Počet přístupů:
On-line:
www.weblight.cz

31. kolo
SK
BENEŠOV
4:1
(1:1)
FK ÚSTÍ
NAD LABEM
ZÁVĚREČNÝM VYSOKÝM VÍTĚZSTVÍM JSME UDRŽELI 4. MÍSTO V TABULCE

07/06/2015
ZDENĚK HAŠEK V POSLEDNÍM UTKÁNÍ DOSÁHNUL NA HATTRICK!
Tomuto poslednímu ligovému utkání předcházela menší slavnost, při které byli vedením klubu oceněni hráči ročníku 1996, pro které už v příští sezóně nemůže být v tomto mužstvu kvůli věku povoleno další účinkování.
Jednalo se o hráče: Ondřeje Cettla, Jaroslava Jírů, Jakuba Kondelíka,
Martina Svobodu, Karla Vacka, Jakuba Vosáhla, Dominika Vlasáka a Pavla Breburdu. (Poslední dva jmenovaní se ale ceremoniálu nezúčastnil z důvodu povinností v A-teamu, resp."zapomenutí se v šatně")
Po tomtu aktu pak mohlo utkání, které se celé odehrálo za naprosto modré oblohy bez jediného mráčku (29°C !!!) začít. Pro nás ovšem opět nezačalo příliš dobře (ale na to jsme celkem z posledních zápasů zvyklí) a od 20. minuty jsme, po nepříliš důrazném bránění Kuby Vosáhla, prohrávali střelou Křivonosky 0:1.
Jenže dnes měl svůj velký den Zdeněk Hašek. Za 2 minuty poté ho poslal do šance typickou "českou uličkou" náš nahrávač "Number One" Míla Klauz a Zděnda udělal nekompromisní první krok ke svému hattricku. Poločas tak skončil nerozhodně 1:1.
Do druhého poločasu dal trenér Matoušek opět šanci postavit se do branky Denisi Dvořákovi a za indisponovaného Vojtu Balatu (zřejmě úpal) nastoupil "opozdilec" Pavel Breburda.
S úvodem druhé půle se už začala projevovat naše převaha a hosté začali působit dojmem zdecimovaného mužstva, které bylo zřejmě způsobeno úmorným vedrem, které na hřišti panovalo. Předzvěstí byla hned v 47. minutě naše obrovská šance, kterou splálil Vojta Vavrek tak, že přestřelil prázdnou branku snad z jednoho metru. Ve 49. minutě to pro změnu byl David Pešta, který krásně proniknul po pravém křídle přesně tak, jak jsme od něj bývali zvyklí, ale ani on nezakončil přesně a jeho střela minula ústeckou branku o pár centimetrů.
A tak musela v 57. minutě přijít ke slovu dnes osvědčená dvojka Klauz - Hašek. První přesně nacentroval a druhý hlavou neomylně skóroval (jak jednoduché, že?) - 2:1. V 60. minutě už mohl Zděnda dovršit svůj hattrick, ale přesnou přihrávku do gólové pozice (samozřejmě že od Míly) promáchnul. Velké oslavy nastaly hned o minutu později, kdy při rychlé akci si několikrát mezi sebou vyměnili míč David Pešta s Mílou Klauzem a na konci byl opět Zdeněk Hašek, který tak dnes skóroval potřetí.
V 68. minutě se do listiny střelců mohl zapsat i Míla Klauz, ale jeho velmi pěknou a umístěnou střelu vyškrábnul s velkými obtížemi ústecký golman Satek na rohový kop.
V 78. minutě přišel ke slovu také Pavel Breburda. S obrdženým míčem od Z. Haška se prokličkoval mezi třemi ústeckými obránci a na jeho mentalitu neobvykle jistě zavěsil - 4:1. Ten samý hráč se ještě v 85. minutě dostal do slibné šance, vyběhnuvšího ústeckého brankáře chtěl vtipně přelobovat, ale jeho poměrně dobrý lob bohužel skončil na vrchní síti branky hostů.
A protože i rozhodčí už zřejmě měli toho dnešního vedra dost, hlavní arbitr Makovička vzápětí ukončil utkání (podle mých stopek o 3 minuty dříve) a zpečetil tak výsledek celého zápasu, ve kterém jsme poprvé v historii vzájemných zápasů dokázali porazit Ústí a zároveň jsme definitivně potvrdili naše 4. místo v celé soutěži.
VŠEM VÁM PATŘÍ VELKÝ OBDIV A PODĚKOVÁNÍ ZA CELÉ PŮSOBENÍ V LIZE !!!
Conny
.

SESTAVA

BRANKY:
20. Křivonoska (ÚSTÍ) - 0:1; 22. Hašek (Klauz) - 1:1; 57. Hašek (Klauz) - 2:1;
61. Hašek (Klauz, Pešta) - 3:1; 78. Breburda (Hašek)

V. Balata stačil odehrát pouze 1. půli,
pak odstoupil zřejmě kvůli úžehu

Ondrovi Cettlovi se ani v posledním zápase sezóny nepodařilo skórovat
Taková byla radost po dosažení hattricku Z. Haška (je někde vespod)
Ani našemu nejlepšímu střelci
M. Svobodovi se nepodařilo skórovat
Těsná osobní obrana v podání
Kuby Vosáhla
Druhý poločas odchytal
Denis Dvořák
Spolupráce mezi Vojtou Vavrekem
a dalším mladíkem D. Peštou
Jaroslav Janků si míč
nenechal sebrat
Nástupci "devadesátšestek" v akci
David Pešta a Lukáš Maršoun
KONEČNÁ TABULKA
KONEČNÉ POŘADÍ
DOMA
VENKU
PODZIM 2014
JARO 2015
ODEHRÁNO
STŘELCI
ASISTENCE

30. kolo
FC
PÍSEK
1:3
(1:2)

SK
BENEŠOV
DOKONALÝ OBRAT V UTKÁNÍ

30/05/2015
U VŠECH BRANEK BYL KLAUZ
Jako noc a den - tak rozdílně vypadají v poslední době naše výkony v jednotlivých poločasech. Vypadá to, jako by našim hráčům po náročné sezóně už docházely síly, ale zřejmě tomu tak není, protože paradoxně ty lepší poločasy jsou vždy ty druhé.
Nejinak tomu bylo i tuto sobotu v Písku.
V prvním poločase to byli domácí, kteří jednoznačně kralovali a také již v 8. minutě zahrozili z velké šance, ale náš brankář Kuba Kondelík jim skórovat nedovolil. V 21. minutě už ale Písečtí udeřili: to náš golman vyběhl daleko za hranici pokutového území, ale jeho odkop byl, mírně řešeno, mizerný. Nasměroval ho přímo na kopačku Kočího, který dlouhým a elegantním lobem (podobně jako M. Klauz v minulém utkání proti Admiře) přímo z voleje nezadržitelně skóroval.
Vedení ale hostům netrvalo příliš dlouho. Na půlící čáře vybojoval v osobním souboji míč Míla Klauz a jako "expres" velice rychle pádil směrem k písecké brance. Sice byl dvěma píseckými hráči v pokutovém území dostižen, ale zastavit se jim ho podařilo pouze za cenu jasného faulu.
To běžela 24. minuta, míč si postavil Kuba Vosáhlo, který penaltu s přehledem proměnil a srovnal tak stav utkání na 1:1. Ve 28. minutě už ale zase "bouřilo" před naší bránou - do úniku se dostali dva domácí hráči Keclík se Šetinou, přičemž druze jmenovaný trestuhodně přepálil branku snad ze čtyř metrů.
A zase proběhlo známé - "nedáš dostaneš": P. Breburda rychle rozehrál autové vhazování, k míči se dostal M. Klauz, který našel pasem na levé straně hřiště J. Vosáhla, ten zatáhnul po levém křídle a centroval před branku. Brankář Formánek ale tento centr neudržel, míč mu vypadl přesně na kopačky Zděnka Haška, který tak mohl pohodlně skórovat do prázdné písecké branky. Tímto gólem už jsme otáčeli skóre zápasu.
Jako kuriozitu bychom mohli označit naši nebývalou produktivitu: Dokázali jsme si za celý poločas vytvořit s bídou 2 šance, ale obě tentokrát skončily v síti soupeře, což je pro nás opravdu hodně nezvyklé!
Ve druhém poločase začalo silně pršet a došlo i ke dvěma střídáním: naši golmanskou jedničku vystřídal kvůli získání zkušeností pro příští ročník Denis Dvořák, který si po celý poločas zachoval čisté konto a i když měl mnohem méně příložitostí vyniknout než Kuba v první půli, vedl si na výbornou.
Ve druhém střídání nahradila tentokrát velmi nevýrazného Pavla Breburdu naše hvězda jménem Vojta Přitasil, který 1. poločas odpočíval kvůli nastávajícím povinnostem v A-týmu. Naše hra se zvedla o 100% a najednou jsme to začali být my, kteří určují průběh zápasu.
Už v 61. minutě vyslal do gólové šance Míla Klauz Jardu Janků, který přesně zamířil a střelou po zemi překonal Formánka. O dvě minuty později se stejná situace opakovala, ale tentokrát Jardovi gól uznán nebyl z důvodu, možná dosti sporného, postavení mimo hru.
Zvýšení na 3:1 už Písečtí nedokázali akceptovat a možná už i rezignovali na případný úspěch v zápase. Naopak našim hráčům jakoby narostla křídla a přestože v tyto chvíle panovalo počasí, "že psa by jsi ven nevyhnal" začali předvádět hru s nádechem exhibice. V 79. minutě ještě dostal naposledy náš golman D. Dvořák příležitost vyniknout, což se mu podařilo výborným zásahem splnit bezezbytku.
Posledních 10 minut pak bylo naprosto v naší režii a možná i domácí hráči netrpělivě čekali na závěrečný hvizd velmi dobrého rozhodčího Hrkala, aby ukončil jejich trápení. Tak se i po chvilce stalo a my si zaslouženě vezeme domů 3 body za vítězství - SUPER!
Conny
Jak to viděl soupeř:
Po vedoucím gólu začali domácí hodně chybovat
V sobotním utkání třicátého kola České ligy dorostu U19 hostil v tabulce desátý Písek šestý Benešov. A protože to pro domácí tým bylo poslední utkání sezóny na vlastním hřišti, chtěli se hráči rozloučit se svými fanoušky vítězstvím. Jenomže soupeř byl stejného mínění, neboť na podzim doma podlehl Písku 0:2, a tak chtěl Jihočechům tuto prohru oplatit.
Domácí vstoupili do utkání aktivně, v 8. min. se v šanci objevil kapitán mužstva Keclík, ale brankář hostí Kondelík svůj tým podržel. V 11. min. zahrávali domácí rohový kop a Hájek střílel z malého vápna nad branku. Ve 22. min. se odražený balon dostal ke Kočímu a ten pohotovou střelou téměř z poloviny hřiště přehodil vyběhnuvšího brankáře Kondelíka - 1:0.
Písečtí se z vedení radovali jen krátce, neboť ve 25. min. po faulu v šestnáctce na Cettla nařídil rozhodčí pokutový kop, který Vosáhlo s přehledem proměnil - 1:1. Ve 28. min. pálil Keclík z dobré pozice vysoko nad soupeřovu branku.
Ve 29. min. poslal Tichava zprava přesnou přihrávku před branku hostí a Štětina snad ze čtyř kroků neskutečně netrefil cíl. I tentokrát platilo známé nedáš - dostaneš. Ve 30. min. domácí obrana chybovala a Hašek poslal benešovský tým do vedení - 1:2.
Do druhé poloviny zápasu vstoupili domácí s velkým odhodlán co nejdříve srovnat skóre. Jenomže hned od prvních minut se zvedl silný vítr a začalo hustě pršet, takže to byl pro oba týmy další nepříjemný soupeř, se kterým se musely vyrovnat. Ve 48. min. mohl srovnat skóre Tichava, ale z několika metrů přestřelil branku. Hosty tento moment nezlomil, naopak, začali více běhat a na kluzkém trávníků se lépe pohybovali než domácí hráči. A v 62. min. se jim aktivní hra vyplatila, neboť po rychlé akci upravil Janků na 1:3.
S ubývajícím časem se terén stával více náročnější, přesto oba celky hrály až do konce zápasu velmi dobrý fotbal a diváci si přišli na své. Benešov hrál dobře v obraně, takže písečtí hráči ohrožovali jeho branku jen střelami ze střední vzdálenosti. Do přímého ohrožení branky, kterou střežil střídající Dvořák, se již moc nedostávali.
Benešov prokázal, že má zkušený tým a od Otavy si domů vezl zasloužené vítězství. Kdyby však domácí fotbalisté proměnili do přestávky všechny svoje šance, mohl být výsledek zápasu docela jiný.

