeluje další tyčku, pak se do krásného samostatného úniku z půlky hřiště pouští Míla Klauz, ale jeho střela končí těsně vedle tyčky soupeřovi branky. Až v 77. minutě jsme se konečně dočkali. K rohovému kopu se postavil Míla Klauz, poslal centr na přední tyč a Vojta Balata (snad zády ??? ) prodloužil k zadní tyči a ujímáme se vedení 2:1.
Soupeř se na naší půlku dostává jen výjimečně a v bilanci zápasu má jen 2 střely na branku (jednu bohužel gólovou), ale jinak nic. Těsně před koncem zápasu s k dalšímu rohu opět postavil Míla Klauz, poslal tentokrát přetažený centr před branku, Vojta Přitasil vrátil míč na hranici velkého vápna a rozběhnutý Kamil Kulhavý vyslal prudkou střelu na branku. Soupeřův brankář byl sice připraven na Kamilovu dělovku, ale ne na teč Kuby Melichara, který lehkým dotykem změnil směr míče a ten končí za zády překvapeného brankáře hostů.   V následujících minutách se již nic zásadního nestalo a tak si zaslouženě ponecháváme body doma.
Vítězství sice vydřené, ale myslím, že našim klukům nelze upřít snahu, bojovnost a chuť vyhrát.  Považuji toto vybojované vítězství za mnohem cennější než, kdybychom soupeře „přejeli“ 10 -0. Naše odhodlání ve středu prověří soupeř mnohem silnější. Držím palce.
Autor: Miloslav Klauz st.

Jak to viděl soupeř:
Do utkání jsme vstoupili velice dobře a v 7. minutě jsme se po nádherné střele Ondry Štěpánka ujali vedení. Od tohoto okamžiku jsme čelili velkému úsilí soupeře o vyrovnání,  kterému jsme díky dobře organizované obraně v čele s brankářem Lukášem Burdou odolávali až do 44. minuty, kdy soupeř po hlavičkované vyrovnal.
Druhý poločas se odehrával za stálého tlaku Benešova, ale až do 77. minuty jsme drželi nerozhodný výsledek. V této minutě soupeř po rohovém kopu zvýšil na 2:1. V 88. minutě po dalším rohové kopu upravil na konečných 3:1.
Ačkoliv jsme prohráli zaslouží si mužstvo pochvalu za nasazení a velice dobrou obrannou činnost. Zvláštní pochvalu si zaslouží brankář Lukáš Burda, který přiváděl benešovské střelce až k zoufalství.
Libor Macháček


SESTAVA

BRANKY:
7. Štěpánek (VARN) - 0:1; 44. Balata (Přitasil) - 1:1; 77. Balata (Klauz) - 2:1; 88. Melichar (Kulhavý) - 3:1
ŽK:
59. Hašek, 78. Obdržal - 45. Bače, 69. Štěpánek
Conny

Naši dva "hříšníci", kteří obdrželi vcelku zbytečně, žlutou kartu.
Vlevo kapitán Zdeněk Hašek a vpravo Mirek Obdržal
Lukáš Rozsypal svůj minulý skvělý
výkon tentokrát bohužel nezopakoval
Ač je menší postavy, jeho výskok
je neskutečný a famózní - David Pešta
Obrovské odhodlání vyrovnat se zračí
ve tváři Míly Klauze
Takováhle mela před brankou hostí
byla vidět po celý zápas

34. kolo

FK
KOLÍN

1:8
(1:5)

SK
BENEŠOV
NEJVYŠŠÍ VÝHRA V HISTORII VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

29/02/2016
SOUPEŘ NÁS TENTOKRÁT NEPOTRÁPIL
Celý průběh tohoto utkání se dá shrnout do jedné rozvité věty: Neustálý tlak našeho mužstva přerušovaný pouze nahodnými brejkovými situacemi, se kterými si naše obrana v čele s golmanem Denisem Dvořákem dokázala, až na jedinou vyjímku, vždy poradit. Tou vyjímkou byla 20. minuta, kdy Kuba Melichar nedokázal ubránit při brejku kolínského Nováka a umožnil mu tak srovnat stav zápasu.
Tak tedy jen heslovitě:
4. min. - Lukáš Rozsypal po akci M. Klauze a K. Kulhavého suveréně proměňuje nabídnutou šanci - 0:1
20. min. - J. Melichar neuhlídal Nováka, který posílá míč podél vyběhnuvšího D. Dvořáka do naší sítě a srovnává stav utkání na 1:1
21. min. - na vyrovnání okamžité po rozehrávce reaguje Míla Klauz po akci L. Rozsypala a přiťuknutí V. Přitasilem a znovu nás posílá do vedení, které se do konce zápasu už jenom neustále navyšuje - 1:2
22. min. - po vysunutí K. Kulhavým dnes podruhé Lukáš Rozsypal rozvlňuje síť domácích - 1:3
23. min. - kolínskou obranou se úžasně proháčkoval M. Obdržal a nabídl gólovou přihrávku V. Balatovi na zlatém podnose. Ten ovšem stoprocentní šanci neproměnil a pálí pouze do brankáře Terče.
41. min. - opět skvělá akce po levé straně od M. Obdržala, jeho střílený centr brankář Terč neudržel a Vojta Přitasil dotlačil míč do sítě (jak sám říkal) nosem - 1:4
45. min. - Tady by měly zaznít fanfáry! Jeden z našich nejlepších hráčů David Filip se KONEČNĚ premiérově zapisuje do tabulky střelců nádherně provedeným trestným kopem z hranice šestnáctky po dvojnásovném faulu na Klauze a Obdržala - 1:5 a konec 1. poločasu.
59. min. - K. Kulhavý pálí pravou nohou přesně k tyči, ale vystřídavší kolínský gólman Karban mu skvělým zákrokem radost překazil
65. min. - Signál Rozsypal - Kulhavý opět slavil úspěch a druze jmenovaný po rozehrání rohového kopu "angličanem" zvyšuje už na 1:6
69. min. - Asi nejkrásnější akce zápasu. Vznikla na jeden dotyk po ose D. Filip - ostrý centr z pravé strany od. T. Říhy a nekompromisní zakončení hlavou K. Kulhavým - 1:7
72. min. - poslední branka zápasu: po faulu na "nepolapitelného" M. Obdržala prováděl trestný kop D. Pešta a jeho směr změnil kapitán Z. Hašek špičkou kopačky do branky domácích - 1:8
86. min - žlutou kartu obdržel za celkem běžný faul J. Melichar
A pak už zazvonil zvonec a zápasu byl konec!

