Počet přístupů:
On-line:
www.weblight.cz

29. kolo:
SK
BENEŠOV
4:5
(3:4)
FK ÚSTÍ
NAD LABEM
9 GÓLŮ - TAK TO VYPADÁ, KDYŽ SI OBRANY VEZMOU DOVOLENOU!

06/06/2014
PORÁŽKA, KTERÁ UŽ NEVADÍ A ANI NEMRZÍ
Dnešní zápas naznačil, jak by mohly vypadat zápasy, které se hrají bez jakýchkoli taktických pokynů, kdy mužstva nejsou svázána bojem o důležité body a mohou hrát svůj ofenzivní fotbal. To se, myslím si, musí každému divákovi líbit, i když těm Ústeckým o trochu víc.
Pravdou ale dnes také je, a to musíme objektivně přiznat, že jindy naše opora v brance Jakub Kondelík, byl dnes už zřejmě myšlenkami někde na prázdninách a jeho kolega v ústecké brance Satek ho předčil. Myslím si že na první a čtvrté brance měl náš gólman svůj podíl.
Ale od začátku - běžela 3. minuta utkání, Patrik Vyhlídal nezodpovědně při nepodařené kličce na místě stopera ztratil míč a nejlepší hráč zápasu Ljuan Baftijar otevřel svůj hattrickový účet. Vedení hostům ale vydrželo pouhé 2 minuty, protože skvěle hrající Martin Straka vyhrál (jako většinou) hlavičkový souboj, přiklepl míč Kubovi Horkému, ten vyslal do sóla Ondru Cettla, který zkušeně, přesným lobem, srovnával stav.
V 19. minutě se po rohu dostal k míči, kdo jiný než Martin Straka, ale jeho hlavičku stačil ještě brankář hostů zlikvidovat. Smůlu ale měl o dalších 7 minut, kdy Luboš Balata uviděl ve čtverci zcela volného Oldu Koryntu, který placírkou a z "voleje" nezadržitelně poslal naše mužstvo do vedení. A o 5 minut později se znovu měnil stav - to Olda Korynta vyslal do šance Martina Straku, který svým premiérovým gólem za A-mužstvo zvyšoval už na 3:1.
Ani z tohoto dvoubrankového vedení jsme se neradovali dlouho, protože během deseti minut hosté dvěma brankami Koláře a jednou Baftijara zcela otočili stav na 3:4 v náš neprospěch. V úplném závěru poločasu prováděl volný kop z hranice šestnáctky Ondra Cettl, ale jeho střela minula o pár centimetrů pravou tyč.
Začal 2. poločas a s ním přišla 52. minuta utkání. Martin Straka, "alà Jan Koller", zpracoval hrudí výkop ústeckého golmana, sklepl míč k Lubošovi Balatovi, který se jako lev začal probíjet obranou hostí, aby stejně jako v Roudnici, prakticky z nulového úhlu překonal brankáře Satka a srovnal stav na 4:4.Ten samý hráč měl ještě jednu velkou šanci po přihrávce Vojty Přitasila, ale jeho střela jen zazvonila o tyč ústeckého mužstva.
A tak vzal osud utkání do svých rukou (nebo spíše nohou) naposledy znovu Baftijar, který uzavřel svůj hattrick a zároveň i gólový účet zápasu.
Závěrečná půlhodina se nesla v obrovském náporu našich hráčů, na kterých bylo vidět jak moc nechtějí prohrát. Jeden útok se valil za druhým, ale i úplně největší šance celého zápasu zůstala nenaplněna: v 79. minutě Vojta Přitasil zcela osamocen před "zívající" brankou hostů mířil pouze do tyče a odraženou střelu poslal pak Pánubohu do oken. Na stavu se do konce zápasu již nic nezměnilo.

Jak již bylo napsáno, dnešním zápasem se s tímto mužstvem rozloučilo 8 hráčů ročníku 1995, kteří budou dál pokračovat v soutěžích dospělých. Je třeba poznamenat, že všichni patřili mezi opory mužstva. Příští rok to bez nich bude těžké, ikdyž jádro týmu v podstatě zůstává stejné, a výkony mladých hráčů (Přitasil, Hašek, Straka + někteří hráči z bývalého B-mužstva a U17) jsou velkým příslibem.
Pevně věřím, že v příští sezóně, kdy bude zrekonstruována 1. liga a rozšířena na 18 celků nebudeme, stejně jako letos, hrát žádné druhé housle!
VELKÝ DÍK VŠEM!

Conny

SESTAVA

BRANKY:
3. Baftijar (UST) - 0:1; 5. Cettl (Straka, Horký) - 1:1; 26. Korynta (Balata) - 2:1; 31. Straka (Korynta) - 3:1; 33. Kolář (UST) - 3:2; 36. Baftijar (UST) - 3:3; 43. Kolář (UST) - 3:4; 51. Balata (Straka) - 4:4; 61. Baftijar (UST) - 4:5

Luboš Balata při ostrém
ataku ústeckých hráčů
Dominik Vlasák
vyskočil výš
Střelec hattricku Baftijar (7) si ostře
vyšlápnul na našeho J. Vosáhla
Rychlému Baftijarovi se do cesty
postavil Patrik Vyhlídal
Vojta Přitasil se snaží
dostihnout ústeckého útočníka
Luboš Balata uniká
Petrovi Barnátovi z Ústí
KONEČNÁ TABULKA
KONEČNÉ POŘADÍ
ODEHRÁNO
STŘELCI
ASISTENCE

28. kolo:
1. FC
KARLOVY VARY
0:1
(0:1)
SK
BENEŠOV
1. LIGA BUDE V BENEŠOVĚ I PŘÍŠTÍ ROK!

02/06/2014
POSLEDNÍ KROK
V neděli v 11:57 hod. učinilo naše mužstvo v Karlových Varech poslední krok k zachování ligové příslušnosti pro Benešov i pro příští rok, neboť umístění v ligové TOP-8 je už nezvratné!
Od počátku zápasu bylo patrné, že mužstvo pod zastupujícím trenérem Lubošem Zákostelským přistoupilo k zápasu velmi zodpovědně a prakticky k ničemu domácí nepustilo.
Již ve 3. minutě poslal "pozdrav" hlavičkou dnes agilní Dominik Vlasák, naneštěstí mířil přímo do rukavic golmana Povinského. Byli jsme jednoznačně aktivnější než soupeř a jeho dvě větší šance likvidoval bezpečně náš brankář Jakub Kondelík.
O konečném výsledku rozhodla 44. minuta 1. poločasu. Bojovník Luboš Balata získal v osobním souboji míč, který prostrčil mezi nohama karlovarského hráče k Dominikovi Vlasákovi, který pak měl cestu do pokutového území naprosto otevřenou. Následovala klička brankáři a přesná přihrávka na úplně volného, souběžně běžícího, Patrika Vyhlídala, kterému nezbylo nic jiného, než skórovat do zcela odkryté branky.
Ani ve druhém poločase se vcelku nic dramatického neodehrávalo a my všichni jsme už začínali věřit, že zápas v pohodě dotáhneme do vítězného konce. To se nám splnilo tři minuty před koncem řádné hrací doby, kdy jemně řečeno, "zvláštní" rozhodčí Bacík ukončil utkání dříve.
Toto vítězství, jak už bylo řečeno, nám ještě před posledním zápasem, které budeme předehrávat již tuto středu na domácím hřišti od 16.00 hod. s Ústím n./Labem, zajistilo umístění v ligové TOP-8 a tím i účast v příštím ročníku rekonstruované 1. České ligy dorostenců U19. - PARÁDA KLUCI, DOKÁZALI JSME TO!

Trenér Luboš Zákostelský:
"Já musím všechny kluky pochválit za zodpovědný přístup k zápasu, protože dobře vím, jak velice je obtížné sehrát takovéhle poslední zápasy, kdy je potřeba vyhrát. Domácí hráli takovým nepříjemným stylem, byli takoví "fotbalově živí" a kluky to stálo spoustu sil, ale věděli o co hrají a nakonec se jim ten rozdílový gól podařilo vsítit ještě v 1. půli, což bylo velice důležité.
Znovu opakuji, že kluci si to odmakali, získali potřebné 3 body a v posledním utkání už si můžou zcela uvolněně zahrát poslední zápas sezóny se silným mužstvem Ústí."