Asistent trenéra mužstva Písku Vlastimil Klusoň k zápasu uvedl:
"I s ohledem na kvalitu soupeře musím říct, že jsme se prakticky porazili sami. V prvním poločase jsme vstřelili krásnou branku a vzápětí jsme měli dvě nebo tři vyložené šance, které však naši hráči neproměnili. První gól jsme dostali z penalty po našem zbytečném faulu ve vápně a druhý gól přidal soupeř po další naší velké chybě. A tyto momenty vlastně rozhodly celý zápas. Ve druhém poločase, za stálého deště a větru, už to bylo z naší strany bez větších příležitostí, zápas se už více méně jenom dohrával. Pokud nedáme góly ani z těch největších šancí, nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek."


SESTAVA

BRANKY:
21. Kočí (PIS) - 1:0; 24. Vosáhlo (P) - 1:1; 30. Hašek (Klauz, Vosáhlo) - 1:2;
61. Janků (Klauz) - 1:3

Karel Vacek vyhrává hlavičkový
souboj nad Michalem Štětinou
Vojta Balata v souboji s domácím
kapitánem Keclíkem
Ondra Cettl se chystá atakovat
domácího Luďka Zborníka
Jarda Jírů odvrací nebezpečí
hrozícího od Kočího (16) a Štětiny (9)
Na hřišti se po dlouhé přestávce
objevil Vojta Vavrek (iprostřed)
David a Goliáš v provedení
J. Jírů a P. Keclíka

34. kolo
SK
BENEŠOV
5:1
(2:0)
FK ADMIRA
PRAHA
S ADMIROU JSME SI I PODRUHÉ PORADILI

21/05/2015
KLAUZ SE SVOBODOU SE DNES TREFILI DVAKRÁT
Ve včerejším utkání, které probíhalo za nevlídného a deštivého počasí, nebylo ani nachvilku pochyb, kdo si dnes připíše na svoje konto 3 body za vítězství. Vyjímkou snad byla čtvrthodinka ve 2. půli, kdy hosté po dosažení kontaktního gólu z penalty vycítili možnost ke srovnání stavu.
Po této čtvrthodince jsme jim tuto naději rázně ukončili 3. gólem a až do závěru pak už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo - Benešov.
Naše první branka padla už v 8. minutě: Míla Klauz vyslal z levé strany hřiště rychlou přízemní přihrávku, kterou sice zachytil pražský bek, ale při zpracování provedl neskutečnou hrubku po které pohodlně dorážel do sítě Admiry Martin Svoboda.
V 17. minutě si vytvořil dvě dobré šance skvěle hrající Vojtěch Přitasil, obě ale skončily těsně vedle., resp. v náručí golmana Žuleviče. Vojta pak ještě v 37. minutě nabídl gólovou lahůdku pro Martina Svobodu - ten ale promáchl a do míče se vůbec netrefil. Jeho dnešní funkce "dorážeče" se plně projevila až těsně před odchodem do šaten ve 43. minutě po tvrdé střele Míly Klauze, kterou brankář Žulevič pouze dokázal vyrazitl přesně k Martinovým nohám - 2:0. Tak skončil první poločas, při kterém Admira snad ani jednou nedokázala nějak vážně ohrozit naši branku.
Ve 2. poločase pokračovalo utkání v nastoleném trendu, nicméně Admira začala být trochu nebezpečnější: v 50. minutě překonal po brejku pražský Pártl našeho golmana, ale v koncovce pak naprosto selhal, když netrefil naši prázdnou bránu. A v 61. minutě dokonce odpískal rozhodčí oprávněně pokutový kop za ruku J. Jírů v trestném území. Exekutor Hochman se s ní vyrovnal excelentně a nedal našemu brankáři sebemenší šanci k zásahu.
Po tomto gólu se hosté, v naději na srovnání výsledku, ještě jednou vzepjali k jakémusi tlaku a začali více hrozit i když "pouze" rychlými brejky.
V 77. minutě se ale mohlo utkání zvrhnout v drama, když se nedokázali domluvit stopeři Konopiský s Vackem, kdo že to bude zasahovat. Jejich zmatku využil pražský útočník a vyslal na naší branku nečekanou, tvrdou a dobře mířenou střelu pod břevno. Náš golman Kuba Kondelík naštěstí tuto bombu bravurním zákrokem vytáhl na rohový kop. Ještě že tak....
Hned vzápětí se dostal vlastním přičiněním do velké šance znovu Martin Svoboda, ale razance jeho střely připomínala úroveň hráče mladší přípravky. Takže nic.
Běžela 81. minuta a na hřišti byl pouhých 5 minut Jaroslav Janků. Ten obdržel pas do běhu od Pavla Breburdy a nekompromisní přízemní střelou uťal hostům všechny jejich ambice a naděje k vyrovnání.
Pro mě nejhezčí okamžik utkání přišel o 2 minuty později, kdy si Míla Klauz operující v té chvíli těsně za půlící čárou, všimnul příliš vysunutého brankáře hostí Žuleviče a lobovanou střelou ho překonal a zvyšoval tak na 4:1.
I poslední chvíle utkání patřily Mílovi Klauzovi, který po rohu "nakrátko" obdržel přihrávku od Kuby Vosáhla, obešel 2 hostující hráče v pokutovém území a nezadržitelně, po zemi, k tyči stanovil stav utkání na konečných 5:1.
Conny

Trenér Jiří Mamurov:
"
U Konopiště jsme neměli nárok"
Ve středečním utkání jsme byli horším týmem. Už v 8. min. jsme si dali vlastní gól a druhou branku soupeř přidal v závěru poločasu ve 43. min. – do kabin se tak šlo za stavu 2:0.
Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe, na 20 min. jsme Středočechy zatlačili a podařilo se nám dát kontaktní branku na 2:1. Skóroval Hochman. Měli jsme ještě tři šance na vyrovnání, ale nestalo se tak, naopak Benešov po další chybě v naší defenzívě vstřelil třetí branku v 75. min. Naše hra v této fázi byla chaotická a soupeř nás potrestal dalšími dvěma brankami.
S takto kvalitním týmem nestačí hrát jen 20 minut.


SESTAVA

BRANKY:
8. Svoboda (Klauz) - 1:0; 43. Svoboda (Klauz) - 2:0; 61. Hochman (ADMI - pen) - 2:1; 81. Janků (Breburda) - 3:1; 83. Klauz - 4:1; 87. Klauz (Vosáhlo) - 5:1

Nesmlouvavý souboj Vojty Balaty
a pražským Arturem Obukhovem
Trochu divoký zákrok M. Šrůtka na
našeho Jaroslava Jírů
David Pešta uniká
pražskému M. Šrůtkovi
Útok zakládá levý
obránce Jakub Vosáhlo
Trestný kop prováděný M. Klauzem
skončil o pár centimetrů vedle branky
Ve 2. poločase nastoupil po delší
době i Kamil Kulhavý

28. kolo
FK MOTORLET
PRAHA
5:1
(3:1)