SESTAVA

BRANKY:
4. Rozsypal (Kulhavý, Klauz) - 0:1; 20. Novák (KOL) - 1:1; 21. Klauz (Rozsypal, Přitasil) - 1:2; 22. Rozsypal (Kulhavý) - 1:3; 41. Přitasil (Obdržal) - 1:4; 45. Filip (Klauz, Obdržal) - 1:5; 65. Kulhavý (Rozsypal) - 1:6; 69. Kulhavý (Filip, Říha) - 1:7; 72. Hašek (D. Pešta) - 1:8
ŽK:
86. Melichar - 16. Dudla, 75. Procházka (oba Kolín)
Conny

Tady je situace před naším obdrženým gólem: K. Melichar neubránil Nováka
2x přesilovka (2 naši proti 1 domácímu)
vlevo: David Filip & Lukáš Rozsypal a vpravo: Vojta Přitasil & Míra Obdržal
David Pešta asistoval svým
trestným kopem při posledním gólu
Vojta Balata nastoupil
po dlouhé absenci a bylo to znát
Na hřišti se v závěru zápasu
objevil i Petr Pohorský

33. kolo

SK
BENEŠOV

0:3
(0:2)

MFK
CHRUDIM
DVĚ BRANKY V RYCHLÉM SLEDU ROZHODLY

19/02/2016
PŘEDVEDENÁ HRA MNOHEM LEPŠÍ NEŽ VÝSLEDEK
V prvním mistrovském utkání jarní části soutěže nás čekal těžký soupeř z Chrudimi.
Už od počátku utkání, bylo vidět, že oba soupeři se nechtějí o body přijít.  Již v 11. minutě se do velké šance dostal David Filip, ale netrefil míč. Hra se odehrávala především na středu hřiště a ani jedno mužstvo se do větší šance nedostávalo. Až v 19. minutě po chybě se do úniku dostává útočník soupeře, ale Pavel Šimáček potvrdil svojí formu z minulého utkání a včasným vyběhnutím chytá. Bohužel po další chybě naší obrany ve 24. minutě se již soupeř nemýlí a ujímá se vedení -  0 : 1. Již o minutu později nečekanou krásnou střelou z velké dálky soupeř zvyšuje na 0 : 2. Je to škoda, protože hrajeme dobře a v poli soupeře přehráváme. Do poločasu ještě jednou vyniknul Pavel Šimáček, když prudkou střelu z hranice vápna vyráží nad branku a Míla Klauz střelou z dálky vystrašil brankáře soupeře, ale střela šla bohužel těsně nad.
Hned v úvodu druhého poločasu jsme se pustili znovu do soupeře. Lukáš Rozsypal unikl po levé straně, ale zastavil se bohužel až za lajnou. Do dalších šancí se dostal o chvilku poději Vojta Přitasil a střelou z dálky Kamil Kulhavý. Jenže bez gólového efektu. Bohužel, byl to opět soupeř, kdo znovu udeřil a zvýšil na 0 : 3. Naši hráči sice bojují, ale bez větší šance. Za zmínku stojí ještě střela z trestného kopu Vojty Přitasila, která těsně minula branku soupeře a velký závar před brankářem hostů, ale ani ten neskončil alespoň čestným úspěchem.
Bohužel opakující se chyby, které byli vidět již v přípravě se projevili i dnes a připravili nás o naší domácí neporazitelnost. Nedá se nic dělat. Hlavy nahoru, hra se zlepšuje, tak se snad podaří vyhrát příští týden v Kolíně.
autor: Miloslav Klauz st.

SESTAVA


BRANKY:
skórovala pouze CHRUDIM: 23. Vašulín - 0:1; 24. Kalas - 0:2; 67. Vašulín - 0:3
ŽK:
40. Filip
Conny

Tady mířilo koleno Kamila Kulhavého
do citlivých míst soupeře
Kapitán Zdeněk Hašek zažehnává
nebezpečí před svojí brankou
Lukáš Rozsypal se hodně snažil, ale
zatím to stále není to pravé ořechové
Takhle si Mirek Obdržal vyskočil
na chrudimského Kalase (17)
Tomáš Říha předvedl
velmi slušný výkon
Spolupráce Mirka Obdržala
s Kubou Melicharem

 

Neoficiální stránky SK Benešov - U19
admin: Ing. Jiří Kondelík
email: info@conny.cz
07/2013 ©