Conny

SESTAVA

BRANKY:
44. Vyhlídal - 0:1 (Balata, Vlasák)

Ondřej Cettl se snaží obejít
domácího Michala Királyiho

Dnešní kapitán David Verner
v urputném boji s M. Királyim

Luboš Balata byl u vzniku našeho
jediného gólového úspěchu

Stanislav Netolický "ztrpčuje život"
karlovarskému hráči
Vojtěch Přitasil obchází
domácího Martina Řezáče
Zdeněk Hašek poprvé na jaře sehrál celých 90 minut, když nahradil K. Vacka

27. kolo:
SK
BENEŠOV
1:0
(0:0)
FC
PÍSEK
BYLI JSME JASNĚ LEPŠÍM MUŽSTVEM

25/05/2014
PO ZÁSLUZE 3 BODY
Na úvod musím předznamenat, že mě výkon jihočeského mužstva velmi zklamal. Přestože Písku již o nic prakticky nejde (nemohou postoupit do extraligy a ani jejich účast v příštím ročníku 1. České ligy dorostu U19 není ohrožena) hned o začátku se zatáhl v 8 lidech na vlastní polovinu a jeho jedinou šanci v 1. půli vyřešil celkem snadno náš golman Jakub Kondelík, i když za cenu pošramocené čelisti.
To naši borci si počínali mnohem srdnatěji, bohužel opět s nulovým brankovým efektem. Již ve 2. minutě mohl skórovat Luboš Balata, ale jeho technická střela skončila snad metr nad brankou hostí a v 11. minutě ho napodobil Ondřej Cettl, jenž z velké šance rovněž mířil mimo tři tyče.
Největší naší šancí v 1. poločase byl únik po křídle, opravdu ve velkém stylu hrajícího, Vojty Přitasila, jenž předložil "lahůdku" Dominiku Vlasákovi, který s ní ovšem naložil mizerně a pálil přímo do brankáře. Vyraženou střelu pak ještě napáli znovu Vojta, ale rovněž jen do náruče golmana Formánka.
Druhý poločas vcelku nudného zápasu pokračoval naším bezvýsledným obléháním písecké branky. V 62. minutě opět vytvořil vynikající V. Přitasil gólovou šanci pro Patrika Vyhlídala, který s ní naložil podobně jako všichni hráči před ním - přesně se dokázal pouze trefit do Formánka.
Už jsme se opravdu smiřovali s tím, že na naše konto přistane vůbec první remíza v soutěži, ale nestalo se tak! Vystřídající Jakub Horký se odvážně probíjel pokutovým územím k brance soupeře, kterému už opravdu nezbylo nic jiného, než jej zastavit faulem. To běžela už 83. minuta utkání. Znovu na sebe vzal velkou zodpovědnost kapitán Karel Vacek, který excelentním způsobem penaltu jistě proměnil a zajistil nám tak veledůležité 3 body.
Na zbývajících 7 minut se najednou hosté probrali, začali konečně útočit, ovšem s jejich jedinou, trochu nebezpečnou střelou, si náš golman lehce poradil. Utkání jsme pak dovedli už pohodě k vítězství.
Conny
Jak to viděl soupeř:
Porážka po dlouhé sérii.
Písečtí mladíci jeli na horkou půdu do Benešova. První poločas se odehrával převážně uprostřed hřiště. Domácí stereotypně nakopávali balony za naše zadáky, ale byli dost bezzubí. To ve 43. minutě po střele vypadl míč benešovskému brankáři z rukou, ale od Zemana se míč odrazil těsně vedle branky.
Druhý poločas byl trochu zvláštní. Postupně přibývali standartní situace na straně domácích a hosté v pořadí Formánek, Pohnán a Keclík sbírali žluté karty. A když se zdálo, že dojde k zasloužené remíze, tak Forman nedohrál balon na pravé straně, přišel přenesený centr do levé strany, přes Šourkovu nohu šikovně nadskočil domácí útočník a penalta... 1:0. Písecká série bez porážky se zastavila na čísle 10.

SESTAVA

BRANKY:
83. Vacek 1:0 (penalta za faul na Horkého)

Takhle bojuje Vojta Přitasil - na doraz!
Náraz do skály = Karel Vacek
Razantní zákrok Davida Vernera
Ondřej Cettl v souboji
s píseckým Hájkem
Dominik Vlasák s Lubošem Balatou
atakují branku hostí
Zdeněk Hašek s Ondrou Cettlem
forčekují Hájka (2) s Rakovanem (10)
Dominik Vlasák v osobním souboji
s hostujícím Šourkem
Luboš Balata jde do tvrdého souboje
s golmanem hostí Formánkem
Martin Straka (13) a Michal Rezek
nastoupili až v závěru utkání
26. kolo:
SK
BENEŠOV
1:2
(0:2)
FK DUKLA
PRAHA
VÍTĚZNÉ TAŽENÍ BYLO PŘERUŠENO

18/05/2014
POUZE DRUHÝ POLOČAS SNESE PŘÍSNĚJŠÍ MĚŘÍTKO
Hned od prvních minut zápasu převzali hosté "taktovku" a začali diktovat průběh zápasu. Byli jsme zatlačeni do defenzivy, držení míče mohlo být tak 80 : 20% ve prospěch hostů a naše mužstvo hrálo v silném útlumu.
Z toho pramenily i chyby. Již v 11. minutě Patrik Vyhlídal namísto toho, aby míč zahrál do autu, nesmyslně zahrál na rohový kop. V následujícím zmatku před naší bránou se nejlépe zorientoval pražský Cvrček, který prostřelil našeho brankáře Jakuba Kondelíka, který střelu snad ani neviděl a jeho "robinsonáda" byla sice efektní, ale k ničemu.
O necelou čtvrthodinku už ale musel lovit míč ze sítě podruhé. To bylo poté, co zaspala naše stoperská dvojice Verner - Vacek a osamocený M. Vachoušek si mohl v naprostém klidu rozmyslet, kam svoji hlavičku umístí a také to tak provedl - 0:2! To už bylo na pováženou, nicméně až do konce poločase jsme se nemohli vymanit ze sevření skvěle bojující Dukly.
Po přestávce však nastal v našem pojetí i ve hře velký obrat. Trenér Matoušek měl zřejmě se svými svěřenci v šatně "vážný pohovor" a na trávník (resp. na umělku) vyběhlo jiné mužstvo. Zvláště vystřídavší Standa Netolický přinesl do naší hry velké oživení.
Všude nás bylo plno a překvapení a zmatení "Dukláci" najednou nevěděli, kde jim hlava stojí. Zmohli se na pouhé odkopávání a také značně přitvrdili. Naši hoši se ale nezalekli a důsledkem toho byly 2 obdržené žluté karty (Cettl a Verner).
Přesto, že se valil na soupeřovu branku jeden útok za druhým, do "černého" se ne a ne trefit. Až v 79. minutě vzal na sebe odpovědnost Standa Cettl, který se probíjel v sólovém nájezdu na branku, ale jeho snahu skórovat překazil faul hostí v pokutovém území. K penaltě se postavil náš "neomylný exekutor" Karel Vacek a s jistotou proměnil.
Ve zbývajících minutách jsme před brankou hostí rozpoutali doslova pravé peklo, které vyvrcholilo v nastavení normální hrací doby průnikem dvojice Dominik Vlasák - Luboš Balata, kdy bohužel první pálil těsně vedle a druhý v ještě vyloženější pozici jenom marně čekal na finální přihrávku...
A tak nám, v již začínajícím a nepříjemném dešti, uplaval i ten jediný bod.
Conny
Jak to viděl soupeř:
Velmi dobrý vstup do utkání jsme korunovali v 11. minutě vedoucí brankou Cvrčka po rohovém kopu. I v dalším průběhu poločasu jsme lépe kombinovali a ve 24. minutě přidal druhý gól Vachoušek pohotovou střelou zády k brance po centru Velikého. Domácí hrozili převážně z rohových kopů, které se nám však dařilo odvracet. Druhý poločas se obraz hry změnil. Množství standardních situací domácích se výrazně zvýšilo, poctivou defenzívou se nám je však dařilo odvracet. Brejkové situace jsme měli naopak my, nezakončili jsme je však dostatečně přesně. V 79. minutě domácí snížili z pokutového kopu nařízeného za faul. Závěrečný tlak domácích se nám již podařilo ustát a odvážíme si zasloužené vítězství
Trenér Tomáš Kulvajt:
"K vítězství nás dovedla větší hernost v prvním a příkladná bojovnost v druhém poločase. Na malé umělce jsme byli první poločas přesnější, lépe jsme drželi míč a vypracovali si dobré šance z nichž jsme dvě využili i brankově. Ve druhém poločase však měli domácí územní převahu díky množství standardních situací. Z brejků se nám nepodařilo přidat uklidňující gól, domácím naopak vlila do žil naději proměněná penalta. Kluci však závěr zvládli celotýmově velmi dobře a i proto si vybojovanou výhru plně zasloužili."