SK
BENEŠOV
NEJVYŠŠÍ PORÁŽKA V LETOŠNÍ SOUTĚŽI

17/05/2015
ABSENCE KLÍČOVÝCH HRÁČŮ SE PROJEVILA V PLNÉ MÍŘE
Když jsem si před zápasem pročítal sestavu a soupisku na dnešní zápas, bylo mi hned jasné (a nejenom mně), že dnes nám asi v Jinonicích "pšenka nepokvete". Přece jenom absence, už několikrát zmiňovaných klíčových opor, se musela někde projevit.
A taky že se projevila....
Od úvodního hvizdu rozhodčího převzal Motorlet pevně otěže zápasu a prakticky po celý zápas nás nenechal vydechnout. Jeden útok za druhým se valil na, po dlouhé době chytajícího, brankáře Denise Dvořáka, který chvílemi nevěděl, kde mu hlava stojí. Zvláště na naší pravé straně (Janků a překvapivě i Pešta) to "hořelo" a soupeř si zde vytvořil pěknou "dálnici", po které mohl podnikat svoje výpady.
Už v 5. minutě Motorlet poprvé udeřil: po dvou následných chybách zmiňované dvojice překonal z úhlu Dvořáka přízemní střelou Mašek. My jsme si sice v 8. minutě vytvořili také jednu (z celkových 3) šanci - Míla Klauz poslal do úniku Kubu Vosáhla, který dnes hrál na nezvyklém postu levého křídla, ten přesně nasměroval svůj centr na hlavu Martina Svobody, ale jeho vyložená šance skončila nad brankou domácích.
Ve 22. minutě se zatmělo podruhé - to když nepříliš prudká střela domácího Kloučka skončila k překvapení všech za zády našeho golmana (viz obr. 2 v aktualitách). V 27. minutě ale D. Dvořák napravil svoje (možná) předchozí zaváhání, když skvěle zlikvidoval samostatný únik Modra, který přišel (jak jinak) opět po naší pravé straně.
V 29. minutě ale musel kapitulovat potřetí, protože hlavička dvoumetrového kapitána Modra po rohu byla opravdu nechytatelná.
Naše druhá šance v 37. minutě už znamenala gólový zápis: bylo to jakési "REPETE" z 8. minuty, ale tentokrát Martin Svoboda dokázal centr Vosáhla zužitkovat na výbornou a postaral se tak alespoň o náš čestný úspěch.
Ve 2. poločase naše trápení pokračovalo, i když soupeř značně polevil ve svém úsilí, což bylo zřejmě způsobeno i tím, že se na hřiště objevili hráči z lavičky. Naše mužstvo rovněž střídalo: za absolutně nestíhajícího J. Janků přišel na hřiště Pavel Breburda a nedoléčeného Balatu vystřídal J. Jírů.
Již v 47. minutě se znenadání objevil zcela osamocen před naším golmanem Šmoranc, ale naštěstí jeho zakončení bylo pouhou lahůdkou pro Denise. V té chvílu se zdálo, že naše mužstvo trochu nabírá dech a jevila se i možnost ke vstřelení kontaktního gólu.
Jenže přišla 49. minuta utkání a uprostřed hřiště zůstal ležet motorletský hráč. Po pokřiku domácích hráčů: "Zakopni to!" přestal zmatený Adam Konopiský hrát a míč nechal svému osudu. Rozhodčí však utkání nepřerušil a pro Šmorance nebylo problémem převzít opuštěný míč a kolem našich stojících a nehrajících hráčů následně překonat bezmocného Dvořáka. "FAIR PLAY" OKAMŽIK TO ALE ZROVNA MOC NEBYL!!!
Tato branka pak naše hráče definitivně zlomila, objevila se u nich značná frustrace a následkem bylo hromadné inkasování žlutých karet v pořadí Vacek, Hašek a Maršoun, i když u posledního byla přinejmenším sporadická....
V 59. minutě nastřelil po průniku Modr pouze naši boční síť, ale o minutu později už připravil tentýž hráč gólovou přihrávku pro svého kolegu Vardanyana, který ji suveréně proměnil.
To byl poslední hřebiček do naší pomyslné "rakve", protože naší třetí a zároveň poslední šanci v 87. minutě zpackal Karel Vacek, který osamocen břed golmanem Grégrem napálil míč jen do jeho náruče.
Tak se zrodila naše nejvyšší porážka v tomto ročníku...Doufám jen, že byla poslední!
Conny

SESTAVA

BRANKY:
5.Mašek (MOT) - 1:0; 22. Klouček (MOT) - 2:0; 29. Mareš (MOT) - 3:0; 37. Svoboda (Vosáhlo) - 3:1; 49. Šmoranc (MOT) - 4:1; 60. Vardanyan (MOT) - 5:1
ŽK: 60. Vacek, 63 .Hašek, 72. Maršoun - 76. Vltavský (MOT)


Vítězný souboj
Adama Konopiského
Karel Vacek měl v úplném závěru na kopačkách gól - NEDAL!
Jaroslav Jírů nastoupil
až ve 2. poločase
Mezi dvěma domácími hráči se
snaží proniknout Pavel Breburda
David Pešta se ocitnul
v ohrožení života
Lukáš Maršoun v souboji
s domácím hráčem Čáchou

27. kolo
SK
BENEŠOV
4:0
(0:0)
FK
VARNSDORF
KONEČNĚ PLNÝ BODOVÝ ZISK (po měsíční pauze!)

10/05/2015
ROZHODL NÁŠ VELMI DOBŘE SEHRANÝ 2. POLOČAS
V celém prvním poločase se hrál vcelku nezáživný fotbal a dokonce se zdálo, že hosté mají optickou převahu. My jsme si tentokrát nedokázali ani žádnou větší šanci vytvořit a naopak hodně "zlobil" varnsdorfský Chlan, který v 10. minutě zcela osamocen před naší brankou pálil vedle a ve 44. minutě dokonce prudkou střelou nastřelil pravou tyč Kondelíkovy branky.
Ve druhé půli naskočil za L. Maršouna Pavel Breburda, který přinesl velké oživení do hry. V 52. minutě založil
naší první kloudnou akci Míla Klauz, (ten dnes vypadal, že se mu forma konečně vrátila) přihrál právě novému hráči na hřišti a Pája, po naší 242 minut trvající gólové abstinenci, vsítil přízemní střelou náš úvodní gól. A byl to opět Breburda, který v 55. minutě pěkně vypálil na branku, golman Vosecký jen střelu vyrazil k J. Janků, který znovu vybídl Breburdu ke střele, ale Pavel tentokrát zazmatkoval a pálil vedle.
Běžela 60. minuta a "všudybyl" P. Breburda po rychlém úniku po křídle nabídl přízemní centr před branku našemu kapitánovi v. z. Zděnkovi Haškovi, kterému stačilo jen špičkou kopačky zasunout míč za Voseckého záda - 2:0.
To už bylo mnohem radostnější, jenže: přišla 72. minuta, A. Konopiský nestačil uhlídat rychlého útočníka hostí a Vojtovi Přitasilovi nezbylo nic jiného než " hasit" situaci pomocí faulu v šestnáctce. Míč si postavil hostující Mičica a - náš golman Jakub Kondelík vystihl směr a dokonce ani nevyrazil, ale chytil! (viz foto). A hned o minutu později znovu předvedl svoje umění, když zlikvidoval samostatný nájezd varnsdorfskému Hůzovi. Velice důležité momenty utkání a skvělé chvíle našeho brankáře.
A to si ještě Kuba mohl za pár minut připsat na svoje konto gólovou asistenci: jeho neobvykle dlouhý výkop si našel Martina Svobodu, ten se v osobním souboji zbavil svého strážce a pádil směrem na branku hostí. V tu chvíli mu ale ještě nebylo dopřáno skórovat a mířil opět jenom do varnsdorfského golmana Voseckého. Na hostích bylo v té chvíli vidět, jak v nich zahlodaly dva neúspěchy popsané výše, začali propadat jisté skepsi a naši hráči začínali být stále nebezpečnější. Krásná akce vznikla v 78. minutě po spolupráci Přitasil - Klauz - Jírů a jen skvělý zákrok Voseckého po střele posledně jmenovaného znamenal, že se skóre neměnilo.
O minutu později už ale bylo vše jinak. Po našem obrovském závaru před brankou hostí zmatený obránce hostí Šimůnek ve snaze odkopnout míč, zamířil nechytatelnou střelou přesně do své vlastní šibenice - 3:0. Tři minuty před koncem se KONEČNĚ dostal ke slovu náš nejlepší střelec Martin Svoboda, který se po přihrávce Jaroslava Jírů tentokrát nemýlil.
V poslední minutě visela ve vzduchu pro Varnsdorf nepopulární "pětka - neboli bůra" ale ani David Pešta, ani Pavel Breburda ba ani Míloslav Klauz síť nerozvlnili. Pouze 2x (!!!) rozezvučeli břevno!
Ale 4:0 dobrý, ne?
Conny
Jak to viděl soupeř:
Trenér Pavel Hradiský: "Povzbuzeni středeční penaltovou výhrou nad Duklou jsme jeli ke 4. týmu tabulky s touhou bodovat. První půli se nám herně dařilo, bohužel jsme nedokázali proměnit žádnou naší šanci. A když už dal po krásné akci gól Hoke, nebyl uznán pro ofsajd. Domácí naši branku vážněji vůbec neohrozili. Po změně stran se pokračovalo ve stejném duchu, pak se ale Benešov dostal do dvou šancí a ukázal nám, jak se dávají góly. My se nevzdávali a měli další dvě tutovky. Bohužel Mičica pokutový kop ani Hůza samostatný nájezd neproměnili. V závěru nám došly jak fyzické tak hlavně psychické síly a bylo jen otázkou, kolika góly potrestá soupeř naší frustraci."
Záložník Miroslav Mičica: "Dneska jsme se utkali s Benešovem. Chtěli jsme navázat na výkony z předešlých zápasů. V prvním poločase jsme měli balon na svých kopackach více , byli jsme produktivní , ale pomezní nás do šanci ani nepustil, když jsme se tam dostali, tak byl hned praporek nahoře, takže poločas 0:0. Druhý poločas začal úplně stejně jako první, ale domácí hned ze své první šance utkání dali gól na 1:0 a během pár minut jsme inkasovali po druhé. Okolo 70. minuty jsme mohli snížit na 2:1 z penalty , ale tu jsem bohužel neproměnil, moc se za to klukům znovu omlouvám,myslím si, že kdybych dal gól ,tak by nás to nakoplo a dali další. Konec zápasu už byl tragický a soupeř dal další dva góly. Tento zapas je za námi a musíme se soustředit na další zápas."
Obránce David Černý: "V dnešním zápase jsme byli lepším týmem, ale když nebudeme proměňovat šance, nemůžeme vyhrávat. Dostali jsme laciné góly a tak soupeř zvítězil 4:0, i když tomu, co se dělo na hřišti, výsledek neodpovídá. Musíme dát hlavu nahoru a soustředit se na další zápas."
Záložník Kryštof Kolár: "Dnes jsme hráli zápas na velkém hřišti v Benešově . Samozřejmě jsme chtěli získat další body jako v zápase s Duklou, ale to se nám bohužel nepovedlo. V 1. poločase jsme hráli pěkný fotbal, přihrávkami jsme se dostávali za obranu, ale většina přihrávek šla do "ofsajdu". Ze začátku druhé půle jsme zase byli u míče častěji než soupeř, jen jsme se nedokázali dostat do nějaké větší šance. Soupeř dal 2 goly po protiútoku a pak jsme nedali penaltu. V závěru jsme inkasovali další 2 goly a tak jsme domů jeli s krutým výsledkem 0:4."


SESTAVA

BRANKY:
52. Breburda (Klauz) - 1:0; 60. Hašek (Breburda) - 2:0; 78. vlastní (Šimůnek - VARN) - 3:0; 87. Svoboda (Jírů) - 4:0
ŽK: 66.Hašek

Dnes jeden z nejlepších našich
hráčů - Pavel Breburda
J. Vosáhlo, L. Maršoun a A. Konopiský
versus Hoke (16) a Smejkal
Martin Svoboda se po dlouhé době
opět zapsal do tabulky střelců
Problémy Adama Konopiského
při průniku varnsdorfského hráče
Možná klíčový moment utkání
Kuba Kondelík chytá penaltu!
Jaroslav Janků si dnes
odehrál 70 minut

32. kolo
FK VIKTORIA
ŽIŽKOV
1:0
(0:0)

SK
BENEŠOV
JIŽ 180 MINUT JSME NEDOKÁZALI VSTŘELIT JEDINOU BRANKU!

07/05/2015
ZNOVU FESTIVAL PROMARNĚNÝCH ŠANCÍ
Středeční předehrávka v Satalicích v mnohém připomínala naši prohru v Chrudimi.
Znovu se jednalo o velmi hezký a slušně vedený fotbal, který předváděla obě dvě mužstva. Šancí bylo na obou stranách alespoň na 2 zápasy, ale protože i Viktorka má dost problémů se skórováním, nakonec musel rozhodnout o výsledku jediný gól. Velká smůla bylo to, že padnul do naší sítě a ještě k tomu v posledních vteřinách.
Již ve 4. minutě předvedl náš golman Jakub Kondelík excelentní zákrok, když bombu z "voleje", která vyšla z kopačky domácího kapitána a asi nejlepšího hráče Viktorky Martina Borka dokázal vyrazit na rohový kop. Hned o minutu ho ale po chybě Davida Pešty překonal domácí útočník Hynek. Naštěstí jeho střelu vykopával z brankové čáry kapitán Karel Vacek.
Ve 13. minutě asi zapomněli naši obránci na Borka, který mohl osamocen a naprosto v klidu vyslat 2 nebezpečné střely na naši branku. Naštěstí Kuba obě zlikvidoval.
Ve 14. minutě se poprvé dostal do obrovské šance Martin Svoboda, ale jak je u něj obvyklé, nebylo z toho vůbec nic. Stejná situace se v zápase opakovala ještě několikrát - vždy bez efektu. A když je takhle "úspěšný" náš nejlepší střelec (??!!??), tak se vlastně nemůžeme ničemu divit.
Ve 22. minutě se z ničeho nic ocitl osamocen před naší brankou žižkovský Marek, ale zřejmě se lekl příležitosti a mířil mimo. Běžela 29. minuta, J. Vosáhlo vyrobil obrovskou hrubku a bylo velké štěstí, že náš golman zmenšil střelecký úhel Markovi, jehož střela tak těsně minula naší bránu.
V 38. minutě měl dost času ke skórování Vojtěch Přitasil, zamířil nikým neobtěžován celkem dobře, ale žižkovský Přibyl vytáhnul rovněž fantastický zákrok a špičkami prstů vyrazil na roh. O 3 minuty později přišla opět obří šance Svobody - NO COMMENT!
Druhý poločas dál pokračoval v dobrém tempu a šance se neproměňovaly dál: Buď, díky dobrým zákrokům obou brankářů, ale spíše díky obrovské střelecké impotenci na obou stranách.
Přišla 79. minuta a s ní i klíčový moment utkání: Při vcelku nevinném hlavičkovém souboji se srazili hlavami náš zkušený stoper Karel Vacek s žižkovským Markem a oba hráči s lehkým otřesem mozku museli opustit hřiště. Pro nás to znamenalo, že na Karlovo místo nastoupil vedle nezkušeného Konopiského v nepříliš dobré pohodě hrající Zdeněk Hašek. Výsledkem bylo to, že v 86. minutě se hnali 2 viktoriánští útočníci Karvánek s Hynkem na našeho brankáře a ten předvedl svůj poslední výborný zákrok v zápase. Celé utkání mohl rozhodnout v 88. minutě J. Janků jehož vyslal do neskutečné šance přesnou přihrávkou Lukáš Maršoun, ale co s ní Jarda provedl - to opravdu bylo až komické..
Šance nakonec pokračovala naším rohovým kopem - ale to bylo spíše Pyrrhovo vítězství. Jakub Vosáhlo ho zahrál naprosto nesmyslně a nezodpovědně daleko od žižkovské brány a ještě k tomu přímo na kopačky jednoho z domácích záložníků. Ten si všimnul svého spoluhráče stojícího na půlící čáře a dlouhým pasem mu přihrál. Domácí útočník se lehkým přistrčením zbavil velmi nedůrazného Konopiského a překvapený Hašek při pokusu zabránit mu v pokračování tahu na naší branku, zmateně zahrál rukou. Velmi dobře rozhodující hlavní sudí p. Trska vše viděl a nařídil přímý volný kop z hranice šestnáctky.
Bylo jasné, že se jedná o poslední šanci domácích a všichni jsme čekali na přímou střelu na branku. To byl ale velký omyl! Žižkovský exekutor trestného kopu poslal lehký načechraný míč do našeho pokutového území na který naběhli pouze dva hráči: Martin Borek a Jakub Kondelík. Jejich duel vyzněl jasně pro žižkovského hráče, který hlavou skóroval, zatímco náš golman byl u míče pozdě. Pak už jen přišel trojitý hvizd rozhodčího a Žižkov se mohl radovat. My jsme podruhé za sebou prohráli tím nejtěsnějším poměrem. A přitom by stačilo tak málo: dát jeden, jediný gól!
Ale jak toho docílit - na to už naši hráči zřejmě zapomněli!
Conny

SESTAVA

BRANKA:
90. Borek (ŽIŽ) - 1:0
ŽK: 83.Přitasil

J. Vosáhlo svým lajdácky provedeným roh. kopem byl u zrodu naší porážky
Karel Vacek v těsném souboji
s domácím Vojtou Karvánkem
Nepříliš úspěšný obranný zákrok
stopera Adama Kobopiského
Obětí ojedinělého tvrdého
zákroku byl Vojta Přitasil
Žižkovský Marek byl pro nás do svého zranění permanentním nebezpečím
Dominik Vlasák se snaží probít
přes Hynka (17) a Sedláčka (7)

26. kolo
MFK
CHRUDIM
1:0
(0:0)

SK
BENEŠOV
NEJTĚSNĚJŠÍ PORÁŽKA PO DOBRÉM VÝKONU

03/05/2015
PROMARNĚNÉ ŠANCE ZABRÁNILY NAŠEMU VÍTĚZSTVÍ
Kdyby se hrálo na šance, odjížděli bychom z Chrudimi s vysokým vítězstvím. Jenže při fotbale žádné KDYBY neplatí - dostali jsme gól, žádný jsme nedali a proto odjíždíme z východních Čech bez bodu.
Ale od začátku. Již ve 12. minutě ztratil zbytečně na polovině hřiště míč David Pešta, Karel Vacek příliš nepospíchal bránit a tak musel na poslední chvíli zasahovat náš golman Jakub Kondelík, který šanci domácích odvrátil na rohový kop.
O pět minut později už zapomněl náš kapitán
na svoji liknavost popsanou výše a jako raketa vletěl po našem rohovém kopu do pokutového území a jeho tvrdá hlavička jen o pár centimetrů minula svůj cíl (viz obrázek). Za další minutu skvěle vybojoval míč v osobním souboji Martin Svoboda, ale zakončoval poněkud sobecky střelou nad bránu, zatímco na naběhnuvšího a připraveného Dominika Vlasáka zívala celá odkrytá branka domácích...
Ve 20. minutě nádherně pronikl do vápna individuálně Vojta Přitasil, který se bohužel v jasné střelecké pozici naopak snažil nesmyslně "nesobecky" ještě přihrávat zpět naslepo, ale našel pouze chrudimské zadáky. Ve 35. minutě zahrával trestný kop Jakub Vosáhlo a jeho točená střela přes zeď pouze rozezvučila břevno domácí branky. Chrudimský brankář Janda jen zíral, jak to dopadne.
Bylo tedy patrné, že i když měli domácí celý první poločas více ze hry, zaznamenatelnou šanci měli jen ve 12. minutě. Poločas tak skončil bezbrankově.
Druhá půle začala naším náporem, který sice ještě nebyl tak hektický jako v závěru utkání, ale pěknými kombinačními akcemi jsme se stále dostávali častěji před Jandovu branku. Důkazem toho byly dvě opravdu obří šance Martina Svobody, (48. a 57. minuta) které ale skončily bez úspěchu. Možná i proto ho trenér Matoušek vystřídal. Jeho post od té doby zaujal Jaroslav Janků, který si počínal mnohem lépe a možná i přesvědčil trenéra aby dostával šanci nastupovat od začátku.
Nedáš - dostaneš! Běžela 60. minuta utkání a podobně jako náš kapitán v 1. půli vletěl po rohu do pokutového území domácí Tlapák, který zcela osamocený z hranice malého vápna nedal Kubovi šanci. Jak se ukázalo později, byl to rozhodující okamžik utkání. Hned o minutu později se snažili domácí udeřit znovu, ale náš golman, ač musel zasahovat hned proti dvojici útočníků, nedovolil proniknout míči za svá záda. To byla ale poslední nebezpečná akce domácích.
Od této chvíle zcela jasně začalo na hřišti kralovat naše mužstvo. Jeden útok za druhým se valil na chrudimskou branku, ale vždy kousek, nebo něco, scházelo. Ať už to byla střela po úniku do brankáře (Přitasil), nebo bomba do tyče od dnes jasně nejlepšího našeho hráče Dominika Vlasáka, nebo další břevno po střele Vlasáka kdy následnou dobře umístěnou hlavičku k tyči (Janků) fantasticky zlikvidoval domácí golman Janda.
Nervy pracovaly a v úplném závěru se neudržel právě D. Vlasák, jehož zákrok zezadu ocenil velmi dobře pískající rozhodčí Václav Ježek po zásluze žlutou kartou a po ošetření domácího hráče už jenom ukončil zajímavý a kvalitní duel, který jsme díky svojí vlastní střelecké neschopnosti prohráli.
Tak snad příště na Viktorce to bude lepší!

Conny

SESTAVA

BRANKA:
60. Tlapák (CHR) - 1:0
ŽK: 90. Vlasák

17. minuta - hlavička Karla Vacka
jen o pár centimetrů míjí svůj cíl
Velmi razantní odkop
Zděnka Haška
Jaroslav Janků si počínal mnohem
lépe než jeho předchůdce
Dvojice našich obránců
A. Konopiský s David Pešta v akci
Poraženi ale nezlomeni!
Tak odcházeli naši hráči ze hřiště
Stadion Emila Zátopka v Chrudimi
místo dnešního zápasu

29. kolo (předehrávka):
SK
BENEŠOV
2:2
(1:1)
PEN. 4:2
FK
KOLÍN
ZISK 2 BODŮ JE PRO NÁS ZTRÁTOU...