SESTAVA

BRANKY:
11. Cvrček (DUK) - 0:1; 24. Vachoušek (DUK) - 0:2; 79. Vacek (P-Cettl) - 1:2

Patrik Vyhlídal jednoznačně
přehlavičkoval V. Brabence
Střelec našeho jediného gólu
K. Vacek v souboji s Petrákem
O. Cettl s V. Přitasilem proti
Vosátkovi (12) s Farkašem (17)
S příchodem Standy Netolického
se naše hra velmi oživila
S M. Vachouškem svádějí souboj
Zdeněk Hašek a David Verner
Takhle "trpí" snad v každém
zápasu Luboš Balata

25. kolo:
FF VOŠ a SOŠ
ROUDNICE
0:3
(0:0)
SK
BENEŠOV
UŽ POČTVRTÉ V ŘADĚ VÍTĚZNĚ

10/05/2014
VÍTĚZSTVÍ SE ZRODILO AŽ ČTVRTHODINU PŘED KONCEM
Již ve 2. minutě zápasu se řítil Standa Netolický po pěkném centru Ondřeje Cettla sám na roudnického golmana, ale s obrovskou šancí naložil prachbídně a jeho střela skončila daleko mimo branku. V 19. minutě se po rohu Dominika Vlasáka dostal ke střele ofenzivně hrající Zdeněk Hašek, ale i jeho střela branku domácích netrefila.
To bylo asi tak v 1. poločase všechno, protože příliš zajímavých okamžiků hra obou celků nenabídla. K zaznamenání snad stojí pouze "inkaso" 2 žlutých karet pro našeho Vyhlídala s Vlasákem.
Ani začátek 2. poločasu nepřinesl nic světoborného: obě mužstva bojovala většinou ve středu pole a i když se opticky zdálo, že začínáme mít navrch, všechny naše šance dokázal zlikvidovat výborný golman domácích Jaroslav Pytloun.
Během 55. - 56. minuty se opravdu vyznamenali oba golmani, nejprve náš Jakub Kondelík zlikvidoval snad 1.000% šanci roudnického hráče a stejným způsobem proti následujícího úniku Patrika Vyhlídala zasáhl i J. Pytloun, který dokázal rovněž obrovskou šanci našeho hráče zlikvidovat a vyrazit na rohový kop.
S přibývajícím časem se přece jenom začala projevovat naše větší vyhranost a hlavně jsme se nechtěli smířit s tím, že z Roudnice odjedeme pouze s 1 bodem. Šancí začalo přibývat, ale D. Vlasák v 59. minutě z blízkosti ještě minul branku a v 66. minutě po skvělém vyšachování domácí obrany Vojtou Přitasilem a jeho následné přihrávce Luboš Balata dokázal trefit pouze levou tyč Pytlounovy brány. Náš definitivní úder měl teprve přijít.
Vše začalo v 75. minutě, kdy krásně prošel roudnickou obranou Jakub Horký, který svoji finální přihrávku nasměroval přesně k Zděnkovi Haškovi a ten konečně rozvlnil poprvé síť Roudnice. A již o pouhé 3 minuty později se rozběhl k velkému sólu Luboš Balata, jako nůž máslem projel přes roudnické obránce a z nemožného úhlu dokázal překonat Pytlouna.
To už jsme byli přesvědčeni, že ani v tomto utkání si nepřipíšeme do statistiky remízu a že odjedeme s plným bodovým ziskem.
Tuto úvahu v 88. minutě ztvrdil náš skvělý exekutor trestných kopů Jakub Vosáhlo, jenž potrestal faul na D. Vlasáka nechytatelným "Angličanem" a završil tak stav utkání na konečných 3:0. Kupodivu ihned po rozehrávce domácích rozhodčí Vitner ukončil zápas, i když zbývalo do konce hrací doby sehrát ještě celé 2 minuty.
Tímto vítězstvím jsme tedy ukončili náročný třízápasový cyklus během jednoho týdne. Dopadl nad očekávání dobře, neboť jsme získali maximální počet 9 bodů při skóre 9:1. Tím jsme si hodně upevnili pozici mezi vytouženou elitní osmičkou.
Vyhráno ale ještě úplně není - čekají nás dohrát 4 zápasy se soupeři jako hrom!

Conny

SESTAVA

BRANKY:
75. Hašek (Horký) - 0:1; 78.Balata - 0:2; 88. Vosáhlo (Vlasák) - 0:3

Takhle jde po roudnickém
Hemrovi náš Ondřej Cettl
Jakub Vosáhlo obral o míč
domácího Ondřejíčku
Patrik Vyhlídal uniká
Tomáši Konečnému z Roudnice
Vojtěch Přitasil měl dnes
několik výborných momentů
Stanislav Netolický v přímém
souboji s Ondřejíčkou
Karel Vacek skluzem připravil
o míč roudnického D. Hemra

30. kolo:
FK
LITVÍNOV
1:3
(1:1)
SK
BENEŠOV
NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

08/05/2014
GENIÁLNÍ VYSTŘÍDÁNÍ
Po úvodním hvizdu rozhodčího Krupky (mimochodem velice přesného) měli zpočátku navrch domácí hráči, kteří byli notně povzbuzeni posledními výbornými výkony proti silným celkům tabulky.
A ve 12. minutě se jim taky po zmatcích před naší brankou podařilo vsítit se štěstím vedoucí branku "Květákem" - Ramešem. Našim hráčům se v té době vůbec nedařila kombinace, odražené míče měli ve své moci většinou domácí a ke všemu ještě jindy výborný Dominik Vlasák byl jen "odvárkem" toho, na co jsme u něj obvykle zvyklí.
Naštěstí v době, kdy už chtěl sudí odpískat konec poločasu, došlo před pokutovým území Litvínova k faulu na našeho L. Balatu. Vzápětí jsme mohli sledovat "dejavu" z minulého zápasu s Kladnem, kdy jak přes kopírák Jan Kubálek posadil na hlavu Davida Vernera střílený centr a bylo srovnáno! Toto byl velice důležitý okamžik zápasu a moc nám pomohl.
Po poločasu přišly velké chvíle našeho trenéra - "režiséra" Luďka Matouška, který se rozhodl nasadit do hry Jakuba Vosáhla. Ten po čtvrhodince pobytu na hřišti začal úřadovat. Postavil si míč k trestnému kopu za faul na dnes výborného Standu Netolického a jeho přesná, zatočená střela z 25 metrů skončila k naší radosti v síti domácího brankáře Průši.
O deset minut později se rozhodl "režisér" znovu ke střídání a lehce "pošramoceného" Luboše Balatu nahradil Jakubem Horkým. Ten se po vstupu na hřiště okamžitě rozhodl vyrazit do brejku společně s Vojtěchem Přitasilem, který mu ve správné době a na správné místo adresoval svoji přihrávku a pro Kubu nebyl problém do zcela odkryté branky skórovat. V tu dobu byl na hřišti asi 50 vteřin!
Do konce utkání zbývalo cca 20 minut a už jsme začínali tušit, že bodový zisk bude zřejmě dnes maximální. Hráčům se znovu začalo dařit a Litvínov přestal být nebezpečný. Zahrozil pouze po rohu v 88. minutě, ale náš golman Jakub Kondelík dvěma excelentními zákroky na čáře nedovolil změnu stavu. A tak vezeme z horké půdy v Litvínově velice cenné 3 body, které nám dávají velkou naději na celkové setrvání v elitní osmičce. Zatím jsme postoupil na 6. místo!
Conny
Jak to viděl soupeř:
Do soupeře jsme se od první minuty zakousli a na hřišti dominovali a odměnou nám byla rychlá branka po dobře rozehraném signálu, kdy se prosadil hlavou Rameš. Naše sebevědomí z posledních úspěšných utkání ještě vzrostlo a diktovali jsme tempo hry. Ve dvacáté minutě se proháčkoval přes tři hráče až do malého vápna Kocúr, ale nedokázal zakončit a když po pár minutách vyškrábl Krzákovu střelu z pod břevna
hostující brankář, tak jsme neměli o osudu utkání pochyb. Ale bohužel jsme si této pohody asi nevážili a zbytečnými ztrátami na středu hřiště jsme dostávali benešovské do hry. Sice si žádnou šanci nevytvořili, ale díky našim ztrátám jsme jim pomohli se dostat do zápasu. Když už se zdálo, že v poklidu dohrajeme poločas, tak přišla v poslední minutě další naše nesmyslná nahrávka na střed, kde soupeř dobře dostoupil a dostal se do protiútoku, který jsme hasili faulem kousek za půlkou hřiště a kopala se proti nám standardka, která rozhodla utkání, když nám zaspal obránce na dlouhé tyči a nechal osamoceného hráče hostí v nastaveném čase skórovat. Tato branka s námi otřásla a do konce zápasu jsme se z toho nevyhrabali.
Ve druhé půli jsme to už nebyli my, hráli jsme bez šťávy a nasazení, když jsme pokračovali ve ztrátách uprostřed hřiště. Tak bylo jasné, že si dneska nezasloužíme bodovat a byli jsme zaslouženě potrestáni brankou ze standardky, kdy střelu zpoza vápna tečovala naše zeď do protipohybu našeho brankáře a bylo vymalováno. Museli jsme hru více otevřít a začali riskovat a hosté se začali dostávat do brejkových situací a když jednu takovou situaci využili, tak jsme šli ještě více do kolen. Z náročného programu se do našich hlav a nohou dostala únava a už jsme nemělii sílu s utkáním cokoliv udělat. I když jsme si vytvořili v závěru tlak a připravili si dvě tutovky uvnitř malého vápna, které
skvěle zneškodnil hostující brankář, tak jsme si zkrátka po tomto výkonu bodovat nezasloužili.