29/04/2015
ZNOVU JSME VYROVNALI AŽ V POSLEDNÍCH VTEŘINÁCH
Za ideálního fotbalového počasí jsme se už ve 14. minutě radovali z vedení v zápase, když střílený centr do pokutového území vyslaný debutantem našeho mužstva Filipem Linhartem tečoval
špičkou boty Jaroslav Janků, čím zásadně změnil směr střely a brankář Kolína s přiléhavým jménem Terč se jen smutně díval jak zapadá do jeho sítě.
Naše vedení však trvalo pouhé 2 minuty. V té chvíli poslal kolínský Fuxa do našeho pokutového území vysoký centr (zřejmě), který však směřoval do naší branky. Brankář Šimáček ho bohužel neudržel a míč zapadl do naší branky. Radost hostů byla obrovská...
Takže se začínalo odznova. Na hřišti to v těchto chvílích vypadalo, jako když hrají dvě vyrovnaná mužstva a nikoliv 3. tým ligy proti poslednímu (bohužel).
Vyjímkou bylo snad jen bylo nádherné sólo velmi aktivního Dominika Vlasáka při kterém prošel sólově přes 5 kolínských hráčů, ale na zakončení mu už chyběly síly. Ve 39. minutě začal "napravovat" svou hrubku náš golman Pavel Šimáček, který "tváří v tvář" skvělým zákrokem zabránil skórovat jednomu z kolínských hráčů, který se dostal do brejku. V poslední minutě 1. půle vyslal ještě svůj projektil na branku hostí opět Dominik Vlasák, který obdržel dobrou přihrávku od Filipa Kulhavého. Tato střela však pouze rozezněla brankovou konstrukci.
Do druhé půle nastoupili L. Maršoun a M. Klauz (nahradili Linharta a Kulhavého) ale úroveň hry se jejich příchodem nikterak nezvedla. Na Mílovi Klauzovi je ohromně vidět, jak mu chybí ušlá tréninková zátěž a proti podzimu je jeho výkon méně než poloviční. Možná ho i zraněné koleno stále ještě trápí.
V 60. minutě se dostal po přihrávce O. Cettla do šance V. Přitasil ale ani jeho střela si nenašla cíl mezi tyčemi kolínské branky.
Naopak v 72. minutě přišel dlouhý centr za naši obranu, rychlík Ramšák velmi snadno přelstil našeho vyběhnuvšího golmana a Kolín se ujal velmi nečekaného vedení. Radost všech členů týmu v té chvíli už nebyla obrovská, ale přímo frenetická, protože začali věřit, že získají náš skalp.
Teprvé po této brance se náš výkon rapidně zlepšil a naše "sbíječky" Breburda, Svoboda, Vlasák, Přitasil aspol. se zakously do "kolínského betonu". Dokázaly ho ale rozdrobit až v nastaveném čase: Pavel Breburda našel Lukáše Maršouna, který na sebe vzal roli "spasitele"našeho týmu a vyrovnal!
V penaltovém rozstřelu zcela smazal svoji chybu z úvodu zápasu náš golman P. Šimáček, protože se mu podařilo 2x lapit penaltovou střelu hostí. Naši hráči (Hašek, Vosáhlo, Vlasák, Cettl - ANO, Klauz-NE) tak podruhé během 3 dní byli úspěšnější než soupeř a nakonec získali 2 body, což je vzhledem k průběhu utkání ještě dobré.
ALE POZOR!
Pánové, ve skutečnosti jste 1 bod ztratili, protože s posledním mužstvem ligy se musí jasně vyhrávat... a vysoko! V Chrudimi to musí být o něčem jiném, jinak odjedeme s pěkným výpraskem!
Conny

Jak to viděl soupeř:
Trocha štěstí v průběhu a nakonec smůla na závěr. Na perfektně střiženém trávníku v Benešově jsme odehráli určitě naše nejlepší utkání na jaře. Soupeři jsme dokázali konkurovat, nejen kvalitní defenzivou, ale také velmi dobrým herním výkonem s míčem. O tři body nás připravila až situace z 91 minuty. Dnes jsme mohli nastoupit v téměř ideálním složením a protože se hrálo v týdnu, tak i s odpočatými hráči U17, což se na všem výrazně projevilo. Všichni totiž patřili k nejlepším.
Soupeř šel do vedení po ojedinělé křídelní akci, my jsme vyrovnali po standartní situaci, po chybě domácího brankáře. Šance byly na obou stranách, při soupeřových nás dvakrát zachránila tyč. Naší největší měl Matěj Teslík, ale těsně minul branku.
Okolo 80 minuty našel Kasal skvěle Ramšáka, který se dnes nemýlil. Domácí vyrovnali po centru ze  strany, v poslední minutě utkání. Na penalty byli domácí šťastnější.
Dnešní náš velmi dobrý výkon měl pevné základy ve hře naší obranné čtveřice včele s perfektním dirigentem Matějem Vejrem. Celkově náš tým podal velmi dobrý týmový výkon s výraznými individuálními výkony. Dnes není hráče koho bych nemohl pochválit. Všichni se "vydali" na maximum. Věřím, že budeme schopni na tento výkon navázat v dalších utkáních. 


SESTAVA

BRANKY:
14. Janků (Linhart) - 1:0; 16. Fuxa (KOL) - 1:1; 72. Ramšák (KOL) - 1:2; 91. Maršoun (Breburda) - 2:2
ŽK: 77. Vosáhlo

Adam Konopiský má problémy
se střelcem 2. gólu Ramšákem
Jakub Vosáhlo zahrál
vcelku spolehlivě
Dnešním kapitánem našeho
mužstva byl Zdeněk Hašek
Střelec našeho 1. gólu J. Janků
při hlavičkovém souboji
Na Mílovi Klauzovi (vzadu) se hodně
projevuje dlouhá herní absence
Vojta Přitasil si připravuje míč
k ohrožení kolínské branky

25. kolo
SK
BENEŠOV
3:3
(1:1)
PEN. 5:4
FC BANÍK
SOKOLOV
NEUVĚŘITELNÝ OBRAT UTKÁNÍ

25/04/2015
VYROVNÁNÍ PŘIŠLO V POSLEDNÍ MINUTĚ Z POSLEDNÍ AKCE
V úvodní dvacetiminutovce hrálo prim naše mužstvo.
Výsledkem byla v 19. minutě branka Vojty Balaty, kterému přihrával Dominik Vlasák. Moc čisté svědomí asi nemá brankář Sokolova Chára, kterému tato velmi lehká střela skončila za zády. Byl taky za pár minut poté střídán golmanem Kýčkem.
Jenže - o minutu později už musel zasahovat náš golman Jakub Kondelík, když vytěsnil velmi nebezpečnou střelu na roh. Za další 3 minuty ztratil na polovině hřiště míč Ondra Cettl, sokolovský Fojtík prošel jak nůž máslem naší obranou a našemu golmanovi, který navíc nepříliš dobře vyběhl, nedal šanci a srovnal tak na poločasový výsledek 1:1.
Do 2. poločasu přišel na hřiště Pavel Breburda, který vystřídal Ondřeje Cettla. Dál se střídaly nebezpečné situace před oběma brankami, nicméně se mi zdálo, že Sokolov přebírá iniciativu a působí fotbalověji než naše mužstvo.
A bylo tomu tak! V 65. minutě otáčel stav utkání Marin Olah na 2:1 ve prospěch hostů. A aby toho nebylo dost, stejný hráč si v 80. minutě poradil s Davidem Peštou, kterého nejdříve lehce postrčil, David uklouzl a Olah s dosti velkého úhlu překonal našeho golmana.
Kuba sice jeho střelu vyrazil, ale skončila stejně v jeho brance. Myslím si, že golmanovi jeho kvalit by se něco podobného stávat nemělo, i když to bylo bomba asi ze 3 metrů.
V tu chvíli jsme si sáhli na dno a zřejmě nikdo na stadionu nevěřil, že by nějaké body mohly zůstat doma. A najednou začal fotbalový zázrak. Naši začali jezdit jak fretky a hned v 82. minutě vytáhnul z našeho pokutového území míč kapitán Karel Vacek, krásně našel Pavla Breburdu, který přízemní střelou překonal golmana Kýčka. Kontaktní gól byl tak na světě, ale zbývalo strašně málo času.
V 87. minutě poslal do šance Lukáše Maršouna Míla Klauz, ale zakončení Lukáše připomínalo spíše malou domů. A tak přišla naše poslední šance: Kuba Vosáhlo zahrával rohový kop a ve vzniklých zmatcích se nejlépe zorientoval David Pešta, který neuvěřitelně srovnal na konečných 3:3. Ihned potom rozhodčí ukončil utkání v normálním hracím čase.
Penaltovou loterii jsme již podruhé v krátké době vyhráli, když všichni naši exekutoři (Vacek, Vosáhlo, Klauz, Vlasák a Pešta) uspěli, zatímco 3. hráč ze Sokolova mířil do břevna. Nakonec jsme se tedy radovali i ze zisku 2 bodů.
Conny

SESTAVA

BRANKY:
19. Balata (Vlasák) - 1:0; 23. Fojtík (SOK) - 1:1; 65. Olah (SOK) - 1:2; 80. Olah (SOK) - 1:3; 82. Breburda (Vacek) - 2:3; 90. Pešta (Vosáhlo) - 3:3
ŽK: 61. Vacek

Typický průnik v podání
Dominika Vlasáka
Přetlačovaná mezi Karlem Vackem
a sokolovským Radimem Gebertem
Na hřišti se po dlouhé době
objevil i Míla Klauz
Na poslední rohový kop šel vypomoci
také golman Jakub Kondelík
Radost našich hráčů po vyrovnání
byla opravdu nelíčená
Třetí penalta Sokolova
takhle skončila na břevně

33. kolo:
SK SLAVIA
PRAHA
2:0
(0:0)

SK
BENEŠOV
DOMÁCÍ VYHRÁLI ZASLOUŽENĚ

23/04/2015
TLAK SLAVIE JSME VYDRŽELI JENOM V PRVNÍM POLOČASE
Od úvodního hvizdu výborného rozhodčího Petříka bylo navýsost jasné, že dnes se bude hrát úplně jiná partie, než na podzim u nás v Benešově.
Domácí na nás vlítli jak uragán, zatlačili nás na vlastní polovinu odkud jsme podnikali jen velmi sporadické výpady.
Největší šanci měli ve 22. minutě, ale slávistický útočník tváří v tvář našeho golmana sice překonal, ale jeho střela mířila o pár centimetrů vedle naší svatyně. Poločas jsme tedy přežili s výsledkem 0:0.
Do druhé půle nahradil trenér Matoušek nevýrazného Jakuba Vosáhla Kamilem Kulhavým a jak se záhy ukázalo, tak to nebylo to nejlepší řešení. Právě přes nezkušeného Kulhavého přišly během tří minut dva "smrtící údery" které nám Slavie zasadila v rozmezí 51.- 54. minuty. Nemůžeme mu to ale příliš vyčítat, protože soutěž U19 má trochu jinou a hlavně mnohem vyšší úroveň než soutěž U17, kterou Kamil stabilně hraje.
Slavie byla i nadále lepší a protože bylo nad slunce jasné, že žádné body nám z tohoto utkání nepoplynou, nasadil trenér do hry všechny hráče z lavičky i s brankářem Pavlem Šimáčkem. Pouze Míla Klauz, který už chtěl dnes také nastoupit, zůstal nakonec sedět na střídačce, protože při rozcvičování zjistil, že koleno stále ještě bolí. Tak třeba na chvilku příště...
Conny

Jak to viděl soupeř:
"V zápase s Benešovem jsme vyhráli zaslouženě díky svému kvalitnímu výkonu. Vytvořili jsme si spoustu krásných akcí, ale i tak jsme mnoho šancí zahodili."
Adam Petrouš, trenér


SESTAVA

BRANKY:
51.Zeman (SLA) - 1:0; 54. Heřman (SLA) - 2:0

U míče je
Vojtěch Přitasil
Mlýnice před naší brankou byla
v 1. půli skoro nepřetržitá
Martin Svoboda se snaží dohnat
střelce jedné branky Heřmana
Vojta Balata bojuje
se "sešívaným" protivníkem
Dvojice Hašek - Vacek se snaží
zastavit kapitána Slavie Havlinu
Na hřiště přišel v 75. minutě
golman Pavel Šimáček

24. kolo:
FC MAS
TÁBORSKO
1:1
(1:0)
PEN. 3:4

SK
BENEŠOV
V TÁBORSKU JAKO OBVYKLE - VELKÉ DRAMA

20/04/2015
ROZHODLA 84. MINUTA
Již ve 2. minutě pálil tvrdě Dominik Vlasák na brankáře Barvu
, který si však s jeho pokusem poradil, i když s velkými obtížemi. Po této nebezpečné situaci si rozhodčí zřejmě řekli, že "takhle by to teda nešlo" a začaly se dít věci..
Již ve 12. minutě přišel ke slovu trestný kop z ideálního místa a vzdálenosti po faulu, který viděl asi jen rozhodčí Benedikt. Exekuce se Svojšemu povedla dokonale a náš golman se jen smutně díval po míči. Jeho chvíle ale měly teprve přijít...
Celá první půle byla ve znamení osobních soubojů a potyček, přičemž poměr faulů na obou stranách byl vskutku originální: 4 u domácích ku 17 hostů! Zajímavé, že? O otáčení vhazování a posuzováno ofsajdů snad ani nemluvit.
První poločas jsme tak prohráli 0:1.
Ve druhém poločase naši hráči zvýšili obrátky, a bylo na nich vidět, jak moc se chtějí vzepřít osudu, který jim Benedikt a spol. chtěli přichystat. Góly jsme zatím nedávali, ale za to jsme dostávali žluté karty a to hned 3: Balata, Hašek, Jírů a Janků. V 65. minutě si pěkně naběhl na rohový kop Zdeněk Hašek a jeho střela hlavou silně zaváněla gólem, leč nestalo se tak a míč o pár centimetrů minul branku domácích.
V 77. minutě se to konečně podařilo: Ondra Cettl vyslal vpřed přesnou přihrávkou Dominika Vlasáka, který bombou z poměrně velké vzdálenosti nedal domácímu golmanovi šanci. Bylo srovnáno!
To sice byla paráda, ale zbývalo dlouhých 13 minut, které měl zcela ve své moci Benedikt. A ten se předvedl hned po 7-mi minutách, kdy odpískal neexistující faul Karla Vacka v pokutovém území a nařídil penaltu!
A této minutě (84.) se lámal chleba: Nařízenou penaltu náš golman Jakub Kondelík gepardím skokem k tyči zneškodnil a dokonce ji ani nevyrazil, ale zůstala jak přilepená na jeho rukavicích. PARÁDA!!!
Hned po této situaci se dostal ještě jednou ke slovu Dominik Vlasák, ale jeho tvrdou střelu skvělým zákrokem zlikvidoval pro změnu táborský brankář Barva. Příležitost zahrávat rohový kop jsme už pak raději nedostali, protože stát se mohlo nedejbože cokoliv a ten "člověk s píšťalkou" (protože říkat mu rozhodčí by byla ostuda pro jeho kolegy) ukončil zápas v normální hrací době.
Ke slovu tedy přišly penalty a fotbalový Bůh byl tentokrát spravedlivý: Kuba 2 chytil, z našich hráčů neproměnil pouze V. Přitasil, zatímco K. Vlasák, J. Vosáhlo, D. Vlasák a O. Cettl ano, a proto si vezeme si z Táborska velmi cenné 2 body.
GLOSA NA ZÁVĚR:
Protože mi svítilo slunce do objektivu, celé utkání jsem fotil z protilehlé strany od střídaček. Mimoděk jsem zaslechl dialog majitele Táborska pana Smrže, který se dostavil v průběhu 1. půle a staršího z dvojice pomezních rozhočích (pánové Polák a Křížovský).
Zněl následovně:
Smrž: Ahoj, tak jak to vypadá?
Pomezní rozhodčí: VEDEME 1:0 (Kdo MY jako? Táborsko?!!!)
S: Tak to je fajn! A ZPENALTY, NEBO Z TRESTŇÁKU? (čili moc se ani nepředpokládá, že by padl férově ze hry!)
PR: Z trestňáku
S: Super, tak to je dobře!
HEZKÝ, CO??!!!

Conny

SESTAVA

BRANKY:
12. Svojše (TÁB) - 1:0; 77. Vlasák (Cettl) - 1:1
ŽK: 52. TÁB -13. Balata, 61. Jírů,
71. Janků, 74. Hašek

David Pešta v hlavičkovém souboji
s domácím Vojtěchem Kostkou
Pavel Breburda se snaží
obhodit domácího hráče
Vojta Přitasil
při zpracování míče
I "slušňák" Vojta Balata
vyfasoval žlutou kartu
84. minuta - a Kuba chytá nesmyslně
nařízený pokutový kop
Obrovská radost našich hráčů
po penaltovém rozstřelu

23. kolo:
SK
BENEŠOV
1:0
(1:0)
SK
SENCO
DOUBRAVKA
HUBENÉ VÍTĚZSTVÍ - TAKY VÍTĚZSTVÍ!

11/04/2015
ŠKODA ZMAŘENÝCH ŠANCÍ
Do utkání jsme nastupovali v úloze favorita, nicméně 1. poločas tomu tak nenapovídal. Hosté byli aktivnější a byli i častěji u naší branky než naši hráči (viz poměr rohových kopů 7:1!). Naštěstí pro nás jejich snaha ohrozit našeho golmana byla spíše platonická.
To my jsme měli gólových šancí mnohem více. Již ve 4. minutě po svém vlastním průniku vyslal projektil na branku hostí Vojtěch Přitasil, ale golman hostí Šteffel s námahou jeho střelu reflexivně vykopnul nohou.
A hned o minutu později si vybral svoji nováčkovskou daň v A-týmu Kamil Kulhavý, který ve 100% šanci Šteffela rovněž překonat nedokázal.
V 19. minutě došlo pro nás k nepříjemné události: Martin Svoboda si při nevinném souboji s hostujícím obráncem u autové čáry poranil koleno a musel být střídán. Jeho post zaujala " naše druhá věž" - Pavel Breburda.
Když jsme se pomalu chystali na odchod do šaten, z nenápadné akce u které byl Ondra Cettl jsme konečně udeřili. Ondra totiž poslal z levého křídla nadýchaný centr, na který si naběhl jako tank kapitán Karel Vacek a nezadržitelně hlavou skóroval. Jak se později ukázalo, byla to střela vítězná.
Ve 2. půli začalo i naše mužstvo více operovat v prostoru před brankou hostí. Hned v úvodu Vojta Přitasil po průniku předložil gólovou příležitost Pavlovi Breburdovi, ten jí ale nedokázal zužitkovat.
V 65. minutě zřejmě chytil "druhý dech" Dominik Vlasák a začal servírovat svým spoluhráčům gólové lahůdky jak na běžícím pásu. Bohužel je ani Hašek, Balata či Vacek nedokázali proměnit.
Snad největší šanci v zápase měl v 80. minutě Zdeněk Hašek, jemuž Vlasákovu přihrávku velice vtipně pustil Vojta Balata, nicméně Zdeněk situace, kdy běží sám na brankáře, prostě neumí vyřešit. To už jsme na jaře zažili několikrát.
V 81. minutě ještě prošel obranou hostí nádherně Vojta Přitasil, ale Vojta Balata, který mohl definitivně zpečetit naše vítězství, branku soupeře minul. A protože ani hosté již nic světoborného nepředvedli, dovedli jsme naše hubené vítězství až do úplného konce.
Conny

SESTAVA

BRANKY:
40. Vacek (Cettl) - 1:0
ŽK: 84. Soukup (DOUB)

Tady šel do souboje s Kavalírem (12)
Vojta Přitasil pěkně "zvostra"
Nesmlouvavý Ondra Cettl v souboji
s doubravským Kavalírem
Jarda Janků nastoupil na poslední
dvacetiminutovku za Breburdu
David Pešta si po celé jaro udržuje
stabilně vysoký standard
Pavel Breburda střídal zraněného
Svobodu a pak byl sám vystřídán
Takovýhle "přetlak" u naší brány
byl při každém rohu Doubravky

22. kolo:
FK BANÍK
MOST
1:1
(1:1)
PEN. 4:2

SK
BENEŠOV
MOST NÁS OBRAL O DVA BODY

03/04/2015
PENALTY NÁM TEDY MOC NEJDOU...
Do Mostu jsme přijeli jako favorité, nicméně průběh zápasu tomu vůbec neodpovídal
. V anotaci na toto utkání jsem upozorňoval, že Most na jaře "jede" a měl jsem velkou pravdu. Po úvodním hvizdu rozhodčího Tomáše Bauma (mimochodem pískal naprosto přesně a korektně) se domácí do nás zakousli jako "buldoci", zamkli nás na naší polovině a jen s velkou námahou a také díky výborným zákrokům golmana Jakuba Kondelíka jsme drželi až do 36. minuty čisté konto, přičemž brankář domácích Stanko se z nudy mohl věnovat hledáním čtyřlístků, kdyby ovšem na umělce rostly.
Bylo naprosto jasné, že při tlaku, jaký na nás domácí vyvíjeli, musí zákonitě dojít ke skórování. A to se také ve 36. minutě stalo, když domácí Schon po dlouhém centru snadno přesprintoval našeho stopera Jardu Jírů, následně zasekl a jeho zpětná přihrávka přesně našla Weickerta, který mohl osamocenému Kubovi dát vybrat, kam že to chce. Prohráváme 0:1.
Naštěstí vedení hostů netrvalo dlouho. Po snad naší jediné podařené akci hned v 38. minutě, si několikrát mezi sebou v běhu a na jeden dotek vyměnili míč Vojta Balata s Dominikem Vlasákem, který celou akci také úspěšně završil gólem - 1:1. O minutu později už ale zase hořelo před naší svatyní a náš golman po dvou ranách těsně za sebou znovu dokázal nepropustit míč za svá záda.
Po, zřejmě důsledné, domluvě v šatně, se naši hráči ve 2. půli vzchopili a hru dokázali vyrovnat. Hodně tomu napomohl "jezdič" Pavel Breburda, který nastoupil do 2. půle namísto Zdeňka Haška, který dnes nebyl příliš ve své kůži. Pája hru rozpohyboval a dokonce mohl v 80. minutě po velmi pěkné přihrávce Ondry Cettla rozhodnout. Síť sice rozvlnil, ale jenom tu boční a ještě k tomu zvenku. Dvě minuty předtím se do obrovské šance dostal také Dominik Vlasák, ale při pokusu poslat míč šajtlí podél domácího golmana jen o pár centimetrů svůj cíl minul. Další góly už nepadly a po remíze 1:1 tak musely přijít ke slovu pokutové kopy.
Zde jsme ale totálně shořeli: První pokutový kop poslal kapitán Karel Vacek Pánubohu do oken, zatímco domácí proměnili i když Kuba směr vystihnul. Druhou penaltu proměnil Kuba Vosáhlo a náš golman chytil penaltu domácím. V té chvíli to ještě vypadalo celkem nadějně. Následující sérii jak Jarda Jírů, tak domácí hráč proměnili, ale to už bylo z naší strany vše.
Následující dvě série totiž již proměňovali pouze domácí, protože jak Dominik Vlasák, tak David Pešta dokázali pouze přesně nastřelit brankáře.
Tím pádem domácí berou body dva, zatímco naše mužstvo odváží do Benešova pouze bod jeden.
Conny

Jak to viděl soupeř:
"stejně jako my, neboť se odkazuje na můj komentář

SESTAVA

BRANKY:
36.Weickert (MOST) - 1:0; 38. Vlasák (Balata) - 1:1
ŽK: 48. MOST -77. Vosáhlo

David Pešta a Pavel Breburda číhají
co chce provést domácí Zicha
Těsná obrana na nebezpečného
Schona v podání J. Vosáhla
Ondra Cettl dnes podal
asi svůj nejlepší výkon na jaře
K odkopu se chystá náš stoper
Jaroslav Jírů
Tuhý boj Pavla Breburdy
proti domácímu Zichovi
Kuba chytá penaltu!
To jsme ještě věřili a doufali...