SESTAVA

BRANKY:
10. Rameš (LIT) - 1:0; 45. Verner (Kubálek) - 1:1; 58. Vosáhlo (Netolický) - 1:2; 68. Horký (Přitasil) - 1:3

David Verner při odkopu před
nabíhajícím Černým z Litvínova
Karel Vacek zachraňuje před
domácím Erlitzem
Patrik Vyhlídal v zajímavém,
nepříliš fotbalovém postoji
Vojta Přitasil nekompromisně
postupuje přes domácího hráče
Hlavičkový souboj
V. Přitasil - P. Černý
Dvojice Vacek - Přitasil proti
domácím Erlitzovi a Černému

24. kolo:
SK
BENEŠOV
3:0
(1:0)
SK
KLADNO
NA KLADNO TO PROSTĚ UMÍME

04/05/2014
OBROVSKÁ VŮLE PO VÍTĚZSTVÍ SLAVILA ÚSPĚCH
Do zápasu jsme kupodivu vstoupili mnohem lépe než nás favorizovaný soupeř a dokázali jsme si vypracovat určité šance, které však gólem zatím nehrozily.
Udeřili jsme až v 25. minutě, kdy Honza Kubálek vzal na sebe zodpovědnost za obvyklého exekutora trestných kopů, dnes zraněného J. Vosáhla, jeho prudký střílený centr kladenský brankář Pešek neudržel a ve vzniklé skrumáži stačil Karel Vacek prostrčit míč k Dominikovi Vlasákovi, který se tak zapsal do listiny střelců poprvé. Vedeme 1:0.
Kladenské "profesory" tato událost ale nijak moc nevzrušila a dál si kombinovali, naštěstí na vlastní polovině, což nám zase tak moc nevadilo. Občas sice, stejně jako my, zahrozili, ale žádná velká šance nevznikla do poločasu ani na jedné straně.
Čekal jsem, že podobně jako na podzim na Kladně, zažijeme ve 2. půli peklo - ale to se nějak nekonalo. Hned v úvodu totiž opět Jan Kubálek posadil po zahrávání volného trestného kopu míč na hlavu Davida Vernera tak mistrně, že ten se nemohl mýlit a s jistotou poslal míč do opačného koutu branky, než stál kladenský golman - 2:0!
To už hoši z Kladna vycítili, že začíná být zle a zařadili vyšší rychlost. V 50. minutě se vyznamenal náš golman Jakub Kondelík, když vychytal tutovku asi nejlepšímu kladenskému hráči s číslem 10 - Danovi Boříkovi a to už jsem, i když možná předčasně, začal tajně věřit v naše vítězství.
Zvláště když se v 59. minutě našim hráčům podařilo vytvořit si při brejku přečíslení a Luboš Balata předložil na zlatém podnosu gólovou přihrávku D. Vlasákovi, který ale jasně největší šanci zápasu spálil a míč putoval půl metru mimo kladenskou branku.
V tu chvíli minuty ubíhaly strašlivě pomalu, Kladeňáci do nás bušili "jak hluchý do vrat" ale jak praví přísloví: "Štěstí přeje silnějšímu" všechny jejich střely vždy nějak minuly naši branku, nebo zasáhli skvěle obránci, či brankář.
A tak nakonec v nastaveném čase padla ještě jedna branka, která byla hodně podobná té úvodní: brankář Pešek po zákroku opět neudržel míč a Dominik Vlasák asi po třech pokusech přece jenom dopravil míč za brankovou čáru. Pak už jen následovala kladenská rozehrávka a s ní zazněla píšťalka rozhodčího Myšky, která celý zápas vzápětí ukončila.
Dobojováno - vítězíme nad Kladnem 3:0!!!
VELKÁ PARÁDA A DÍK KLUCI!

Moje poznámka na konec:
Trochu mi zkalilo radost z vítězství vystoupení jednoho našeho hráče (mimochodem kterého mám docela rád) v kabině po zápase, kdy bolestínsky a uraženě začal trenérovi vyčítat: "proč ho nestaví, že mohl být úplně někde jinde, že se na to může vy.... a že je mu úplně jedno, že jsme vyhráli, když ON musí jenom sedět na střídačce".
Trochu ho chápu, že se chtěl také podílet na vítězství, ale od toho je tady trenér a náš trenér Luděk Matoušek je ještě hodně tolerantní a myslím si, že určitě pozná kdo jakou formu má a koho má tedy do zápasu postavit. A TY TU FORMU V SOUČASNOSTI PROSTĚ NEMÁŠ!
Tak na sobě koukej makat, a do toho základu se probojuj! Když bude tvá výkonnost v pořádku, tak tě určitě trenér postaví.
A ještě něco: Za to, co jsi dnes vůči koučovi předvedl, by sis např. v Bohemce už vůbec nekopnul a šel by jsi "vod válu". Tak už se vzpamatuj a trenérovi i klukům v kabině se koukej pořádně omluvit!

Conny

SESTAVA

BRANKY:
25. Vlasák (Vacek, Kubálek) - 1:0; 46. Verner (Kubálek) - 2:0; 91. Vlasák (Vacek) - 3:0

Světe div se! Stanislav Netolický
v úspěšném hlavičkovém souboji!
Kladenský Borák v posledním okamžiku zachraňuje před Vernerem
Takhle si vyšlápnul Ondřej Cettl
na kladenského Boříka
Střelec dne Dominik Vlasák při trochu teatrálním pádu přes hráče soupeře
Patrik Vyhlídal pozorně sleduje
Cabejška z Kladna co hodlá udělat
Dva naši hráči, kteří připravili všechny
3 góly: K. Vacek a J. Kubálek (10)

23. kolo:
1. FC
ROKYCANY
1:5
(0:3)
SK
BENEŠOV
DVA TŘÍMINUTOVÉ ÚDERY V KAŽDÉM POLOČASE ROZHODLY

28/04/2014
DALI JSME SOUPEŘI "BŮRA" - PRO NÁS NEVÍDANÉ!
V úvodní půlhodince zápasu se hra přelévala od jednoho pokutového území ke druhému a oba golmani mohli být celkem v klidu, protože bezprostřední nebezpečí ani pro jednoho nehrozilo. Pravdou je, že naše mužstvo okupovalo polovinu domácích častěji, přesto ve 13. minutě vznikla po rohovém kopu před naší brankou tzv. "trma-vrma" a střely domácích útočníků zastavoval na brankové čáře nejdříve Patrik Vyhlídal a po něm i David Verner. Naštěstí vše pro nás skončilo dobře.
V 17. minutě se dlouhým sprintem po pravé straně dostal do šance P. Vyhlídal, v zakončení ovšem namísto umístěné střely volil "bombu", která mířila Pánubohu do oken.
V 33. minutě jsme ale poprvé udeřili, když hezky pronikajícího V. Přitasila zastavil až faul domácího obránce v pokutovém území. Exekutorem penalt je v našem mužstvu kapitán Karel Vacek a opět se nemýlil. Vedeme 1:0. Vzápětí jsme zahrávali trestný kop Kubou Vosáhlem, který na milimetr přesně posadil svůj pas na hlavu Davida Vernera, který nezadržitelně skóroval podruhé. A za další minutu se dostal po přihrávce V. Přitasila do šance Dominik Vlasák, který velice chytře a mistrně obhodil vybíhajícího brankáře domácích M. Vojáčka, kterému mu nedal sebemenší šanci k vyniknutí.
Během tří minut jsme vedli 3:0 a soupeř byl zralý na "ručník". A to se ještě ve 44. minutě dostal do obdobné šance, jako když dával gól, znovu D. Vlasák, ale tentokrát ho Vojáček "nachytal na švestkách" a skórovat mu nedovolil.
Jestliže jsme si mysleli, že zbytek zápasu bude jakousi "selankou", tak to jsme se velice mýlili. Ve druhé půli se totiž objevil na hřišti úplně jiný soupeř, který nás překvapivě zatlačil do defenzívy a naše obrana v čele s brankářem J. Kondelíkem se musela hodně otáčet.
I proto jsme v 62. minutě inkasovali, když P. Vyhlídal fauloval ve velkém čtverci pronikajícího domácího útočníka a zřejmě nejlepší hráč domácích, obrovitý hráč s číslem 2 - Štěpán Špic penaltu suveréně proměnil.
Po tomto snížení domácím ještě víc "narostla křídla", která jsme jim naštěstí, svým druhým gólovým úderem, už o 10 minut později pěkně "přistříhli." Nejprve při zmatcích před brankou domácích přistrčil Luboš Balata Karlovi Vackovi, který se tak trefil dnes podruhé.
Po následující rozehrávce hostů ukořistil míč pro sebe Standa Netolický a po sprintu na levém křídle velice nezištně přihrál Lubošovi Balatovi, který se tak po dlouhé gólové absenci zapsal znovu do tabulky střelců.
Tato situace už definitivně srazila domácí "do kolen" a my si o pár minut později mohli ve středu hřiště zakřičet náš vítězný bojový pokřik!
Kéž by tomu bylo znovu tak za týden doma s Kladnem!
Conny

SESTAVA

BRANKY:
33. Vacek (P)(za faul na Přitasila) - 0:1; 35. Verner (Vosáhlo) - 0:2; 36. Vlasák (Přitasil) - 0:3; 62. Špic (P - ROK) - 1:3; 71. Vacek (Balata) - 1:4; 72. Balata (Netolický) - 1:5

Kuba Vosáhlo potvrdil svoji
současnou vynikající formu
Faul na Vojtu Přitasila odstartoval
náš gólový koncert
Luboš Balata se konečně opět
zapsal do tabulky střelců
2x Michal Rezek:
vlevo v souboji s Jakubem Kořínkem, vpravo s agresivním Janem Sefzigem
Radost našich hráčů po 3. brance,
kterou vsítil Dominik Vlasák