21. kolo:
SK
BENEŠOV
4:1
(3:1)
FC OLYMPIA
HRADEC
KRÁLOVÉ
OPĚT VÍTĚZSTVÍ - TENTOKRÁT CELKEM V POKLIDU

29/03/2015
MARTIN SVOBODA SE ZNOVU TREFIL DVAKRÁT DO ČERNÉHO
Uplynulo sotva pár vteřin od zahájení zápasu a mohli jsme vést! Stalo se to když při rohovém kopu Jakuba Vosáhla se vřítil do šestnáctky jako tank kapitán Karel Vacek, jehož tvrdá střela hlavou jen o pár centimetrů mířila mimo prostor hradecké branky.

Hned od úvodu zápasu bylo znát, že hradečtí mají z našeho mužstva značný respekt a kromě 16. minuty, kdy náš golman Jakub Kondelík skvěle zlikvidoval hlavičku hostujícího útočníka snad ze 3 metrů, nebyli pro naši branku nijak zvlášť nebezpeční. Ve 21. minutě vznikla velice pohledná akce na jeden dotyk po ose Hašek - Vosáhlo - Balata a nebýt výborného instinktivního zákroku hradeckého golmana Baťhy, mohl se posledně jmenovaný po delší době radovat z úspěchu.
O minutu později se postavil k provedení trestného kopu Karel Vacek, ale bohužel jeho velmi pěknou a tvrdou střelu dokázal Baťha s velkými obtížemi odvrátil na roh. Ve 23. minutě jsme už ale vedli. Stalo se to po vtipném a bleskovém rozehrání rohového kopu Dominikem Vlasákem, hosté nebyli zkoncentrovaní a Kuba Vosáhlo propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0.
Ve 29. minutě byl znovu u zrodu branky Dominik Vlasák, který dlouhým sprintem dohnal zdánlivě ztracený míč před autovou čarou a dokázal odcentrovat před branku Hradce. Martin Svoboda sice tuto velkou šanci promáchnul, ale Vojta Přitasil se už nemýlil - 2:0.
V 38. minutě se ze střelce proměnil v nahravače Vojta Přitasil, který se probil po levém křídle a jeho finální přihrávka směřovala zcela přesně na kopačky Martina Svobody, který se teď už nemýlil (a ono to snad ani nešlo) a do odkryté branky zasunul míč potřetí - 3:0. Za dvě minuty se ale ke slovu dostali i hosté, když útočník Ličman v osobním souboji dokázal přetlačit Karla Vacka a náš golman byl v té chvíli bezmocný - 3:1. Tak skončil i 1. poločas.
Druhá půle byla už zcela v moci našeho mužstva, pouze v 59. minutě musel náš golman znovu vytasit skvělý zákrok, kterým tak zabránil jistému gólu. Na hřiště se pak dostali i všichni náhradníci z lavičky: Adam Konopiský (ten odehrál celý poločas na pozici stopera a počínal si nadmíru dobře), Pavel Breburda s Lukášem Maršounem (oba cca na 20 minut) a dokonce se na 12 minut postavil do branky i Denis Dvořák.
V 67. minutě se gólové skóre uzavíralo. Stalo se tak po přesně provedeném rohovém kopu Jakuba Vosáhla, jehož míč přistál na hlavě nejvyššího muže na hřišti, našeho Martina Straky, který již ve druhém zápase po sobě vstřelil vždy 2 branky a který uzavřel utkání na konečných 4:1.
Conny

Jak to viděl soupeř:
"Do zápasu jsme nevstoupili dobře, hned z prvního útoku jsme soupeři darovali zadarmo roh, ze kterého domácí nebezpečně zakončovali.První šance utkání přišla ve 13. minutě kdy centr Mejvalda, těsně minul v malém vápně Pilný.
V 19. minutě se protáhl mezi obránci Korčák, předložil míč na malé vápno Rutschovi, ten však ve vyložené šanci nepřekonal domácího brankaře, který se blýskl dobrým zákrokem. Nedáš  dostaneš, platilo i v tomto zápase. Ve 21. minutě domácí sérii tří rohových kopů přetavili ve vedoucí gól, když střela domácího hráče z 20 metrů prošla klubkem hráčů po zemi trochu překvapivě až do sítě - 1:0.
V další šanci se domácí ocitli ve 24. minutě, ale brankář Baťha, byl pozorný. Ve 28. minutě zahrávala Olympia rohový kop odraženého míče se zmocnili domácí a svůj rychlý přechod do útoku přesně zakončili - 2:0.
V tu dobu s hra přelévala z jedné strany na druhou, akce však vesměs končily na velkých vápnech obou soupeřů. Ve 37. minutě podnikly domácí opět jednu ze svých rychlých přímočarých akcí a zvýšili již na - 3:0.
Ve 39. minutě dokázal odpovědět Ličman, Korčák se protáhl kolem domácího hráče a předložil právě Ličmanovi - 3:1.
Ve druhém poločase v 59. minutě brankař domácích vytáhl skvělý zákrok a vychytal Pilného stejně tak kryl i Pilného tvrdou střelu v 69. minutě.
Ve druhém poločase náš tým sice měl opticky více míč na kopačkách, ale naše akce zůstávali nedotažené a soupeři stačilo, aby po opět standardní situaci v 70. minutě zvýšil na konečných 4:1.
Trenér M. Kormaník k utkání řekl, „Soupeř z Benešova si lépe než náš tým počínal v posledních 30 metrech hrací plochy a to jak směrem do defenzivy i směrem do ofenzivy a hlavně pak ve velkých vápnech, proto zaslouženě zvítězil. Benešovští nastoupili téměř výhradně s „dorazovým“ ročníkem 1996 a řekl bych, že oproti našemu týmu, který je naopak tvořen téměř výhradně hráči 1997 byli silnější v řadě soubojových situací. Toto však neomlouvá nezodpovědné počínání našich hráčů, zejména směrem do defenzivy z čehož pramení řada laciných gólů, stejně jako naše špatné vstupy do zápasů.

SESTAVA

BRANKY:
23. Vosáhlo (Vlasák) - 1:0; 29. Přitasil (Vlasák) - 2:0; 38. Svoboda (Přitasil) - 3:0; 40. Ličman (OHK) - 3:1; 67. Svoboda (Vosáhlo) - 4:1
ŽK: 42. Cettl - 60. Růžička (HRADEC)

Spolupráce dvojice
Zdeněk Hašek - Karel Vacek
Vojta Balata opět dřel
celý zápas jako kůň
Domink Vlasák sehrál
kvalitní zápas
Adam Konopiský sehrál celý druhý poločas a počínal si velmi dobře
Pavel Breburda nastoupil až v záverečné dvacetiminutovce
Na posledních 12 minut nastoupil
do branky i Denis Dvořák

20. kolo:
FK DUKLA
PRAHA
2:3
(1:3)
SK
BENEŠOV
VÍTĚZSTVÍ - ALE AŽ PO VELKÉM BOJI

14/03/2015
MARTIN SVOBODA VSÍTIL 2 GÓLY BĚHEM DVOU MINUT
Již ve 4. minutě se krásně uvolnil Zdeněk Hašek, ovšem jeho do nebe volající šance po gólu, zůstala nevyslyšena, když zbrkle nastřelil padajícího golmana Dukly Steinbauera.

Co se nepovedlo Haškovi, to se povedlo o minutu později Vojtovi Přitasilovi, který zužitkoval gólovou přihrávku od Martina Svobody a poslal tak svůj tým do vedení.
V. Přitasil se dostal ještě do slibné šance v 11. minutě, ale přesnou přihrávku od Dominika Vlasáka poslal těsně vedle levé tyče domácí branky.
V 16. minutě ale však už byl stav srovnán, když po rohu obdržel krásnou přihrávku mezi vápna domácí Brabenec, který nedal našemu golmanovi šanci. V rozmezí 24. až 26. minuty přišly velké chvíle našeho Martina Svobody: nejprve ve 24. minutě přiťuknul Přitasil zpět na Vosáhla, na jehož přesný centr si Martin vyskočil a nezadržitelně hlavou, z poměrně velké dálky, skóroval. Byla to "rána, jak když kopne kůň!"
O dvě minuty později prováděl rohový kop Jakub Vosáhlo, domácí brankář míč po výskoku neudržel a pro Martina bylo už velice jednoduché zasunout míč do branky podruhé. Vedeme 3:1!
V té chvíli jsme si mysleli, že naše rozjeté mužstvo bude sázet další góly, ale nestalo se tak. Naopak v rozmezí 27. - 31. minuty musel 2x za sebou včasným vyběhnutím řešit náš golman Kuba Kondelík situace, kdy přes Jardu Jírů procházel rychlý útočník Dukly jak" nůž máslem".
Obrovskou šanci pak promarnil ve 43. minutě Vojta Přitasil, který se sice nádherně probil soupeřovou obranou, bohužel finální zakončení skončilo na tyči pražské branky. Vzápětí se na druhé straně opět blýsknul náš golman, když dokázal zlikvidovat obdobnou velkou šanci domácích. V téže minutě mohl ještě završit svůj hattrick Martin Svoboda, ale v rozhodujícím okamžiku nedokázal překonat brankáře Dukly.
Přišel druhý poločas a s ním i úplně jiná Dukla, která svojí bojovností, pohybem a přesnou kombinací zatlačila naše mužstvo na jeho vlastní polovinu. Jeden útok za druhým se valil na naši branku a přetížená obrana, v čele s gólmanem, byla permanentně přetížena. Až do 71. minuty velký tlak s obtížemi odvracela, ale právě v této minutě dokázala Dukla po skrumáži vstřelit kontaktní branku, když se trefil pražský Šahini.
V té chvíli snad při nás stál sám fotbalový Bůh, který už nedovolil Dukle vyrovnat, i když některé její pokusy snad jen o milimetry míjely naší svatyni.
Takže se nám všem ohromně ulevilo, když v 93. minutě rozhodčí utkání ukončil a my si vezeme do Benešova velmi cenné a vydřené body za vítězství.
Zároveň tak můžeme zavřít ústa anonymním pisálkům kteří neustále vykřikují, že umíme vyhrávat jen za pomoci rozhodčích doma. Pan rozhodčí Michal Štefan pískal naprosto nestraně a objektivně a přesto jsme dokázali vyhrát! Není to dostatečná odpověď?
Conny