22. kolo:
SK
BENEŠOV
0:2
(0:1)
FK BANÍK
SOKOLOV
ROZHODLA NAŠE STARÁ BOLEST - NEPROMĚŇOVÁNÍ ŠANCÍ

21/04/2014
"BOHUŽEL" SE HRAJE NA GÓLY
Stalo se bohužel přesně to, co jsem avizoval v minulém komentáři, že: "s tak malou úspěšností při proměňování bychom proti Sokolovu neměli šanci uspět" - a to se přesně stalo!
Sice jsme s jasně fotbalově vyspělejším soupeřem dokázali vcelku držet krok, ale úplně jsme "vyhořeli" v zakončování a rovněž hlavičkové souboje dopadly v 90-ti procentech ve prospěch hostů. Připočteme-li k tomu "herní výpadek" dvou klíčových hráčů D. Vlasáka (kterému se nějak nechtělo hrát) a L. Balaty (na novém, pro něj nezvyklém, postu se prakticky nepotkal s míčem), bylo od začátku jasné, že dnes nám "pšenka příliš nepokvete".
Úvodní nápor sebevědomých hostů jsme "jakžtaž" přestáli a byli jsme to paradoxně my, kdo V. Přitasilem poprvé zahrozili. Střela to ovšem byla neslaná- nemastná a golman Strnad si s ní v klidu poradil. Do větší šance se dostal v 15. minutě S. Netolický, ale ani on koncovku nezvládnul a mířil vedle.
V 18. minutě hosté udeřili poprvé: po sérii krátkých přihrávek na naší polovině (alá Barca) míč přistál na kopačce Koubka, za jehož projektilem z dobrých 20 metrů se náš golman J. Kondelík (měl zakrytý výhled) stačil akorát tak podívat, jak mu zapadl do jeho svatyně - 0:1.
Zápas dál pokračoval a v poměrně rychlém rytmu se útoky přelévaly z jedné strany na druhou. Kupodivu Sokolovští si žádnou vyloženou šanci nepřipravili (kromě 2 tvrdých střel, které ale šly nad naší branku) a byli jsme to naopak my, kdo mohl skórovat. V 30. minutě střela po zemi od L. Balaty minula si o 1 metr sokolovskou levou tyč a 42. minutě mohl srovnat stav S. Netolický, kterému L. Balata krásně přihrál, ale Standa jen trefil golmana Strnada.
Druhá půle pokračovala stejně jako první. Profesorsky hrající Baník měl utkání zcela ve své moci a hrál jen to, co potřeboval. Asi největší naší šanci měl D. Verner, kdy po odraženém míči po rohovém kopu, tvrdě vypálil, ale jeho střela nebyla dostatečně dobře umístěná a Strnad ji stačil vytlačit na roh.
Stejný hráč (Verner) hrál i hlavní roli při našem druhém obdrženém gólu. Ve snaze odkopnout míč z vlastního pokutového území trefil hráče hostů, od kterého se míč odrazil k dalšímu, zcela volnému útočníkovi, pro kterého bylo lahůdkou obhodit našeho golmana a přesně přihrát Lacinovi, který skóroval do prázdné branky - 0:2.
To už bylo s naším týmem opravdu zle, protože se těžko dalo předpokládat, že při současné střelecké "potenci" dokážeme dát suverénímu Sokolovu za 20 minut 2 branky. A závěrečná dvacetiminutovka to jenom potvrdila. Sice se do pěkných šancí dostali V. Přitasil (ten v rozhodující chvíli ale jen alibisticky přihrával) a vystřídající P. Breburda, který jako obvykle, jen přesně trefil brankáře. Stav se tedy až do konce utkání nezměnil.
Sokolov vyhrál naprosto zaslouženě, ale při současném vývoji v tabulce nás tato prohra zas nemusí tolik trápit. Velmi důležité bude pro nás následující kolo, kde našim soupeřem budou Rokycany, náš velký rival v boji o elitní "osmičku". Když se nám zde podaří zvítězit, mělo by to rozhodně přinést na kopačky našich "ostrostřelců" potřebný klid a pohodu. A tu budeme v dalších kolech určitě potřebovat!
Conny
Jak to viděl soupeř:
Trenér Tomáš Hájek: „V utkání jsme si vytvořili mírnou herní převahu, ovšem naše kombinace byla dobrá pouze po hranici pokutového území Benešova. Měli jsme problémy s finální přihrávkou, nedokázali jsme dostat před bránu centrované míče ze stran. Soupeř byl nebezpečný zejména z rychlých brejků a standardních situací. Přesto jsme díky naší větší kvalitě zvítězili, dokázali jsme být klidnější v krizových okamžicích utkání a to rozhodlo.“

SESTAVA

BRANKY:
18. Koubek (SOK) - 0:1; 70. Lacina (SOK) - 0:2

David Verner při vítězném
hlavičkovém souboji
Vojta Přitasil sehrál dnes
velmi dobré utkání
Pavel Breburda se za 15 minut pobytu
na hřišti dostal do šance - ale nedal
Kuba Vosáhlo si v posledních
zápasech udržuje vysoký standard
Dominik Vlasák dnes nebyl
zcela ve své kůži
Hlavičkový souboj P. Vyhlídala (6)
sleduje Michal Rezek

21. kolo:
FOTBALOVÁ
AKADEMIE
PRAHA
0:4
(0:2)
SK
BENEŠOV
SÉRIE PORÁŽEK KONEČNĚ SKONČILA

14/04/2014
KAPITÁN PROMĚNĚNOU PENALTOU ZAHÁJIL ZTEČ NA STŘÍŽKOVĚ
Po několika úvodních minutách muselo být všem jasné, že naši hráči další fiasko nepřipustí a že Střížkov bude dobyt. Hned v 5. minutě unikl na nezvyklém postu levého křídla hrající Luboš Balata, jeho přihrávka byla snad na milimetr přesná, ale Standa Netolický jí pohrdl a střílel ve vyložené šanci vysoko nad. V 10. minutě se situace opakovala, jen aktéři byli jiní: Kuba Vosáhlo přesně centroval a David Verner zahazoval.
A tak přišla 18. minuta: velkou aktivitou hýřící Luboš Balata byl sražen v pokutovém území a odpovědnost na sebe při exekuci penalty vzal správně - kdo jiný - než kapitán Karel Vacek. Ten se obvykle nemýlí, nejinak tomu bylo i dnes a proměněnou penaltou vlil uklidnění do našich žil. Hra totiž do té doby byla až moc živelná a bylo vidět, jak moc klukům záleží na tom, aby se už konečně chytili.
Ve 22. minutě zahrozili i domácí a velice nepříjemnou a tvrdou střelu bravurně zlikvidoval svým zákrokem "omilostněný" brankář Jakub Kondelík, kterému se dostalo od spoluhráčů velkého poděkování, že mužstvo podržel.
Následovala série našich šancí, kdy zejména ta v 38. minutě, která vznikla po ose Netolický - Cettl - Vlasák, byla velmi nadějná, ale posledně jmenovaný měl zřejmě "špatně seřízenou mušku" a mířil z malého vápna mimo branku domácích. O tři minuty později zase po přesném centru J. Vosáhla hlavičkoval nikým nehlídaný David Verner těsně nad.
Až teprve v samém závěru poločasu si postavil míč k trestnému kopu za faul na Luboše Balatu Jakub Vosáhlo a provedl ho tak, jak to umí jenom on - tvrdá a zatočená střela skončila v pravém horním rohu nešťastného brankáře domácích Provazníka, kterému nedal sebemenší šanci vyniknout. Do šatny jsme tedy šli s dvoubrankovým náskokem.
Ve 2. poločase jsme pokračovali ve svých nájezdech na branku domácích a již v 57. minutě po kombinaci Balaty s Cettlem se dostal k míči Dominik Vlasák jehož tvrdou střelu k tyči Provazník přes skrumáž hráčů asi ani neviděl a už jenom mohl lovit míč ze své sítě potřetí. V 62. minutě se pěkně uvolnil Standa Netolický, ale jeho lob přes vybíhajícího brankáře skončil těsně nad jeho svatyní. V rozmezí 74. - 75. minuty měl dvakrát na kopačkách gól Michal Rezek, ale poprvé trefil pouze tyč a podruhé zase jenom brankáře (toho ale velice přesně).
Závěr zápasu patřil vystřídavšímu Pavlovi Breburdovi, který svým rychlým pohybem činil domácím obráncům velké potíže. V 78. minutě krásně "vymotal" dva obránce a řítil se sám na Provazníka, kterého ale ani nadvakrát nepřekonal. Jeho chvíle přišla znovu v 89. minutě, kdy se mu to (sice až napotřetí !!!) podařilo a uzavřel tak gólový účet na 4:0 v náš prospěch.
Po zápase byla vidět ve tvářích našich hráčů velká úleva a zadostiučinění, že dokázali přerušit černou sérii 4 porážek v řadě, přesto silně pochybuji, že s takovým výkonem jako dnes a hlavně s tak malou úspěšností při proměňování šancí dokážeme uspět právě proti našemu příštímu soupeři, kterého přivítáme na domácí trávě. Baník Sokolov bude trochu "silnější káva" než byl dnešní soupeř.... Ale uvidíme - nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko!
Conny

SESTAVA

BRANKY:
18. Vacek (P) - 0:1; 43. Vosáhlo (Balata) - 0:2; 57. Vlasák (Balata, Cettl) - 0:3; 89. Breburda (Vlasák) - 0:4

Spolupráce záložníků
Ondry Cettla a Dominika Vlasáka
Stoperská dvojice D. Verner - K. Vacek
se snad konečně opět "chytila"
Michal Rezek měl na kopačkách
2 tutové góly, ale neproměnil
Luboš Balata se "jakoby vzdává"
přesile domácích hráčů
Kuba Vosáhlo je vynikající zvláště
při zahrávání standardních situací
Velká úleva po zápase se zračila
ve tvářích celého našeho mužstva

20. kolo:
SK
BENEŠOV
1:3
(1:1)
SKP ČESKÉ
BUDĚJOVICE
5 JARNÍCH ZÁPASŮ = 3 BODY = VELKÁ BÍDA!

06/04/2014
ČTVRTÁ PORÁŽKA V ŘADĚ UŽ JE SILNĚ VARUJÍCÍ
Utkání s takovýmhle soupeřem se prostě musejí vyhrávat! Žel našim hochům se zápas opět nevyvedl - tentokrát už počtvrté v řadě!
Stále nemohu pochopit, "kde soudruzi z NDR udělali chybu". Skvělé výkony v přípravě s renomovanými mužstvy - a teď naprostý propadák v lize. Na jaře jsme zatím 3. nejhorším mužstvem soutěže, když méně bodů než my nastřádali pouze Beroun (1) a příští soupeř FA Praha, které doposud nebodovala (tak doufám, že se jí to nepodaří s námi!).
Přesto všechno si myslím, že kluci fotbal hrát umí, je potřeba se jen chytnout a bude to dobré. Kluci - hlavy nahoru!!!!!!
V úvodu zápasu byli překvapivě více aktivní hosté, kteří si vytvořili výhodu hned tří rohových kopů a z posledního již v 5. minutě udeřili, když jako obvykle, nikým nebráněný Marek Vít vsítil vedoucí branku hostů.
Zde je možná jeden velký problém našeho mužstva, protože 90% obdržených gólů dostáváme ze standardních situací, kdy naši obránci nedokážou ovládnout prostor před vlastní brankou.
Ve 14. minutě se dostal do velmi pěkné a slibné šance D. Vlasák, ale jeho dobře mířenou střelu brankář Budějovic Jakub. Dudák vytěsnil na roh. Ve 20. minutě to byl pro změnu V. Přitasil, který místo střely volil ještě zbytečnou přihrávku navíc, ze které ale nic nebylo.
Ke slovu se však znovu dostal ve 36. minutě, dnes zřejmě náš nejlepší hráč Vojta Přitasil, který přebral přihrávku od Dominika Vlasáka a srovnal stav zápasu. Tentýž hráč, dnes opravdu hýřící nevídanou aktivitou, vyslal na branku hostí ve 40. minutě tvrdou "jedovku", kterou Dudák s velkou námahou vyrazil opět na rohový kop. Dudáka dostal do problémů i P. Vyhlídal, jehož tečovaná střela skončila pár centimentrů vedle branky hostů. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu 1:1.
V úvodu 2. půle jsme nejdřív zahrozili my P. Vyhlídalem, ale jeho střela znovu jenom těsně minula svůj cíl. V 55. minutě přišla chvilka slávy pro budějovického Květoně, který si vychutnal jak Vosáhla, tak Vacka i Lisu a jeho střelecký pokus ještě, při snaze zachránit vzniklou situaci, nasměroval do vlastní branky J. Kubálek.
Naše hráče tato nepříjemná situace zatém ještě nezlomila. Začali jsme tvrdě dotírat na branku hostí, ale vždy nám nějaký ten pověstný centimetřík chyběl. V 62. minutě byl nepříjemně, ale neúmyslně, zraněn Jakub Vosáhlo, kterému kolíky na kopačce protihráče vytvořily nepříjemný krvavý šrám na obličeji a musel být vystřídán M. Rezkem.
Pro naše hráče byla v tomto duelu osudná 66. minuta, kdy vyrobil obrovskou chybu golman L. Lisa, když nepovedený výkop nasměroval přesně na osamoceného Patrika Pěnku, který nabídnutou obrovskou šanci nemohl nevyužít a bezpečně skóroval.
To byl pro naše hráče velký šok, se kterým se už nedokázali do konce zápasu vypořádat. Hosté nám odskočili na rozdíl dvou branek, a přestože jsme je prakticky až do konce zápasu sevřeli na jejich vlastní polovičce a "bušili do nich jak hluchý do vrat", tak se bohužel na naše kopačky se nalepila nevídaná obrovská smůla, kdy naše míče míjely svatyni hostů snad o milimetry, nebo končily v Dudákově náručí. Největší šanci - "koníčka" Karla Vacka, vykopnul domácí obránce z brankové čáry a hlavička V. Přitasila v 88. minutě opět jenom "lízla" horní břevno.
A tak se zrodila naše čtvrtá porážka v řadě.... Toto utkání jsme rozhodně neměli prohrát, byli jsme jednoznačně herně lepší, soupeř toho příliš nepředvedl - ale stačilo mu to k vítězství. A ta naše dnešní smůla byla opravdu někdy až neskutečná. Tak příště...
P. S. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout excelentní výkon hlavního rozhodčího Drahoslava Drábka, který řídil utkání s naprostým přehledem a přesně tak, jak by to mělo být vždycky, což se ale bohužel častokrát nestává....
Conny

SESTAVA


BRANKY:
5. Vít (BUD) - 0:1; 36. Přitasil (as. Vlasák) - 1:1; 55. Květoň (BUD) - 1:2; 66. Pěnka (BUD) - 1:3

Budějovický Vařák v sevření našich
stoperů Vacka a Vernera
Dominik Vlasák patřil mezi naše nejlepší - zde obchází M. Víta (17)
Souboj na tělo mezi naším
J. Kubálkem a hráčem Budějovic
Michal Rezek naskočil do hry v 62. minutě za zraněného Vosáhla
Karel Vacek při
zpracovávání přihrávky
Ondra Cettl vyčkává, co mu chce provést budějovický hráč

19. kolo:
SK SENCO
DOUBRAVKA
4:2
(1:2)
SK
BENEŠOV
SOUPEŘ BYL JEDNODUŠE LEPŠÍ

30/03/2014
DOMÁCÍ TŘEMI GÓLY PO PŘESTÁVCE ZCELA OTOČILI VÝSLEDEK
K utkání jsme zajížděli bez distancovaného golmana J. Kondelíka (3 zápasy - má ho nahradit Lukáš Lisa) s určitými obavami, co na nás soupeř přichystá. A obavy se vyplnily do puntíku. V zápase totiž proti nám nastoupilo zcela jiné mužstvo než na podzim a také zcela jiných kvalit!
Hned po úvodním hvizdu bylo jasné, že dnes to bude obzvláště těžké. Sice jsme se již v 5. minutě dostali do vedení, když jinak vynikající brankář domácích Špiroch neudržel "projektil", který na jeho branku vyslal Dominik Vlasák a i když se snažil tuto dělovku vyrazit, podařilo se mu to pouze do vlastní sítě. Naše vedení nám ale vydrželo hubených 12 minut. když náš golman L. Lisa neudržel ve svých rukavicích rohový kop domácích a pro Ungra nebylo žádným velkým problémem doklepnout míč do sítě.
V následujících minutách domácí rozpoutali peklo u naší branky, ale zatím jim chybělo štěstí v zakončení. Vrcholem byla 25. minuta, kdy D. Verner naprosto chybnou přihrávkou poslal do brejku domácího hráče, kterému vyběhnutím Lisa zmenšil střelecký úhel, takže se jeho střela jen otřela o tyč jeho svatyně. (- naštěstí zvenku).
Tuto příšernou čtvrthodinku jsme s vypětím sil přežili - a co víc - po pravé straně rozběhl ojedinělý a rychlý protiútok po pravé straně Patrik Vyhlídal, v šestnáctce neomylně našel Luboše Balatu, který ač tísněn dvěma obránci se kolem nich obtočil a z této otočky nás podruhé (a naposled) poslal neomylně do vedení. Byl to z naší strany jednoznačně nejhezčí okamžik v zápase a opravdová paráda.
Domácí to ale nijak neznepokojilo a dál trpělivě a neúnavně obléhali naši branku a vlastně nás přibili na vlastní polovinu. Největší šanci pak spálil v 39. minutě domácí Brabec, a proto jsme šli zcela nezaslouženě do kabin s vedením 2:1.
I ve 2. poločase pokračovala obrovská ofenziva domácích. Jeden útok se valil za druhým a přetížená obrana dělala stále větší chyby. Trenér Matoušek byl v tomto zápase velmi zklamán z výkonu jindy spolehlivé dvojice stoperů D. Verner - K. Vacek která, podle něj, naprosto propadla. Dokladem tohoto výroku byla 61. minuta, kdy znovu Ungr vyrobil z naší obrany statické panáky a jako nůž máslem prošel mezi našimi třemi obránci, udělal kličku i brankáři a vyrovnal na 2:2.
O deset minut později jsme i my z posledních sil zahrozili vystřídavším a tudíž ještě "čerstvým M. Rezkem, jehož dobře mířenou střelu ale bravurně zlikvidoval Špiroch. Jinak jsme byli v útoku naprosto bezzubí a stále na něco si stěžující S. Netolický byl pouze odvarem toho, jak ho známe. Trochu oživení přineslo nasazení Jakuba Horkého, který se velmi snažil, ale sám na všechno nestačil.
A tak přišel trest - opět bez asistence naší obrany vyslal tvrdou dělovku na našeho golmana Trojanec, L. Lisa stačil s obtížemi pouze vyrazit před sebe a pro střílejícího nebylo problémem poprvé poslat domácí do vedení.
Nám na vyrovnání nezbývaly síly a domácí už pak jenom pečetili v 82. minutě výhru gólem, kdy v běhu za nakopnutým míčem předběhl našeho M. Rezka Adam Like (bylo to asi tak, jako když Porsche předjíždí Trabanta), okamžitě si vytvořil několikametrový náskok a v pohodě a snadno překonal našeho golmana.
Poslední hřebíček do naší rakve mohl ještě v úplném závěru zatlouct Ungr (a zkompletovat tak svůj hattrick), ale i když překonal brankáře, jeho střela minula snad o milimetry naší levou tyč. "Bůra" jsme tedy nedostali, ale.....