Jak to viděl soupeř:
Roman Skuhravý: "Ve třetím jarním utkání jsme na domácím hřišti přivítali SK Benešov. Do zápasu jsme šli s odhodláním favorita potrápit, ale naše produktivita nebyla taková, jakou by si vypracované šance zasloužili. Celý zápas se musel všem přítomným líbit, protože od úvodních minut se střídali útočné akce na obou stranách. Soupeř nás nutil do ztrát vysokým napadáním, my kontrovali kombinační hrou. V prvním poločase jsme se nevyvarovali riskantních ztrát a zbytečně krkolomnou až alibistickou rozehrávkou, kterou soupeř potrestal hned v páté minutě. Kluci vyrovnali nádhernou brankou Vojty Brabence. Zlepšili jsme pohyb, uklidnili se na míči a vše nasvědčovalo, že je jen otázkou času, kdy otočíme výsledek. Bohužel dvě slepené branky po našich chybách ve středu obrany umožnili soupeři odskočit do dvoubrankového vedení. Ve druhém poločase jsme hráli tak jak chceme, s nasazením, tlakem na prostor a míč, kvalitou v kombinaci, touhou a šancemi. Místy až drtivou převahu jsme bohužel přetavili jen v jednu branku a proto si soupeř odváží dle mého velice cennou výhru. Věřím, že nám tento zápas pomůže do dalších tréninků a zápasů. Dnes jsme nedostali odměnu, asi zaslouženě, protože fotbal odmění jen kvalitu po celé utkání a k té my chceme dojít."


SESTAVA

BRANKY:
5. Přitasil (Svoboda) - 0:1; 16. Brabenec (DUK) - 1:1; 24. Svoboda (Přitasil, Vosáhlo) - 1:2; 26. Svoboda (Vosáhlo) - 1:3; 71. Šahini (DUK) - 2:3
ŽK: 49. Pešta, 76. Přitasil - 50. Brabenec (DUKLA)

Velká radost našich hráčů
po druhém Svobodově gólu
Zdeněk Hašek se snaží zastavit
pražského Martina Petráka
David Pešta byl po jednozápasové
absenci znovu výborný
Jaroslav Jírů měl v první půli velké
potíže s rychlonohým D. Hájkem
D. Pešta a V. Přitasil v souboji
s dukelským hráčem Pěšičkou
To vypadá jako "seskok padákem
ve dvojici" (Vojta Balata)

19. kolo:
SK
BENEŠOV
2:1
(0:1)
FK
NÁCHOD
DVA ROZDÍLNÉ POLOČASY

14/03/2015
OBRAT PŘIŠEL VE DRUHÉ PŮLI
Od úvodního hvizdu byl náš soupeř lepší a ve všech herních fázích nás přehrával. My jsme se dostávali na polovinu soupeře sporadicky a žádnou šanci ke skórování jsme si nepřipravili. Teprve v závěrečných 5 minutách se začalo projevovat jakési zlepšení.
Do druhého poločasu provedl trenér Matoušek změny, které výrazně přispěly k obratu utkání: stáhl velmi nevýrazného Šimona
Petráška, na jehož místo se posunul Vojta Přitasil a co bylo hlavní - v útoku na křídle nastoupil Pavel Breburda, který naši hru nesmírně oživil. Z jeho pohybu a rychlosti byli náchodští obránci jak opaření a nevěděli kam dřív skočit. Śkoda byla jen v tom, že ani Pavel sám, ale ani ostatní útočníci nedokázali šance, které jim předkládal, nebo do kterých se svým pohybem dostal, nějak gólově zužitkovat.
Hned z rozehrávky ve 46. minutě poslal Breburda po svém průniku přesnou gólovou přihrávku na M. Svobodu, který však promáchnul a skóre se neměnilo. Vyrovnání přišlo až během další čtvrthodinky kdy Pavel neúnavně pronikal a servíroval nádherné přihrávky: ta gólová směřovala na M. Svobodu, který však pálil pouze do brankáře Vika, ten střelu dokázal jen vyrazit před sebe a Vojtěch Balata neměl žádný problém nekompromisně zavěsit - vyrovnáno 1:1.
Na hřiště se dostal v 71. minutě i další dlouhán Jaroslav Janků, který měl několik šancí skórovat, ale ani jednou se mu to nepovedlo. Trestuhodný byl hlavně jeho únik ve dvojici s Pavlem Breburdou, kde stačilo Pavlovi přiťuknout a on by skóroval do prázdné brány. Žel Janků zvolil střelu do brankáře.
Všichni už jsme se těšili na penalty, když zahrozili i hosté a nebýt opravdu skvělého reflexivního zákroku našeho brankáře Kuby Kondelíka v 90. minutě, mohli se z vítězství klidně radovat hosté.
A v té chvíli přišlo ke slovu známé pravidlo NEDÁŠ - DOSTANEŠ! Založili jsme rychlý útok, který zatím skončil pouze naším rohem. To už se hrálo přesčas (rozhodčí nastavoval 4 minuty) a rohový kop Kuby Vosáhla se snažil odhlavičkovat náchodský obránce do bezpečí, bohužel pro něj míč skončil na kopačkách našeho mladíka Lukáše Maršouna (byl v té době na hřišti 8 minut!), který s naprostým klidem "mazácky" poslal míč do šibenice Vikovy branky. Prakticky tak rozhodl o našem zisku 3 bodů, protože za 2 minuty hlavní rozhodčí Josef Vnuk ukončil utkání.
Conny

Jak to viděl soupeř:
Ve velmi těžkém utkání jsme odehráli dobré pasáže,ale bohužel i pasáže,které k naší hře nepatří.Odehráli jsme dobrých 30 minut,šli do vedení,ale zbytek poločasu to od nás nemělo s fotbalem nic společného.Druhý poločas začal v duchu prvního,takže naše hra nebyla dobrá.Hráli jsme vysoké míče,které na domácí neplatili.Od 70 minuty jsme zlepšili kombinaci a přišli i šance.Oba týmy chtěli vyhrát,domácí byli v závěru šťastnější.


SESTAVA

BRANKY:
26. NACH (Vacek) - 1:0; 63. Balata (Breburda, Straka) - 1:1; 92. Maršoun - 2:1
ŽK: 51. Cettl

Ondra Cettl hlavičkuje - dnes hrál tak, jak jsme od něho bývali vždy zvyklí

Dvojice obránců Petrášek - Jírů
zastavuje Jana Havlenu
Velká radost našich hráčů po
vyrovnávací brance Vojty Balaty
Martin Svoboda v tvrdém souboji
s náchodským Runkasem
Vojta Balata se ocitnul na zemi po
střetu s kapitánem hostů Panenkou
Takhle provádí Zdeněk Hašek
těsnou "osobku" proti Pipkovi

18. kolo:
SK
KLADNO
1:0
(0:0)
SK
BENEŠOV
Z KLADNA PŘIJÍŽDÍME BEZ BODŮ

07/03/2015
VE VYROVNANÉM DUELU MĚLI DOMÁCÍ VÍCE ŠTĚSTÍ
Už v 8. minutě jsme si všichni chtěli zakřičet "GÓL", ale ani Zdeněk Hašek a po něm Vojta Přitasil nedokázali přetlačit kladenské obránce a zasunout míč do branky.
Kdybychom tento moment zužitkovali, zřejmě by se utkání vyvíjelo zcela jinak.
Takhle jsme sice byli lepším mužstvem, byli jsme více na polovině domácích, ale žádný gólový efekt tato naše převaha nepřinesla. Ve 44. minutě mohl po svém překrásném sólu přes půlku hřiště vstřelit "gól do šatny" opět Vojta Přitasil, žel v záverečné fázi pálil pouze do brankáře Šulka.
Maličké zaváhání levé strany naší obrany v úvodu 2. poločasu způsobilo, že trojici Bystřický, Sirůček a Červenka byl ponechán větší prostor, který okamžitě bleskurychlou a pohlednou kombinací zužitkovali posledně jmenovaným ke vstřelení branky. Jak se později ukázalo, jednalo se o moment klíčový a rozhodující o naší porážce.
Po obdržené brance jsme zvýšili tlak, který však domácí dokázali eliminovat a sami se pouštěli rovněž do nebezpečných akcí. V 53. minutě musel náš golman Jakub Kondelík zázračně vykrýt střelu po zemi k tyči od Červenky.
V 65. minutě zápasu nastal další klíčový moment, když domácí golman při výkopu napálil míč do Martina Svobody, od něhož se odrazil a směřoval do branky. Jarda Janků, ve snaze vše pojistit, ještě míč lehce na brankové čáře doklepl do sítě, nicméně gól nebyl uznán pro jeho domnělý ofsajd! Byl, či nebyl?
V 76. minutě se dostal do brejku Martin Svoboda, běžel úplně sám na domácího brankáře, ale přelstít ho nedokázal a k vyrovnání stavu nedošlo. Pěkný zákrok pak v 83. minutě předvedl opět náš golman, když se nenechal přehodit lobem uniknuvšího Bystřického a míč chytil.
Za pár minut později velice nepřesný hlavní rozhodčí Pastyřík třikrát naposledy zahvízdal a definitivně tak ztvrdil vítězství domácího mužstva.
Conny

SESTAVA

BRANKY:
49. Červenka (KLA) - 1:0
ŽK: 65. KLA

Tuhý boj s domácími Bystřickým a Sirůčkem svádí V. Přitasil a J. Janků
David Pešta zastavuje atak
domácího Tomáše Boráka
Zdeněk Hašek při obranném
zákroku na Michala Cabejška
Velmi těsnou obranu na Sirůčka
předvádí Jakub Vosáhlo
Martin Svoboda si "naskočil" na
Bodnára (18) a golmana Šulka
"Trma-vrma" před kladenskou brankou
v podání V. Přitasila a M. Svobody

 

Neoficiální stránky SK Benešov - U19
admin: Ing. Jiří Kondelík
email: info@conny.cz
07/2013 ©