Jak to viděl soupeř:

Ve druhém jarním domácím utkání jsme na domácím přírodním travnatém hřišti přivítali mužstvo SK Benešov. Za krásného počasí se hrál velmi zajímavý fotbal se šťastným koncem pro nás, neboť jsme se radovali z vítězství 4:2.
Hned od úvodní minuty jsme začali velice aktivně a vytvořili jsme si od začátku zajímavé situace před soupeřovo brankou. Bohužel přišla 5. minuta, střela hráče Benešova, kterou Špiroch neudržel a soupeř se radoval z vedení 0:1. Nás naštěstí obdržená branka nesrazila a pokračovali jsme dále v aktivní hře a vytvářeli jsme si šance před soupeřovo brankou. V 15. minutě se k centru dostal Like a Ungr po zaváhání hostujícího brankáře s trochou štěstí vyrovnal 1:1. Do velmi zajímavých šancí se během prvního poločasu dostali postupně: Šroubek, Klokan, Macháček a několikrát v soupeřovo velkém vápně velmi aktivní Ungr. Nicméně se ukázalo staré dobré pořekadlo „ nedáš – dostaneš“ a po našich dvou ztrátách ve středu hřiště zakončil soupeř svoji pohlednou akci gólem´. V 35. minutě 1:2. Do konce poločasu se ještě do velké šance dostal Like, který postupoval sám na hostujícího brankáře ten, ale konečky prstů jeho střelu vyrazil těsně vedle branky. Všichni jsme očekávali, že se jedná o jasný roh, nicméně hlavní rozhodčí nesmyslně ukázal na odkop od branky a poté došlo k reakci, která stojí za zmínku. Hostující brankář Lukáš Lisa zvedl ruku a sám signalizoval, že se míče dotkl, tudíž že se má zahrávat rohový kop. Vynikající gesto fair play !!! Do konce poločasu již gól nepadl a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:2 ve prospěch hostujícího mužstva.
Do druhého poločasu jsme vstupovali s cílem otočit výsledek utkání, což se nakonec povedlo. V 61. minutě se individuální akcí blýskl Ungr a srovnal na 2:2. V 72. minutě se po pouhých třech minutách na hřišti prosadil po přihrávce Likeho Trojanec a mohl slavit svůj první gól v sezoně, který se ukázal jako vítězný. V 82. minutě se ještě rychlostně prosadil Like a svůj únik završil vstřelením čtvrtého gólu do soupeřovo sítě. V průběhu druhého poločasu jsme si opět vypracovali další šance zejména Klokanovo opakované zakončení volalo po vstřelené brance( dorážka pouze do tyče ), ale již bez využití. Za zmínku ještě stojí krásná fotbalová situace, kdy vyběhnuvšího hostujícího brankáře přehazoval pohotově z poloviny hřiště Kavalír, všichni jsme již zvedali ruce v domnění, že míč skončí v soupeřovo síti, nicméně míč si z nás nehezky „ vystřelil „, kdy dopadl metr před prázdnou brankou a po odrazu skončil za brankou. K zakončení se několikrát dostal i soupeř, ale vždy nás podržel výborný Špiroch v naší brance.
Závěrem musím konstatovat, že jsme celkově spokojeni s výsledkem i s předvedenou hrou, byť je v naší hře spousta nedostatků, zejména v osobních soubojích či při bránění. Jsme někdy málo důrazní či naivní a v podstatě sami nabízíme soupeřům vstřelení branky.
Celkově je, ale na mužstvu vidět progres směrem dopředu a hlavně je vynikající vidět naše mužstvo, jak se kluci radují ze vstřelené branky a jak po konci utkání mají radost a dobrý pocit z dobře odvedené práce.

SESTAVA


BRANKY:
5. Vlasák) - 0:1; 17. Ungr (DOU) - 1:1; 34. Balata (Vyhlídal) - 1:2; 61. Ungr (DOU) - 2:2; 73. Trojanec (DOU) - 3:2; 82. Like (DOU) - 4:2;

ŽK:
13. Hašek
Conny

Vojta Přitasil v marném boji
proti doubravské přesile
Dominik Vlasák vsítil se štěstím
náš vedoucí gól již v 5. minutě
Luboš Balata v hlavičkovém souboji
proti Kavalírovi (12) a Macháčkovi (2)
Takhle si dovede "vyšlápnout" na
protihráče pouze Ondra Cettl
Jakub Horký nastoupil ve 2. půli
a přinesl do útoku jisté osvěžení
Dominik Vlasák "natěsno"
s doubravským Šroubkem

18. kolo:
SK
BENEŠOV
3:4
(2:2)
FC MAS
TÁBORSKO
SILNĚ EMOČNÍ A VYPJATÉ UTKÁNÍ

23/03/2014
DVOJE VEDENÍ V ZÁPASE NÁM K ÚSPĚCHU NESTAČILO
Začátek utkání se nám mimořádně vyvedl. Již v 5. minutě se nádherně trefil z hranice pokutového území z trestného kopu za sražení Dominika Vlasáka Jakub Vosáhlo, který nedal golmanovi Táborska Hňupovi sebemenší šanci. Tento gól nás ale příliš neuklidnil, ba naopak a taktovku začali přebírat hosté. Začínali být herně jednoznačně lepší a hrozili jedním útokem za druhým.
Paradoxně jsme po půl hodině zvyšovali svůj náskok, když si role vyměnili Vosáhlo s Vlasákem. Kuba zahrál přesně rohový kop, který Dominik lehce "líznul" hlavou a bylo to rázem 2:0.
Sebevědomí hosté nás ale v poklidu dál drtili a výsledkem byly 2 branky (obě po standardních situacích), kterými dokázali srovnat poločasový stav na 2:2.
V 57. minutě se do velké šance dostal Vojta Přitasil, ale v té chvíli ještě neohrozil Hňupovu svatyni a mířil vedle. Co se mu nepodařilo teď, to se mu povedlo o 5 minut později při zmatcích před brankou Táborska a přituknutí od Jakuba Vosáhla a znova nás poslal do vedení.
Na hřišti začalo přituhovat a výsledkem bylo rozdání několika karet. Tlaky na nervovou soustavu působily a tak trenér L. Matoušek raději vystřídal emocím silně propadajícího golmana Jakuba Kondelíka náhradníkem Denisem Dvořákem. Pro toho to byl při tak vypjatém utkání opravdový křest ohněm. Za 20 minut musel 2x lovit míč ze své branky, i když vcelku za obdržené góly nemohl. To spíš by si měl zpytovat svoje svědomí Honza Kubálek a hlavně pak Jakub, který svým odstoupením mužstvo jednoznačně oslabil. Hráč s jeho zkušenostmi by se s takovými vypjatými situacemi, které na hřišti opravdu oboustraně probíhaly, měl jednoznačně vyrovnat...
Objektivně však musíme poznamenat, že hráči Táborska si vítězství zasloužili. Byli prakticky po celý zápas lepším týmem a snad ani nemuseli na hřišti a v okolí přispívat svými praktiky k tak vyhrocenému průběhu utkání, jaký jsem už dlouho neviděl. Možná vůbec nikdy....
Conny

SESTAVA


BRANKY:
5. Vosáhlo (Vlasák) - 1:0; 29. Vlasák (Vosáhlo - 2:0; 32. Bosnyak (TAB) - 2:1; 44. Trantýr (TAB) - 2:2; 63. Přitasil (Vosáhlo) - 3:0; 76. Novák (TAB) - 3:3; 78. Trantýr (TAB) - 3:4

ŽK:
69. Vlasák; 89. Cettl

Stanislav Cettl ostře
atakuje táborského hráče
Táborský Radim Pfeifer (5) v souboji
s Janem Kubálkem (vlevo) a s Jakubem Horkým (vpravo)
Dvakrát Luboš Balata - vždy
při zpracování míče
Jakub Kondelík tentokrát neunesl
vypjaté utkání a musel být střídán

17. kolo:
FK MOTORLET
PRAHA
1:0
(0:0)
SK
BENEŠOV
VYROVNANÁ BITVA S LEPŠÍM KONCEM PRO DOMÁCÍ

15/03/2014
JEDINÁ PODAŘENÁ STANDARDNÍ SITUACE ROZHODLA O VÝSLEDKU (+ NAŠE NEPROMĚNĚNÉ ŠANCE...)
S úvodním hvizdem rozhodčího se spustil nepříjemný déšť, který ale nepadal verikálně, ale díky silnému větru (nárazy až 90 km/hod.) prakticky horizontálně. To nahrávalo našemu týmu, který si v úvodu vytvořil mírnou převahu. Z toho pramenila i naše první obrovská šance, která se zrodila již v 4. minutě, kdy Michal Rezek tváří v tvář motorletskému golmanovi Šedivému mířil, jak je u něho obvyklé, pouze do jeho těla.
Za 4 minuty později, se něco podobného"podařilo" i Lubošovi Balatovi. Kdybychom v té chvíli vedli již 2:0, nikdo by se nedivil a domácí by to pak měli hodně těžké.
Na druhou stranu musel náš golman Jakub Kondelík zachraňovat, po tvrdé střele domácího Šmorance, když vyrazil jeho "bombu" sice pouze jen do břevna, ale odtud se míč odrazil naštěstí mimo nebezpečí jeho svatyně. Něco podobného předvedl i v 36. minutě, kdy s námahou vyrazil přesnou střelu k tyči na rohový kop. Do poločasu tak zůstalo gólové konto obou mužstev nulové.
Vše se ale změnilo ve druhém poločase, kdy byl silný vítr pro změnu na straně domácích, kteří začali být daleko nebezpečnější než v 1. půli. A v 54. minutě udeřili: volný přímý kop skončil přesně na hlavě Petra Věchtíka, který nedal našemu golmanovi šanci - 1:0. Na hřišti to po této situaci začalo čím dál víc jiskřit a nepříliš přesný rozhodčí Vnuk začal rozdávat žluté karty, zajímavé ale bylo to, že pouze našim hráčům Horkému a Netolickému.
Posledně jmenovaný se v 62. minutě dostal do naší poslední, doslova "obří šance", kdy nikým neobtěžován (myslím si, že se jednalo o přehlédnutý ofsajd) šel úplně sám na jinonického golmana, ale zakončení naprosto nezvládnul a mířil vedle. A toto neproměňování našich stoprocentních šancí způsobilo, že z "Větrné hůrky" odjíždíme po vyrovnaném průběhu zápasu bez bodu.

Jako to viděl soupeř:
V zápase 17. kola U19 čekala jarní premiéra na domácím hřišti. Hráči k utkání nastupovali posíleni výhrou z předchozího týdne na Dukle, kdy se navíc prezentovali velice vyzrálým výkonem. Proti nám stál Benešov, který jsme na podzim na jeho hřišti porazili 5:0, a tak nám měl co vracet. Utkání se hrálo na Motorletu na UMT. Celé utkání provázelo větrné počasí, což se výrazně podepsalo na jeho kvalitě.
Ale k samotnému zápasu: V úvodních minutách byli lepší hosté. Nejprve zahrozili po rychlé křídelní akci, zakončené centrem z pravé strany a střelou, která jen těsně minula levou tyč Šedivého branky. V 8. minutě přišla další příležitost Benešova, na přihrávku za obranu si naběhl hostující útočník, ale Šedivý mu včasným vyběhnutím šanci zneškodnil. Domácí poprvé zahrozili kolem desáté minuty, Šmoranc se postavil k přímému kopu z 27 metrů a jeho povedená střela skončila na břevně, naneštěstí domácí hráči nebyli při dobíhání dostatečně důrazní a soupeřova obrana stačila poskakující míč odvrátit. V následujících minutách se toho na hřišti moc nedělo, oba týmy srážely nepřesnosti v kombinaci. 32. minuta sice přinesla rychlý protiútok Benešova, ale kloudné zakončení scházelo, a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.
Do druhé části vstoupili domácí výrazně aktivněji, vysunutý presink soupeři způsoboval starosti. V první desetiminutovce druhého poločasu se hned dvakrát v nadějné pozici ocitl Konopásek, ale v obou případech branku přestřelil, zejména situace z 54. minuty, po přihrávce Šmorance, vypadala dost nadějně. A převaha z úvodu nakonec měla i brankové vyústění, v 62. minutě se k exekuci přímého kopu postavil Konopásek, poslal nadýchaný míč na hranici malého vápna, kde se skvěle prosadil důrazný Věchtík a hlavou otevřel skóre, 1:0. Domácí se po vstřelené brance spíše zatáhli a čekali na reakci soupeře. A v minutě 70. mohlo přijít vyrovnání, po sérii nedůsledných zákroků, z pravé strany postupoval prakticky osamocený benešovský útočník, ve finální fázi však zazmatkoval a brankovou konstrukci výrazně minul. Ve zbývajících minutách si už Motorlet počínal obezřetněji a soupeře do šancí nepouštěl. Utkání tak skončilo vítězstvím domácího celku 1:0.
U19 vybojovala nesmírně cenné 3 body, které se nerodily vůbec snadno. V zápase se nám totiž herně nedařilo a soupeř se prezentoval velice houževnatým výkonem. Rozhodla dobře provedená standardní situace, která završila nejpovedenější úsek utkání (46.-61. minuta). Ze hry jsme si však šance příliš nevytvářeli a i v obraně se objevila především v prvním poločase okénka, což nás mohlo připravit o body.
Conny

SESTAVA


BRANKY:
54. Věchtík (Motorlet) - 1:0
ŽK:
55. Netolický, 82. Horký

Takhle vypadá "jelení skok"
v podání Dominika Vlasáka
Takhle probíhaly prakticky po celý zápas souboje
Michala Rezka s Patrikem Eliášem

Kuba Kondelík předvedl v zápase
dva pěkné zákroky

Luboš Balata uniká jinonickému
Jakubovi Jonášovi
Dvojice Patrik Vyhlídal - Vojtěch
Přitasil obírá o míč M. Macka (7)

16. kolo:
SK
BENEŠOV
4:0
(3:0)
ČESKÝ LEV
UNION BEROUN
POVINNÉ VÍTĚZSTVÍ - ALE NIC VÍC!

08/03/2014
VYSOKÁ VÝHRA POTĚŠILA, HERNÍ PROJEV NIKOLIV
Začátek zápasu probíhal ve velmi vlažném tempu a již od úvodních minut bylo vidět, že dnes nás příliš těžká práce nečeká, neboť soupeř měl z našeho mužstva oprávněný respekt.
Už ve 14. minutě se dostal do velké šance Standa Netolický a přestože byl ve výborné gólové pozici nezištně přihrál zcela volnému Kubovi Horkému, který se tak premiérově nechytatelnou bombou zapsal do tabulky střelců - 1:0. Za deset minut si oba svoje role vyměnili a stav se měnil na 2:0.
O tři minuty později zahrozili i Berounští, ale Duchoň, i když našeho golmana přelstil, mířil naštěstí pro nás těsně vedle. Obrovskou šanci měl v 29. minutě po přihrávce Vojty Přitasila Luboš Balata, ale zatím mu nebyl zápis do střelecké tabulky přán.
Další branka v síti hostů byla dosažena až v 34. minutě, kdy Michal Rezek běžel sám po levém křídle na brankáře Ježdíka, podařilo se mu ho (konečně!!!) obhodit, ale střela skončila bohužel na levé tyči. Odtud se odrazila přímo na kopačky Dominika Vlasáka, pro kterého nebylo vůbec žádným problémem do zcela odkryté branky skórovat - 3:0.
Po přestávce začala na hřišti probíhat velká nuda, protože naši "borci"už byli zřejmě uspokojeni výsledkem a kvalita naší hry upadla do podprůměru. Světlým okamžikem byla pouze velká šance S. Netolického, kterému by bývalo stačilo stát na místě a odražený míč by po milimetrovém pasu od L. Balaty skončil zcela jistě v síti, ale Standa začal, ve snaze skórovat, nějak záhadně "vyšívat" nohama a branku asi z 1 metru (!!!) přestřelil.
Konečné slovo pak měl v 83. minutě dnes podruhé Dominik Vlasák, který tvrdou střelou po přihrávce Ondry Cettla uzavřel skótre na konečných 4:0.
Poznámka:
Doufám chlapci, že příští týden předvedete v Jinonicích úplně něco jiného než dnes, jinak odjedeme s velkou ostudou. Přece dobře víte, že to umíme i proti silnějším mužstvům, než je Motorlet.
Conny

SESTAVA

BRANKY:
14.Horký (Netolický) - 1:0; 25. Netolický (Horký) - 2:0; 34. Vlasák (Rezek) - 3:0; 83. Vlasák (Cettl) - 4:0

Velká mela před berounským
golmanem Ježdíkem v 1. půli
Ondřej Cettl se snaží odebrat míč
berounskému Hrdličkovi (12)
Marná snaha hostujícího hráče
projít přes trojici našich
Zdeněk Hašek nastoupil na místo
stopera až ve 2. poločase
Důrazný Vojta Přitasil při
hlavičkovém souboji
Souboj Luboše Balaty
s Pavlem Mikou

 

Neoficiální stránky SK Benešov - U19
admin: Ing. Jiří Kondelík
email: info@conny.cz
07/2013 ©